PDA

Επιστροφή στο Forum : Περασμένα αλλά όχι ξεχασμένα!



Χρήστος Τριανταφύλλου
07-12-12, 17:10
Ξεθαβοντας μερικες φωτογραφιες μου απο παλια ,σκεφτηκα να τις παρουσιασω σιγα σιγα χρονολογικα ,πιστευοντας οτι ετσι μπορουν να βοηθηθουν μερικα παιδια που ειναι στο ξεκινημα τους και διαθετουν πολυ καλυτερα γενετικα απο μενα.

Ξεκιναω λοιπον με τις πρωτες ,15 χρονων ''ακριδοφαγος'':P 57 κιλα περιπου ,με μονη αθλητικη μου δραστηριοτητα ποδοσφαιρο κ λιγο μπασκετ.

58532 58533

Διακογιαννης Γιαννης
07-12-12, 17:41
Αναμενω με ενδιαφερον,και πιστευω οτι το ιδιο νοιωθουν και αλλοι φιλοι μας.Οσο για τα γενετικα.....καλα μου φαινονται.Για να δουμε και στη συνεχεια ,φιλτατε Χρηστο.

goldenera
08-12-12, 02:01
Συμφωνώ και επαυξάνω:thumbup:. Θα έχει σασπένς το θέμα;)

Polyneikos
08-12-12, 12:35
Ωραίο θέμα :clap::clap:

Dreiko
08-12-12, 12:38
Xρηστο δωσε φωτογραφιες στο λαο...:bowdown:

TRIANTAFYLLOU
08-12-12, 17:32
πολυ καλα έκανες Χρήστο και ενδιαφέρον το θέμα , δείχνει την σταδιακή μεταμόρφωσή σου και εκείνο που φαίνετε και απο τις αγωνιστικές εμφανήσεις σου είναι ότι είχες ιδανικό καλούπι και αναλογίες όπου χωρίς να έχεις φορτώσει επάνω σου υπερβολικούς μυς στεκόσουν αξιοπρεπέστατα αγωνιστικά και αν επιλογή σου ήταν να ασχοληθείς πιο εντατικα και να κολυμπήσεις στα βαθεια θα πήγαινες πολυ καλα και σε επίπεδο υψηλών διακρήσεων , αλλα είπαμε δεν εχουμε όλοι αγωνιστικούς επαγγελματικούς στόχους αλλα είναι ενα ωραίο χόμπυ και τρόπος ζωής :thumbup::clap::clap:

Χρήστος Τριανταφύλλου
08-12-12, 18:34
Ευχαριστω πολυ παιδια.
Ετσι ειναι φιλε ,δεν ηθελα να κολυμπησω στα βαθια αλλα κ να ηθελα δεν ξερω εαν θα μπορουσα.

Το πρωτο μου οργανο γυμναστικης που πηρα για να δυναμωσω λιγο το αδυνατο σωμα μου ηταν το bullworker ,ενα οργανο που βασιζοταν στην ισομετρικη ασκηση.


58586


Ενα οργανο πολυ καλο για το αγυμναστο σωμα μου,που αρχισε αμεσως να ανταποκρινεται. Επρεπε να πατας την συγκεκριμενη ασκηση για 7 δεπτερολεπτα συνεχεια με το 70% της δυναμης σου.
Θυμαμαι εκανα μια ασκηση για την πλατη αλλα την εκανα μονο απο την δεξια πλευρα ,οταν κοιταχτηκα στον καθρεπτη ειδα οτι ειχε βγει ενα μικρο ''φτερακι''μονο απο αυτην την πλευρα. Αφου καταλαβα λοιπον οτι εχει αποτελεσματα ,τοτε κι εγω το πηρα ολο αριστερα:P για να ερθει σε συμμετρια.
Το επομενο βημα μου ηταν να φτιαξω 2 μπαρες με σωληνες κ βαρη με τσιμεντο απο κουτια φυτηνη. Η μια πρεπει να ηταν περιπου 15 16 κιλα κ η αλλη η μεγαλη γυρω στα 25κιλ.
Εκανα αρκετες ασκησεις που εβλεπα τοτε απο τα περιοδικα Αθλητης κ Αδωνις ,μονο που δεν μπορουσα να βρω πατεντα:unsure: για να φτιαξω εναν παγκο για ασκησεις στηθους. Δεν ειχα κ κανεναν να μου πει καποια βασικα πραγματα ,οτι εβλεπα απο τα περιοδικα.

Μετα απο 1 χρονο με αυτην την προπονηση ,16 χρ περιπου εφτασα σε αυτα τα αποτελεσματα.


58587
58588
58589
58590

goldenera
08-12-12, 19:08
Ωραίος Χρήστο, και για να προνόησες τότε να βγάλεις φωτογραφίες της προόδου σου (και σε μια εποχή που δεν υπήρχε η ευλκολία των ψηφιακών ή των κινητών) σημαίνει ότι είχες συγκεκριμένο στόχο και όραμα:clap: Αναμένουμε τη συνέχεια:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
08-12-12, 19:10
τι λές ρε Χρήστο μια χαρα καλούπι και αρμονικό σώμα έχεις ιδανικό για ββ , πράγμα που τότε ήταν βασικός παράγων να ασχοληθεί κανείς με το ββ :clap::clap:

Χρήστος Τριανταφύλλου
08-12-12, 20:23
Ωραίος Χρήστο, και για να προνόησες τότε να βγάλεις φωτογραφίες της προόδου σου (και σε μια εποχή που δεν υπήρχε η ευλκολία των ψηφιακών ή των κινητών) σημαίνει ότι είχες συγκεκριμένο στόχο και όραμα:clap: Αναμένουμε τη συνέχεια:thumbup:

Απλα Γιαννη ηθελα να δω στις φωτο πως θα φαινομαι ,αυτες τις πρωτες με τραβηξε ενας φιλος σε μια ταρατσα αναγηρομενης πολ/κιας.


τι λές ρε Χρήστο μια χαρα καλούπι και αρμονικό σώμα έχεις ιδανικό για ββ , πράγμα που τότε ήταν βασικός παράγων να ασχοληθεί κανείς με το ββ :clap::clap:

Ναι ρε Ηλια ωραιο καλουπακι ειχα ,αλλα τα χερια μου που ειναι σαν σπιρτοξυλα :):thumbup:δεν τα βλεπεις; Ασε τα ποδια που δεν φαινονται. Δεν λεω οτι ειχα την απαιτηση να ημουν ''μπομπα'' απο την αρχη ,αλλα η προδιαθεση φαινεται.
Οπως φαινεται οτι η μεση μου θα ηταν παντα το καλο μου σημειο ,τα ακρα μου δυσκολα θα γεμιζαν συγκρητικα.
Πως εσυ απο μικρος με λιγο ''γρατζουνισμα'' :weights: στο σωμα σου εγινες σαν αγριεμενος ινδιανος;:P
Απλως το ''ειχες'' να φορτωνεις πιο ευκολα ποιοτηκα μυικα κιλα.
Ακομη κ τωρα μετα απο τοσα χρονια που το ΒΒ δεν ειναι πια αυτοσκοπος για σενα ,ειδαμε ολοι πως διατηρεισαι!:shock:

Για να ''καρφωσω'':P κ λιγο τον φιλο μας τον Γιαννη Διακογιαννη , οταν συναντηθηκαμε στο Ατλας ,μου λεει <<Χρηστο ειδες τον Ηλια απο κοντα; εναι απιστευτος κ τεραστιος!:turtle:>> Η μηπως δεν ειναι ετσι φιλε Γιαννη;:toast:

Ξεχασα να πω οτι το βαρος μου στις πανω φωτο μου ειναι 62 63 κιλα.

ελμερ
08-12-12, 20:46
Πολυ ωραιο θεμα Χρηστο....:thumbup::welcome:

Διακογιαννης Γιαννης
08-12-12, 21:49
Απλα Γιαννη ηθελα να δω στις φωτο πως θα φαινομαι ,αυτες τις πρωτες με τραβηξε ενας φιλος σε μια ταρατσα αναγηρομενης πολ/κιας.



Ναι ρε Ηλια ωραιο καλουπακι ειχα ,αλλα τα χερια μου που ειναι σαν σπιρτοξυλα :):thumbup:δεν τα βλεπεις; Ασε τα ποδια που δεν φαινονται. Δεν λεω οτι ειχα την απαιτηση να ημουν ''μπομπα'' απο την αρχη ,αλλα η προδιαθεση φαινεται.
Οπως φαινεται οτι η μεση μου θα ηταν παντα το καλο μου σημειο ,τα ακρα μου δυσκολα θα γεμιζαν συγκρητικα.
Πως εσυ απο μικρος με λιγο ''γρατζουνισμα'' :weights: στο σωμα σου εγινες σαν αγριεμενος ινδιανος;:P
Απλως το ''ειχες'' να φορτωνεις πιο ευκολα ποιοτηκα μυικα κιλα.
Ακομη κ τωρα μετα απο τοσα χρονια που το ΒΒ δεν ειναι πια αυτοσκοπος για σενα ,ειδαμε ολοι πως διατηρεισαι!:shock:

Για να ''καρφωσω'':P κ λιγο τον φιλο μας τον Γιαννη Διακογιαννη , οταν συναντηθηκαμε στο Ατλας ,μου λεει <<Χρηστο ειδες τον Ηλια απο κοντα; εναι απιστευτος κ τεραστιος!:turtle:>> Η μηπως δεν ειναι ετσι φιλε Γιαννη;:toast:

Ξεχασα να πω οτι το βαρος μου στις πανω φωτο μου ειναι 62 63 κιλα.

Γι'αυτο και εγω ,προσπαθησα να πεισω τον Ηλια να κανει κατι,που αν τελικα πραγματοποιηθει, θα παρουν φωτια τα πληκτρολογια.......
Χρηστο οι κοιλιακοι σου δειχνουν οτι εχουν πολυ εντονη κυτταρικη πυκνοτητα.Εχω δει τον Λη Χεηνη σε βιντεο περιπου στα δεκαοκτω του χρονια,με...προβληματα στις θηλες(αρα ηταν ζορισμενος),και ειχε το ενα δεκατο απο τους μυς του Αρνολντ σε ιδια ηλικια,και ο οποιος μαλιστα δεν ειχε σημαδια ζορισματος....Για να στο πω με αλλα λογια:Πιστευω και υποθετω, οτι με την προοδο σου, οι συνομηλικοι φιλοι σου,θα εκαναν θετικα σχολια.Αυτος ο τροπος συγκρισης μου φαινεται πιο δικαιος.

Χρήστος Τριανταφύλλου
08-12-12, 22:30
Γι'αυτο και εγω ,προσπαθησα να πεισω τον Ηλια να κανει κατι,που αν τελικα πραγματοποιηθει, θα παρουν φωτια τα πληκτρολογια.......
Χρηστο οι κοιλιακοι σου δειχνουν οτι εχουν πολυ εντονη κυτταρικη πυκνοτητα.Εχω δει τον Λη Χεηνη σε βιντεο περιπου στα δεκαοκτω του χρονια,με...προβληματα στις θηλες(αρα ηταν ζορισμενος),και ειχε το ενα δεκατο απο τους μυς του Αρνολντ σε ιδια ηλικια,και ο οποιος μαλιστα δεν ειχε σημαδια ζορισματος....Για να στο πω με αλλα λογια:Πιστευω και υποθετω, οτι με την προοδο σου, οι συνομηλικοι φιλοι σου,θα εκαναν θετικα σχολια.Αυτος ο τροπος συγκρισης μου φαινεται πιο δικαιος.

Πολυ σημαντικη πληροφορια αυτη που μας ειπες Γιαννη για τον Χανευ κ τον Αρλοντ. Με λιγα λογια αν ο Αρλοντ ηταν αγωνιστικος κ τις επομενες δεκαετιες ,παλυ θα σαρωνε.

Οσοι με εβλεπαν με μαγιο μπορει να εκαναν κανενα θετικο σχολιο ,με τα ρουχα ομως παρεμενα μπακαλιαρος:P

Fratsou
08-12-12, 23:06
Χαααα φιλε κι εγω με το bullworker ξεκινησα!!!Το ειχε ο πατερας μου και μου ειχε δωσει κι ενα βιβλιαρακι
με ασκησεις και θυμαμαι καθε εβδομαδα προσθετα και μια.Για ξεκινημα ηταν πολυ καλο και ειδικα στην ηλικια
που ημουν

Χρήστος Τριανταφύλλου
09-12-12, 13:14
Eνας ακομη χρονος προπονησης 17χρ περιπου κ 67κιλα.
Αυτη την φορα ομως με καλυτερο εξοπλισμο. Εχοντας αγορασει απο τον ΑΘΛΗΤΗ μια μπαρα 2 αλτηρακια με τα αναλογα ''πιατα'' ,εναν παγκο με ορθοστατες ,εναν για κοιλιακους,κ ενα μονοζυγο πορτας με μια τροχαλια επανω του,μπορουσα πλεον να γυμναζομουνα κανονικα.
Ερχοταν κ ενας συμαθητης μου που ηταν πιο γνωστης απο μενα κ με βοηθησε αρκετα μαθαινοντας μου τα βασικα.

Απο διατροφη ετρωγα τα παντα προσπαθωντας να παρω κανενα κιλο. Τα πρωινα του Χειμωνα ετρωγα ποδαρακι βραστο:) κ καθε απογευμα περιμενα με αγωνια τον πατερα μου που μου εφερνε ενα μπουκαλακι μιλκο.
Με δυσκολια επεισα τον πατερα μου κ μου αγορασε την μοναδικη πρωτεινη που υπηρχε τοτε στην Ελλαδα,την PROTIVOL,που την πουλαγε ο ΑΘΛΗΤΗΣ.
Αφου την πηρα 3 4 φορες μαζι με γαλα και μην αντεχοντας την γευση της με τιποτα:puke: ,παρα τις φιλοτιμες προσπαθειες μου ,στο τελος την εθαψα στον κηπο κατω απο μια λεμονια:P για να μην το καταλαβει ο πατερας μου και :spank:. Θυμαμαι στην διαφημηση εγραφε <<τα λιονταρια δεν τρωνε χορταρια ,τρωνε PROTIVOL>>
Μωρε αυτην ουτε τα αγρια θηρια δεν θα μπορουσανε να την φανε!:green:.

58624
58625
58626
58627
58628

Dreiko
09-12-12, 14:16
Xρηστο ο συνδυασμος των φωτογραφιων με την αφηγηση σου μας μεταφερουν σε μια αλλη πιο "ρομαντικη" εποχη...:bowdown::clap:
Υ.Γ.Το προσωπο εχει αλλαξει ελαχιστα μεχρι σημερα....εχεις καλα γονιδια...:turtle::green:

Χρήστος Τριανταφύλλου
10-12-12, 17:49
Περιπου 18 χρονων 70 κιλα ,η προπονηση συνεχιζεται αλλα παραλληλα με κατι τετραωρα συνεχομενα μπασκετ ,που να μπουν κιλα;
Εχοντας δει ηδη αγωνες ΒΒ κ βλεποντας ειδικα τους τζουνιορ ,καταλαβα οτι θελω πολλα ''ψωμια'' ακομη για αγωνες.
Χαραλαμπος Κατουδης ,Παυλος Γεροθανασης ,Σακης Τσιλιγκουδης (μαθητης του Μητσου Μακριδη τοτε απο την Καβαλα) ,Μιχαλης Χαυτης ,Γιαννης Βασαλος ,Πουλικακος; (μαθητης του Νικου Βεισακη) ,Τσωνης (μαθητης του Γιαννη Κοστογλακη) ,Κατσανος, ειναι μονο μερικοι κορυφαιοι τζουνιορ που θυμαμαι απο τοτε.


58663
58664
58665
58666

Διακογιαννης Γιαννης
10-12-12, 19:25
Τρανωρης,Τσιλιγκουδης,Πετροπουλος.........
Χρηστο ανυπομονω να λαβεις μερος σε τιποτα οβερ φιφτυ και να ειμαι κριτης.Συμβιβαζομαι και για Ατλας.
Οι τελευταιες φωτο δειχνουν αρκετα καλες.Μην κανεις πικροχολα σχολια,γιατι θα αδικησεις τον εαυτο σου.

TRIANTAFYLLOU
10-12-12, 19:56
χρηστο δεν ξερω τι λές εγω και σαν άνθρωπος που μπορω να ψυχολογήσω διακρίνω τον ενθουσιασμό σου και το πάθος σου για το άθλημα έτσι ήμουν και γω και σε καταλαβαίνω απόλυτα
μικρά χερια όπως λές αλλα αναλογικα δεν θα έλεγα ότι υστερούσες, συμμετρικό σωμα είχες και αισθητικα αποδεκτο , μάτια έχουμε και βλέπουμε , αλλα το σπουδαίο είναι το πάθος και η όρεξη , αφου και γω βλέπω παλιες φωτο δικές μου και λέω τρομάρα μου νόμιζα ήμουν και ββερ

απλα το δικό μου το σώμα λίγος μεν αλλα είχα πολυ γράμωση όπως και ο αδερφός και ο πατερας μου , αφού πήγαινα στην δουλεια στο μηχανουργείο και με λέγαν στο λεοφωρείο ο εισπράκτορας φιλαράκι πόσα χρόνια γυμνάζεσαι? και γω έλεγα δεν γυμνάζομαι , λεει σε βλέπω με την τσαντα καθε μερα και λέω στη δουλεια πάω όχι σε γυμναστήριο , άρα απο την δουλεια είσαι έτσι , ναι αλλα οι συνάδελφοι που δουλεύαμε μαζί γιατι δεν ήταν , είναι θεμα προδιαγραφων
όπως λές έτρωγα ποδαρακι και έλεγα για να φτιάξουν τα πόδια και κοιλια να κάνω κοιλιακούς και εφόσον με έβλεπαν το πίστευαν κιόλας και λέω μην κανετε αυτα που κανω εγω θα καταστραφείτε

Γιάννη και γω κριτης θα είμαι αν κατεβει ο χρήστος η αν κατεβει θα ποζάρει με λάιβ μουσικη θα βάλω ενα πιανο πάνω στη σκηνή και θα ποζάρει με μουσική στα μέτρα του :turtle::turtle:

goldenera
10-12-12, 22:42
Πολύ ωραία συνέχεια φωτογραφιών Χρήστο και φαίνεται ότι βήμα βήμα και μεθοδικά ανέπτυσες το σώμα σου στα πρότυπα του ιδεώδους αρχελληνικού κορμιού ή όπως σου έχω ξαναγράψει στα πρότυπα που εδραίωσαν οι Reeves και Zane;) Πραγματικά είναι απολαυστική η περιγραφή σου:thumbup:
Και επ'ευκαιρίας κύριοι Χρήστο, Ηλία,και Γιάννη δεν κάνετε και οι τρεις ένα γερό comeback να μας πορώσετε και να τρελαθούμε όλοι μαζί?;)

Eddie
10-12-12, 23:04
Old school εποχες...Φανταστικος!τι να πω?θα παρακολουθω το θεμα με μεγαλη αγωνια για νεες φωτο!!Χρηστο,εχω να πω οτι εαν ετοιμασεις κατι τετοιο που αναφερουν οι προλαλησαντες,θα εχεις πολυ μεγαλο κοινο απο κατω..αντε,και τα μπιφτεκια μετα δικα μου.. :green:

Παντως δεν εχω αποφασισει ακομα τι ειναι τελικα καλυτερο..το να εισαι "μπακαλιαρος" οπως λες και να παλευεις με το στομαχι σου για να βαλεις κανενα κιλο,η να εισαι τερμα ενδομορφος,να βαζεις ευκολοτερα μυες αλλα παραλληλα με την παραμικρη λαθος κινηση να λιπωνεις και αντι για γυμνασμενος να δειχνεις λαπας?Ε ρε μανα,δε μ εκανες μεσομορφο.. :turtle:

Χρήστος Τριανταφύλλου
10-12-12, 23:30
Ενας μηνας εμεινε για να παω φανταρος ,19 κ 1/2 χρονων 74 κλ.
Βλεποντας κ αλλους αγωνες κ απο τις 2 ομοσπονδιες ,δλδ wabba k ifbb ,το επιπεδο ανεβαινει συνεχως.
Στους τζουνιορ ,Πιερος Πετροπουλος ,Γιαννης Διακογιαννης Δημητρης Παπαδογιωργακης ,Κωστας Μπουρναζος,Μπατμανης,Καραβεβας,Παναγιωτοπουλος,Σταθης Ζερβοπουλος,Μαστροθανασης ,κ αλλοι ,βαζουν νεα στανταρ.
Κανω 1 εβδομαδα :P διατροφη κ βγαζω μερικες φωτογραφιες για να θυμαμαι πως ημουν πριν παω φανταρος για 2 χρονια.

58691
58692
58693
58694

TRIANTAFYLLOU
11-12-12, 02:02
α ρε Χρηστο πόσο μ αρεσει να με γυρνας μνήμες παλιές , ανέφερες και τον μαστροθανάση που στο γυμναστηριό του στην καβαλα ξεκίνησα με κατι προιστορικα όργανα και τροχαλίες βιδωμένες στον τοίχο με φορητα κιλα όχι ενσωματωμένα το είχε μαζι με τον ανάργυρο τσοπουρίδη εκείνα τα χρόνια

και δεν θα ξεχάσω που στενοχωριόμουν που ήμουν συνέχεια γραμωμένος και έλεγε ο μαστροθανάσης , ηλία χωρίς πλάκα έτσι όπως είσαι με 4 μηνες προπόνηση με κέρδιζες , η γράμμωση μετράει στην σκηνή , αργότερα το κατάλαβα

και εσυ απ ότι βλέπω κρατούσες χαμηλό ποσοστο λίπους και μπορεί να ήσουν λίγος όπως όλοι μας τοτε με τα ρούχα , αλλα έδειχνες γυμνασμένος και ωραίος με μαγιο και όταν έχεις αναλογίες με γράμωση τότε δεν δείχνει άσχημα ο λίγος όγκος

με λίγα λόγια έχω να πώ πως αν ήσουν πιο εξτριμ και έλεγες να κολυμπήσεις σε βαθια νερα , τωρα θα σε παρακαλούσαμε για ενα αυτόγραφο και εύχομαι να μην μας σνόμπαρες και μενα σαν συνονόματοι να με έγραφες και αφιέρωση :P:clap::clap::clap:

Διακογιαννης Γιαννης
11-12-12, 11:09
Αθλητες σαν τον Χριστο υπαρχουν και αλλοι, και κατω απο αλλες συνθηκες, θα ειχαν θεση καλυτερη μεσα στο χωρο.Η αξια τους δεν μπορει να αποδειχθει με επισημο τροπο.Ειναι οι πιο σωστες προσωπικοτητες,και συνδιαζουν και μυς, και πνευματικο επιπεδο.Οραματιζομαι την ημερα που τα πραγματα θα μπουν στη θεση τους,και ο καθε ενας θα εχει τη θεση που δικαιουται, χωρις ουτε μια σταλιτσα ευνοιας αλλα ουτε και μια σταγονα αδικιας.Το μονο προβλημα ειναι, οτι το οραμα μου βρισκεται ακομα στο χωρο των ιδεων.

vaggan
11-12-12, 13:24
ωραιες φωτο σε ταξιδευουν σε αλλες εποχες πιο αγνες οπου με πεισμα υπομονη και επιμονη μπορουσες να φτιαξεις με το δυσκολο τροπο ενα αξιοζηλευτο σωμα..ο κυριος χρηστος υστερα απο συντομη γνωριμια και συνομιλια στο ατλας καταλαβα οτι ειναι ενας αγνος λατρης αυτου του παρεξηγημενου αθληματος..χρηστο θα ηθελα να σε ευχαριστησω επισης για το ευεργετικο μασαζ που μου προσφερες στο δεξι μου ταλαιπωρημενο χερι μετα την προσπαθεια μου στο ατλας ειδη ειναι πολυ καλυτερα:)θα τα πουμε τον μαη στο μιστερ ελλας:welcome:

Χρήστος Τριανταφύλλου
11-12-12, 18:19
:
Και επ'ευκαιρίας κύριοι Χρήστο, Ηλία,και Γιάννη δεν κάνετε και οι τρεις ένα γερό comeback να μας πορώσετε και να τρελαθούμε όλοι μαζί?;)
Kυριε Γιαννη Golden, στις ηλικιες μας το ιδανικοτερο ειναι να εισαι στην καλυτερη φορμα που θα μπορουσε ο καθενας να ειναι ,κ οχι αγωνες.Βλεπε Ηλια ,καλα αυτος 1 2 μηνες διαιτα μονο να κανει κ κατεβαινει στο Μαστερ Ολυμπια:turtle:


Old school εποχες...Φανταστικος!τι να πω?θα παρακολουθω το θεμα με μεγαλη αγωνια για νεες φωτο!!Χρηστο,εχω να πω οτι εαν ετοιμασεις κατι τετοιο που αναφερουν οι προλαλησαντες,θα εχεις πολυ μεγαλο κοινο απο κατω..αντε,και τα μπιφτεκια μετα δικα μου.. :green:

Παντως δεν εχω αποφασισει ακομα τι ειναι τελικα καλυτερο..το να εισαι "μπακαλιαρος" οπως λες και να παλευεις με το στομαχι σου για να βαλεις κανενα κιλο,η να εισαι τερμα ενδομορφος,να βαζεις ευκολοτερα μυες αλλα παραλληλα με την παραμικρη λαθος κινηση να λιπωνεις και αντι για γυμνασμενος να δειχνεις λαπας?Ε ρε μανα,δε μ εκανες μεσομορφο.. :turtle:
Ογκας.... Ογκας! Βασιλη φορας το κοντομανικο κ αμα σε βλεπει ο αλλος ,λεει <<αυτος φαινεται ,κανει βαρη>>.
Βεβαια οταν λεμε ογκας δεν λεμε κ λαπας! :P . Εσυ ομως δεν εχεις προβλημα ,με το μυστικο σου οπλο τα συγκεκριμενα μπιφτεκια :food:,οποτε θελεις παιρνεις στεγνο ογκο κ οποτε θελεις γραμωνεις μεχρι κοκαλο.:toast::welcome:

α ρε Χρηστο πόσο μ αρεσει να με γυρνας μνήμες παλιές , ανέφερες και τον μαστροθανάση που στο γυμναστηριό του στην καβαλα ξεκίνησα με κατι προιστορικα όργανα και τροχαλίες βιδωμένες στον τοίχο με φορητα κιλα όχι ενσωματωμένα το είχε μαζι με τον ανάργυρο τσοπουρίδη εκείνα τα χρόνια

και δεν θα ξεχάσω που στενοχωριόμουν που ήμουν συνέχεια γραμωμένος και έλεγε ο μαστροθανάσης , ηλία χωρίς πλάκα έτσι όπως είσαι με 4 μηνες προπόνηση με κέρδιζες , η γράμμωση μετράει στην σκηνή , αργότερα το κατάλαβα

και εσυ απ ότι βλέπω κρατούσες χαμηλό ποσοστο λίπους και μπορεί να ήσουν λίγος όπως όλοι μας τοτε με τα ρούχα , αλλα έδειχνες γυμνασμένος και ωραίος με μαγιο και όταν έχεις αναλογίες με γράμωση τότε δεν δείχνει άσχημα ο λίγος όγκος

με λίγα λόγια έχω να πώ πως αν ήσουν πιο εξτριμ και έλεγες να κολυμπήσεις σε βαθια νερα , τωρα θα σε παρακαλούσαμε για ενα αυτόγραφο και εύχομαι να μην μας σνόμπαρες και μενα σαν συνονόματοι να με έγραφες και αφιέρωση :P:clap::clap::clap:
Κοψε κατι ρε Ηλια ,με κανεις κ κοκινιζω:oops: ,ακου θα σας σνομπαριζα:P:P:banana:
Ο Μαστροθανασης οταν κατεβηκε στον πρωτο του αγωνα ,ηταν κ ο πρωτος για τον Αλεκο Σιαστραβανη. Αγραμωτοι κ οι δυο ,αλλα η κριτικη που ειχα διαβασει ηταν ιδια κ για τους δυο. Δηλαδη εαν συνεχιζαν ειχαν τα σωματικα προσοντα να διαπρεψουν. Ο Αλεκος ειχε πολυ καλη πορεια ,Ο Μαστροθανασης δεν μπορεσε να δηξει αυτο που ισως μπορουσε ,μονο μια φορα νομιζω σε καποιο αγωνα στα βορεια ειχε κανει μια καλη εμφανηση ,χωρις ωστοσο να γραμωσει πολυ. Εσυ ισως να τα ξερεις κ να τα θυμασαι καλυτερα.
Ωστε στο γυμναστηριο του ξεκινησες Ηλια ε;

Αθλητες σαν τον Χριστο υπαρχουν και αλλοι, και κατω απο αλλες συνθηκες, θα ειχαν θεση καλυτερη μεσα στο χωρο.Η αξια τους δεν μπορει να αποδειχθει με επισημο τροπο.Ειναι οι πιο σωστες προσωπικοτητες,και συνδιαζουν και μυς, και πνευματικο επιπεδο.Οραματιζομαι την ημερα που τα πραγματα θα μπουν στη θεση τους,και ο καθε ενας θα εχει τη θεση που δικαιουται, χωρις ουτε μια σταλιτσα ευνοιας αλλα ουτε και μια σταγονα αδικιας.Το μονο προβλημα ειναι, οτι το οραμα μου βρισκεται ακομα στο χωρο των ιδεων.
Ευχαριστω Γιαννη για τα καλα σου λογια , αλλα τι να πουμε για σενα τοτε;

ωραιες φωτο σε ταξιδευουν σε αλλες εποχες πιο αγνες οπου με πεισμα υπομονη και επιμονη μπορουσες να φτιαξεις με το δυσκολο τροπο ενα αξιοζηλευτο σωμα..ο κυριος χρηστος υστερα απο συντομη γνωριμια και συνομιλια στο ατλας καταλαβα οτι ειναι ενας αγνος λατρης αυτου του παρεξηγημενου αθληματος..χρηστο θα ηθελα να σε ευχαριστησω επισης για το ευεργετικο μασαζ που μου προσφερες στο δεξι μου ταλαιπωρημενο χερι μετα την προσπαθεια μου στο ατλας ειδη ειναι πολυ καλυτερα:)θα τα πουμε τον μαη στο μιστερ ελλας:welcome:

Που εισαι ρε Βαγγελη; Καιρο ειχα να δω ποστ σου κ ανησυχησα.
Το μασαζ μου ηταν μονο ενα δειγμα πανω απο το μπλουζακι ,εαν ηταν κανονικο κ με καμια αλυφουλα θα γινοσουνα περδικι:lift2hand: Να το πεις στον COBRA ,που ελεγε οτι μονο αμα σου εκανε μασαζ καμια αιθερια υπαρξη ,θα εβλεπες βελτιωση:turtle::turtle::turtle: Λες να ζηλευε κατα βαθος;:P:P:P




Την προηγουμενη ακριβως μερα πριν παρουσιαστω στην Τριπολη αεροπορια ,εβγαλα τις τελευταιες μου φωτο με 2 διδυμακια μαθητες μου.
Ειχα κ εγω μαθητες :P:P.

Κ την επομενη την βαζω γιατι εκει γνωρισα τον φιλο μου κ τρομερο body builder Χρηστο Σαμιωτη.
Απο τον Ηλια μαθαμε οτι τωρα πια ειναι καλογηρος στο αγιο ορος.
Οταν καποια στιγμη θα παω ,γιατι καποτε θα παω,Ηλια θα χρειαστω την βοηθεια σου να μου πεις που θα τον βρω τον Χρησταρα.

58732
58733
58734

TRIANTAFYLLOU
11-12-12, 19:04
ο μαστροθανασης είχε ένα σοβαρό πρόβλημα , μπορεί να είχε καλό καλούπι και τα τρικέφαλά του ήταν απίστευτα όπως και στήθια , αλλα δεν μπορούσε στη δίαιτα και δεν γράμμωνε εύκολα , όταν πηγαίναμε για φαι ενω εμένα με θεωρούσαν λαίμαργο , αυτος ήταν χυδαίος , τρωγαμε μετα την προπόνηση καμια φορα στην καβάλα ομελέτες με μπιφτεκια σε ενα φίλο που τα έφτιαχνε υγιεινα και εγω με ενα φίλο τρωγαμε απο 8 αυγα και λέγαμε να βγάλει τούς 3 κρόκους η 4 καμια φορα , ο μαστροθανάσης έλεγε εμενα άστους όλους και αυτούς που θα βγάλεις απο τον ηλία και τον θανο βάλτους σε μενα και έτρωγε συνολικα 14 με 16 κρόκους και ούτε χοληστερίνη είχε ούτε τίποτε

μ άρεσε και η φωτο με τον χρηστο σαμιώτη απο τα καλύτερα και πιο σεμνα παιδια τού χώρου και όπως είπα είναι στο άγιο όρος έχουν πάει φίλοι μου και τον είδαν όπως και ο σπύρος μπουρνάζος και θέλω να πάω και γω αν ταιριάξει και μακάρι να πάμε παρέα και με τον Σπύρο μαζί :thumbup:

NASSER
11-12-12, 19:18
Ωραίο θέμα!!! Πραγματικά μας ταξιδεύεις Χρήστο σε παλιές καλές εποχές που πολύ θα θέλατε να ξαναζήσουν (οι παλαιότεροι φυσικά :green: )
Περιμένω και άλλες φώτο :thumbup:

Χρήστος Τριανταφύλλου
11-12-12, 19:37
, όταν πηγαίναμε για φαι ενω εμένα με θεωρούσαν λαίμαργο , αυτος ήταν χυδαίος , τρωγαμε μετα την προπόνηση καμια φορα στην καβάλα ομελέτες με μπιφτεκια σε ενα φίλο που τα έφτιαχνε υγιεινα και εγω με ενα φίλο τρωγαμε απο 8 αυγα και λέγαμε να βγάλει τούς 3 κρόκους η 4 καμια φορα , ο μαστροθανάσης έλεγε εμενα άστους όλους και αυτούς που θα βγάλεις απο τον ηλία και τον θανο βάλτους σε μενα και έτρωγε συνολικα 14 με 16 κρόκους και ούτε χοληστερίνη είχε ούτε τίποτε

:

χαχχααχα...ελιωσα Ηλια οπως τα λες ,κατι τετοια ''γεγονοτα'' δεν ξεχνιωνται με τπτ!
Αυτο το ''χυδαιος'':P:rolf::turtle::banana:

goldenera
15-12-12, 15:15
ωραιες φωτο σε ταξιδευουν σε αλλες εποχες πιο αγνες οπου με πεισμα υπομονη και επιμονη μπορουσες να φτιαξεις με το δυσκολο τροπο ενα αξιοζηλευτο σωμα..ο κυριος χρηστος υστερα απο συντομη γνωριμια και συνομιλια στο ατλας καταλαβα οτι ειναι ενας αγνος λατρης αυτου του παρεξηγημενου αθληματος..χρηστο θα ηθελα να σε ευχαριστησω επισης για το ευεργετικο μασαζ που μου προσφερες στο δεξι μου ταλαιπωρημενο χερι μετα την προσπαθεια μου στο ατλας ειδη ειναι πολυ καλυτερα:)θα τα πουμε τον μαη στο μιστερ ελλας:welcome:


Σιγά ρε Βαγγ. μην περιμένουμε το Μάη για να ξανασυναντηθούμε.....να το κανονίσουμε πιο γρήγορα. Βέβαια εσύ είσαι λίγο μακριά αλλά με λίγο προγραμματισμό θα τα καταφέρεις πιστεύω;) Α ρε Ηλία πόσο αβίαστα προκαλείς το γέλιο με μία μόνο λέξη...άκου εκεί χυδαίος:rolf::rolf: Χρήστο μας υποβάλεις σε γλυκά βασανιστήρια , όπως τη σταγόνα στο κούτελο. Χαριτολογώντας βέβαια το λέω αλλά με το που βλέπω μία φωτό και περιγραφή δε χορταίνω και θέλω να δω κι άλλο υλικό:green::turtle::rolf:

Χρήστος Τριανταφύλλου
15-12-12, 15:20
Ανοιξη του 1983 απολυομαι απο τον στρατο και ξεκιναω προπονηση για πρωτη φορα σε γυμναστηριο.
Ηταν ενα μικρο γυμναστηριο στην Καλλιθεα του Τακη Μεγαριτη. Ηταν ομως ειδικευμενο περισσοτερο στις πολεμικες τεχνες.
Μετα απο 2 μονο μηνες αποφασιζω κ παω σε ενα καθαροαιμο γυμναστηριο ,του Χρηστου Παρνασσα στο Αιγαλεω.

Χρήστος Τριανταφύλλου
15-12-12, 15:29
Σορυ συνεχιζω το ιδιο μηνυμα.
Η αποσταση ομως απο το σπιτι μου ηταν μεγαλη κ δεν αντεξα πανω απο 3 μηνες.
Οι φωτο ειναι το 1984 με ενα χρονο προπονηση μετα τον στρατο.

58851
58852
58853

just chris
15-12-12, 15:54
Ανοιξη του 1983 απολυομαι απο τον στρατο και ξεκιναω προπονηση για πρωτη φορα σε γυμναστηριο.
Ηταν ενα μικρο γυμναστηριο στην Καλλιθεα του Τακη Μεγαριτη. Ηταν ομως ειδικευμενο περισσοτερο στις πολεμικες τεχνες.
Μετα απο 2 μονο μηνες αποφασιζω κ παω σε ενα καθαροαιμο γυμναστηριο ,του Χρηστου Παρνασσα στο Αιγαλεω.

ΕΛΑ ΡΕ ΑΙΓΑΛΕΑΡΑ

Polyneikos
15-12-12, 18:19
Χρήστο συνέχισε αυτό το πολύ ωραίο θεμα,εγω θα παρέμβω με δικό μου υλικό (φανταζομαι ότι θα το εχεις,αλλα ποτε δεν ξερεις ;)) στο αγωνιστικό σου κομμάτι ! Sticky :thumbup:

Χρήστος Τριανταφύλλου
15-12-12, 19:59
Ανοιξη του 1986 ,κ αφου εχω περιηγηθει σε διαφορα γυμναστηρια οπου πηγαινε η παρεα μου κ η εμπνευση για προπονηση ,συνεχιζω. Δυστηχως τα περισσοτερα ηταν μακρια (Περαμα ,Πειραιας,Καλλιθεα στο τελος) ,αλλα αμα το ΒΒ σου εχει γινει τροπος ζωης (σε ερασιτεχνικα πλαισια βεβαια ,σαν χομπυ κ καταδυναμιν) κ με παρεα με το ιδιο παθος ,προσπερνας αποστασεις κ αλλες δυσκολιες.
Σε αυτην την κατασταση ,μου μπαινει η ιδεα να κατεβω σε αγωνες την επομενη χρονια εαν μπορεσω.
58871
58872
58873

ελμερ
15-12-12, 21:14
Χρηστο πολυ ωραιο θεμα,ειναι σα να διαβαζω ενα βιβλιο.....ειναι κι ενα διδαγμα για ολους μας σημερα πως ενας ανθρωπος οταν εχει αγαπη για γυμναστικη μπορει να ξεπερασει ολες τις δυσκολιες και να προχωρησει.......ανυπομονω για τη συνεχεια της πορειας σου με φωτος και σχολια.....στις τελαυταιες φωτος που εβαλες φαινεται πως το σωμα σου εχει αρχισει να αγριευει αγωνιστικα.....;) για τον αδαμαντινο χαρακτηρα σου τα ειπαν ολα οι συν-forum-ητες μου πιο πριν....:welcome::welcome:

Χρήστος Τριανταφύλλου
15-12-12, 22:27
Χρηστο πολυ ωραιο θεμα,ειναι σα να διαβαζω ενα βιβλιο.....ειναι κι ενα διδαγμα για ολους μας σημερα πως ενας ανθρωπος οταν εχει αγαπη για γυμναστικη μπορει να ξεπερασει ολες τις δυσκολιες και να προχωρησει.......ανυπομονω για τη συνεχεια της πορειας σου με φωτος και σχολια.....στις τελαυταιες φωτος που εβαλες φαινεται πως το σωμα σου εχει αρχισει να αγριευει αγωνιστικα.....;) για τον αδαμαντινο χαρακτηρα σου τα ειπαν ολα οι συν-forum-ητες μου πιο πριν....:welcome::welcome:

Eυχαριστω φιλε ελμερ για τα καλα σου λογια ,αλλωστε οπως ειπα κ απο την αρχη δεν βαζω τις φωτο μου για να δειξω το σωμα μου (σιγα τωρα) ,αλλα για να βοηθησω-εμπνευσω ισως μερικα παιδια με πιο πλουσια σωματικα προσοντα απο εμενα μεχρι που μπορουν να φτασουν σιγα σιγα κ με υπομονη.


