PDA

Επιστροφή στο Forum : Λευκωματικο πηλικο υψηλο!



Thanows
17-09-12, 19:07
Γεια σας παιδες, πηρα σημερα τις εξετασεις αιματως και εχω το Λευκωματικο πηλικο υψηλο δηλαδη 1-2 φτ, και εχω 2,23, επισης εχω και χολερυθρινη ολικη υψηλη, 0,10-1,2φτ και εχω 2,39. Μηπως μπορειτε να μου εξησετε αν ειναι σοβαρη η κατασταση, και αν ειναι απο τα συμπληρωματα. Την χολερυθρινη την ειχα πριν παρω συμπληρωματα.

nopantas
18-09-12, 02:08
για τη χολερυθρινη το πιθανοτερο ειναι να εχεις συνδρομο Gilbert, το οποιο δεν χρειαζεται καμια θεραπεια ουτε και προκαλει τπτ..απλα εχεις τσιμπημενη μαλλον την εμμεση χολερυθρινη και φυσιολογικη την αμεση..καλο θα ναι να κανεις ομως και εναν υπερηχο κοιλιας..λογικα τα αλλα ηπατικα ενζυμα σου ειναι φυσιολογικα ετσι?

Stella
18-09-12, 08:39
Tι ερώτηση είναι αυτή....ο γιατρος και μόνο αυτός μπορεί, αξιολογόντας ίσως και άλλες παραμέτρους, να σου πει αν είναι σοβαρή η κατασταση και τι πρέπει να κάνεις.
Δηλ ο γιατρός δε σου είπε τίποτα;

Thanows
18-09-12, 11:00
Καλα Στελα μην μας δειρεις κι ολας, δεν πηγα στο γιατρο ακομα, nopantas λογικα αυτο που λες εχω αλλα για να το κανω σιγουρο θα παω σε υπατολογο, γιατι μου το ειχε πει παθολογος. Και ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

Stella
18-09-12, 11:40
Kαλά εννοείται ότι δε θα σε δείρω...αλλά για θεματα ιατρικής φυσεως τόσο εξειδικευμενα θεωρώ ότι οι γνωμες απο δω και απο κει περισσότερο μας μπερδευουν παρά βοηθουν. Ασε που με την υγεία δεν παιζουμε...γιατρο και μόνο γιατρο!:toast:

Nive
19-09-12, 02:30
Kαλά εννοείται ότι δε θα σε δείρω...αλλά για θεματα ιατρικής φυσεως τόσο εξειδικευμενα θεωρώ ότι οι γνωμες απο δω και απο κει περισσότερο μας μπερδευουν παρά βοηθουν. Ασε που με την υγεία δεν παιζουμε...γιατρο και μόνο γιατρο!:toast:

+1 στην κοπελιά. :thumbup: αλλά όντως ήσουν επιθετική...καλό ενίοτε! :unsure:
Φίλε μου απλά απ`όσο κατάλαβα ρωτάς μήπως το`χει πάθει και κάποιος άλλος...να σου πει δύο κουβέντες για να ξέρεις πάνω κάτω...

υ.γ. το γλίτωσες το ξύλο... :P

υ.γ 2 nopontas άψογος φίλε...