PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνδιασμος



Plus`
03-09-12, 00:42
Γεια σας. Σε 2 μήνες θα ήθελα να κάνω ενα συνδιασμο που να είναι καλος ας πούμε απο πρωτεινη,μια πολυβιταμινη,ομεγα 3 μια μονουδρικη και ότι θεωρήτε χρήσημο.

Απο πρωτείνη έχω στο μυαλό μου whey shake syntrax ή Instant Whey της Reflex, απο πολυβιταμήνη την Animal Pack,απο Omega 3 Reflex, απο μουνουδρικη δεν έχω ιδέα....τη άλλο χρειάζομαι ?

Ευχαριστω.

cuntface
03-09-12, 10:33
Γεια σας. Σε 2 μήνες θα ήθελα να κάνω ενα συνδιασμο που να είναι καλος ας πούμε απο πρωτεινη,μια πολυβιταμινη,ομεγα 3 μια μονουδρικη και ότι θεωρήτε χρήσημο.

Απο πρωτείνη έχω στο μυαλό μου whey shake syntrax ή Instant Whey της Reflex, απο πολυβιταμήνη την Animal Pack,απο Omega 3 Reflex, απο μουνουδρικη δεν έχω ιδέα....τη άλλο χρειάζομαι ?

Ευχαριστω.
αν κανεις ογκο θες και υδατανθρακα μια whey πολυβιταμηνη ομεγα 3 και την κρεατινη

Plus`
03-09-12, 16:35
Instant Whey της Relfex και Omega 3 Reflex καλα είναι? απο υδατάνθρακα μόνο απο τη διατροφη ή υπάρχει και συμπλίρωμα? η μουνουδρικη τι κάνει?

Devil
03-09-12, 22:14
Instant Whey της Relfex και Omega 3 Reflex καλα είναι? απο υδατάνθρακα μόνο απο τη διατροφη ή υπάρχει και συμπλίρωμα? η μουνουδρικη τι κάνει?

υδατανθρακα μην παρεις τσαμπα τα λεφτα....

πρωτεινη
κρεατινη
βιταμινες
Ω3

ειναι αρκετα....

SPY
03-09-12, 22:34
μπανανουλα μετα απο προπονηση με την πρωτεινη ,μια απλη λυση και εισαι οκ

Plus`
04-09-12, 01:28
ααα ωραία.. τη κρετίνη? να πάρω τα πάντα σε Reflex να τελίωνουμε? :)

Κρεατίνη θέλω κατι όχι πολυ δυνατο αλλα με ποιοτηκα αποτελέσματα.... να επισημάνω ότι την περίοδο που θα κάνω λήψη θα κάνω διατροφη για όγκο, καθαρη ;)

Ευχαριστω..

panakos
04-09-12, 14:31
βασικα χωρις διατροφη, δνε εχει νοημα να παιρνεις συμπληρωματα!!
παντως αυτα ειναι κομπλε!:thumbup:

Plus`
04-09-12, 15:09
Παράπανω γράφω ότι θα τα πέρνω με καθαρη διατροφη ;)

Instant Whey Reflex,Omega 3 Reflex,Animal Pak, απο κρεατίνη δεν ξέρω και πολλα, λίγη βοήθεια? :bowdown:

Plus`
06-09-12, 00:43
Instant Whey Reflex-Omega 3 Reflex-Zinc Matrix Reflex για όγκο με καθαρη διατροφη για 3 μηνες θα δω καλα αποτεσματα?

Και αν υπάρχει κάτι οικονομικότερο αλλα εξίσου καλο να μου το πείτε.

Ευχαριστω.

Lao
07-09-12, 11:57
Instant Whey Reflex-Omega 3 Reflex-Zinc Matrix Reflex για όγκο με καθαρη διατροφη για 3 μηνες θα δω καλα αποτεσματα?

Και αν υπάρχει κάτι οικονομικότερο αλλα εξίσου καλο να μου το πείτε.

Ευχαριστω.

Ω3: Ultra Omega 3 ή Super Omega EPA, και τα δύο της NOW

Multi: Life Force, Anavite, LifeEssence, Ortho Core... μια από αυτές

Plus`
07-09-12, 12:30
Θα το ψάξω και θα κάνω post. ;)

Απο πρωτείνες η καλη είναι?

Εdit: Τα είδα, έγραψα οικονομικο.... τα ομέγα 3 κάνουν περίπου όσο και οι πρωτείνες.

Lao
07-09-12, 12:57
Θα το ψάξω και θα κάνω post. ;)

Απο πρωτείνες η καλη είναι?

Εdit: Τα είδα, έγραψα οικονομικο.... τα ομέγα 3 κάνουν περίπου όσο και οι πρωτείνες.

Το «οικονομικά», είναι σχετικό.

Τι συμφέρει, να δώσεις π.χ. 10 ευρώ και να πάρεις ένα Ω3 από το οποίο θα πρέπει να παίρνεις 3-4 softgels την μέρα εφόσον έχει 30% περιεκτικότητα ή να δώσεις 25 ευρώ για ένα που έχει 70% περιεκτικότητα, έχει μέσα 180 softgels και πρέπει να παίρνεις 1-2;

Plus`
07-09-12, 13:02
Το θέμα είναι ότι δεν κανει μονο 25 ευρο, και θα συμφονήσω σε αυτο που λες..

Της Multi δεν τις βρήκα.

200sx
12-09-12, 19:25
Omega 3,6,9 1000mg x 250softgels της NOW τα βρίσκεις 25ευρω και σου βγάζουν πολύ καιροοο

Για βιταμίνη μια οικονομική λύση και πάρα πολύ καλή για μένα είναι AllMax Vitaform που παίζουν 17ευρω και σου βγάζουν 30 δόσεις.

Πρωτείνη Instant whey αν σ'αρέσει.. άλλες επιλογές Dymatize Elite Whey, Allmax AllWhey και πάει λέγοντας.. να προτιμήσεις την οικονομικότερη και με την καλύτερη αναλογιά σε πρωτείνη.. μην την πληρώσεις ακριβά χωρίς λόγο.

Κρεατίνη οποιαδήποτε μονουδρική απλή..

Εγώ θα προτείνω ένα άλλο συμπλήρωμα που θα σε βοθήσει πολύ.. ΝΙΤΡΙΚΟ!!
Για μένα κάποιος που γυμνάζεται και το κυνηγάει καλύτερα να παίρνει πράγματα που δουλεύουν πάνω του για να ευχαρηστιέται αυτό που κάνει.. π.χ. με βιταμίνες ομεγα και πρωτείνη μην φανταστείς ότι θα δεις κάτι.
Με το νιτρικό θα καταλάβεις διαφορά και θα σε βοηθήσει πολύ στην συγκέντρωση για προπόνηση. Προτείνω Craze, C4 και τα πλέον απαγορευμένα hemo rage, jack 3d και πάει λέγοντας... όλα δουλεύουν πολυ καλά!


Εγώ θα έβαζα πρωτείνη-νιτρικό-bcaa σε ροφημα στην προπόνηση-κρεατίνη απλή

Plus`
15-09-12, 11:44
Omega 3,6,9 1000mg x 250softgels της NOW τα βρίσκεις 25ευρω και σου βγάζουν πολύ καιροοο

Για βιταμίνη μια οικονομική λύση και πάρα πολύ καλή για μένα είναι AllMax Vitaform που παίζουν 17ευρω και σου βγάζουν 30 δόσεις.

Πρωτείνη Instant whey αν σ'αρέσει.. άλλες επιλογές Dymatize Elite Whey, Allmax AllWhey και πάει λέγοντας.. να προτιμήσεις την οικονομικότερη και με την καλύτερη αναλογιά σε πρωτείνη.. μην την πληρώσεις ακριβά χωρίς λόγο.

Κρεατίνη οποιαδήποτε μονουδρική απλή..

Εγώ θα προτείνω ένα άλλο συμπλήρωμα που θα σε βοθήσει πολύ.. ΝΙΤΡΙΚΟ!!
Για μένα κάποιος που γυμνάζεται και το κυνηγάει καλύτερα να παίρνει πράγματα που δουλεύουν πάνω του για να ευχαρηστιέται αυτό που κάνει.. π.χ. με βιταμίνες ομεγα και πρωτείνη μην φανταστείς ότι θα δεις κάτι.
Με το νιτρικό θα καταλάβεις διαφορά και θα σε βοηθήσει πολύ στην συγκέντρωση για προπόνηση. Προτείνω Craze, C4 και τα πλέον απαγορευμένα hemo rage, jack 3d και πάει λέγοντας... όλα δουλεύουν πολυ καλά!


Εγώ θα έβαζα πρωτείνη-νιτρικό-bcaa σε ροφημα στην προπόνηση-κρεατίνη απλή

Έχω βρει κάπου στα 70 ευρω, Whey Optimum και Casein Optimum Gold Standard και Opti-Men.... είναι καλα???

Αυτο για το νιτρικο δεν το ξέρω δεν έχω ασχοληθει... παω για search ;)

liveris
15-09-12, 12:57
Έχω βρει κάπου στα 70 ευρω, Whey Optimum και Casein Optimum Gold Standard και Opti-Men.... είναι καλα???

Αυτο για το νιτρικο δεν το ξέρω δεν έχω ασχοληθει... παω για search ;)

ξεκινα με τα βασικα κ ασε τα νιτρικα..

