PDA

Επιστροφή στο Forum : Πακετο συμπληρωματων για αυξηση μυικης μαζας!



Lefteris46
04-09-12, 15:40
Παιδιά καλησπερα! Ειμαι 23 χρονων,1.78 77 κιλα. Ασχολουμε με το γυμναστηριο 5 χρονια.. αυτη τη στιγμη θελω μια μικρη βοηθεια στο να βρω πρωτεινες αμινοξεα.. θελω να παρω σωστα κιλα. εχω 16% λιπος αυτη τη στιγμη εχω φτασει και 9% αλλα μπηκα φανταρος κλπ κλπ... εχω παρει κατα καιρους διαφορα τετοια απλα αυτη τη φορα σκεφτομαι να προετοιμαστω πολυ καλα για το επομενο καλοκαιρι! σκεφτομουνα και σε κατι αναβολικο αλλα δεν το θελω.. οποτε ψαχνω στην αμεσως πιο κατω κλιμακα!! ευχαριστω και καλως σασ βρηκα!!

beefmeup
04-09-12, 15:41
θες δεν θες,κατι σε αναβολικο δεν το συζηταμε στο φορουμ.

τωρα απο συμπληρωματα,τι εχεις παρει γενικοτερα?

Lefteris46
04-09-12, 15:48
θες δεν θες,κατι σε αναβολικο δεν το συζηταμε στο φορουμ.

τωρα απο συμπληρωματα,τι εχεις παρει γενικοτερα?

θελω δεν θελω?? οκ! εχω παρει πρωτεινες 5-6 διαφορετικες αμινοξεα γλουταμινη και τα pre work.. Αυτα πανω κατω..

beefmeup
04-09-12, 15:54
θελω δεν θελω??

εννοω πως κ να θες,δεν γινονται συζητησεις για αυτα στο φορουμ..

απο κει κ περα οτιδηποτε παρεις εκτος απο πρωτεινη κ κρεατινη,ειναι μαλλον τσαμπα λεφτα.
αντε κ ενα prewo για να σου δινει ενεργεια..

για πρωτεινη μια καλη επιλογη ειναι whey shake(syntrax),k η isolate της nutrisport μεταξυ αλλων..
κρεατινη παρε μια μικροιονισμενη,μονουδρικη κ εισαι κομπλε..εγω θα επεφευγα τις φορμουλες με κρεατινη γιατι πληρωνεις ενα σωρο λεφτα για το τπτ.


γενικα θα ακουσεις διαφορα για "φοβερα","αναβολικα" συπληρωματα,αλλα κατα 90% αυτα που θα ακουσεις θα ειναι μουφες..αν εχεις λεφτα τα δοκιμαζεις.
αν οχι,stick to the basics,που λεν κ στο χωριο μου.

Periandros
04-09-12, 16:40
Beef, με κάθε περιστολή και χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο, απλά για να λύσω μία απορία μου θέλω να με βοηθήσεις να ξεκαθαρίσω κάτι.

Το ότι αναφέρεις (και πολύ ορθά πράττεις) ότι δεν μιλάτε για αναβολικά σε αυτό το φόρουμ, αναφέρεσαι στο συγκεκριμένο τόπικ ή γενικά και στα υπόλοιπα της ιστοσελίδας;

Επειδή έχω παρατηρήσει πως υπάρχει μια κλειδωμένη ενότητα που αναφέρεται στην χημική υποστήριξη (αν καταλαβαίνω καλά με τον όρο αυτό παραπέμπει έστω θεωρητικά σε αναβολικά) μου δημιουργήθηκε η εξής απορία: Αφού η φιλοσοφία και η κεντρική γραμμή της ιστοσελίδας είναι κατά των αναβολικών (απόλυτα σωστό γιατί πέρα από όλα τα άλλα βλαπτικά για την υγεία αποτελέσματα η εμπορία και χρήση τους είναι ποινικά κολάσιμη) δεν είναι σχήμα οξύμωρο να υπάρχει τέτοια ενότητα; Εκτός και αν ερμήνευσα λάθος κάποια πράγματα.

Ζητώ και πάλι προκαταβολικά συγνώμη για την ανάρτηση ( που είναι και εκτός θέματος) , απλά ήθελα καιρό να το ρωτήσω και τώρα με την απάντησή σου αυτή μου δόθηκε η ευκαιρία. Δεν ξέρω αν έπρεπε να κάνω τέτοια ανάρτηση η ορθότερο θα ήταν να στείλω προσωπικό μήνυμα.

Δεν έχω πρόθεση να φέρω σε δύσκολη θέση κανένα και στο τονίζω και πάλι ούτε τον έξυπνο θέλω να κάνω. Αν θεωρείς λάθος την ενέργεια μου αυτή απλά διέγραψε την ανάρτηση.

beefmeup
04-09-12, 16:44
ριξε μια ματια εδω..

Γιατί δεν μπορούμε να δούμε το υποφόρουμ Χημική Υποστήριξη ? (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?3310-Γιατί-δεν-μπορούμε-να-δούμε-το-υποφόρουμ-Χημική-Υποστήριξη)

η ενοτητα που λες υπαρχει,γιατι ειναι κ μερος του αθληματος καλως η κακως..απλα οι κουβεντες πανω σε αυτην γινονται εκει μεσα κ μονο.

δεν φερνεις σε δυσκολη θεση κανενα..