Αφου ηδη εχω παντρευτει ,τι να κανουμε:green: ,η μικρος μικρος παντρεψου η μικρος καλογερεψου:P ,συνεχιζω :bblifthard:πιο ηρεμος πια .
Οι 2 αυτες φωτο απεχουν 3 μηνες περιπου απο τους αγωνες Μιστερ Στερεα Ελλας του Μαιου 1987 που στοχευω να συμετασχω.
Εχω ηδη ξεκινησει πιο προσεκτικη διατροφη κ εχω αρχισει να καθαριζω λιγο. Ειμαι 84 κιλα κ πιστευα να ημουν ετοιμος στα 78κλ.

58883
58884

Διακογιαννης Γιαννης
16-12-12, 01:11
Το '86 και το '87 ,αγριεψαν αισθητα ,ολα.Χονδρα οστα στα πλευρα,οι θωρακικοι ακουμπουν στους δικεφαλους,το κατω στηθος δεν κανει καθολου κρεμασμα(αυτο ειναι γενετικο),ο δικεφαλος φουσκωσε αλλα φουσκωσε και η αρθρωση ενεκα πολυ καλου προσθιου βραχιονιου.Συνεχιζουμε.

procop
16-12-12, 01:27
εαν ηταν ευκολο να αναφερεται και τροπος εκγυμνασης-προγραμματα, κτλ θα βοηθουσε και εμας τους νεοτερους!! τρομερη εξελιξη το 86', περιμενω να δω την συνεχεια!

Χρήστος Τριανταφύλλου
16-12-12, 16:54
Το '86 και το '87 ,αγριεψαν αισθητα ,ολα.Χονδρα οστα στα πλευρα,οι θωρακικοι ακουμπουν στους δικεφαλους,το κατω στηθος δεν κανει καθολου κρεμασμα(αυτο ειναι γενετικο),ο δικεφαλος φουσκωσε αλλα φουσκωσε και η αρθρωση ενεκα πολυ καλου προσθιου βραχιονιου.Συνεχιζουμε.
Γιαννη την παρατηρητικοτητα σου κ τις ''τεχνικες'' λεπτομερειες που λες ,δεν θα μπορουσαμε να τις βλεπαμε απο μονοι μας σε τετοια εκταση. Απλα:bowdown:

εαν ηταν ευκολο να αναφερεται και τροπος εκγυμνασης-προγραμματα, κτλ θα βοηθουσε και εμας τους νεοτερους!! τρομερη εξελιξη το 86', περιμενω να δω την συνεχεια!

Να αναφερω προγραματα γυμναστικης εδω,ειναι καπως δυσκολο. Απλα γυμναζομουνα οπως οι περισσοτεροι ,με την αναλογη ενταση που μπορουσα ,προσπαθωντας να βρω ασκησεις κ προγραματα που ταιριαζαν σε μενα.
Σε αυτο που υπηρχαν μεγαλες διαφορες αναλογα με την εποχη ηταν η διατροφη ,κ με αρκετα λαθη οπως θα δεις παρακατω.

ovelix
16-12-12, 23:20
Χρηστο σ` ευχαριστουμε που τις μοιραστικες μαζι μας παρα πολυ δυνατο θεμα :clap:

Χρήστος Τριανταφύλλου
16-12-12, 23:50
Χρηστο σ` ευχαριστουμε που τις μοιραστικες μαζι μας παρα πολυ δυνατο θεμα :clap:

:welcome:




Οι μερες για τον αγωνα πλησιαζουν.
58939

ska
17-12-12, 01:28
Ειχες και χημικη υποστηριξη στην προετοιμασια για τον πρωτο αγωνα σου?Απλα ειμαι περιεργος να δω πως εξελιχθηκες κατα το περασμα των χρονων δεν εχει αλλο σκοπο η ερωτηση μου.Παρακολουθω καθημερινα το θεμα σου,καλη συνεχεια!

Χρήστος Τριανταφύλλου
17-12-12, 18:00
Ειχες και χημικη υποστηριξη στην προετοιμασια για τον πρωτο αγωνα σου?Απλα ειμαι περιεργος να δω πως εξελιχθηκες κατα το περασμα των χρονων δεν εχει αλλο σκοπο η ερωτηση μου.Παρακολουθω καθημερινα το θεμα σου,καλη συνεχεια!

Κρινε μονος σου (εαν μπορεις βεβαια) βλεποντας ,ποσα χρονια ''παλευω'' ,πως εχω βελτιωση σταδιακα ,και ποσα κιλα μενω οταν κανω την τελικη διαιτα (αυτο θα το δεις στην συνεχεια).
Απο κει κ περα δεν εχει νοημα να σου πω απλα ενα ναι η ενα οχι.

Polyneikos
17-12-12, 18:20
:welcome:

Οι μερες για τον αγωνα πλησιαζουν.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=58939




Χρηστο εδω εισαι στου Ζαπατινα το γυμναστηριο;;;

Χρήστος Τριανταφύλλου
17-12-12, 19:42
Χρηστο εδω εισαι στου Ζαπατινα το γυμναστηριο;;;

Οχι Κωστα ειμαι σε ενα γυμναστηριο στο Π Φαληρο ,που εκανα ενα μικρο περασμα απο εκει οταν ακολουθησα τον κολητο μου που δουλευε σαν γυμναστης.



Τρεις τεσσερις μερες πριν τον αγωνα κ ειμαι ετοιμος ,μονο που η ζυγαρια ειχε παρει με φορα την κατιουσα κ δεν ελεγε να σταματησει. Τελικα σταματησε στα 74 κιλα ,αρκετα κατω δλδ απο τα 78 που υπολογιζα.
Τις 2 τελευταιες εβδομαδες πηρα αδεια απο την δουλεια για να μπορεσω να αφοσιωθω στην προετοιμασια κ κυριως να αντεξω την ακραια διαιτα.
Αυτες τις 2 εβδομαδες ετρωγα μονο κοτοπουλο ψητο,ψαρι βραστο,ασπραδια απο αυγα και απο υδατανθρακα μονο ενα ξυνομηλο πριν την προπονηση.
Απο συμπληρωματα επερνα τις πολυ καλες τοτε πολυβηταμινες με μεταλα Cantasium των 2000mg , Β complex ,C ,E των 400iu k μερικα αμινοξεα(εδω ημουν λαθος γιατι επρεπε πολυ περισσοτερα).
Ηλπιζα τωρα τις τελευταιες 2 μερες που θα εκανα υδατανθρακωση ,μπας κ επερνα κανενα κιλο κ στανιαριζα λιγο;).

Σε μερικες φωτο ειμαι με τον Φιλο κ συναθλητη Κωστα Σπυροπουλο που κερδισε ευκολα τον γενικο στους τζουνιορ ,και ειχε μια καλη πορεια στην συνεχεια σε αγωνες.
58975
58976
58977
58978
58979

just chris
17-12-12, 20:57
πως το εχεις καταφερει ρε χρησταρα κ το εχεις κανει σαν σειρα τηλεορασης
κ ανυπομονω για τη συνεχεια καθε φορα.
εχεις σκεφτει να το κανεις βιβλιο?αληθεια.

Χρήστος Τριανταφύλλου
17-12-12, 21:48
πως το εχεις καταφερει ρε χρησταρα κ το εχεις κανει σαν σειρα τηλεορασης
κ ανυπομονω για τη συνεχεια καθε φορα.
εχεις σκεφτει να το κανεις βιβλιο?αληθεια.

Λες ρε γμτ να ημουν ταλεντο σεναριογραφος κ να πηγε στραφι;:P

just chris
17-12-12, 21:51
ποτε δεν ειναι αργα

sAVAZz
17-12-12, 22:05
Παρά πολυ καλό θεμα...θα ήταν όντως πολύ ενδιαφέρον να μας πεις αμα σε καποια φαση είχες χημικη υποστήριξη...ανυπομονω να φτασεισ στο σημειο Π έχεις στο αβαταρ...

goldenera
17-12-12, 22:38
Πραγματικά η ομορφιά και η καλαισθησία του σώματος σου Χρήστο στις τελευταίες φωτό είναι για εμένα αξιοθαύμαστες. Αναμένω με ανυπομονησία τη συνέχεια............

Διακογιαννης Γιαννης
18-12-12, 00:39
Τα πιο καλα σημεια σου ειναι οι οδοντωτοι και οι κοιλιακοι.Φυσικα ,αφου εχεις αρμονικο σωμα ολα δειχνουν καλα,αλλα αυτα τα δυο ξεχωριζουν εντονα.Θα σκεπτομουν σαν πιθανη ερμηνεια οτι εκανες πολλες αρσεις σκελων στο μονοζυγο.Βεβαια,υπαρχουν και αλλα σεναρια,οπως φυσικα και η γενετικη.
Η πλαινη τρικεφαλων και η αλλη στο μπαλκονι ,μου αρεσαν περισσοτερο.
Τωρα που το σκεπτομαι,και ο Ζεην ειχε τρομερους οδοντωτους και πολυ καλους κοιλιακους.

TRIANTAFYLLOU
18-12-12, 05:00
όταν έχεις αρμονικό καλούπι ακόμη και χωρίς υπερβολικούς μυς μπορεί να δείχνει όμορφα το σώμα και εδω ο χρήστος έχει αρμονία και συμμετρία οπότε μπορεί άνετα να σταθεί και δίπλα σε ογκωδέστερους αθλητες με αξιώσεις

δεν έχει κανένα νόημα να πεί κάποιος έπαιρνε κατι η δεν έπαιρνε , αυτα είναι ανούσια πράματα και άλλωστε φαίνετε πως το σώμα αυτο δεν έχει ίχνος υπερβολής και αν ο χρήστος είχε περισσότυερες γνώσεις για τα τότε δεδομένα είμαι σίγουρος ότι θα έιχε περισσότερους μυς .

αυτα τα λέω έχοντας γνώση λόγω του ότι και γω σ αυτη την εποχή ανήκω και αργότερα κατάλαβα και έμαθα απο τα λάθη του παρελθόντος ,μάλιστα ενω κατέβαινα και εγω και 1-2 συναθλητες μου χωρίς καμία χημική υποστήριξη παρα μόνο τις βιταμίνες που ανέφερε ο χρήστος και μια πρωτείνη , είχα καταφέρει και κέρδισα αγώνες και το σώμα του χρήστου μιας και το βλέπουμε και σχολιάζουμε είναι απόλυτα εφικτο να το πετύχει κάποιος (όχι όπως είναι ενοείτε αυτο έχει να κάνει με καλούπι και προδιαγραφες )αλλα σε επίπεδο μάζας , γι αυτο μ αρέσει που βλέπω αυτες τις φωτο με γυρνάν πραγματικα στο ββ εκείνης της εποχής που για μας ήταν στην πολύ αγνή του μορφή

και βλέποντας τωρα αυτες τις φωτο επιβεβαιώνομαι όταν έλεγα στον χρήστο ότι είχε δυνατότητες αν έπαιζε πιο σκληρό παιχνίδι για πολυ ψηλά , αλλα ορθώς έπραξε εφόσον δεν είχε τέτοιους στόχους , σημασία έχει ότι το απολάμβανε αυτό που έκανε και το χαιρόταν , αυτο φαίνετε ακόμη και με την τωρα αντιμετώπηση που έχει :clap::clap::clap:

Χρήστος Τριανταφύλλου
18-12-12, 17:46
Ευχαριστω Γιαννη για τα καλα σου λογια , αλλα τι να πουμε για σενα τοτε;



Κ την επομενη την βαζω γιατι εκει γνωρισα τον φιλο μου κ τρομερο body builder Χρηστο Σαμιωτη.
Απο τον Ηλια μαθαμε οτι τωρα πια ειναι καλογηρος στο αγιο ορος.
Οταν καποια στιγμη θα παω ,γιατι καποτε θα παω,Ηλια θα χρειαστω την βοηθεια σου να μου πεις που θα τον βρω τον Χρησταρα.

58734


μ άρεσε και η φωτο με τον χρηστο σαμιώτη απο τα καλύτερα και πιο σεμνα παιδια τού χώρου και όπως είπα είναι στο άγιο όρος έχουν πάει φίλοι μου και τον είδαν όπως και ο σπύρος μπουρνάζος και θέλω να πάω και γω αν ταιριάξει και μακάρι να πάμε παρέα και με τον Σπύρο μαζί :thumbup:

Μιας κ αναφερθηκαμε στον Χρηστο Σαμιωτη ,ας αναφερω κ ενα γραφικο περιστατικο στο κεντρο αεροποριας της Τριπολης.
Μολις ειχαμε τελειωσει την εξαντλητικη γυμναστικη της ημερας ,κ οπως ημασταν συγκεντρομενοι ολη η διμοιρια με τα αθλητικα μας φανελακια ,μας λεει ο δοκιμος μας αξιωματικος ,που ηταν ξαδελφος κ με το ιδιο ονομα του ποδοσφαιριστη Συμεωνιδη που επαιζε τοτε στον Παναθηναικο νομιζω (ηταν αυτος με τα δυνατα αραουτ σαν κορνερ).
<<Λιγοι ειστε οι γυμνασμενοι εδω περα ,οι περισσοτεροι ειστε ''σαβουρες'' για την ηλικια σας>>.
Αφου ξεδιαλεγει 4 5 ,ρωταγε τον καθεναν τι γυμναστικη εχει κανει.
<<Εσυ τι εχεις κανει μου λεει;>>
Βαρακια του λεω . <<Α... καταλαβα ,σουστες ,μονοζυγα κ τετοια!>> Ναι ... του απανταω.
Αφου τελειωνει η ανακριση:P ,πεταγονται μερικοι κ του φωναζουν <<Κυριε δοκιμε αυτον δεν τον ειδατε;>> και συχρονως σπρωχνουν μπροστα τον Σαμιωτη.
Αυτος αφου τον κοιταει σαν χαζος ,τον ρωταει <<για πες μας εσυ τι εχεις κανει;>>
Τοτε ο Χρησταρας χωρις να απαντησει ,δεν ελεγε κ πολλα λογια αλλωστε,βγαζει το αθλητικο φανελακι και παταει 3 ποζες, διπλα δικεφαλα ,φτερα κ μοστ μασκιουλαρ.
Περιτο να πω οτι εγινε της π..τανας! :turtle::turtle::turtle:

Χρήστος Τριανταφύλλου
18-12-12, 18:23
Μαιος του 1987 κ ημερα Σαββατο το πρωι ,οι προκρηματικοι του Μιστερ Στερεα Ελλας σε διοργανωση απο τον Χρηστο Παρνασσα. Τοπος διεξαγωγης ,ενα μεγαλο σινεμα της Καλλιθεας.
Αρκετα ανχωμενος κ τρακαρισμενος ,βλεπω για πρωτη φορα τους αντιπαλους της κατηγοριας μου.
Εκτος απο εναν που ηταν ''μπομπα'',τους αλλους πιστευα οτι τους ''ειχα'' . Οι αλλοι μου λεγανε οτι παιζω 2η η 3η θεση,με πιο πιθανον την 2η.

<<Πατα κοιλιακους κ ποδια>> ,μου φωναζε απο κατω ο κολλητος μου φιλος.
Εγω του εδειχνα με νοηματα <<δεν βλεπεις οταν παταω ,που τρεμει το ποδι μου;>> απο τρακ εννοειται.
<<Δεν πειραζει ,εισαι καλος ,συνεχισε!>>.

Οι φωτο ειναι απο τους προκρηματικους το πρωι.
59004
59005
59006
59007
59008

TRIANTAFYLLOU
18-12-12, 18:42
Χρήστο κάθε φορα που μπαίνω σ αυτο το τόπικ με γεμίζεις όμορφα συναισθήματα και πέρα απο πλάκα εγω επιμένω και λέω ήσουν πολυ καλός και ολοκληρωμένος αθλητής ειδικα στις τελευταίες φωτο που είχες περισσότερη δουλεια στο ενεργητικό σου

είχα και γω ενα συνάδελφο στο στρατο που ήταν πολυ ήρεμο παιδι και διακρητικό και τον έβλεπε εκεί έφτιαχνε διάφορα φαγητα εκεί με τις καραβάνες και όλοι τον κορόιδευαν , εγω πήγα τον ρώτησα και με λέει αυτα είναι μούσλι και ρίχνω μεσα πρωτείνη και το τρώω για πρωινό , εγω έλεγα ρε λαμόγια ο άνθρωπος ξέρει τι κάνει τρώει σωστα , παρ όλο που εγω έτρωγα ότι ναναι με τις μαρμελάδες και τα λουκάνικα με αυγα και μπέικον

και τελικα είχαμε γίνει φίλοι με το παιδι και ήταν αθλητής του ββ με έδειξε και αγωνιστικές φωτο του λεγόταν Μπερεδήμας Νικόλαος και θυμάμε με έλεγε όταν κάναμε κατι δουλειες φτιάχναμε τσιμεντόλιθους στο στρατο , εσυ έτσι όπως είσαι δεν κατεβαίνεις σε αγώνες ? αρκεί να κόψεις τις ρετσίνες , δεν μπορείς ρε ηλία να τρώς και να πίνεις νερό και να μην πιείς μπύρα η ρετσίνα? τον έλεγα και γω και τι είμαι ρε Νίκο γαιδούρι ? τα γαιδούρια πίνουν νερό οι άνθρωποι πίνουν ποτό

και τελικα επειδη ήμουν άνθρωπος της λογικής με έπεισε και μετα τον στρατό ασχοληθηκα συστηματικα με την προπόνηση και σε 4 μήνες κατέβηκα στον πρώτο αγώνα και είχα κόψει τα ξύδια τελείως κανα ποτηρι μόνο όχι μπουκάλια , είχα πορωθεί άσχημα

αλλα αγνα χρόνια τότε και οι προπονήσεις με πρωτόγονα μεσα αλλα η όρεξη στο ζενίθ , τα σώματα απόλυτα ρεαλιστικά και ανθρώπινα χωρίς υπερβολές και το αποδεικνύουν και οι φώτο σου που όποιος και να τις δεί απο ανθρώπους που δεν ασχολούνται με το ββ θα πεί με σιγουρια θα ήθελα να είχα σωμα σ αυτο το επίπεδο

Διακογιαννης Γιαννης
18-12-12, 19:18
Παρα πολυ σωστο σχημα,πυκνοι μυς ,χωρις κενα.Στη δευτερη φωτο,ο κραμπαρισμενος θωρακικος ειναι τοσο σωστος, που αποκλειεται να εγινε ετσι,μονο και μονο απο γενετικα προσοντα.

Χρήστος Τριανταφύλλου
18-12-12, 19:27
Hλια σιγουρα υπηρχε μια ρομαντικοτητα τοτε. , Τα πρωτογονα μεσα ,η αγνοια σε πολλα πραγματα,κ η προσπαθεια να ανακαλυψουμε μονοι μας, βοηθουμενοι ο ενας με τον αλλον εμπειρικα ,ηταν τα στοιχεια που εκαναν την διαφορετικοτητα.
Τον Μπερεδημα τον θυμαμαι ,νομιζω εμενε στο Χαιδαρι κ τον γνωριζε ενας συναδελφος μου.
Τον ειχα δει σε καποιους αγωνες ,κ σε ενα περιοδικο ,νομιζω τα Δυναμικα Σπορ ,τον ειχε μια φωτογραφια κ ελεγε <<οχι δεν ειναι ο Φρανκ Ζεην ,ειναι ο Νικος Μπερεδημας>>.
Ωστε αυτος ηταν ο Μαγειρας που σε εκανε να συνεχισεις την προπονηση ;
Τι μικρος που ειναι ο κοσμος τελικα ε;

Χρήστος Τριανταφύλλου
18-12-12, 19:29
Παρα πολυ σωστο σχημα,πυκνοι μυς ,χωρις κενα.Στη δευτερη φωτο,ο κραμπαρισμενος θωρακικος ειναι τοσο σωστος, που αποκλειεται να εγινε ετσι,μονο και μονο απο γενετικα προσοντα.

