PDA

Επιστροφή στο Forum : Λαγονοψοϊτης



magavaTOUT
09-11-12, 15:59
Ειχε κανεις ποτε θεμα με των εν λογω μυ; Τους τελευταιους 5-6 μηνες με εχει ταλαιπωρησει πααααρα πολυ. Και ενω τενοντιτιδες εφυγαν, αυτος εκει. Εχω κανει φυσιοθεραπεις(ρευμα,βελωνες,laser) , διατασεις κανω full αλλα τιποτα.
Νιωθω πονο οταν κανω ας πουμε ανασηκωσεις ποδιων, και σκουτ στο βαθυτερο σημειο.(Εχω σταματησει τα καθισματα λογω αυτου γιατι αν τον ζορισω παρα πολυ την επομενη μερα με ενοχλει ακομα και στο περπατημα.
Η-Help..

http://i.imgur.com/UledD.jpg

john john
09-11-12, 16:01
ρε φιλαρακι εδω καταστραφομαστε και εσυ μας λες για τον ψοιτη σου..


***εχεις δεχθει Infraction.Eισαι και αγενης και οφ τοπικ.Dreiko***

Dreiko
09-11-12, 16:01
Ειχε κανεις ποτε θεμα με των εν λογω μυ; Τους τελευταιους 5-6 μηνες με εχει ταλαιπωρησει πααααρα πολυ. Και ενω τενοντιτιδες εφυγαν, αυτος εκει. Εχω κανει φυσιοθεραπεις(ρευμα,βελωνες,laser) , διατασεις κανω full αλλα τιποτα.
Νιωθω πονο οταν κανω ας πουμε ανασηκωσεις ποδιων, και σκουτ στο βαθυτερο σημειο.(Εχω σταματησει τα καθισματα λογω αυτου γιατι αν τον ζορισω παρα πολυ την επομενη μερα με ενοχλει ακομα και στο περπατημα.
Η-Help..





ποσες συνεδριες εχεις κανει?
ακους ενα "κρακ" στις κινησεις σου?

Χριστοφορος123
09-11-12, 16:08
ρε φιλαρακι εδω καταστραφομαστε και εσυ μας λες για τον ψοιτη σου..


***εχεις δεχθει Infraction.Eισαι και αγενης και οφ τοπικ.Dreiko***

Man bodybuilding φορουμ ειμαστε αμα θες φυγε...

Κι εγω οταν ακνω ανασηκωσεις ποδιων για κοιλιακους το νιωθω αυτο...αλλα δεν ξερω αν μπορει να σου δημιουργησει προβλημα..
Οποιος ξερει ας πει

COBRA_STYLE
09-11-12, 16:11
και μενα με πιανει αυτο το σημειο νομιζω,οταν κανω ανασηκωσεις γαμπων καθιστος στο σμιθ με τη μπαρα που ακουμπαει στα γονατα.Με πιανει παντα οταν κανω αυτη την ασκηση,απο τη μια μερια μονο,τη δεξια.Αλλα μετα περναει οταν σταματαω,δεν εχω αλλη ενοχληση πουθενα αλλου.

magavaTOUT
09-11-12, 16:11
ποσες συνεδριες εχεις κανει?
ακους ενα "κρακ" στις κινησεις σου?

Ναι καπως ετσι. To νιωθω λες και "μπλεκονται" ολα εκει μεσα. Ας πουμε αν κανω http://www.youtube.com/watch?v=vPKXFarXbys, στο ανεβασμα νιωθω το κρακ και το μπλεξιμο!

magavaTOUT
09-11-12, 16:12
και μενα με πιανει αυτο το σημειο νομιζω,οταν κανω ανασηκωσεις γαμπων καθιστος στο σμιθ με τη μπαρα που ακουμπαει στα γονατα.Με πιανει παντα οταν κανω αυτη την ασκηση,απο τη μια μερια μονο,τη δεξια.Αλλα μετα περναει οταν σταματαω,δεν εχω αλλη ενοχληση πουθενα αλλου.

Εμενα ειναι πολυ εντονο, σε σημειο να μην μπορω να κανω βαθυ καθισμα.

Dreiko
09-11-12, 16:15
Εχεις το συνδρομο του λαγονοψοιτη.
Παραλληλα με αυτα που σου κανει ο συναδελφος χρειαζεσαι ασκησεις ενδυναμωσης των μυων που στρεφουν το ισχιο,με λαστιχα αρχικα.
Αυτα μπορεις να κανεις απο αποψη συντηρητικης θεραπειας.

Dreiko
09-11-12, 16:19
Εμενα ειναι πολυ εντονο, σε σημειο να μην μπορω να κανω βαθυ καθισμα.

κατ'αρχην πρεπει να κοψεις οποια ασκηση τον στρεσσαρει το μυ.
Αν εχει δυναμωσει αρκετα μετα απο τα λαστιχα(1,5 περιπου μηνα) μπορεις να κανεις mini-squats με στροφη προς τα εξω του αντιθετου ποδιου.

magavaTOUT
09-11-12, 16:21
Εχεις τιποτα links απο βιντεο για να καταλαβω πανω κατω για τι ασκησεις μιλαμε??

Dreiko
09-11-12, 16:23
δυστυχως δεν εχω βρει κατι στο ιντερνετ,αν ρωτησεις τον φυσικοθεραπευτη σου θα σου δειξει επι τοπου...:thumbup:

magavaTOUT
09-11-12, 16:29
Τις φ/θ τις ειχα κανει μεσα στο καλοκαιρι και δεν καναν τιποτα :( Ενω μου φτιαξε μια επικονδυλιτιδα που ειχα, αυτο τιποτα. Τhanks

Dreiko
09-11-12, 16:34
να ξερεις παντως οτι χρειαζεσαι τουλαχιστον 8 βδομαδες συνεχομενες φυσικοθεραπειες...:thumbup:
Περαστικα...:toast:

beefmeup
10-11-12, 15:06
δες κ εδω

Μεση-Λαγονοψοϊτης? (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4638-Μεση-Λαγονοψοϊτης)

nitri796
22-01-13, 23:57
φιλαρακι πως παει σου περασε η ακομα ταλαιπωρεισαι?

Pavlos19
23-01-13, 00:28
το ιδιο και γω στο ιδιο σημειο ποναω εδω και 1.5 μηνα...δεν λεει να περασει

nitri796
23-01-13, 00:44
ειναι πολυ υπουλο σημειο.

moumia
01-08-13, 14:20
Παιδιά τι έγινε σας πέρασε το πρόβλημα που είχατε ;

Έχω και εγώ ένα αντίστοιχο δυστηχώς...