PDA

Επιστροφή στο Forum : Θλάση?Πως το αντιμετωπίζω?



Geodimi
12-09-12, 21:14
Λοιπόν ήθελα να ροτίσω και εγώ κάτι.Πρόσφατα είχα ένα δάγκωμα από σκύλο στην γάμπα του δεξιού μου ποδιούΕκείνη την ώρα τράβηξα απότομα το πόδι μου για να ξεφύγω..Λοιπόν στην αρχή πονούσα αλλά νόμιζα πως ήταν από την πληγή.Στην συνέχεια κατάλαβα πως ήταν μυικό το πρόβήμα.Δεν μπορώ να λυγίσω το πόδι μου, έχει πρειστεί λιγάκι και φοβάμαι πως είναι θλάση.Το έψαξα λίγο αλλά δεν είμαι σίγουρος.Δώστε μου μία απάντηση σας παρακαλώ γιατί είναι εδώ και 3 μέρες που υποφέρω.Ευχαριστώ

xronis 1997
12-09-12, 21:53
βαλε παγο και voltaren για λιγες μερες να δεις πως θα παει και αμα δεν υποχορισει ο πονος πηγενε σε κανα ορθοπαιδικο :):):):thumbup::welcome:

Nive
15-09-12, 04:00
Στον γιατρό απ`ευθείας φίλε.Τι να σου πει κάποιος από εδώ...πού να ξέρει τι δάγκωμα είναι...αν σ`έχει μολύνει ο σκύλος...πόσο μέσα μπήκαν τα δόντια στην γαστέρα...αν με το τράβηγμα του ποδιού σου έκοψε ικανό αριθμό μυικών ινών ή ``ξεχύλωσε`` άλλες τόσες...
Άσε τους πάγους κλπ και πήγαινε για εξέταση.Μπορεί να χρειαστείς αντιτετανικό και αντιλυσικό ορό. Ο πάγος θα βοηθήσει λίγο το οίδημα και τον πόνο μέχρι εκεί.:unsure: