PDA

Επιστροφή στο Forum : γεια σας 8α ηθελα μια μικρι βοη8εια....για καποια πρωτεΐνη



panos 077
14-09-12, 20:34
μου ειπε ενας φιλος μου για να βαλω κιλα να παρω μια πρωτεΐνη ογκου κ μια καθαρη κ να περνω απο ενα σκουπ κ να τα ανακατευω μετα το γημναστιριο..... τι εχετε να πητε για αυτο?? συγκεκριμένα 2 σκουπ ογκου κ ενα κα8αρη.... η γνωμη σας??

HIAB XS
14-09-12, 20:45
δηλ τα 3 scoup ποσο πρωτεινη εχουν?50 γρ??εαν παρεις πανω απο 30 γρ πρωτεινη τοτε θα την αποβαλει το σωμα σου κ ειναι κριμα....

HIAB XS
14-09-12, 20:46
σορυ μπερδευτηκα!τα 2 scoyp ηθελα να πω...

panos 077
14-09-12, 20:55
σορυ μπερδευτηκα!τα 2 scoyp ηθελα να πω...
φιλε μ σε ευχαριστω κ γω την ιδια γνομη ειχα αλλα αυτοσ που μ το ειπε επεμενε κ περιμενα να δω τι 8α μου πουνε καποια ατομα σαν κ σενα που ξερετε καποια πραγματα παραπανω

thegravijia
14-09-12, 21:08
σορυ μπερδευτηκα!τα 2 scoyp ηθελα να πω...

aφου σου λεει 1 σκουπ καθαρης αρα κοντα 20γραμμαρια και αλλα 2 σκουπ απο την ογκου δηλαδη περιπου 10γραμμαρια πρωτεινης

και ποιος λεει οτι πανω απο 30γραμμαρια την αποβαλει ο οργανισμος την πρωτεινη?

HIAB XS
14-09-12, 22:11
aφου σου λεει 1 σκουπ καθαρης αρα κοντα 20γραμμαρια και αλλα 2 σκουπ απο την ογκου δηλαδη περιπου 10γραμμαρια πρωτεινης

και ποιος λεει οτι πανω απο 30γραμμαρια την αποβαλει ο οργανισμος την πρωτεινη?

εσυ δηλ ποσα γρ λες οτι αφομοιωνει ο οργανισμος μεσα σε 2.5 ωρες?

thegravijia
14-09-12, 23:47
εσυ δηλ ποσα γρ λες οτι αφομοιωνει ο οργανισμος μεσα σε 2.5 ωρες?

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4742-%CF%80%CF%8C%CF%83%CE%B1-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CE%BD%CE%B1-%CE%B3%CE%B5%CF%8D%CE%BC%CE%B1

200sx
15-09-12, 00:54
Πρωτείνη όγκου η άποψη μου είναι ότι είναι ένα άχρηστο συμπλήρωμα.

Πρωτείνη καθαρή = κρέας-αυγα-γαλα κτλ με λίγα λόγια αντικαθιστά ακριβά και δύσκολα φαγώσιμα...
Πρωτείνη όγκου (δηλαδή ελάχιστη πρωτείνη και πάραααα πολύ υδατανθρακα) = ζάχαρη.. ή τέλοσπάντων δεξτρόζη-μαλτοδεξτρόζη
Πρόκειται για πολύ κακούς υδατάνθρακες με υψηλό γλυκαιμικό δείκτη που θα τους κάνεις άμεσα λίπος.
Αν το να πάρεις όγκο το εννοείς να πάρεις κιλά λίπους τότε οκ!

Υδατάνθρακα μπορείς να φας από τρόφιμα εύκολα και γρήγορα και φτηνά και μάλιστα καλύτερης ποιότητας..
Για άμεση προετοιμασία βρώμη... Για αργη προετοιμασία ριζάκι..
Μετά το γυμναστήριο στην πρωτείνη σου WAXY MAIZE!

HIAB XS
15-09-12, 10:23
Πρωτείνη όγκου η άποψη μου είναι ότι είναι ένα άχρηστο συμπλήρωμα.

Πρωτείνη καθαρή = κρέας-αυγα-γαλα κτλ με λίγα λόγια αντικαθιστά ακριβά και δύσκολα φαγώσιμα...
Πρωτείνη όγκου (δηλαδή ελάχιστη πρωτείνη και πάραααα πολύ υδατανθρακα) = ζάχαρη.. ή τέλοσπάντων δεξτρόζη-μαλτοδεξτρόζη
Πρόκειται για πολύ κακούς υδατάνθρακες με υψηλό γλυκαιμικό δείκτη που θα τους κάνεις άμεσα λίπος.
Αν το να πάρεις όγκο το εννοείς να πάρεις κιλά λίπους τότε οκ!

Υδατάνθρακα μπορείς να φας από τρόφιμα εύκολα και γρήγορα και φτηνά και μάλιστα καλύτερης ποιότητας..
Για άμεση προετοιμασία βρώμη... Για αργη προετοιμασία ριζάκι..
Μετά το γυμναστήριο στην πρωτείνη σου WAXY MAIZE!

Δεν μπορεις να την πεις κ τελειως αχρηστη!αναλογα τι δουλεια κανει ο καθενας...δεν μπορουν ολοι να μασανε καθε 3 ωρες!!

tolis93
15-09-12, 10:52
για μενα φιλε μ εφοσον θες να βαλεις κιλα.παρε μια 80αρα-70αρα κτλπ και χτυπα μετα το γυμναστηριο ενα σκουπ με νερο κ το πρωι ενα με γαλα πληρες:thumbup: