PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόνος για αρκετές μέρες μετά την προπόνηση στήθους



Spiros1994
28-10-12, 11:37
Καλημερα σας, το προγραμμα μου εχει ως εξης: τριτη στηθος τρικεφαλοι, πεμπτη ποδια ωμοι, σαββατο πλατη δικεφαλο, η απορια μου λοιπον ειναι, ενω π.χ. στα ποδια μετα την προπονηση μπορει να νιωθω ενα μικρο πιασιμο μονο την επομενη μερα στο στηθος συγκεκριμενα νιωθω για 4-5 μερες μετα...τι μπορει να φταιει?Για να σας προλαβω κανω παντα καλες διατασεις πριν ξεκινησω και οι ασκησεις μου στις μεγαλες μυικες ομαδες ειναι 5 των 3 σετ η καθεμια...ευχαριστω εκ των προτερων...:bowdown:

Spiros1994
02-12-12, 13:34
καμία ιδέα? :unsure:

magavaTOUT
02-12-12, 16:08
Νιωθεις πονο ή πιασιμο; Γιατι αν νιωθεις πονο μπορει να ειναι καμια τενοντιτιδα που να παραμονευει. Αν νιωθεις πιασιμο τοτε θελει περισσοτερο υπνο, καλυτερη διατροφη μπλα μπλα μπλα.
Κανε στο τελος 5-10 λεπτα για αποθεραπεια περπατημα, και μετα κανε διατασεις. Επισης στην αρχη καλο ζεσταμα.

gsisr
02-12-12, 16:37
γράψε και τα σετ που κάνεις σε κάθε μυική

Spiros1994
02-12-12, 17:14
Πιασιμο νιωθω αλλα ειναι εκτεταμενο κανω και διατασεις, διαδρομο και στην αρχη σετ για ζεσταμα χωρις κιλα, κοιμαμε γυρω στις 9 ωρες την μερα και η διατροφη μου ειναι οσο καλυτερη γινετε,δεν ειναι κατι αφορητο αλλα με παραξενευει το οτι στις αλλες μυικες το πολυ να νιωθω αυτο το πιασιμο για μια μονο μερα και σε μικροτερη εκταση...

Ασκησεις - σετ:
Πιεσεις μπαρας στον οριζοντιο 3 των 8
Πιεσεις αλτηρων στον επικληνη 3 των 8
Πιεσεις αλτηρων στον κατακλινη 3 των 8
Ανοίγματα στον οριζόντιο 3 των 8 ( των προηγουμενο μηνα εκανα peck deck )