PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπληρωματα για.. εφηβους??



TRXLOVER
07-08-12, 23:54
Καλησπερα, οπως ανακοινωσα και στο section "νεων μελων" ειμαι καινουριος στο forum οποτε συγγχωρεστε με εαν τυχον εκανα το post μου αυτο σε λαθος μερος η αν η ερωτηση μου εχει ειδη απαντηθει. Αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι ποια συμπληρωματα-σκευασματα ειναι καλυτερα για τους εφηβους αθλουμενος. Ειμαι 15 ετων κοντα στο 1.82-1.83 70 κιλα . Αρχισα να δουλευω με βαρυ κυριως απο τον μαρτιο οταν ημουν 1.79 58 κιλα. Εχω κανει πολυ καλη προοδο και πλεον αρχιζω γυμναστηριο διοτι δεν εχω εξοπλησμο για αεροβια προπονηση στο home gym μου. Σκεφτομαι να παρω κρεατινη η καποιο αλλο συμπληρωμα. Κυριος στοχος μου ειναι να αποκτησω μια καλυτερη γραμμωση καθως δυστηχως το λιγο εαν οχι πολυ λιπος που εχω ειναι μαζεμενο στην κοιλια μου με αποτελεσμα να βλεπω τους κοιλιακους μου μονο οταν γυμναζομαι και ππλυ λιγο. Τι θα μου προτεινατε και ποιες οι επιπτωσεις στην υγεια?

koukoutsaki
07-08-12, 23:57
καλη επιτυχια σε οτι στοχευεις
στην ηλικια που εισαι τι αλλο απο καλο και καθαρο φαγακι ? ;):)

Nikoskom
08-08-12, 00:14
καλη επιτυχια σε οτι στοχευεις
στην ηλικια που εισαι τι αλλο απο καλο και καθαρο φαγακι ? ;):)

+1000...:)
Δεν χρειαζεσαι κανενα συμπληρωμα στην ηλικια σου πιστεψε με..!! Εκει που θα πρεπει να εστιασεις ειναι στη σωστη προπονηση και στο σωστο φαγητο..γι αυτο διαβασε ορισμενα πραγματα στο φορουμ βγαλε μονος σου μια διατροφη,ανεβασε την να την δουμε και ασε κατα μερους τα συμπληρωματα :welcome:

leftis
08-08-12, 00:15
Εγώ πιστεύω ότι μπορείς να πάρεις ότι θέλεις αρκεί να ξέρεις πως να το χρησιμοποιήσεις και έχεις διατροφή και προπόνηση στην πένα. Απλά θα σου πρότεινα να μην πάρεις κανα pre workout γιατί είναι μέσα στα stims και θα τα απέφευγα μέχρι τα 18-20.
Άμα κάποιος το έχει πάρει σοβαρά, δεν βρίσκω λόγο να μην εκμεταλλευτεί ότι μπορεί για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

TRXLOVER
08-08-12, 00:20
Καταλαβαινω αυτο το οποιο λετε για την διατροφη οτι στην ηλικια μου θα ηταν καλυτερο κλπ κλπ κλπ. Το προβλημα ομως ειναι πως στην ηλικια μου θα πρεπει να προσλαμβανει ο οργανισμος μου απο ολα δλδ καο υδατανθρακες λιπη πρωτεινες κλπ. Οι περισσοτερες διατροφες για γραμμωση τοθλαχιστον απο οσο ξερω περιλαμβανουν ελαχιστους υδατανθρακες. Ειμαι αρκετα μπερδεμενος ως αναφορα το θεμα διατροφη και την μετρηση θερμιδων .. ειναι αρκετα περιπλοκο..

Andreas C.
08-08-12, 10:37
Φίλε μου στην αρχή θα σου φανούν αρκετά δύσκολα αλλά σιγά σιγά θα τα μάθεις, όρεξη να έχεις:thumbup:

Φίλε άσε τις διατροφές γραμμώσεις και άρχισε να τρως κανονικά να βάλεις κρέας πάνω σου και όταν φτάσεις σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο σκέφτεσαι την γράμμωση!

Όσο αφορά τα συμπληρώματα όπως το λέει και η λέξη συμπληρώνουν! Μάθε πρώτα να τρως σωστά και μετά ασχολείσαι πως να συμπληρώσεις την διατροφή σου :toast:

Spyrous
08-08-12, 11:01
Προπονιση-Διατροφη-Ξεκουραση_----Συμπληρωμα
Ολοι θελουμε γρηγορα αποτελεσματα αλλα δεν γινεται ΕΚΤΟΣ αμα χρησημοποιησεις αλλες ουσιες,προπονησου σκληρα ξεκουρασου και ολα θα ρθουνε πιστεψε με υπομονη θελει και πιξημο στο αυγο.κρεας.ρυζι.και αλλα τετοια:PΟσο για το συμπληρωμα μονο καμια πολυβιταμινη αμα χρειαστεις εγω συγκεκριμενα παιρνω βιταμινη c και πρωτεινη που ειχα παρει διαφορα δεν ειδα ,μονο οταν ανεβηκα στα κιλα ειδα γιατι οταν κανεις βαροι τα κιλα δεν φενονται απλα διχνεις πιο μεγαλος!Καλες προπονισεις!

Lao
08-08-12, 11:08
@TRXLOVER, πάρε μαγιά μπύρας σε σκόνη. Άψογο για την ηλικία σου. :thumbup:

TRXLOVER
08-08-12, 11:42
Ευχαριστω πολυ για ολες τις απαντησεις, ειλικρινα με βοηθατε πολυ! :) @Lao τι ειναι αυτο και σε τι ακριβως βοηθαει?

Lao
08-08-12, 12:24
@Lao τι ειναι αυτο και σε τι ακριβως βοηθαει?

Πρωτείνες, μέταλλα, βιταμίνες Β.

TRXLOVER
08-08-12, 12:27
Οκ, ευχαριστω πολυ!