Κραμπαρισμενος θωρακικος ,τι σημαινει Γιαννη;

TRIANTAFYLLOU
18-12-12, 20:02
Hλια σιγουρα υπηρχε μια ρομαντικοτητα τοτε. , Τα πρωτογονα μεσα ,η αγνοια σε πολλα πραγματα,κ η προσπαθεια να ανακαλυψουμε μονοι μας, βοηθουμενοι ο ενας με τον αλλον εμπειρικα ,ηταν τα στοιχεια που εκαναν την διαφορετικοτητα.
Τον Μπερεδημα τον θυμαμαι ,νομιζω εμενε στο Χαιδαρι κ τον γνωριζε ενας συναδελφος μου.
Τον ειχα δει σε καποιους αγωνες ,κ σε ενα περιοδικο ,νομιζω τα Δυναμικα Σπορ ,τον ειχε μια φωτογραφια κ ελεγε <<οχι δεν ειναι ο Φρανκ Ζεην ,ειναι ο Νικος Μπερεδημας>>.
Ωστε αυτος ηταν ο Μαγειρας που σε εκανε να συνεχισεις την προπονηση ;
Τι μικρος που ειναι ο κοσμος τελικα ε;

ήταν πάρα πολυ καλό παιδι και ήρεμο με είχε κάνει εντύπωση ο χαρακτηρας η ευγένεια και η γενικότερη συμπεριφορά του , δεν ήταν μάγειρας αλλα απλα μαγείρευε και έφτιαχνε πράματα για τον εαυτό του πρωτόγνωρα για μας
Αλλα εγω παρ όλο που ήμουν όπως όλοι τότε δηλαδή τρώγαμε ότι ναναι , αν δεν ήταν βρωμικο δεν το ακουμπούσαμε και απο το κοτόπουλο μόνο πέτσα και μπούτι και τηγανητη πατατα και το μόνο που ήξερα καλα ήταν το πρόγραμμα στα μπουζούκια και να πίνω ενα μπουκάλι ουίσκι στην καθησιά ,όμως καταλάβαινα πως κάτι κάνει σωστα ο νίκος και έλεγα μην κοροιδεύετε ρε σείς γιατι εσείς είστε άσχετοι και δεν ξέρετε ο άνθρωπος ξέρει τι κάνει και τον ρωτούσα διάφορα και μόλις απολύθηκα λέω τερμα τα χαζά θα πάω σε γυμναστήριο , είχα και ενα συνάδελφο στην δουλεια που ήδη είχε ξεκινήσει και με πήγε εκεί που πήγαινε αυτός και έγινα και γω μετα μπρατσαρίκος σφίχτης :P:P

Διακογιαννης Γιαννης
18-12-12, 21:15
Κραμπαρισμενος θωρακικος ,τι σημαινει Γιαννη;

Ο ενας θωρακικος ειναι τεντωμενος, γιατι απο τη δικη του πλευρα ποζαρεις δικεφαλο.Ο αλλος που ειναι πατημενος -κραμπαρισμενος,μπορει και εμφανιζει εμφανιζει πολλες λεπτομερειες.Αληθεια, για οδοντωτους και κοιλιακους ,ειχες κανει κατι ιδιαιτερο στο προγραμμα σου;

Χρήστος Τριανταφύλλου
18-12-12, 22:25
Ο ενας θωρακικος ειναι τεντωμενος, γιατι απο τη δικη του πλευρα ποζαρεις δικεφαλο.Ο αλλος που ειναι πατημενος -κραμπαρισμενος,μπορει και εμφανιζει εμφανιζει πολλες λεπτομερειες.Αληθεια, για οδοντωτους και κοιλιακους ,ειχες κανει κατι ιδιαιτερο στο προγραμμα σου;

Ευχαριστω Γιαννη για την απαντηση ,δεν την ηξερα αυτην την εννοια.
Για οδοντωτους πιστευω με βοηθησε το πουλοβερ με βαρυ αλτηρα καθετα στον παγκο (αναλογικα με αλλες ασκησεις τραβαγα καλα κιλα στο πουλοβερ) κ ισως η κοπηλατικη με σταυρο κ η χαμηλη τροχαλια με τριγωνο.
Τους κοιλιακους μου δεν μπορω να πω οτι τους προπονουσα κ πολυ. Λεγκ απ ,σιτ απ στους κλασικους παγκους κοιλιακων με την αναλογη κληση κ αρσεις ποδιων στο διζυγο κοιλιακων. Ουτε ροκανισματα ,ουτε κατι αλλο εξωτικο.
Απλα οταν εφευγε το λιπος ,ηξερα οτι θα ειναι παντα εκει ετοιμοι.

Χρήστος Τριανταφύλλου
19-12-12, 15:06
Και φτανουμε το βραδυ στους τελικους ,κ το σινεμα ειναι γεματο.
Με τον υδατανθρακα να εχει κανει δουλεια κ με λιγοτερο τρακ ,αισθανομουν πιο ''γεματος'' κ πιο ηρεμος.
Τελικα βγαινω 2ος στην κατηγορια μου με 1ο τον Μπερναρ (φαινεται ο μισος στην προηγουμενη φωτο :thumbup: δεξια οπως βλεπουμε)που κερδισε ευκολα κ τον γενικο τιτλο.
Δυστηχως εφυγε απο την ζωη μετα απο συντομο χρονικο διαστημα απο αυτη την χρονια.

Και επειδη ''βλεπω'' σε πολλους απο εσας την περιεργεια μεσα στα ματια σας απο τι εφυγε ,θα σας το πω!
Εφυγε απο υπερβολικη ''χημικη υποστηριξη'' ,οπως συνηθιζεται να λεγεται τωρα για να ακουγεται πιο αποδεκτο κ πιο ευπεπτο απο οπως το λεγαμε παλια ,φαρμακα κ αναβολικα. Προσοχη λοιπον!

Τωρα που βρηκα την ευκαιρια ,ας ''βγαλω'' κ κατι απο μεσα μου.
Οταν τελειωσε ο αγωνας κ φευγαμε ,ηρθε η συζηγος του Φραγκισκου Μπατη μαζι με τον συζηγο της (παλιος Μιστερ Ελλας κ θαυμασιος ανθρωπος κατ ομολογια ολων τοτε) να με συνχαρει κ να μου πει οτι ειχα κανει αισθηση.
Εγω αντι να πω το λιγοτερο ενα<<σας ευχαριστω πολυ>> ,ειπα <<ναι ,ενταξει>> κ συνεχισα.
Ποιος ξερει οι ανθρωποι για τι μ....κα θα με περασανε ,η μονη δικαιολογια μου ειναι οτι εκεινη την ωρα μετα απο τη ενταση ημουν στην κοσμαρα μου.
Να τους ζητησω συγγνωμη λοιπον ,οχι οτι θα δουν τπτ οι ανθρωποι ,αλλα ετσι για να βγει απο μεσα μου ,κ αν μερικοι το θεωρουν υπερβολικο ,η χαζο ,η ανευ σημασιας ,για μενα για να το θυμαμαι μετα απο 25 χρονια ,παει να πει πως δεν ειναι.
Τεσπα ,μετα ολη η παρεα σε πιτσαρια για πιτσες κ μακαροναδες;)

5903359034
5903559036
59037

sakistaz
19-12-12, 16:47
respect!!!:clap::clap:

Διακογιαννης Γιαννης
19-12-12, 18:33
Χρηστο ,οχι μονο συμφωνω για την εξομολογηση που εκανες,αλλα την χαρηκα κιολας,γιατι και εγω δινω σημασια σε τετοιες λεπτομερειες.Φυσικα ,εκτος απο εμενα και εσενα ,υπαρχουν και αλλοι ανθρωποι που εχουν λεπτη και ζεστη συμπεριφορα,αλλα δεν ειναι και παρα πολλοι.Παντως δεν εκανες κατι φοβερο,απλα ειναι φυσικο, για καθε φιλοτιμο ανθρωπο ,να μην θελει να αφηνει εκκρεμεις, ουτε τις λεπτομερειες.Βεβαια υπαρχουν και οι αντιθετοι ,οι οποιοι δεν χανουν ευκαιρια για να δειξουν τον σνομπισμο τους.Αν βρω τον Φραγκισκο θα κανονισω συναντηση για καφεδακι,πραγμα που νομιζω οτι θα ηταν η τελεια καταληξη της ιστοριας.Ομως εχω πολυ καιρο να τον συναντησω.

Χρήστος Τριανταφύλλου
19-12-12, 22:36
Νομιζω Γιαννη παλια ειχε γυμναστηριο στο Καλαμακι; Υπαρχει ακομα;
Τον ειχα δει απο μακρυα τον Χειμωνα που περασε ενα βραδυ σε συγκεντρωση αγανακτησμενων στο Συνταγμα ,αλλα δεν του μιλησα ο χαζος.
Αφου τον γνωριζεις κ προσωπικα ,μετα τις γιορτες θα ηταν τελεια μια συναντηση.

Διακογιαννης Γιαννης
19-12-12, 23:28
Το Γυμναστηριο δεν υπαρχει πια.Ηταν οντως στο Καλαμακι.Θα προσπαθησω να τον εντοπισω.

ελμερ
19-12-12, 23:46
Χρηστο εισαι σε πολυ καλη κατασταση σ αυτο τον αγωνα.....ειδικα στους κοιλιακους σου πολυ βαθια κοψιματα........:shock: περιμενω με ανυπομονησια τη συνεχεια της πορειας σου......:welcome:

TRIANTAFYLLOU
20-12-12, 01:10
και γω τον Φραγκίσκο έχω χρόνια να τον δώ τελευταία φορα τον είχα δεί στο χρυσοχοείο που είχε αλλα έχει πολλα χρόνια , πρέπει να ήταν τελη της δεκαετείας του 80

Χρήστος Τριανταφύλλου
21-12-12, 21:55
Μετα απο μια εβδομαδα ηταν το Μρ Ελλας της IFBB. Αν κ δεν ειχα σκοπο να λαβω μερος ,με παροτρυνση φιλων μου με επησαν να συμετασχω για την εμπειρια ,μια και δεν ειχα να χασω τιποτα.
Στα αποδυτηρια βλεποντας τους αντιπαλους μου ομολογω οτι κομπλαρα λιγο.
Θυμαμαι ηταν ο Γεωργακης ,Ο Καρυωτης ,κ αλλοι που δεν γνωριζα ,πολυ πιο μυωδεις απο μενα.
Στις φωτο φαινεται κ ο Μπουντουλης ,αλλα δεν μπορω να θυμηθω ποιος ειναι αυτος με το μπλε μαγιο που ειναι πισω.
Η τετραδα που φαινομαι κ εγω κανει κομπαριζον για τις τελευταιες θεσεις ,οι αλλοι (οι καλοι) ,ειναι πισω κ δεν φαινονται.
Τελικα συμετασχω στους προκριματικους αλλα στους τελικους δεν πηγα. Λαθος μου μεγαλο που το μετανιωσα αργοτερα ,δεν επρεπε να δειλιασω ,κ παρα την κουραση μου κ παρα που η γραμωση μου δεν ηταν τοσο ''κοφτερη'' ,επρεπε να παω!

Η συνεχεια του σηριαλ:P ,μετα τα Χριστουγεννα.

Καλα Χριστουγεννα σε ολους:welcome:

59174
59175
59176

grtech
22-12-12, 07:10
Χρήστο θα σου πω πολλά μπράβο :clap::clap:, τόσο για το μεράκι που διαφαίνεται απο τον γραπτό σου λόγο και απο τις πραγματικά υπέροχες φωτογραφίες αλλά και για την ιδέα σου να ξεκινήσεις αυτό το φωτογραφικό log, ώστε να θυμηθούν οι παλιοί αλλά και να μαθαίνουμε οι νέοι.

Σχόλια πάνω στην σωματοδομή τα αφήνω για τον Ι.Διακογιάννη και τον Η.Τριανταφύλλου και τους πιο έμπειρους. :thumbup:

Θα συμφωνήσω πλήρως οτι για όσους ασχολούνται ερασιτεχνικά με το άθλημα το σώμα σου και η δουλειά που έχεις ρίξει σε αυτό είναι πρότυπο.

Το κυριότερο όμως πράγμα που αποτυπώνεται μέσα απο το υλικό που παρουσιάζεις φίλε μου είναι οτι εφόσον πιστεύεις, έχεις θέληση και αγαπάς αυτό που κάνεις είναι το πιο απλό ''μυστικό'' οχι μόνο για να φτάσεις τους στόχους σου αλλα και να τους ξεπεράσεις, χωρίς να χρειαστεί να μπλέξεις με έρευνες, ειδικούς, και λοιπές αλχημείες.

Σε ευχαριστώ για την συναρπαστική αφήγηση - ιστορία και περιμένω και εγώ με τους υπόλοιπους φίλους, για την συνέχεια.

Καλά Χριστούγεννα σε εσένα και στην οικογένειά σου. :toast:

Fylpa17
23-12-12, 02:10
ENA ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ....:)

Διακογιαννης Γιαννης
25-12-12, 17:38
Χρηστο σου ευχομαι χρονια πολλα, ευτυχισμενα, και δημιουργικα.Να σε χαιρεται η οικογενεια σου,και οι φιλοι σου.

TRIANTAFYLLOU
25-12-12, 18:39
Χρονια πολλα Χρήστο χαρούμενα και ευτυχισμένα για σένα και την οικογένεια σου !! Καλές γιορτες !!

sakistaz
25-12-12, 20:35
Χρηστο χρονια πολλα κ καλες γιορτες!!

vaggan
25-12-12, 20:42
χρησταρα χρονια πολλα οτι επιθυμεις:toast::toast::toast:

Χρήστος Τριανταφύλλου
27-12-12, 17:12
Σας ευχαριστω ολους παιδια για τις ευχες σας :toast:και τα καλα σας λογια ,και ας ευχηθουμε ολοι μαζι απο τον καινουργιο χρονο να ''ψοφησει'' αυτο το τερας που τρωει σιγα σιγα την Ελλαδα .

mens sana
27-12-12, 20:22
Αν εννοεις την Μερκελ, αυτη αργα η' γρηγορα θα φυγει απο την πολιτικη σκηνη. Δυστυχως το "τερας" ειναι πολυ πιο μεγαλο και απροσδιοριστο...

Παντως πολυ ωραιο το νημα σου, το παρακολουθω με αγωνια :thumbup:

Υ.Γ. χρονια πολλα

Χρήστος Τριανταφύλλου
28-12-12, 23:13
Αν εννοεις την Μερκελ, αυτη αργα η' γρηγορα θα φυγει απο την πολιτικη σκηνη. Δυστυχως το "τερας" ειναι πολυ πιο μεγαλο και απροσδιοριστο...

Παντως πολυ ωραιο το νημα σου, το παρακολουθω με αγωνια :thumbup:

Υ.Γ. χρονια πολλα

Φυσικα κ δεν εννοω την Μερκελ ,το ''τερας'' ειναι ακριβως οπως το περιγραφεις,και ας του προσθεσω κ αλλον εναν χαρακτηρισμο..... Αορατο!


Δυο μηνες μετα τους αγωνες ,διακοπες στν Κω ,κ διατηρουμαι ετσι.

59482

Διακογιαννης Γιαννης
29-12-12, 09:44
Χρηστο,σε αυτο το διμηνο,τι προπονηση και διατροφη εκανες;Κατι σκεπτομαι ,γι'αυτο σε ρωταω.

Χρήστος Τριανταφύλλου
29-12-12, 14:39
Γιαννη αφου εφαγα για μερικες μερες οτι ''βρωμικο'' εβρισκα κ ξεκουραστηκα απο προπονηση ,μετα επανηλθα με πιο χαλαρες προπονησεις κ σχετικα καλη διατροφη. Πλησιαζε το καλοκαιρι βλεπεις κ δεν ηθελα να χαλασω κ τελειως.
Μετα το καλοκαιρι στοχος μου ηταν ογκος...ογκος..ογκος ,μονο που εαν δεν το κανεις σωστα οπως θα φανει στην συνεχεια , δεν εχεις τα αναμενομενα κερδη.

Χρήστος Τριανταφύλλου
29-12-12, 18:12
Γεναρης του 1988 κ οπως ειπα πιο πριν ,σκοπος μου να βαλω οσο το δυνατον περισσοτερο ογκο..Η προπονηση μου βασιζεται σε βασικες μονο ασκησεις κ πολλα κιλα.
Η διατροφη μου πολυ αλλα κ πολυ ''σαβουρα''. Μαζι με τα κρεατικα σαλατικα κ υδατανθρακες ,ετρωγα κ πολλα λιπαρα.
Παστιτσια,μουσακαδες,ψωμι απειρο,γλυκα κ γενικα οτι νομιζα θα μου εδινε ογκο.
Τελικα ογκο πηρα αφου η ζυγαρια εδειξε 98 κλ ,πρωτοφανες βαρος για μενα ,αλλα δεν ηξερα τοτε οτι το παραπανω λιπος που πηρα ,απλα θα δυσκολευομουνα να το διωξω κ δεν ηξερα τι θα ''μηνει'' τελικα στην γραμωση.
Μαζι με το πολυ φαγητο επαιρνα συνεχεια κ πρωτεινες ογκου με πληρες :P γαλα.
Ενταξει μεσα στα ρουχα μου φαινομουνα θηριακι ,μονο που δεν τολμαγα να τα βγαλω.
Κ μην ξεχναμε ,σε 5 μηνες ειχα αγωνες.

59504

Niiick
29-12-12, 23:59
Δεν εισαι τοσο λιπαρος εδω, πιστευω μια χαρα θα καθαρισες οταν ηρθε η ωρα.

Χρήστος Τριανταφύλλου
30-12-12, 11:32
Δεν εισαι τοσο λιπαρος εδω, πιστευω μια χαρα θα καθαρισες οταν ηρθε η ωρα.

Εχεις δικιο δεν ειμαι τοσο λιπαρος , το θεμα ειναι στο καθαρισμα ποσος θα μεινω;;)

Χρήστος Τριανταφύλλου
30-12-12, 17:47
Μαρτιος 1988 ,κοβοντας μονο την σαβουρα κ το πολυ ψωμι χανω 8 κιλα ,ειμαι δλδ ακριβως 90 κιλα.
Μεχρι εδω ολα καλα ,εχασα αρκετο λιπος κ η μυικη μου μαζα ειναι ικανοποιητικη.
Οι προπονησεις μου ειναι δυνατες:bblifthard: κ συνηθως ειναι 3 προπονηση κ 1 ξεκουραση.
Η προπονηση των ποδιων δεν μου ηταν πια εφιαλτης κ τα εξασκουσα οσο δυνατα μπορουσα.
Μια φορα που εκανα σκουωτ :squat:με πορτενερ εναν φιλο πολυ δυνατοτερο απο μενα ,προσπαθησα να τον ακολουθησω στο ανεβασμα κιλων ανα σετ. 140 ,150, 160, 170, 180, 190 , στα τελευταια αυτα κιλα συνηδειτοποιησα κατι.
Μπορει οι μυς μου να τα αντεχαν πανω στον ενθουσιασμο μου ,αλλα δεν τα αντεχε ο σκελετος μου. Καταλαβα οτι ηταν τοσο μεγαλο το βαρος για την σπονδυλικη μου στηλη ,που μπορουσε να παθει ανεπανορθωτη ζημια απο την συμπιεση.
Ευτυχως δεν επαθα κατι αμεσα ,αλλα ποτε δεν ξαναβαλα τοσα κιλα.

Σε αλλο θεμα τωρα περι ''κολυμβησης στα βαθια'' , οπως πολυ σωστα ειπε ο φιλος Ηλιας ηταν επιλογη μου να μην κολυμπησω στα βαθια ,ουτε καν στα μεσαια. Δεν θα πω ομως οτι εμεινα κ τελειως ''αβρεχτος'',απλα πλατσουρισα κατ εμε στην ακρη της παραλιας παρεα με τα κουβαδακια μου:P κ τα μπρατσακια μου.
Εβλεπα αλλους φιλους στα πιο βαθια νερα να μου κουνανε τα χερια κ να μου κανουν ουουουουου!!
Τους ζηλευα λιγο να πω την αληθεια γιατι εκει ηταν πιο καθαρα νερα κ πιο απολαυστικα , αλλα απο φοβο να ανοικτω ,θες μην περασει κανενας καρχαριας; θες μην περασει κανενα ρευμα κ με παρασηρει; , θες μην με πιασει καμια γκραμπα κ παω κατευθειαν κατω στα απατα;
Παρεμενα λοιπον στα ρηχα :clown2:,που εκει το πολυ πολυ να παταγα κανεναν αχινο αντε να με τσιμπαγε κ καμια τσουχτρα!:P
Ολα αυτα τα ανεφερα για να μην νομιζει κανεις οτι θελω να περασω η να το παιξω ''μυξοπαρθενα'' ,απλα οπως ειπα εκανα τις επιλογες μου κ δοξα τον θεο δεν το μετανιωσα μεχρι σημερα.
Αυτα για το θεμα της κολυμβησης κ δεν προκειται να πω τιποτ αλλο.

Αρκετα λογια ομως ειπα ,δεστε κ τις φωτο 2 μηνες πριν τους αγωνες.:welcome:

59567
59568
59569
59570

Polyneikos
30-12-12, 17:55
Από τις καλύτερες σου πόζες Χρηστο, μου φαινεται ....


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=59569&d=1356878455

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=59568&d=1356878406




:thumbup:

Χρήστος Τριανταφύλλου
30-12-12, 18:01
Από τις καλύτερες σου πόζες Χρηστο, μου φαινεται ....




:thumbup:

Εδω πραγματι Κωστα φαινομουν κ αισθανομουν δυνατος , το ζητημα ηταν ποσους απο αυτους τους μυς θα μπορουσα να ''κρατησω'' στην γραμμωση.

Διακογιαννης Γιαννης
30-12-12, 20:01
Στο στησιμο της πλαινης στηθους, η ο Ρου Ντυβαλ αντεγραψε τον Χρηστο, η το αναποδο......Κωστα πρεπει να παρω σκανερ.
Παντως Χρηστο,στα 98 κιλα φαινεσαι πιο καλος απο αποψη υγειας, και αυτο φαινεται ακομα και στο προσωπο.Οχι οτι εγινε καποια σοβαρη κετωση,απλα διακρινω λιγο καλυτερα στοιχεια στα βαρια σου κιλα.Μια διαρκεια 2-3 ετων σε διατροφη ογκου,αλλα με απολυτως υγειινα τροφιμα,θα ηταν οτι πρεπει.

TRIANTAFYLLOU
31-12-12, 16:50
όπως είπε και ο κώστας οι συγκεκρημένες πόζες αναδεικνύουν όμορφα το σώμα του Χρήστου , ενω οι μπροστινες ανοιχτες θέλουν μαζα να αναδειχτούν , παρ όλα αυτα ο Χρήστος λόγω αναλογιών και συμμετρίας δείχνει πολύ όμορφα και ολοκληρωμένος και η μάζα όπως είπαμε είναι άλλου παπα ευαγγέλιο :thumbup:

Χρήστος Τριανταφύλλου
02-01-13, 23:00
Μαιος 1988 λιγες μερες πριν τον αγωνα της IFBB στο Σ.Ε.Φ .
Ειμαι 77 κιλα ,δλδ 21 κλ κατω απο τον μεγιστο ογκο μου την ιδια χρονια. Σιγουρα λαθος τακτικη ,νομιζω η παρακατω προταση του Γιαννη ,τα λεει ολα
Μια διαρκεια 2-3 ετων σε διατροφη ογκου,αλλα με απολυτως υγειινα τροφιμα,θα ηταν οτι πρεπει.

Ειμαι κ πια χωρις αμεσο προπονητη:( και προσπαθω με οτι γνωσεις εχω μονος μου αυτοσχεδιαζοντας.

59688
59689

procop
03-01-13, 13:14
Φυσικα κ δεν εννοω την Μερκελ ,το ''τερας'' ειναι ακριβως οπως το περιγραφεις,και ας του προσθεσω κ αλλον εναν χαρακτηρισμο..... Αορατο!


Δυο μηνες μετα τους αγωνες ,διακοπες στν Κω ,κ διατηρουμαι ετσι.

59482

αυτη την φωτο την χαζευω!!!
μακαρι να εφτανα ετσι καποια στιγμη,θα ημουν υπερικανοποιημενος:green:

Periandros
03-01-13, 14:35
Χρόνια Πολλά και Καλή Χρόνια Χρήστο!

Φανταστική προσπάθεια και πορεία μέσα στον χρόνο! Το μεγαλείο δεν κρύβεται μόνο στο «απόσταγμα» που μας επέτρεψες να γευθούμε αλλά και στο χρόνο, τους κόπους και τις θυσίες που απαιτήθηκαν για την «παραγωγή» του! Αναλογίζομαι τα χρόνια, τους μήνες, τις μέρες, τα λεπτά, και τα δευτερόλεπτα που θυσίασες κοπιάζοντας, την στιγμή που κάποιοι άλλοι τα ξόδευαν αφειδώς σε πράγματα που εύκολα κατάπιε ο χρόνος! Νομίζω πως αυτό είναι και η μεγαλύτερη παρηγοριά για ένα άνθρωπο που κάνει αναδρομή στην ζωή του, τα μικρά και μεγάλα επιτεύγματα του, το γεγονός πως τα τάλαντα που του χάρισε η φύση δεν τα έθαψε αλλά τα καλλιέργησε και τα πολλαπλασίασε, το γεγονός πως τα δημιουργήματα του κραταιά, δεν θα καταφέρει ούτε ο πανδαμάτωρ χρόνος να σβήσει από την μνήμη! Περασμένα λοιπόν…. αλλά όχι ξεχασμένα!

Σ’ ευχαριστώ και πάλι γιατί σήμερα θα γυμναστώ με διπλή όρεξη εξαιτίας σου! Γιατί εσύ τα κατάφερες σε μια εξίσου δύσκολή μα και ρομαντική περίοδο για την χώρα μας και εγώ δεν θα έχω καμία δικαιολογία να αποτύχω!

Χρήστος Τριανταφύλλου
03-01-13, 17:30
Σ ευχαριστω Periandre για τον λογοτεχνικα κ γλαφυρα σου σχολια ,κ καλη χρονια.
Χαιρομαι πολυ που θα προπονηθεις διπλα οπως ειπες ,αφιερωση σε μενα;) :welcome:

XristosMp
03-01-13, 20:38
Kυριε Χρηστο, τι υψος εχετε στις φωτογραφιες; :toast:

Χρήστος Τριανταφύλλου
03-01-13, 23:18
Kυριε Χρηστο, τι υψος εχετε στις φωτογραφιες; :toast:

1,79 ακριβως.


Μαιος 1988 λοιπον κ πανελληνιοι αγωνες της IFBB στο Σ.Ε.Φ ,κατηγορια -80 κιλα.
Οι 2 μερες υδατανθρακωσης δεν μπορεσαν να με ''στανιαρουν'' κ ημουν πολυ φλατ κ ''αδειος'' .
Κριμα γιατι εκτος απο τους 2 φοβερους της κατηγοριας ,Αργυρη Τσοπουριδη κ Σωκρατη Κρυσταλη , οι υπολοιποι δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο και εαν επιανα φορμα θα ημουν ευκολα μεσα στην εξαδα ,ενω τωρα περιοριστικα εξω απο αυτην.
Τουλαχιστον θα ειχα την ευκαιρια σε μια η δυο εβδομαδες ,δεν θυμαμαι ακριβως να ξαναδοκιμασω την τυχη μου στους αγωνες της WABBA.
59717
59719
59721
59722

TRIANTAFYLLOU
04-01-13, 00:57
ήμουν και γω σ αυτο τον αγώνα με τον αρναργυρο τσοπουρίδη και την ίδια χρονια είχα κατεβεί και γω αλλα νομίζω οκτώβριο η νοέμβριο ήταν και μετα πήγαμε στο γκραν πρί στη Σόφια βουλγαρίας .
όντως αν είχες σωστο φόρτωμα θα ήσουν 3αδα σ αυτο τον αγώνα Χρήστο , ρε τι με θύμησες ρε δεινόσαυρε αυτα τοτε που να τα βλέπαμε εκτος απο μερικές φωτο σε περιοδικό , ούτε νετ υπήρχε τότε παρα μόνο σε ταινίες επιστημονικής φαντασίας και κατι μηχανες με φίλμ που αν τελειωνε το φίλμ άχρηστες ήταν :P
και τωρα με την τεχνολογια μετα απο τοσα χρόνια τα βλέπουμε διαδυκτιακα :thumbup:

Χρήστος Τριανταφύλλου
04-01-13, 23:02
ήμουν και γω σ αυτο τον αγώνα με τον αρναργυρο τσοπουρίδη και την ίδια χρονια είχα κατεβεί και γω αλλα νομίζω οκτώβριο η νοέμβριο ήταν και μετα πήγαμε στο γκραν πρί στη Σόφια βουλγαρίας .
όντως αν είχες σωστο φόρτωμα θα ήσουν 3αδα σ αυτο τον αγώνα Χρήστο , ρε τι με θύμησες ρε δεινόσαυρε αυτα τοτε που να τα βλέπαμε εκτος απο μερικές φωτο σε περιοδικό , ούτε νετ υπήρχε τότε παρα μόνο σε ταινίες επιστημονικής φαντασίας και κατι μηχανες με φίλμ που αν τελειωνε το φίλμ άχρηστες ήταν :P
και τωρα με την τεχνολογια μετα απο τοσα χρόνια τα βλέπουμε διαδυκτιακα :thumbup:

Σε αυτον τον αγωνα δλδ Ηλια ειχες ερθει σαν θεατης ,συνοδεια παρεα με τον Αναργυρο;

TRIANTAFYLLOU
05-01-13, 00:18
Σε αυτον τον αγωνα δλδ Ηλια ειχες ερθει σαν θεατης ,συνοδεια παρεα με τον Αναργυρο;

ε τι μόνο θα τον άφηνα τον Αργυράκο, νομίζω απο αυτον η απο μια χρονια πρίν πήγαινα μαζί στους αγώνες που κατέβαινε και μάλιστα κατέβαινα και γω όπως το 88 που κατεβήκαμε ο καθένας στην κατηγορία του και είχα παίξει με το πολυ καλό παιδι που είναι καλόγερος τωρα ο χρήστος σαμιώτης , ο μιχας ο φανης , ο αλισανδράτος δημήτρης , κατσούρης σπύρος , αυτοι ήταν στην κατηγορία μου
και σε είχα δεί Χρήστο και έλεγα καλα έχω ξάδερφο εγω ββερ ? μόλις είχα ακούσει το όνομα και που να φανταζόμουν μετα απο 25 χρόνια θα σε συναντούσα στο φόρουμ :thumbup:

Χρήστος Τριανταφύλλου
05-01-13, 00:46
και σε είχα δεί Χρήστο και έλεγα καλα έχω ξάδερφο εγω ββερ ? μόλις είχα ακούσει το όνομα και που να φανταζόμουν μετα απο 25 χρόνια θα σε συναντούσα στο φόρουμ :thumbup:
:rolf::rolf::rolf:


Οχι μετα απο πολλες μερες κ με λιγο περισσοτερο φαγητο,αισθανομαι πιο ''ζωντανος'' κ πιο ''γεματος'' και ειμαι ετοιμος να δοκιμασω στους πανελληνιους της WABBA.
59820
59821
59822

goldenera
05-01-13, 01:25
Ομορφιές!!!!! Χρήστο από τα διπλανά μπαλκόνια είχες τίποτα σφυρίγματα ή επιφωνήματα θαυμασμού?:green:

Χρήστος Τριανταφύλλου
05-01-13, 16:59
Ομορφιές!!!!! Χρήστο από τα διπλανά μπαλκόνια είχες τίποτα σφυρίγματα ή επιφωνήματα θαυμασμού?:green:

Απο τα μπαλκονια οχι Γιαννη ,αλλα χωρις πλακα στην παραλια καταλαβαινεις οτι σε κοιταζουν γυναικες κ αντρες ,και μη σου πω περισσοτερο οι αντρες:green:

THEO1964
06-01-13, 00:55
Μπράβο Χρήστο πολύ ωραία αναδρομή μου θυμίζεις ωραίες καταστάσεις που περάσαμε.

Χρήστος Τριανταφύλλου
06-01-13, 18:53
-
Μπράβο Χρήστο πολύ ωραία αναδρομή μου θυμίζεις ωραίες καταστάσεις που περάσαμε.

Ευχαριστω Θοδωρη ,εισαι βλεπω κ εσυ της παλιας φρουρας;)


Προκριματικοι λοιπον της WABBA στο hotel Caravel ,εδω οι κατηγοριες ειναι με το υψος ,ειμαι υψηλη κατηγορια +1 και 75.

Ας πω κ δυο κωμικοτραγικα γεγονοτα ,ετσι για να σπασει λιγο η ''bodybuilderiasi;;:).
Kαθομουν χαλαρα παρεα με εναν φιλο μου στην αιθουσα παρακολουθοντας τις προηγουμενες κατηγοριες περιμενοντας την σειρα μου.
Διπλα μας καθοτανε μια παρεα απο 4 κορασιδες:^^::^^::^^::^^: ,κ απο αυτην που καθοταν διπλα μου :???:δεχομουνα αγριον καμακιον:smash::P.
Ηθελε οποσδηποτε συντομη συναντηση το βραδυ σε καποιο μπαρακι που συχναζε με την παρεα της:^^::^^::^^: ,καπου στα νοτια προαστια.
<<Να σου στειλω τον φιλο μου που ειναι κ ωραιο παιδι8-);>>
<<Οχι ,εσενα θελω!>>
Μολις ηρθε η σειρα μου τις λεω <<αντε παω τωρα ηρθε η σειρα μου>> <<Τι τετοιος :bbbiceps:εισαι κ εσυ;>> <<Ναι τετοιος!>>

Αφου τελειωσαν οι προκριματικοι κ πηγα να φορεσω τα ρουχα μου ,αυτα ειχαν γινει αφαντα:-? .Απιστευτο αλλα ειχαν κανει φτερα.
Με το που βγηκα στην αιθουσα γυμνος κ ξυπολητος (κ τα παπουτσια μου πηραν:cursing:) ,με περιμενε κ το κοριτσι:^^:
Τωρα αρχισε να μου λεει κ τα περιουσιακα της ακινητα (χωρις πλακα αληθεια αυτο:doh:),εγω ειχα τον πονο μου πως θα γυριζα ετσι :1laugh: στο σπιτι (δεν ειχε τοτε περιπτερα με αθλητικα ρουχα στην αιθουσα) και αυτη δηλωνε ερωτευμενη:love::???:,
Προσπαθησα να :inandout: αλλα τιτοτα. Τελικα τις ειπα οτι ειμαι παντρεμενος :geek: κ με αφησε:( να φυγω.
(Καλος π....ης:green: ομως κ εγω που δεν τις το ειπα απο την αρχη ε;:green:)

Τελικα που δωσανε ενα αθλητικο φανελακι κ ενα ζευγαρι καλτσες κ ετσι πηγα εξω:1laugh: μεχρι το αυτοκινητο που ειχα παρκαρισμενο ,και το οδηγησε ο φιλος μου μια κ ημουν ξυπολητος.

Τα περι αγωνος στο αλλο ποστ με φωτογραφιες:welcome:

59896

Διακογιαννης Γιαννης
06-01-13, 23:07
Χηστο μου ωραιοι οι αγωνες ,αλλα αυτη η ιστορια που περιεγραψες τα ξεπερναει ολα.Θα γελαω για μηνες.Μηπως σου πηρε αυτη τα ρουχα;Ξερεις ,υπαρχουν διαφορα φετιχ.....Αμα εχεις τετοιες εμπειριες απο τη ζωη σου, τι να τα κανεις και τα Ολυμπια και τα γκραν πρι.Ευτυχως που δεν ειπες εξ'αρχης οτι εισαι παντρεμενος,διοτι μονο ετσι θα ειχαμε και εμεις τη χαρα να διαβασουμε σημερα μια διηγηση τοσο πολυ ωραια ,εως και συναρπαστικη μπορω να πω......

goldenera
06-01-13, 23:13
Χρήστο δώσε και τέτοιες ιστορίες στο λαό!!!! Φοβερή εμπειρία πρέπει να ήταν αυτή ε?:rolf::rolf::rolf:

Χρήστος Τριανταφύλλου
06-01-13, 23:16
Χηστο μου ωραιοι οι αγωνες ,αλλα αυτη η ιστορια που περιεγραψες τα ξεπερναει ολα.Θα γελαω για μηνες.Μηπως σου πηρε αυτη τα ρουχα;Ξερεις ,υπαρχουν διαφορα φετιχ.....Αμα εχεις τετοιες εμπειριες απο τη ζωη σου, τι να τα κανεις και τα Ολυμπια και τα γκραν πρι.Ευτυχως που δεν ειπες εξ'αρχης οτι εισαι παντρεμενος,διοτι μονο ετσι θα ειχαμε και εμεις τη χαρα να διαβασουμε σημερα μια διηγηση τοσο πολυ ωραια ,εως και συναρπαστικη μπορω να πω......

:rolf::rolf::rolf: Μπα δεν μου τα πηρε αυτη Γιαννη κ σιγουρα οχι καποιος αθλητης .
Και οι παντρεμενοι εχουν ψυχη :P ,μεχρι καποιο σημειο τουλαχιστον.

THEO1964
06-01-13, 23:41
Χρήστο είμαι ο οδηγός του αυτοκινήτου που σε πήγε σπίτι από το hotel .Με κατάλαβες?

Χρήστος Τριανταφύλλου
06-01-13, 23:53
Χρήστο είμαι ο οδηγός του αυτοκινήτου που σε πήγε σπίτι από το hotel .Με κατάλαβες?

:doh::doh::doh: Απιστευτο ! Εσυ εισαι ρε φιλε ;:thumbup: :toast::toast: Αποφασισες επιτελους να θυμηθεις τα παλια;
Πολυ χαρηκα που μπηκες στο φορουμ ,γιατι τελευταια σπανια τα λεμε. Κ παλι:toast:

Χρήστος Τριανταφύλλου
08-01-13, 17:13
Τελικοι το βραδυ λοιπον Νovotel Mιστερ Ελλας 1988 WABBA.
Εξι μονο αθλητες στην κατηγορια μου κ οι 2 πρωτες θεσεις πηγαν στα ''θηρια'' Κλαδουχο κ Λαζαρου ,υπολογιζω πρεπει να ηταν γυρω στα 20 κιλα πανω απο μενα , η τριτη θεση πηγε στον Τσουνακη ,δικαια μια κ ηταν πιο γεματος απο μενα ,κ εγω βγηκα 4ος.

59961
59962
59963
59964

Διακογιαννης Γιαννης
08-01-13, 17:36
Το να σταθει καποιος αξιοπρεπως διπλα στο Βαγγελη Λαζαρου δεν ειναι μικρο πραγμα.

TRIANTAFYLLOU
08-01-13, 17:55
έπεσες στη περίπτωση χρήστο με τον Δημήτρη κλαδούχο και βαγγελη λαζάρου , αλλα στεκόσουν πολυ καλα και είχες και τα τυχερά σου και εκείνα τα χρόνια οι γυναίκες δεν ήταν τοσο απελευθερωμένες , ειδικα στην επαρχία αλλα και στην αθηνα καμία σχέση με σημερινα δεδομένα , αλλα γι αυτο είχε και νοστιμια το θεμα :P:P

αλλα σημασια έχει και αυτο φαίνετε ότι το διασκέδαζες αυτο που έκανες και δεν είχες το άγχος και η στεναχώρια όταν αυτοσκοπός είναι μόνο η νίκη :thumbup:

Χρήστος Τριανταφύλλου
11-01-13, 17:32
Ενα μηνα μετα απο αυτον τον αγωνα γινοτανε ενας ακομη στην Χαλκιδα. Ηταν το Μιστερ Κεντρικη Ελλας με διοργανωτη τον Χαλεπα (δεν θυμαμαι το μικρο) ,αγωνιστικο ΒΒερ κ τοπικο γυμναστηριουχο.
Εγω παρολου που ειχα διακοψει την διαιτα ,επειτα απο παροτρυνσεις 2 φιλων που θα κατεβαιναν στον συγκεκριμενο αγωνα ,με επεισαν να παω κ εγω παρεα τους να συμετασχω κ ας το δω σαν εκδρομουλα.
Αντε παλι ,κανω καμια βδομαδουλα διαιτα κ ξεκιναμε για την εκδρομουλα:) στην Χαλκιδα.
Λιγες συμετοχες κ μετριο επιπεδο ,στην κατηγορια μου ημασταν 4 ατομα.

Αφου τελειωσαν οι προκριματικοι το πρωι ,τι να καναμε τωρα μεχρι το βραδυ στους τελικους;
Βρηκαμε κατι πευκακια κοντα στην θαλασσα λιγο εξω απο την πολη κ αραξαμε ξαπλα προσπαθοντας λιγο να:sleeping: αλλα τιποτα:P
Σε μια στιγμη βλεπουμε ενα ελικοπτερο να πεταει χαμηλα στην παραλια , <<τι κανει αυτο το ελικοπτερο ρε σεις ; ρωταει ο ενας>> κ τους λεω <<ρε λες να ειναι μεσα ο Χαλεπας κ μας ψαχνει μην τυχον κ φυγουμε κ δεν γινει ο αγωνας;:P:P>>

Τελικα το βραδυ βγηκα 3ος στην κατηγορια μου αν κ πιστευω επρεπε 2ος , αλλα τεσπα μικρη σημασια εχει αυτο τωρα ,ουτε θυμαμαι τιπτ αλλο απο τον αγωνα ,ουτε καν ποιος κερδισε τον γενικο τιτλο.
Αυτο που θυμαμαι εντονα ηταν η μεγαλη κουραση μεχρι εξαντλησεως που ειχα εκεινο το βραδυ κ δεν εβλεπα την ωρα να βρεθω στο σπιτακι μου στην Αθηνα.
60131
60133
60132

THEO1964
11-01-13, 22:58
Τι πλάκα κάτω από τα πεύκα ε Χρήστο? έτοιμοι είμασταν να την κάνουμε για Αθήνα άλλα λυπηθήκαμε τον καημένο τον Χαλεπά. Πάντως δεν ήμουν και τόσο χάλια? τι λες.:)

Χρήστος Τριανταφύλλου
11-01-13, 23:32
Τι πλάκα κάτω από τα πεύκα ε Χρήστο? έτοιμοι είμασταν να την κάνουμε για Αθήνα άλλα λυπηθήκαμε τον καημένο τον Χαλεπά. Πάντως δεν ήμουν και τόσο χάλια? τι λες.:)

Τα θυμασε ολα ρε φιλε τελικα ε;:P Αυτες οι απλες στιγμες μενουνε για να θυμομαστε με νοσταλγια για παντα.
Θυμασαι που λεγαμε <<αντι για τα παραμυθια της Χαλιμα , ηταν οι αγωνες του Χαλεπα:P>> Ενταξει πλακα καναμε δεν ειχαμε τιποτα με τον ανθρωπο:toast:
Κ φυσικα δεν ησουν χαλια για τον μικρο χρονο προετοιμασιας που εκανες. Υπομονη ομως θα σε βαλω φωτο κ στην τρομερη φορμα που ησουν ''κοματια'':shock: την χρονια που ειχαμε προετοιμαστει μαζι.:welcome:

Polyneikos
12-01-13, 18:24
2 φωτογραφίες από το περιοδικο Bodybuilding των εκδόσεων Αθλητής, ασπρόμαυρες μεν,αλλα εχουν και αυτες την " νοστιμιά " τους.

Χρηστο στον αγωνα αυτον Γενικός Νικητής ήταν ο Φραγκούλης

60159


60158

Χρήστος Τριανταφύλλου
18-01-13, 00:36
Μαιος 1989 2 εβδομαδες περιπου πριν το Μιστερ Ελλας της WABBA κ παλι ετοιμαζομαι.
Στις φωτο φαινεται ο φιλος μου theo1964 που ετοιμαζεται κ αυτος για την επομενη χρονια,o ''χοντρουλης'' ειναι ο Βασιλης Υφαντοπουλος που την προηγουμενη χρονια ειχε βγει πρωτος στην κατηγορια του στην IFBB σε 22 ατομα ,πραγματικα τρομερος ,κ ο μεσαιος στην τριαδα ειναι ο Αιγυπτιος Μετχατ (Δημητρη τον λεγαμε τοτε). Εδω ηταν μεν τεραστιος αλλα κ απροπονητος για μεγαλο διαστημα, οταν προπονηθηκε τα επομενα χρονια εγινε πολυ καλος κ κερδισε κανα δυο αγωνες.
Θυμαμαι μου ελεγε οτι οταν ηταν στην Αιγυπτο προπονιοταν μαζι με τον Μαμπρουκ Mr Universe κ κανανε ''κοντρες'' στο γυμναστηριο. Δυστηχως κ αυτος δεν ειναι στην ζωη λογο κακων ''παρεων'' ,κριμα γιατι στο γυμναστηριο τουλαχιστον εδειχνε ενα πολυ καλο προσωπο.
60414
60415
60416
60417

TRIANTAFYLLOU
18-01-13, 01:37
καλα έχω πάθει πλάκα και τα μηχανήματα αυτα πρέπει να είναι του πάγκου , ο αιγύπτιος κάποιον με θυμίζει και γω είχα παίξει στο παγκόσμιο με ενα αιγυπτιο δημήτρη γιούζεφ , πολυ καλό παιδι αλλα ήταν σε κυκλώματα και τελικα τον σκότωσαν με 8 σφαίρες και μάλιστα είχε γινει θεμα και στις ειδήσεις , γιατι έγινε σε πυλωτη πολυκατοικίας
και λέω μήπως είναι το ίδιο πρόσωπο γιατι αιγύπτιος ο ένας αιγύπτιος κι ο άλλος , Δημήτρης ο ένας Δημήτρης κι ό άλλος , ο μαμπρούκ ήταν μεγάλη φίρμα στην αίγυπτο απο τα παγκόσμια της ιφββ που κέρδιζε :thumbup: και ο βασιλης υφαντοπουλος μήπως ήταν ο μπαμπας του θανάση υφαντόπουλου που κατεβαίνει και τωρα σε αγώνες ?

συλεκτικές φωτο πάντως Χρήστο :thumbup:

Διακογιαννης Γιαννης
18-01-13, 10:38
Καποτε ειδα ενα Αιγυπιο με φοβερες μαζες που ειχε ελθει ως θεατης σε αγωνες .Δεν ξερω ονομα.Φορουσε φανελακι ,και ειχε απιστευτο ογκο.
Ο Βασιλης ειναι πολυ καλο παιδι ,πουλαει προιοντα σε λαικες,και εχει πολυ περισσοτερο βαρος απο αυτο της φωτογραφιας.
Χρηστο στη πρωτη φωτο,τα ποδια φαινονται πληρεστερα απο οτι στις προηγουμενες.

Χρήστος Τριανταφύλλου
18-01-13, 17:09
Αυτος ειναι Ηλια ,ο Γιουσεφ. Θυμαμαι ειχε ερθει ενα απογευμα στο γυμναστηριο το 3ο παληκαρι της φωτο φιλος κ αυτος κ μας λεει <<κοιτατε τι βρηκα κ σας εφερα ρε μ.....ς :P>> κ μας παρουσιαζει τον Μετχατ η Δημητρη η Γιουσεφ τελικα.
Επειδη ο πατερας του φιλου ειχε τον τροπο του (εργοστασιακι με πλαστικα ειχε;)) ,καταλαβα οτι καπου τον βρηκε χωρις να εχει στον ηλιο μοιρα κ τον πηρε υπο την προστασια του ,φαινεται ομως θελησε κατι παραπανω κ δυστηχως δεν του βγηκε σε καλο.
Παντως το διαστημα που ερχοτανε φαινοταν ενα ησυχο παιδι κ παντα με το χαμογελο ,δεν ηξερα παντως λεπτομερειες για το τελος του ,κριμα!

Μεγαλε Γιαννη κ τον Βασ Υφαντοπουλο ξερεις; Ηταν παντως πολυ καλο κ ησυχο παιδι που ποτε δεν περιαυτολογουσε για τον εαυτο του ,αν κ ειχε πολλα να πει εαν ηθελε. Εχω πολλα χρονια να τον δω κ αν τον πετυχω σε καμια λαικη θα τον μαλωσω που ειναι μονιμα σε ογκο:P

TRIANTAFYLLOU
18-01-13, 17:18
καλα κατάλαβα Χρήστο οτι μιλάμε για το ίδιο πρόσωπο , ο Γιούζεφ ήταν τεράστιος και νομίζω για το παγκόσμιο τον είχε ετοιμάσει ο Γιάννης ο Γκίνης , παίξαμε μαζι στην ίδια κατηγορία και στο πανελλήνιο αλλα και στο παγκόσμιο του 97 και ενω τον φοβόμουν με τον όγκο του τον είχα κερδίσει σε όλους τους αγώνες , αλλα ήταν πολυ καλό και ήρεμο παιδί και τερατώδης και μετα απο κανένα χρόνο αν θυμάμε καλα είχα άκουσει τα άσχημα μαντάτα στις ειδήσεις

Διακογιαννης Γιαννης
18-01-13, 18:34
Ναι ,να τον μαλωσεις γιατι το εχει παρακανει.Γυμναζεται σπανια,και ειναι πολυ βαρυς.Τα Σαββατα ειναι στη λαικη του Νεου Κοσμου,και πουλαει πλαστικα ειδη.

Χρήστος Τριανταφύλλου
18-01-13, 20:34
καλα κατάλαβα Χρήστο οτι μιλάμε για το ίδιο πρόσωπο , ο Γιούζεφ ήταν τεράστιος και νομίζω για το παγκόσμιο τον είχε ετοιμάσει ο Γιάννης ο Γκίνης , παίξαμε μαζι στην ίδια κατηγορία και στο πανελλήνιο αλλα και στο παγκόσμιο του 97 και ενω τον φοβόμουν με τον όγκο του τον είχα κερδίσει σε όλους τους αγώνες , αλλα ήταν πολυ καλό και ήρεμο παιδί και τερατώδης και μετα απο κανένα χρόνο αν θυμάμε καλα είχα άκουσει τα άσχημα μαντάτα στις ειδήσεις

Ανατρεχοντας Ηλια στις δικες σου σελιδες ,ειδα που αγωνιστικες με τον Γιουζεφ στο παγκοσμιο του 97. Καλα....επιπεδο :shock:που σε πιανει τρελα:geek:.
Τρομερος ογκος κ καλουπι ο Γιουζεφ ,αλλα για να τον κερδισες φαντασου τι κομματια θα ησουν κ εσυ!

Ας αναφερω κ 2 αναμνησεις που θυμαμαι γι αυτον.
Οταν τον ειδα γυμνο για πρωτη φορα παρολου που φαινοτανε οτι δεν ηταν κ σε φορμα ,του λεω <<καλα τι ετρωγες ρε συ στην Αιγυπτο ; κορκοδειλους στον Νειλο ετρωγες :Pγια πρωτεινη κ εισαι τεραστιος;>>
<<Τωρα δεν ειμαι καλος ,αμα με εβλεπες στην Αιγυπτο που εκανα προπονηση με τον Μαμπρουκ ,θα με εβλεπες!>>

Κ το 2ο που θυμαμαι κ μου εκανε εντυπωση ,ηταν που εκανε εκτασεις αλτηρων για ωμους κ εκανε με 12κιλους αλτηρες.
Καθομουν λοιπον κ τον εβλεπα κ ελεγα μεσα μου <<τι γινεται ρε ,μονο με 12 κιλα παιζει; εδω εγω κ επαιζα με 16 κιλα κ ημουν ο μισος απο αυτον>> Θυμαμαι μονο οτι τις επαιζε αυστηρα απομονωνοντας τους δελτοηδεις.
Ειπαμε ομως τοτε δεν ηταν στα φορτε του.

vaggan
18-01-13, 20:50
με προστασιες ασχολουταν σε νυχτερινα μαγαζια με αλλο πασιγνωστο ονομα του bb φοβος και τρομος ηταν.... οντως στην φωτο ειναι εκτος φορμας αλλα το στηθος του και το καλουπι του γενικα ηταν τα δυνατα του σημεια...

Χρήστος Τριανταφύλλου
20-01-13, 17:45
Μαιος 1989 Μιστερ Ελλας WABBA hotel Novotel.
Δεν εχω πιασει κ πολυ καλη γραμωση , ισως η προετοιμασια μου ηταν πιο χαλαρη κ ηπια ,ισως λαθη στην διαιτα.
Οι περισσοτεροι αθλητες της κατηγοριας μου ηταν πολυ δυνατα ονοματα κ απλα ηταν καλυτεροι απο μενα. Ισως μονο εαν επιανα την γραμωση του 1ου μου αγωνα με τα 80 κιλα που ημουν τωρα ,να ειχα καποια τυχη για εξαδα.
Ο Σακης Τσιλιγκουδης πολαπλος πρωταθλητης ,ο Πλαγιανος με μοστ μασκιουλαρ απιστευτο, ο τεραστιος Κρητικος γιγαντας Τσουγκαρακης , ο καλυτερος ποζερ εκεινης της εποχης Παναγιωτης Φραγκουλης ,κ ο γρανιτενιος Στελιος Μπουντουλης ειναι μερικοι που θυμαμαι.
Ειχα ακουσει μια κριτικη απο καποιον που ειχε δει τον αγωνα ,και ελεγε οτι οι περισοτεροι ηταν πολυ κοντα μεταξυ τους κ θα ηταν δυσκολο εργο για την επιτροπη.60504
60505

6050660508

ελμερ
20-01-13, 17:51
Σιγουρα ηταν τιτανομαχια αυτος ο αγωνας Χρηστο αλλα εμενα μ αρεσει πολυ εδω η φορμα σου.....(αν και οι φωτογραφιες ειναι καπως σκοτεινες φαινεται η γραμμωση και η ποιοτητα σου)...να προσθεσω πως στη σκηνη αυτη καθε σωμα ειναι ενα αγαλμα......:bowdown: :thumbup::welcome:

Χρήστος Τριανταφύλλου
20-01-13, 18:14
Κ ομως Ελμερ δεν ειχα πιασει την ακραια μου γραμμωση ωστε να μπορεσω να ''κτυπησω'' την περισσοτερη μυικοτητα των αλλων.
Θυμαμαι οταν κατεβαινα απο την σκηνη απο την πρωτη εμφανηση ,τσιμπησα την κοιλια μου κ επιανα πετσα.
<<γμτ ειπα ,σκατα ειμαι:-(>>
Οπως εχω πει κ πιο πριν δεν ειχα κ καποιον προπονητη γνωστη αμεσα απο πανω μου ,οτι ειχα μαθει ,κ ακουγοντας το ενστικτο μου προσπαθουσα.

Διακογιαννης Γιαννης
20-01-13, 19:37
Στον κορμο και στο πανω μερος των μηρων ,δειχνεις πολυ χαραγμενος και ζωντανος.Για να δουμε και αλλες φωτο ,και τα ξαναλεμε.

Χρήστος Τριανταφύλλου
21-01-13, 00:25
Στον κορμο και στο πανω μερος των μηρων ,δειχνεις πολυ χαραγμενος και ζωντανος.Για να δουμε και αλλες φωτο ,και τα ξαναλεμε.

Δυστηχως Γιαννη δεν εχω αλλες φωτο απο αυτον τον αγωνα.

Χρήστος Τριανταφύλλου
25-01-13, 21:00
Αφου το 1990 περασε χωρις να κατεβω σε κανεναν αγωνα , το 1991 ετοιμαζομαι παλι για το Μιστερ Ελλας της WABBA τον Μαιο.

Αυτες οι φωτο ειναι 2 μηνες περιπου πριν τους αγωνες. Σιγουρα οχι ιδιαιτερα εντυπωσιακες ,αλλα αυτην την φορα δεν μπηκα στην διαδικασια να παρω πολλα κ αχρηστα κιλα.
60672
60673
60674

Muscleboss
26-01-13, 13:41
Χρήστο πολλά συγχαρητήρια για το εξαιρετικό θέμα σου. Μπορεί να μη συμμετέχω αλλά το παρακολουθώ ανελλιπώς.
Ευχαριστούμε που μοιράζεσαι μαζί μας την ιστορία και τις εμπειρίες σου.

:clap::clap::clap:

Διακογιαννης Γιαννης
26-01-13, 14:07
Καθε φορα που ανοιγω τον υπολογιστη μου ,το πρωτο πραγμα που κανω ειναι να παω στο θεμα του Χρηστου.

Χρήστος Τριανταφύλλου
26-01-13, 16:02
Ευχαριστω πολυ παιδια,για να το λετε εσεις χαιρομαι που το θεμα μου εχει καποιο ενδιαφερον ,ας βαλω τοτε αλλη μια φωτο προετοιμασιας για καψιμο λιπους;) με πορτενερ τον Τολη μικρο:P στις αθλητικες εγκαταστασεις του Αγιου Κοσμα.60710

goldenera
26-01-13, 16:42
Χρήστο πανέμορφη η φωτό με τον μικρό Τόλη:clap::clap: Τί πιο ωραίο ο γονιός να δείχνει το σωστό δρόμο στο παιδί του, και να το καθοδηγεί σε δραστηριότητες που μόνο καλό θα του κάνουν στη ζωή του.:clap::clap::clap:

HACKERWALLK3R
26-01-13, 16:45
Από τα πιο ωραία θέματα του φόρουμ.
Πραγματικά θα ήθελα να ζούσα σε εκείνες τις εποχές.
Thanks for sharing!!

TRIANTAFYLLOU
26-01-13, 17:11
Πραγματικά αξέχαστες εποχές πιο αγνά χρόνια και με περισσότερη ιδεολογία , κατι τέτοιες φωτο μας ξυπνάνε μνήμες θα την βλέπει κι ο Τόλης και θα θυμάτε τα νειάτα του :P:thumbup::thumbup:

Χρήστος Τριανταφύλλου
30-01-13, 23:59
Μια εβδομαδα περιπου πριν τους αγωνες.
Ενω η διαιτα πηγαινε καλα δυστηχως μια δυνατη ιωση 3 εβδομαδες πριν τους αγωνες με αναγκασε οχι μονο να μην κανω προπονηση αλλα για 4 μερες να τρεφομαι μονο με λιγο σουπα,μια κ δεν ανεχοταν τπτ αλλο το στομαχι μου.
Ευτηχως οπως ξαφνικα μου ηρθε,ετσι κ εφυγε. Μαζεψα τις δυναμεις μου λοιπον κ συνεχισα προπονηση κ διαιτα.
Επειδη ετυχε ομως κοντα στον αγωνα ,ειμαι σιγουρος οτι με πηγε πισω στο θεμα μυικης μαζας.
60904
60905
60906
60907

Χρήστος Τριανταφύλλου
31-01-13, 18:00
Και μερικες ακομη με τον φιλο μου THEO1964 ,που καναμε μαζι προετοιμασια για τον αγωνα κ οπως παντα ο Τολης παρων:P.
Δεν θα ξεχασω που το πρωι πηγαιναμε για ηλιοθεραπεια στην θαλασσα του Εδεμ κ μετα σπιτι μου για ψητο κοτοπουλακι που το εψηνα με τα χερακια μου:P.
Οταν το ξεκοκαλιζαμε στο τελος θυμαμαι που μου ελεγε ο Τheo <<ρε φιλε οσο κ να ψαχνεις δεν εχει αλλο ,μην παιδευεσαι αδικα:P:P>>
60946
60947
60948
60949
60950

TRIANTAFYLLOU
31-01-13, 19:09
καλα οι τελευταίες είναι όλα τα λεφτα , πάντως να ξέρεις χρήστο πάντα όταν έχουμε κάποια ίωση ακόμα και να μην μας ρίχνει στο κρεβατι το σώμα αφυδατώνετε αποβάλει υγρα και φλαταρει είτε το θέλουμε είτε όχι , αυτο συμβαίνει σε πολλούς γιατι λόγω δίαιτας και χαμηλού ποσοστού λίπους η άμυνα ελατώνετε και γινόμαστε πιο ευάλωτοι , όπως μπορούμε να πάθουμε πλάκα ακόμα και όταν μετα απο μακροχρόνια δίαιτα τρώμε τροφες που δεν τρώγαμε στην δίαιτα και σε ποσότητα και κει μπορει να μας χαλάσει το στομάχι και να έχουμε επιπλοκές
εγω την έχω πατησει αρκετες φορες γιατι έτρωγα ανεξέλεγκτα στο φόρτωμα και χαλούσα το στομάχι μου , μεχρι που έβαλα μυαλό και έτρωγα ελεγχόμενες ποσότητες :P

Διακογιαννης Γιαννης
31-01-13, 19:27
Χρηστο οι φωτο με το γυιο σου ειναι αλλο πραμα.Ειναι το καλυτερο σου επαθλο,οπως ισχυει βεβαια και για τον καθε γονιο.

goldenera
31-01-13, 22:12
Συμφωνώ, ο Τόλαρος είναι όλα τα 'λέφτα'....αλλά και ο μπαμπάς δεν πάει πίσω:green:!!! Σε πολύ καλή κατάσταση από ότι είδα και ο THEO1964:clap: Χρήστο έχω ακούσει για περιπτώσεις αθλητών λίγες μέρες πριν τον αγώνα να τους παιδεύει κάποια ίωση και να μην μπορούν να φάνε, και μέσα στην ατυχία τους τελικά να τους 'βγαίνει' σε καλό αφού εμφανίζονται 'κατακομένοι' στον αγώνα, αν και φυσικά υπάρχει ο κίνδυνος να χάσεις μυική μάζα.

Χρήστος Τριανταφύλλου
01-02-13, 17:42
: Χρήστο έχω ακούσει για περιπτώσεις αθλητών λίγες μέρες πριν τον αγώνα να τους παιδεύει κάποια ίωση και να μην μπορούν να φάνε, και μέσα στην ατυχία τους τελικά να τους 'βγαίνει' σε καλό αφού εμφανίζονται 'κατακομένοι' στον αγώνα, αν και φυσικά υπάρχει ο κίνδυνος να χάσεις μυική μάζα.