Plus`
16-09-12, 00:14
Έτσι κι αλλιως δεν θα έπερνα... προτημω καφε ;)

Optimum Whey, Optimun Casein, Opti-Men να πρωσθέσω και τίποτα ακόμη?

ArgoSixna
16-09-12, 13:20
Δεν βρισκω πουθενα φωτογραφιες σου ή εστω την διατροφη που ακολουθεις..

Αν θελεις βαλε τα στοιχεια σου , ηλικια-υψος-κιλά ποσο καιρο ασχολησε τι στοχους εχεις ...

Plus`
16-09-12, 19:17
Δεν βρισκω πουθενα φωτογραφιες σου ή εστω την διατροφη που ακολουθεις..

Αν θελεις βαλε τα στοιχεια σου , ηλικια-υψος-κιλά ποσο καιρο ασχολησε τι στοχους εχεις ...

Έγινε... ;)

Lao
16-09-12, 21:15
Το θέμα είναι ότι δεν κανει μονο 25 ευρο, και θα συμφονήσω σε αυτο που λες..

Της Multi δεν τις βρήκα.

Κάνει, όταν δεν ψωνίζεις από Ελλάδα. Αυτός ακριβώς είναι ο λόγος που δεν βρίσκεις και τις multies.:welcome:

Plus`
16-09-12, 21:18
Ευχαριστω....τις βρήκα....

Plus`
20-10-12, 16:57
Παιδια... ποιο συμπλήρωμα θα με βοηθήσει για recovery? γλουταμίνη?

TheWorst
20-10-12, 17:16
για recovery εξυπνη προπονηση καλο φαγητο και ισως bcaa σε σκονη :green:

Plus`
20-10-12, 18:09
προπόνηση και καλο φαγητο θα τα έχω, ποια είναι η ακριβης λειτουργία των bcaa ?

TheWorst
20-10-12, 18:45
για αναρρωση http://ukpmc.ac.uk/abstract/MED/18974721

Plus`
20-10-12, 19:10
Ευχαριστω πολυ :)

Plus`
30-10-12, 00:16
Παιδια επειδη, τις περισσότερες μέρες της εβδομάδας έχω απο τις 7το πρωι μέχρι τις 7 το βράδυ σχολείο,φροντιστήριο, κτλπ κτλπ με κενο μόνο για φαγητο και μετα έχω προπόνηση νιώθω πάρα πολυ κουρασμένος.. υπάρχει κάτι που θα βοηθήσει? τουλάχιστον να βγάζω την προπόνηση... απο συμπλήρωμα μόνο ομεγα 3 πέρνω και ότι μου πείτε οτι μπορει να με βοηθήσει....

Ευχαριστω....

loukoulos
30-10-12, 01:01
για ενεργεια παρε κατι σε τζινσενγκ (καθως ειναι antaptogen) δηλαδη σε βωηθαει να προσαρμωστείς στην πιεση τις ημερας.. αν παρεις ανιμαλ πακ (και οχι καποια αλλη multi) εχει μεσα δεν θες αλλο.. εναλακτικα ισως σε βοηθησει η καταναλωση goji berry ενας γνωστος ειπε πως τ ειχε ανεβασει την ενεργεια προσοπικη αποψη ομως δεν εχω πληρη

Plus`
30-10-12, 15:34
Το animal Pak μπορεί να το χρησιμοποίησει κάποιος κάτω τον 18;

ArgoSixna
30-10-12, 17:34
Εκτος απο περιεργεια , για ποιον αλλο λογο θελεις συμπληρωματα στην ηλικια σου??

Plus`
30-10-12, 21:05
μόνο ωμέγα 3 έχω, τίποτα αλλο απλα μερικες φορες είμαι όλοι μέρα με φροντιστίρια άμα κάνω και προπόνηση πως θα διαβάσω μετα? θα κοιμηθω πάνω στο βιβλιο, γι'αυτο ρωταω....

ArgoSixna
30-10-12, 21:36
Στυψε εναν χυμο πορτοκαλι ή πιες κακαο αν ειναι το διαβασμα το προβλημα σου!

Plus`
30-10-12, 21:53
οκ.....αλλα ος προς τι? όλο αυτο?

loukoulos
31-10-12, 12:55
γενικα οταν εισαι μικρος εχεις καλυτερη αφομιωση και αρα συνηθως δεν χρειαζεσε συμπληρωματα..
για το animal pak δεν νομιζω ν υπαρχει θεμα. Δεν εχει τπτ τοσο περιεργο απλα ειναι κατι πιο περιπλοκο απο multi γιατι εχει μεχρι και αμινοξεα..
παντως ψαξε λιγο την δουλεια με τα goji berries λογικα θα σε βοηθησουν.. εχω αρχισει και περνω τ απογευματα (μερικες φορες) και μου δινουν ενα boost .. και δεν ειναι και συμπληρομα υπερφαγητο ειναι απλα και αρκετα φτηνο μου φενεται :thumbup:
κανε και κανα χυμο που λεει ο argosixna η κανα κακαο μπορει να σου αρκουν ;)

Lao
31-10-12, 14:45
Παιδια επειδη, τις περισσότερες μέρες της εβδομάδας έχω απο τις 7το πρωι μέχρι τις 7 το βράδυ σχολείο,φροντιστήριο, κτλπ κτλπ με κενο μόνο για φαγητο και μετα έχω προπόνηση νιώθω πάρα πολυ κουρασμένος.. υπάρχει κάτι που θα βοηθήσει? τουλάχιστον να βγάζω την προπόνηση... απο συμπλήρωμα μόνο ομεγα 3 πέρνω και ότι μου πείτε οτι μπορει να με βοηθήσει....

Ευχαριστω....


για ενεργεια παρε κατι σε τζινσενγκ (καθως ειναι antaptogen) δηλαδη σε βωηθαει να προσαρμωστείς στην πιεση τις ημερας.. αν παρεις ανιμαλ πακ (και οχι καποια αλλη multi) εχει μεσα δεν θες αλλο.. εναλακτικα ισως σε βοηθησει η καταναλωση goji berry ενας γνωστος ειπε πως τ ειχε ανεβασει την ενεργεια προσοπικη αποψη ομως δεν εχω πληρη


γενικα οταν εισαι μικρος εχεις καλυτερη αφομιωση και αρα συνηθως δεν χρειαζεσε συμπληρωματα..
για το animal pak δεν νομιζω ν υπαρχει θεμα. Δεν εχει τπτ τοσο περιεργο απλα ειναι κατι πιο περιπλοκο απο multi γιατι εχει μεχρι και αμινοξεα..
παντως ψαξε λιγο την δουλεια με τα goji berries λογικα θα σε βοηθησουν.. εχω αρχισει και περνω τ απογευματα (μερικες φορες) και μου δινουν ενα boost .. και δεν ειναι και συμπληρομα υπερφαγητο ειναι απλα και αρκετα φτηνο μου φενεται :thumbup:
κανε και κανα χυμο που λεει ο argosixna η κανα κακαο μπορει να σου αρκουν ;)

Θεωρώ ότι καλό είναι να προσέχουμε τι προτείνουμε σε ανήλικα παιδιά.

Ποτέ μα ποτέ μου δεν θα έλεγα σε έναν 15χρονο να πάρει ginseng και Animal Pak. Τα συμπληρώματα αυτά, απευθύνονται σε ενήλικες και μόνο σε ενήλικες.

loukoulos
31-10-12, 15:13
15 χρονων:unsure: (νομιζα 3 λυκειου ) εχεις δικιο lαο.. επισεις ειχα καταλαβει οτι θα προβει σε αγορες συμπληροματων οποτε ειπα την αποψη μου. τωρα για τ τζινσενγκ κ τ ανιμαλ δεν ηξερα οτι δεν ενδεικνειντε για αννηληκους, και ευχαριστω για την διορθωση.

Plus`
31-10-12, 15:21
'οποτε?

loukoulos
31-10-12, 15:30
οποτε μπορεις να αρχισεις τα goji οπως ειπα και πριν η τιμη ειναι απο 32 εως 42 τ κιλο συνηθως παρε 100 γραμμαρια (4 ευρω περιπου θ σου βγει) για αρχη . καθε προι και απογευμα τρωγε 5-10 στaφυδες (ειναι σαν κοκκινες μακρουλες σταφιδιτσες http://4.bp.blogspot.com/-pWwDMv0sRNs/TkPZQ3PUFHI/AAAAAAAACi8/_xpNsLiyV-8/s1600/2.jpg) μασας καλα και καταπινεις.. δεν εχουν ασχημη γευση θα ελεγα..

υγ. τωρα που τα θυμηθηκα παω ν τσιπμπισω κανενα :P

Lao
31-10-12, 15:36
'οποτε?

Οπότε... είμαι της άποψης ότι ψάχνεσαι υπερβολικά με τα συμπληρώματα.

Αν από τα 15 σου είσαι σε τέτοια φάση, δεν ξέρω τι θα κάνεις στα 25 και στα 35.

Plus`
22-11-12, 20:50
Ας αφήσουμε τα ματζουνια στην άκρη... Πλέον για πρακτικούς λόγους θα αγοράσω μια πρωτεΐνη για να παιρνω ένα κουπ στο σχολείο και ένα p/wo... Θα πάρω από τον Πορτογάλο αλλά το θέμα είναι ποια να πάρω από θέμα πρωτεΐνη και ποσά bcaa περιέχει κάθε σκουπ...