PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΥΞΗΣΗΣ ΒΑΡΟΥΣ



Kris994
01-09-12, 15:28
Καλησπερα παιδες!!!!!!!επειδη εψαξα στο φορυμ για τη συγκεκριμενη φορμουλα αυξησης βαρους(HYPER MASS 5000, 1000g (BIOTECH) και δν βρηκα τπτ το ιδιαιτερο π να δινει λυση στα ερωτηματα μου ειπα να ανοιξω ενα καινουριο τοπικ....Λοιπον βρηκα αυτη την πρωτεινη ογκου http://www.xtr.gr/auksisis_barous/11904/HYPER_MASS_5000__1000g_(BIOTECH).htm η οποια εχει ανα δοση(65 γρ) 16 γρ πρωτεινη(milk protein,amino acids κα 44 γρ υδατανθρακες(dextrose,maltodextrin,fructose).εγω ενδιαφερομαι γι αυτη λογω της χαμηλης της τιμης.σκεφτομαι αν την παρω να την χρησιμοποιω ως εξης--->1 δοση(σιγουρα) μετα την προπονηση και 1 δοση(δν ειμαι σιγουρος δωστε μου τα φωτα σας) μετα τον πρωινο υπνο.Εχω διαβασει ενα ποστ που ελεγε για τις πρωτεινες ογκου οτι δν ειναι για ολες τις ωρες της μερας λογω των υδατανθρακων με υψηλο γλυκαιμικο δεικτη(λιπογεννεση) αλλα οπως προανεφερα την θελω μονο ως μεταπροπονητικο(αντε και μετα τον υπνο) συμπληρωμα.....please αν καποις την εχει χρησιμοποιησει και ξερει η απλως ξερει καποια πραγματα για την συγκεκριμενη ας με βοηθησει :)

cuntface
03-09-12, 10:38
μεγαλη μουφα 16γ πρωτεινη και 44γ υδα και δεν χρειαζεται να παρεις πριν τον υπνο μια τετια πρωτεινη λογο οτι εχει πολυ υδατανθρακα καλυτερα αμα θες μετα τιν προπο να παρης καμια με καλητερες αναλογιες οχι στιν δοση 16-44 αν και ακομα καλητερα θα τανε να παρεις μια whey + υδατανθρακα η απο το φαγητο η απο συμπληρωμα αμα δεν μπορεισ απο το φαγητο

beefmeup
04-09-12, 00:00
θα τανε να παρεις μια whey + υδατανθρακα η απο το φαγητο η απο συμπληρωμα αμα δεν μπορεισ απο το φαγητο

αυτο.