Οταν δεν μπορεις να τροφοδοτησεις τους μυς σου με τα απαραιτητα συστατικα ,ειδικα σε περιοδο γραμμωσης ,απλα χανεις μυικη μαζα. Ειδικα εαν σε κανει ''χωμα'' οπως εμενα τοτε ,σιγουρα βγαινεις ζημιωμενος.

Χρήστος Τριανταφύλλου
03-02-13, 12:16
Mαιος 1991 Μιστερ Ελλας WABBA στο Νοvotel.
H φωτο ειναι στα αποδυτηρια λιγο πριν βγω στους τελικους. Ειμαι 81 κιλα κ στην καλυτερη κατασταση που εχω φτασει ποτε.
61047
Κ ο Τheo 1964 σε δραση.
61048
Eδω ο Τheo1964 σε τρομερη κτασταση οπως βλεπετε μαζι με εναν πολυ καλο μας φιλο που για δικους του λογους αποφασισε να σταματησει λιγο πριν κανει την μεγαλη εμφανηση . Ειμαι σιγουρος οτι εαν συνεχιζε σιγουρα θα αφηνε το στιγμα του στο Ελληνικο ΒΒ. Ισως ο Γιαννης Διακογιαννης να θυμαται κατι ,γιατι ο φιλος μου σαν ειχε πει οτι τον γνωριζε λιγο ,δεν ειμαι σιγουρος ομως.
61049

Διακογιαννης Γιαννης
04-02-13, 14:10
Aπο πρωτη ματια νομιζω οτι δεν μου θυμιζει κατι ,αλλα δεν ειμαι σιγουρος, γιατι τον τελευταιο μηνα τρεχω πολυ, λογω καποιων οικογενειακων υποθεσεων και δεν ειμαι και πολυ στα καλα μου.Αν εχεις και καποια αλλα στοιχεια......
Η φορμα σου αυτη,Χρηστο,ειναι πολυ καλη.Ολοκληρωμενος ,φορμαρισμενος ,και με σωστα στησιματα.Διακρινω μια αυτοπεποιθηση στο προσωπο σου.

Χρήστος Τριανταφύλλου
06-02-13, 13:28
Ατομικο ποζαρισμα, τελικοι.

http://www.youtube.com/watch?v=83pXjnmGHAg&feature=youtu.be

Χρήστος Τριανταφύλλου
09-02-13, 16:20
Τελικα κανοντας μια καλη εμφανηση παιρνω την 5η θεση σε μια δυνατη κατηγορια με 9 αθλητες στους προκριματικους κ 8 στους τελικους.
1ος Τακης Τσιβιλης 2ος Κατσιβελος 3ος Δαυιδ Μπαλασας 4ος Νικος Τσουνακης.

Οταν τελειωσε ο αγωνας ειπα μεσα μου οτι αυτος ειναι ο τελευταιος μου ,κ ετσι πραγματικα εγινε.
Οχι φυσικα οτι σταματησα την προπονηση ,αλλα παραλληλα επαιζα κ μπασκετ για 18 χρονια κ ωφειλω να ομολογησω οτι πολυ το ευχαριστιομουν.
Η φλογα του ΒΒ ομως ποτε δεν εσβησε μεσα μου ,απλως αλλες φορες επεφτε κ αλλες δυναμωνε.


http://www.youtube.com/watch?v=3CcdYRyCTqo&feature=youtu.be

goldenera
09-02-13, 21:01
Πολύ όμορφη πορεία Χρήστο, με ήθος και αξιοπρέπεια, σε εποχές με ρομαντισμό, πραγματικό παράδειγμα για τους νεότερους:thumbup:

sAVAZz
10-02-13, 01:34
σχεδιαζεται να κατεβασετε το γιο σας σε κανα αγωνα??/απο οτι εχω δει σε φωτο ειναι πολυ καλος και με την δικια σας κα8οδηγηση μπορει να γινει ευκολα...

Polyneikos
10-02-13, 20:20
Xρήστο αυτό που διακρίνω εγώ ,ειναι ότι σεμνά και ταπεινά, εκανες μια όμορφη σωματική διάπλαση,κοινα αποδεκτή απο το ευρυ κοινο) και ειχες μια ωραία πορεία, συνέπεσες μαλιστα και με πολυ καλούς αθλητες σε ωραιες εποχές . Πολυ καλος :clap:

Tolis 1989
10-02-13, 21:20
σχεδιαζεται να κατεβασετε το γιο σας σε κανα αγωνα??/απο οτι εχω δει σε φωτο ειναι πολυ καλος και με την δικια σας κα8οδηγηση μπορει να γινει ευκολα...

Για αγώνες δεν σκοπεύω, τωρα κανω καλη προπονηση και μετρια διατροφη. Ισως Μάιο-Ιούνιο να κανω κατι ''καλύτερο'':green:, ίδωμεν!

Χρήστος Τριανταφύλλου
10-02-13, 22:35
Xρήστο αυτό που διακρίνω εγώ ,ειναι ότι σεμνά και ταπεινά, εκανες μια όμορφη σωματική διάπλαση,κοινα αποδεκτή απο το ευρυ κοινο) και ειχες μια ωραία πορεία, συνέπεσες μαλιστα και με πολυ καλούς αθλητες σε ωραιες εποχές . Πολυ καλος :clap:

Ευχαριστω Κωστα ,εχεις δικιο ετσι ειναι ,απο την αρχη ηξερα οτι δεν θα μπορουσα να νικησω τους πολυ καλους αθλητες οπως ειπες , νικησα ομως τον εαυτο μου και αυτο με εχει κανει να μην εχω μετανιωσει για τιποτα για οτι εχω κανει.
Χαλαλι κ ο κοπος κ οι διαιτες κ ολα ,αρκει αυτο που κανεις να το αγαπας να το ευχαριστιεσαι να εχεις αποτελεσματα ,αρκει παντα να σκεφτεσαι κ το αυριο κ οχι μονο το παρον.

Διακογιαννης Γιαννης
11-02-13, 10:12
Φιλε Χρηστο,προσπαθησε να φανταστεις τον εαυτο σου χωρις να υπαρχει η αγωνιστικη διαδρομη που πραγματοποιησες.Θα διαπιστωσεις-πιστευω-οτι θα ειχες ενα τεραστιο κενο ,το οποιο τωρα δεν υπαρχει.Η εμπειρια σου αυτη, θα μεινει βαθια χαραγμενη για παντα μεσα σου, και η αυτοεκτιμηση που αποκομισες ειναι ανεκτιμητη.Εχω μιλησει με ηλικιωμενους αθλητες,οι οποιοι αφηγουνται τα κατορθωματα τους με τετοιο παθος,σαν να εγιναν τη προηγουμενη μερα.Επειδη η συμμετοχη σε αγωνες εχει καποια προβληματικα στοιχεια,θα συμβουλευα οσους δεν ειναι αγωνιστικοι αθλητες,να προπονουνται τοσο δυνατα που κατα καποιο εμμεσο τροπο, να καταξιωθουν απεναντι στον εαυτο τους.Αυτη η καταξιωση ειναι απαραιτητο στοιχειο για την ψυχη του καθε ανδρα.

s0k0s
11-02-13, 15:35
Για αγώνες δεν σκοπεύω, τωρα κανω καλη προπονηση και μετρια διατροφη. Ισως Μάιο-Ιούνιο να κανω κατι ''καλύτερο'':green:, ίδωμεν!

Ορμα αγορι μου, εχεις τα γονιδια!!! :toast:

Χρήστος Τριανταφύλλου
16-02-13, 17:43
Ασχετο με το θεμα αλλα προσεξτε στο τελευταιο βιντεο στο 1' κ 16'' ,πως ο Τσιβιλης με εξυπνο κ ''πονηρο'' τροπο παρασερνει τον πολυ μυωδη Κατσιβελο σε ποζα διπλων δικεφαλων , μια ποζα που ηξερε οτι τον νικουσε κατα κρατος.
Κατι τετοια εκανε κ ο Αρνολτ ,μονο που αυτος βασιζοτανε περισσοτερο σε ψυχολογικο πολεμο;)

goldenera
16-02-13, 17:53
Ναι Χρήστο, όπως στο Pumping Iron, που λέει στον 'καημένο' τον Λούι, πριν ακόμα γίνει ο αγώνας ότι πήρε την μάνα του τηλέφωνο και της είπε ότι κέρδισε για 6η φορά το Μρ.Ο:turtle::rolf:

DENNISGR
03-07-13, 13:10
:bowdown::bowdown::bowdown:

Χρήστος Τριανταφύλλου
06-07-13, 17:18
Σημερα ηταν μερα για personal training για τον Τολη ,τον κατεβασα λοιπον στο υπογειο για να δει πως βγαινει το ψωμι:P
Με βαρη αλτηρες κ μπαρες ηλικιας πανω απο 35 χρονων:green: κ με ενα πολυοργανο κ παγκο ποιο καινουργια μπορεις να κανεις καποιες ασκησεις αξιοπρεπως ,οχι σαν γυμναστηριο βεβαια αλλα κατι γινεται!
70023

70024

70025
70026
70027
Το σκυλακι ειναι η καλυτερη παρεα στην μοναξια του υπογειου:)
70028
Και λιγο θετικη ενεργεια με μια αγκαλια αναμεσα στα σετ;)
70029
Τουιστερ λεγεται αυτο το οργανο για οσους δεν το ξερουν κ ειναι ιδανικο για το τελειωμα μιας προπονησης στηθους. Αντε να σας πω κ ενα μυστικο πραγματικο δυναμιτη. Αφου κανουμε οσα λυγισματα του τουιστερ μπορουμε στο τελος το κραταμε λυγισμενο κλειστο οσο μπορουμε. Αυτη η εναλαγη της ισοτονικης με την ισομετρικη αμεσως ,θα σου ''πεταξει'' κ αγριεψει:rifle: τους μυς του στηθους οσο δεν παει. Αρκει το τουιστερ να ειναι δυνατο κ με επιλογη πιο κλειστης λαβης για πιο ενταση αναλογα.


70030
Νομιζω στο τελος τα αποτελεσματα ειναι καλα;)
70031

Διακογιαννης Γιαννης
06-07-13, 19:31
Αξιος ο προπονητης ,αξιος και ο μαθητης.
Αληθεια ποσα κιλα εχει χασει;

ΠανοςΒ
06-07-13, 21:36
Πωπω τι μου θυμησες μεαυτες τις πλακες! Τις ειχε το πρωτο γυμναστηριο μου γυρω στο 1990. Προλαβα και πηγα 2 μηνες και μετα εκλεισε.

Ο Τολης ειναι αστερακι!

Χρήστος Τριανταφύλλου
06-07-13, 21:40
87 κιλα ειχε ανεβει Γιαννη κ αυτη την στιγμη ειναι 80 με ελαχιστο υδατανθρακα. Εχει βαλει σαν στοχο την επομενη εβδομαδα να πιασει την καλυτερη του φορμα που θα ερθει ενας φιλος του απο το εξωτερικο κ να τον βγαλει φωτογραφιες (ειναι κ φωτογραφος) . Οχι οτι δεν θα προσεχει μετα το καλοκαιρι αλλα αυτο εχει βαλει σαν στοχο ,τι να τον κανω;;)

Οσο για τον προπονητη του, προσπαθει να τον κανει να αποφυγει μερικα λαθη που εκανε ο ιδιος . Λαθη που τα εμαθε κατοπιν εορτης;) απο εμπειροτερα κ πιο ''διαβασμενα''ατομα μεσα απο αυτο το forum. Δεν πειραζει ομως ποτε δεν ειναι αργα γιατι με την δικη μου πειρα + αυτα που εμαθα ,κ γενικα μεσα απο το forum k ειδικα απο ορισμενα μελη φιλους (κ τους ευχαριστω πολυ)
μπορεσα να βοηθησω περισσοτερο τον Τολη.

Χρήστος Τριανταφύλλου
06-07-13, 21:45
Πωπω τι μου θυμησες μεαυτες τις πλακες! Τις ειχε το πρωτο γυμναστηριο μου γυρω στο 1990. Προλαβα και πηγα 2 μηνες και μετα εκλεισε.

Ο Τολης ειναι αστερακι!

Καλα μιλαμε το 1977 η το 78 τα πειρα :P , απο τον ιδιο τον Ζαπατινα κ τα κουβαλαγα λιγα λιγα με εναν φιλο μου με το λεωφορειο:P

Διακογιαννης Γιαννης
06-07-13, 22:58
Οταν βγουν οι φωτογραφιες,κανονισε να τις δουμε.Καλη συνεχεια.

vaggan
07-07-13, 01:10
σουπερ μπαμπας σουπερ γιος που πιστευω οτι ολοενα και πιανει δυνατοτερη φορμα:thumbup::thumbup:

TRIANTAFYLLOU
08-07-13, 03:11
μπράβο στον Τόλη που μας εξέπληξε ευχάριστα , άλλος άνθρωπος και με συνεχόμενη άνοδο , αλλα αυτο οφείλετε και στη δική σου συμπαράσταση Χρήστο για την τεράστια στήριξη και έμπνευση που του έδωσες :clap::clap:

goldenera
08-07-13, 17:11
Πόρωση φίλε Χρήστο οι φωτό από την υπόγα, σε μεταφέρουν σε εποχές αγνές και σκληροπυρηνικές, και πολύ κάνεις και μεταφέρεις τις εμπειρίες σου στον απόγονο, διότι έτσι θα μάθει την αληθινή και ουσιαστική αξία των όσων προσπαθεί να πετύχει.
Αυτά τα μπουκάλια που βλέπω τοποθετημένα στο ράφι με ευλάβεια μήπως περιέχουν κάποιο μαγικό υγρό ταχείας ανάπτυξης μυική μάζας από τα παλιά?:turtle::rolf:

Χρήστος Τριανταφύλλου
13-07-13, 01:10
Ευχαριστω παιδια ,οι οδηγιες δικες μου κ ο κοπος δικος του.

** Οχι γιαννη τα μπουκαλακια δεν ειναι μαντζουνια για ΒΒ αλλα συλλογη απο λαδια αυτοκινητου:turtle: που εχω καποια τρελα:)

Και σαν προπονητης του νομιζω δικαιουμαι να βαλω κ εγω:green: 2 τελευταιες του φωτογραφιες ,πληρες φωτογραφικο υλικο θα βαλει ο ιδιος.

70465
70466

Nikolas_mk2
13-07-13, 10:45
Μπράβο και στους δύο!Εχει κανει εξαιρετική δουλειά ο Τόλης,χαλάλι οι κοποι της διαιτας!!! :thumbup:

goldenera
16-07-13, 18:45
Φανταστική η τλευταία φωτό!!! Δεν ξέρω αν έχει ποστάρει κάτι σχετικό ο Τόλης σε άλλη ενότητα αλλά θα ήθελα να μάθω έστω ενδεικτικά το πρόγραμμα προπόνησης του καθώς και τη διατροφή του (αναλυτικά για μία ημέρα).

Tolis 1989
17-07-13, 16:05
Φανταστική η τλευταία φωτό!!! Δεν ξέρω αν έχει ποστάρει κάτι σχετικό ο Τόλης σε άλλη ενότητα αλλά θα ήθελα να μάθω έστω ενδεικτικά το πρόγραμμα προπόνησης του καθώς και τη διατροφή του (αναλυτικά για μία ημέρα).
Ευχαριστω Golden!!!...εχω ανοιξει δικο μου θεμα σε αυτην την ενότητα;)

Μηνάς_86
26-07-13, 15:14
Τόλη θα το ξαναπώ, άψογη δουλειά και μεγαλο συγχαρητήρια στον προπονητη σου για την υπερτατη καθοδηγηση! Ανυπομωνω να σε δω με μεγαλυτερα μεγεθη! Πανικος!

kendal
11-10-13, 16:10
Κατά την ταπεινή μου γνώμη και από την μικρή μου εμπειρία σε αυτό το forum παίζει να είναι από τα καλύτερα θέματα που υπάρχουν εδώ μέσα,Χρηστο πραγματικά πολλά μπράβο για την υπομονή σου να γράψεις όλα αυτά και για το ταξιδι αυτό στο χρόνο απλά καταπληκτικό.τέλος ο τόλης δείχνει να έχει όλα τα φόντα να γίνει άξιος διάδοχος:bowdown:

Χρήστος Τριανταφύλλου
12-10-13, 18:16
Κατά την ταπεινή μου γνώμη και από την μικρή μου εμπειρία σε αυτό το forum παίζει να είναι από τα καλύτερα θέματα που υπάρχουν εδώ μέσα,Χρηστο πραγματικά πολλά μπράβο για την υπομονή σου να γράψεις όλα αυτά και για το ταξιδι αυτό στο χρόνο απλά καταπληκτικό.τέλος ο τόλης δείχνει να έχει όλα τα φόντα να γίνει άξιος διάδοχος:bowdown:

Thanks φιλε ,γενικα εμεις οι παλαιοτεροι ειναι χαρα μας να θυμομαστε κ να λεμε τα παλια ,και αν αυτα εχουν εστω κ μια μικρη δοση χρησιμοτητας για καποιους ,τοτε η χαρα μας ειναι μεγαλυτερη.

colossus
18-05-14, 18:18
Μετα απο μια εβδομαδα ηταν το Μρ Ελλας της IFBB. Αν κ δεν ειχα σκοπο να λαβω μερος ,με παροτρυνση φιλων μου με επησαν να συμετασχω για την εμπειρια ,μια και δεν ειχα να χασω τιποτα.
Στα αποδυτηρια βλεποντας τους αντιπαλους μου ομολογω οτι κομπλαρα λιγο.
Θυμαμαι ηταν ο Γεωργακης ,Ο Καρυωτης ,κ αλλοι που δεν γνωριζα ,πολυ πιο μυωδεις απο μενα.
Στις φωτο φαινεται κ ο Μπουντουλης ,αλλα δεν μπορω να θυμηθω ποιος ειναι αυτος με το μπλε μαγιο που ειναι πισω.
Η τετραδα που φαινομαι κ εγω κανει κομπαριζον για τις τελευταιες θεσεις ,οι αλλοι (οι καλοι) ,ειναι πισω κ δεν φαινονται.
Τελικα συμετασχω στους προκριματικους αλλα στους τελικους δεν πηγα. Λαθος μου μεγαλο που το μετανιωσα αργοτερα ,δεν επρεπε να δειλιασω ,κ παρα την κουραση μου κ παρα που η γραμωση μου δεν ηταν τοσο ''κοφτερη'' ,επρεπε να παω!

Η συνεχεια του σηριαλ:P ,μετα τα Χριστουγεννα.

Καλα Χριστουγεννα σε ολους:welcome:

59174
59175
59176

Με το μαύρο μαγιό το νουμερο 25 Μαρκάκης Τάσσος από Καλαμάτα (!)

Χρήστος Τριανταφύλλου
22-05-14, 17:27
Με το μαύρο μαγιό το νουμερο 25 Μαρκάκης Τάσσος από Καλαμάτα (!)

Οκ thanks :thumbup: ,υποθετω εισαι ο ιδιος; Πολυ δυνατα χερια παντως!;)

just chris
22-05-14, 19:29
χρησταρα θα το συνεχισεις το θεμα αυτο? καθομαι κ το ξαναχαζευω κ διαβαζω τις ιστοριες σου,μακραν το καλυτερο θεμα στο bbgr ομολογω!!!

xristos12
14-02-15, 23:34
πολυ ωραιο το φωτογραφικο ταξιδι χρηστο,δεν περιμενα με τιποτα οταν ειδα τις πρωτες φωτο οτι θα εφτανες σε τετοιο αποτελεσμα!! :thumbup: αποτελει εμπνευση για εμας του καινουργιους!!

Χρήστος Τριανταφύλλου
15-02-15, 00:22
πολυ ωραιο το φωτογραφικο ταξιδι χρηστο,δεν περιμενα με τιποτα οταν ειδα τις πρωτες φωτο οτι θα εφτανες σε τετοιο αποτελεσμα!! :thumbup: αποτελει εμπνευση για εμας του καινουργιους!!

Σ ευχαριστω συνωνοματε ,αυτο ειναι το θεμα! Να νικησει καθενας τον εαυτο του.

pantelos.xagoraris
16-02-15, 16:15
Τρομερη ιστορια!Αξια θαυμασμου! Αν θελετε κυριε χρηστο θελω να μου απαντησετε μια ερωτηση. Αυτο που με ωθησε στο να διαβασω ολη την ιστορια σας μπορει να ακουστει αστειο αλλα ειναι τα "φτερα" σας. Εχω λιωσει στο μονοζυγο και ομως δεν εχω καταφερει να φτιαξω κατι παρομοιο. Εχω εναν φιλο που λογο γενετικων και μονο τα εχει. Τα δικα σας ειναι θεμα καλουπιου και γονιδιων η απο καποιες ειδικες ασκησεις. Αν ειναι απο ασκησεις θα σας ημουμ ευγωνομον αν μου τις λεγατε.

