PDA

Επιστροφή στο Forum : πρωτείνη whey για γραμμωση



maxhtec95
02-09-12, 16:47
γεια σας παιδιά,είμαι καινούργιος στην παρέα,ειμαι 17 ετών και ζυγιζω 65 κιλά προπονούμαι καθημερινά στο γυμναστηρίο και ηθελα τισ συμβουλές σασ για την πρωτείνη ορου γαλακτος αν βοηθά και αν μπορείτε να μου εξηγησετε ποσο να πίνω καθημερινα επειδη ειναι η πρώτη φορά που θα δοκιμασο συμπλήρωμα διατροφησ

panakos
02-09-12, 16:59
καλησπερα φιλε!1 σκουπακι μετα την προπονηση σου!;)
ποια πρωτεινη εχεις αγορασει?

billys15
03-09-12, 02:09
Register και με λιγη ορεξη να διαβασεις το forum ε...:) Δυστυχως πρεπει να αφιερωσεις καποιες ωρες διαβασματος για να μαθεις τι κανει το καθενα,ποσο βοηθαει,τι πρεπει να προσεξεις κλπ.

200sx
12-09-12, 02:36
Εννοείται πρέπει να πίνεις καθημερινά.. εννοείται βοηθάει.. και για να μην μπερδεύεσαι πρόκειται για ένα γεύμα η πρωτείνη... δηλαδή είναι σαν να τρώς κοτοπουλο/ψαρι/αυγα/γιαουρτια Σκέψου ότι πρέπει να τρως 7 φορες την μέρα από 25γρ πρωτείνη.

Μετά το γυμναστήριο πρωτείνη..
Μόλις ξυπνήσεις πρωτείνη αν δεν σε βολεύει να φας κάτι άλλο..
Πριν κοιμηθείς πρωτείνη αν δεν βολεύει να φας κάτι άλλο...

Σκέψου όμως ότι γενικα πρέπει να παίζεις 6-7 γεύματα... κοτοπουλο/κρεας/ψαρι/γιαουρτια/αυγα/πρωτείνη σκονη
Οπότε φτιάξε το προγραμμα σου οπως βολεύεσαι....

magavaTOUT
12-09-12, 02:43
Σκέψου ότι πρέπει να τρως 7 φορες την μέρα από 25γρ πρωτείνη.
http://i.imgur.com/0KjsJ.jpg

200sx
12-09-12, 03:19
Ωραιότατη η φατσα σου αλλά φυσικά δεν εννοω 25γρ πρωτείνη ροφημα 7 φορες την μερα... αλλα 25γρ πρωτείνη είτε απο φαγητό είτε από ροφημα!\
Είναι και αργά φαίνεται γιαυτό δεν το πιασες :green:

magavaTOUT
12-09-12, 03:48
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4742-%CF%80%CF%8C%CF%83%CE%B1-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CE%BD%CE%B1-%CE%B3%CE%B5%CF%8D%CE%BC%CE%B1

have fun ;)

200sx
12-09-12, 03:57
Να διαβάσω 8 σελιδες? Γιατί τιμωρία είμαι? χαχα

Τεσπα εγώ αυτά είχα να προτείνω εσύ πρότεινε "μυστήριο" :shock:

Devil
13-09-12, 06:34
μην βγουμε οφ τοπικ....

το θεμα με των αριθμο γευματων και την αποροφηση πρωτεινης το εχουμε χιλιοαναλησει.... απο εκει και περα αλλοι παραμενουν στα 5-20 γευματα τη μερα... αλλοι δοκιμαζουν και με 1-3 η' αλλα προτοκολα... ο καθενας εχει τον τροπο που τον βολευει... το αποτελεσμα ετσι κι αλλιως το ιδιο ειναι κατα 99%...

@ 200sx.... δεν νομιζω οτι για τιμωρια.... εχει αρκετα καλα ποστ εκει μεσα... καλο θα ηταν να διαβαστει απο ολους....


γεια σας παιδιά,είμαι καινούργιος στην παρέα,ειμαι 17 ετών και ζυγιζω 65 κιλά προπονούμαι καθημερινά στο γυμναστηρίο και ηθελα τισ συμβουλές σασ για την πρωτείνη ορου γαλακτος αν βοηθά και αν μπορείτε να μου εξηγησετε ποσο να πίνω καθημερινα επειδη ειναι η πρώτη φορά που θα δοκιμασο συμπλήρωμα διατροφησ


πρωτεινη σε σκονη = φαι....

αυτο δεν αλλαζει.... το βασικο που κανει ειναι να αυξησει τις συνολικη ληψη πρωτεινης μεσα στη μερα.... δλδ διατροφη + συμπληρωμα...

τωρα οσο αναφορα την γραμμωση που λες δεν θα σου δωσει γραμμωση η ιδια η πρωτεινη.... η γραμμωση εξαρτατε βασικα απο προπονηση και διατροφη...