Χρήστος Τριανταφύλλου
16-02-15, 21:32
Πιστευω γενετικο ειναι ,οπως κ τα σχετικα αδυνατα ακρα κ λογω που ημουν πολυ αδυνατος στην αρχη ,φαινοντουσαν μονο οταν τα ''παταγα''.
Οι μονες ασκησεις που ειχα τοτε στην διαθεση μου ηταν κωπηλατικη με μπαρα κλειστη κ περισοτερο ανοικτη λαβη κ οταν εβαλα ενα μονοζυγο πορτας ειδα μια βελτιωση σε μεγεθος σε ωμους πλατη (μετριομουν τοτε καθε μηνα με μεζουρα κ κραταγα αρχειο:green::P ,οποτε εβλεπα την προοδο μου τουλαχιστον σε διαστασεις).

pantelos.xagoraris
16-02-15, 22:53
Μαλιστα. Σας ευχαριστω πολυ!

TRIANTAFYLLOU
17-02-15, 18:59
φωτοτυπία κανείς δεν μπορεί να βγεί ακόμη και ακριβώς ίδιες ασκήσεις να κάνουν κάποιοι , ο καθένας θα αναπτύξει αυτο που έχει ούτε σχήματα αλλάζουν και τα δυνατά σημεία πάντα θα είναι δυνατά όπως και τα αδύνατα

και ούτε με ασκήσεις μπορεί να αλλάξει κάποιος το σχήμα του , εδω επαγγελματίες και τα αδύνατα σημεία όπως και τα χαρακτηριστικά τους παρέμειναν ίδια

αυτα τα λέω για μερικούς που νομίζουν θα κάνουν κορυφες στα χέρια με συγκεκρημένες ασκήσεις η η πλάτη τους θα ξεκινάει απο πιο χαμηλά ενω δεν έχουν τις προδιαγραφές

dastan
17-02-15, 19:44
καλα οι επαγγελματιες το χανουν απο την καταχρηση αυξητικης και ινσουλινης μεγαλωνουν τα εσωτερικα οργανα και ετσι ειναι ευλογο πως θα χαλασουν τα σχηματα ακομα και με λιγο λιπος κλασικο παραδειγμα ο ρονυ κολεμαν που στα πρωτα του βηματα ειχε μια θαυμασια διαπλαση την οποια τερατοποιησε και κατεστρεψε στο ονομα της τεραστιας μαζας και της ακραιας μυικοτητας ενας ανθρωπος που δεν θα βαλει πολλα κρεατα στο σωμα του και απλα θα κανει μια καλυτερη συνθεση σωματος μια χαρα μπορει να βελτιωνει το σχημα του με την παροδο του χρονου οι μυικες ομαδες σαφως μπαλαρουν αλλα συμφωνω οτι η αδυναμη δεν θα γινει ποτε δυνατη και σαφεστατα δεν θα αναπτυξεις μυς εκει που δεν υπαρχουν μυς ομως σιγουρα θα δεις βελτιωση στο σχημα απο την στιγμη που θα γεμισεις τις μυικες ομαδες και θα παραμεινεις με λιγο λιπος

vaggan
27-01-16, 01:57
καμια ιστορια απο τα περασμενα εχουμε κυριε χρηστο?:welcome:

Χρήστος Τριανταφύλλου
31-01-16, 03:10
Τι αλλο να πω κυριε Vaggan μου;

vaggan
02-02-16, 20:30
Ενα μηνα μετα απο αυτον τον αγωνα γινοτανε ενας ακομη στην Χαλκιδα. Ηταν το Μιστερ Κεντρικη Ελλας με διοργανωτη τον Χαλεπα (δεν θυμαμαι το μικρο) ,αγωνιστικο ΒΒερ κ τοπικο γυμναστηριουχο.
Εγω παρολου που ειχα διακοψει την διαιτα ,επειτα απο παροτρυνσεις 2 φιλων που θα κατεβαιναν στον συγκεκριμενο αγωνα ,με επεισαν να παω κ εγω παρεα τους να συμετασχω κ ας το δω σαν εκδρομουλα.
Αντε παλι ,κανω καμια βδομαδουλα διαιτα κ ξεκιναμε για την εκδρομουλα:) στην Χαλκιδα.
Λιγες συμετοχες κ μετριο επιπεδο ,στην κατηγορια μου ημασταν 4 ατομα.

Αφου τελειωσαν οι προκριματικοι το πρωι ,τι να καναμε τωρα μεχρι το βραδυ στους τελικους;
Βρηκαμε κατι πευκακια κοντα στην θαλασσα λιγο εξω απο την πολη κ αραξαμε ξαπλα προσπαθοντας λιγο να:sleeping: αλλα τιποτα:P
Σε μια στιγμη βλεπουμε ενα ελικοπτερο να πεταει χαμηλα στην παραλια , <<τι κανει αυτο το ελικοπτερο ρε σεις ; ρωταει ο ενας>> κ τους λεω <<ρε λες να ειναι μεσα ο Χαλεπας κ μας ψαχνει μην τυχον κ φυγουμε κ δεν γινει ο αγωνας;:P:P>>

Τελικα το βραδυ βγηκα 3ος στην κατηγορια μου αν κ πιστευω επρεπε 2ος , αλλα τεσπα μικρη σημασια εχει αυτο τωρα ,ουτε θυμαμαι τιπτ αλλο απο τον αγωνα ,ουτε καν ποιος κερδισε τον γενικο τιτλο.
Αυτο που θυμαμαι εντονα ηταν η μεγαλη κουραση μεχρι εξαντλησεως που ειχα εκεινο το βραδυ κ δεν εβλεπα την ωρα να βρεθω στο σπιτακι μου στην Αθηνα.
60131
60133
60132εδω τριτος???μονο εγω βλεπω οτι εισαι καθαρα πρωτος θες απο μαυρισμα θες απο πληροτητα καλαισθησια σχημα αδικηθηκες εδω αν και να χουμε να λεμε τωρα :toast:

TRIANTAFYLLOU
02-02-16, 20:55
συμφωνω απόλυτα εγω με βάση τις φωτο άνετα πρώτο θα έβαζα τον Χρήστο , απο θεμα αισθητικής συμμετρίας γράμμωσης κτλ , οι άλλοι μπορεί να είχαν μερικά κιλά παραπάνω αλλα αυτο μόνο για τον χασάπη μετράει , ο Χρήστος ούτε λίγος ήταν με καλύτερη αισθητική , απλα ήταν λιγότερος απο τους 2 πρώτους τίποτε άλλο , αυτο μόνο σαν κιλά , αλλα όλοι ξέρουμε ότι δεν μετράνε μόνο τα κιλά , αν βέβαια ήταν πιο γραμωμένοι και με ωραίες αναλογίες εκεί αλλάζει το πράμα

Χρήστος Τριανταφύλλου
02-02-16, 22:04
Eυχαριστω παιδια αλλα για 2ος μια χαρα θα ηταν ,εαν δεν ειχα δει αυτον τον αγωνα σαν εκδρομουλα κ ημουν λιγο πιο τονισμενος ,τοτε πιστευω θα μπορουσα να παρω κ τον 1ο πιο μπαλαρισμενο (Ασημακοπουλο νομιζω τον λεγανε ,οχι ο Θεμης ,αλλος αυτος).
Κ οπως γραφω πιο πανω ,ενω στους προκριματικους το πρωι τα πηγα μια χαρα ,το βραδυ στους τελικους εμεινα απο δυναμεις ,ημουν φλαταρισμενος κ δεν μπορουσα να πρηστω λιγο με τπτ.
Η ενδιαμεση ξεκουραση τοσες ωρες κατω απο κατι πευκακια :P φαινεται μονο ξεκουραση δεν μου προσφεραν. Επρεπε να κλεισω ενα ξενοδοχειο σαν ανθρωπος εστω κ για το μεσημερι γιατι την αλλη μερα νομιζω δουλευα.

vaggan
02-02-16, 22:12
τοτε η φωτο ειναι απο τους προκριματικους και οχι τους τελικους γιατι δειχνεις θαυμασια αν και εχω ακουσει οτι αυτοι που μετρανε κυριως βαθμολογικα ειναι οι προκριματικοι και το βραδυ ειναι το σοου για τον κοσμο τι να πω πρεπει να τα σκατωσες οικτρα φιλε μου:P για να βγηκες τριτος το βραδυ γιατι πραγματικα στις φωτο εδω εισαι μακραν ανωτερος απο τους συναγωνιστες σου σε φαγανε οι βολτες και οι ξαπλες στην εξοχουλα:P:P

Χρήστος Τριανταφύλλου
02-02-16, 22:23
Ειπα για 2ος αξιζα! Τι να κανω ρε Vagg;Σε κατι πευκακια κοντα σε μια ρηχη παραλια που δεν μπορεις να κανεις ευκολα μπανιο (εξω απο την Χαλκιδα ,θα ξερεις εσυ!) προσπαθησα να ξεκουραστω ,αλλα αμα δεν κοιμηθης κ λιγο δεν γινεται τπτ.:P

TRIANTAFYLLOU
03-02-16, 18:26
E τα παλιόπαιδα όλα να τα μαθαίνουν θέλουν , εκεί ΄που πας να ξεκουραστεις σε ειδυλιακό τοπίο μέσα στα πευκάκια , μπορει να έρθει κανα εκδρομικό λύκειο θηλέων για πικ νικ και να σε ζαλίζουν και να μη μπορείς να ξεκουραστείς , τι να πείς τυχαίνουν κι αυτα καμια φορά :P:turtle:

Χρήστος Τριανταφύλλου
03-02-16, 21:13
Nαι....αμα συνεβαινε αυτο η πρωτη θεση ηταν εξασφαλισμενη!:green::P

TRIANTAFYLLOU
03-02-16, 22:48
εμένα καμια φορα η φαντασία μου καλπάζει Χρήστο και έπλεξα ενα ιδανικό σενάριο αγχωλυτικο ενόψη αγώνων !!:turtle::turtle:

Χρήστος Τριανταφύλλου
11-06-16, 23:30
Με βαλατε σε πειρασμο βρε ατιμοι!:green: Φωτο απο μπροστα μονο αν κοψω τα πιτοσουβλακα:P
106721
106723

goldenera
11-06-16, 23:58
Ωραίος!!!! Εεεεε άμα έχεις δουλέψει και συνεχίζεις έστω συντηρητικά όπως εσύ τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά:thumbup::clap:

vaggan
12-06-16, 00:00
σωραιοςςςςςςςςςςςςςςς!!μπραβο χρησταρα αξιοπρεπεστατος και το κυριοτερο μπορεις ΚΙΑΛΛΟ:bbbiceps::weights::toast:

Χρήστος Τριανταφύλλου
12-06-16, 00:24
Ευχαριστω παιδια:toast: ,το ''μπορω κι αλλο'' ισως ισχυει σε καποιο βαθμο αλλα θα επρεπε να ξεπερασω το οριο που εχω βαλει στο θεμα διατροφης. Δλδ προσεχω μεχρι ενα σημειο αλλα δεν θελω να μπω πια σε στερητικα συνδρομα καποιων μικρων απολαυσεων.

TRIANTAFYLLOU
12-06-16, 00:30
πολυ καλός Χρηστάρα με βάση αυτα που κάνεις και την υποτυπώδη προσπάθεια χωρίς στερήσεις και υπερβολές :thumbup:
το σώμα θυμάται και δεν θέλει πολυ να πάρει μπρός και να βγεί κατι καλό , αν το αποφασίσεις κάνουμε μια προετοιμασία για τα σούπερ μάστερς και γιατι οχι πάμε και στις βερμούδες και αν γίνει καμια κατηγορία με φουστανέλες που είναι και πιο Ελληνικό στοιχείο πάμε εκεί :P

Feth
12-06-16, 00:35
K.Χρηστο μια χαρα κρατιέσται..!! Και αμα το πάτε για λιγο περισσοτερο βλέπω το μπλουζακι bodybuilding.gr του 2017 να το σκίζετε να πουμε :green::green::P

Χρήστος Τριανταφύλλου
12-06-16, 00:48
πολυ καλός Χρηστάρα με βάση αυτα που κάνεις και την υποτυπώδη προσπάθεια χωρίς στερήσεις και υπερβολές :thumbup:
το σώμα θυμάται και δεν θέλει πολυ να πάρει μπρός και να βγεί κατι καλό , αν το αποφασίσεις κάνουμε μια προετοιμασία για τα σούπερ μάστερς και γιατι οχι πάμε και στις βερμούδες και αν γίνει καμια κατηγορία με φουστανέλες που είναι και πιο Ελληνικό στοιχείο πάμε εκεί :P
Καλος ξεμιαλιστρας εισαι κ εσυ!:P:turtle:

K.Χρηστο μια χαρα κρατιέσται..!! Και αμα το πάτε για λιγο περισσοτερο βλέπω το μπλουζακι bodybuilding.gr του 2017 να το σκίζετε να πουμε :green::green::P
Ασε αλλος εχει τα γονιδια να τα σκιζει!:green::P

Polyneikos
17-08-16, 19:52
Τρεις φωτογραφίες του Χρηστου από τις αγωνιστικές του στιγμες


Μr Στερεά Ελλάς 1987

Σε μια κλασσική πόζα αλα Oliva :bowdown:http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=108321&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=108322&stc=1


Μr Κεντρική Ελλάς 1988


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=108323&stc=1

Muscleboss
19-08-16, 03:28
Τουλάχιστον η 2η φώτο,άνετα για κορνίζα Χρήστο :clap:

Χρήστος Τριανταφύλλου
15-08-17, 20:22
Μονο πλατιτσα κ.....γαμπιτσες;). Σχεδον ενα μηνα χωρις κανονικη προπονηση ,με αρκετο κολυμπι ομως κ διατροφη διακοπων.

117622
117623

Δημητρης 1924
15-08-17, 21:19
Μια χαρά είσαι Χρήστο:thumbup:

psonara
23-08-17, 15:05
γιατι καποιες αξιες παραμενουν σταθερες στο χρονο.:clap:
υ.γ. μ'αρεσει η κοκκινη βερμουδα;)

Χρήστος Τριανταφύλλου
20-12-19, 01:09
131179

Levrone
20-12-19, 02:03
Μακάρι στην ηλικία σου να σου μοιάζω έστω στο μικρο σου δακτυλακι!!!
Βλέποντας τις φωτός σου Χρήστο μου , αλλά και όπως σε έχω από το φόρουμ "γνωρίσει" , πρέπει όχι μόνο σωματικά αλλά και σαν άνθρωπος να είσαι πολυ ισορροπημενος. Εύγε! :clap:

Polyneikos
20-12-19, 08:23
Γεια σου Χρήστο, αναδυόμενα Ποσειδώνα! :bowdown::bowdown:


υ.γ. Μην μου πεις ότι έπεσες και στην θάλασσα τέτοια εποχή!

Χρήστος Τριανταφύλλου
20-12-19, 20:08
Ευχαριστω Γιατρε για τα καλα σου λογια.
Ε οχι κ στο δακτυλακι...κ πολυ καλυτερος θα μπορεις κ στο ευχομαι.

Πολυνεικε;)....τελος Οκτωβρη η φωτο κ τελευταιο μπανιο;)

Fataoulas
20-12-19, 21:05
Φο-βε-ρος :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

TRIANTAFYLLOU
21-12-19, 02:47
Και την παλιά εποχή αλλα και τώρα Χρήστο ήσουν και είσαι πολυ καλός , ακόμη και αγωνιστικός το γεγονός ότι δεν ήσουν εξτρίμ σε μαζες ,ήσουν όμως αισθητικά πιο ευρείας αποδοχής ! (κυρίως στο γυναικείο φύλο που είναι και το ζητούμενο βέβαια):P

psonara
24-12-19, 10:45
Ο Χρηστακος εχει αναμφισβητητα πολυ ομορφο σωμα...και τοτε και τωρα...και σε συνδυασμο με τον ομορφο του χαρακτηρα,τον καθιστα πηγη εμπνευσης για πολλους..και να σημειωσω οτι δυσκολα μπορει να τον ανταγωνιστει καποιος.;)

Χρήστος Τριανταφύλλου
26-09-20, 20:38
132633132632

Με διατροφη οτιναναι:green: το τελευταιο διαστημα.
Ελπιζω καποια στιγμη να το κανω σωστα;) ...μικρος ειμ ακομα ελπιζω:green::P

Polyneikos
26-09-20, 23:30
Χρηστάρα δεν μπορούσες να περιοριστείς στο relax, εκανες και την πόζα του Frank Zane ;)

TRIANTAFYLLOU
27-09-20, 01:26
πάρα πολύ καλός Χρήστο και όπως πρέπει να είσαι τωρα σαν παλιός αθλητής σε κατάσταση ιδανική , αποτελώντας παράδειγμα και σε νεότερους αθλητές :thumbup:

Levrone
27-09-20, 08:59
Μπράβο ρε Χρήστο!
Είσαι σε πολύ καλή κατάσταση.
Συγχαρητήρια!

Δημητρης 1924
27-09-20, 15:25
Χρήστο είσαι έμπνευση πολύ καλή κατάσταση :thumbup: :clap:

Χρήστος Τριανταφύλλου
27-09-20, 15:45
132633132632

Με διατροφη οτιναναι:green: το τελευταιο διαστημα.
Ελπιζω καποια στιγμη να το κανω σωστα;) ...μικρος ειμ ακομα ελπιζω:green::P


Χρηστάρα δεν μπορούσες να περιοριστείς στο relax, εκανες και την πόζα του Frank Zane ;)
Ειναι απο συνηθεια:P....40 Χρονια πριν Ακριβως;)..

132634


πάρα πολύ καλός Χρήστο και όπως πρέπει να είσαι τωρα σαν παλιός αθλητής σε κατάσταση ιδανική , αποτελώντας παράδειγμα και σε νεότερους αθλητές :thumbup:


Μπράβο ρε Χρήστο!
Είσαι σε πολύ καλή κατάσταση.
Συγχαρητήρια!


Χρήστο είσαι έμπνευση πολύ καλή κατάσταση :thumbup: :clap:

Σας ευχαριστω πολυ παιδια ...κ οπως ειπα θα ηθελα μια φορα να κανω μια προσπαθεια οπως πρεπει σε διατροφη (οχι αγωνες) για να εβλεπα ...τωρα στα γεραματα;)
Χρονια τοχω στο μυαλο μου ,αλλα Δεν;)

Muscleboss
27-09-20, 21:35
Ωραίος Χρήστο! Διάρκεια που εμπνέει εμάς τους νεότερους! :clap:




Σας ευχαριστω πολυ παιδια ...κ οπως ειπα θα ηθελα μια φορα να κανω μια προσπαθεια οπως πρεπει σε διατροφη (οχι αγωνες) για να εβλεπα ...τωρα στα γεραματα;)
Χρονια τοχω στο μυαλο μου ,αλλα Δεν;)

Πρέπει να το κάνεις Χρήστο!

Fataoulas
28-09-20, 10:07
Εισαι εμπνευση ρε συ Χρηστο :clap:


...κ οπως ειπα θα ηθελα μια φορα να κανω μια προσπαθεια οπως πρεπει σε διατροφη (οχι αγωνες) για να εβλεπα ...τωρα στα γεραματα;)
Χρονια τοχω στο μυαλο μου ,αλλα Δεν;)


Να βαλω challenge? Απο σημερα ξεκιναμε οι δυο μας διατροφη εως το τελος του ετους. Μετα ποστατουμε φωτο πριν/μετα. Εισαι?
(πιο πολυ για μενα το λεω, γιατι οντως χρειαζομαι κινητρο για να κανω κατι σωστα :( )

Christopherquad
28-09-20, 15:01
Φοβερός συγχαρητήρια

TRIANTAFYLLOU
28-09-20, 18:34
αυτο που λές να προσέξεις και να τα κάνεις σωστα όλα , εγω προσωπικα ούτε όταν κατέβαινα σε αγώνες δεν το έκανα αυτο καιμετράει περισσότερο η κατασταση κάποιου όπως λές με αυτές τις συνθήκες και το αποτελεσμα , απο το να ζείς σαν αποστειρωμένος προκειμένου να έχεις ενα ωραίο σώμα και να είσαι μεσα στο άγχος , γι αυτο λέω μετραει περισσότερο αυτη η κατάσταση που είσαι τωρα

Χρήστος Τριανταφύλλου
12-10-20, 21:40
132727132729

Απο γαμπες τουλαχιστον παμε καλα;) .
Γεννετικο ειναι παιδια ,οπως κ τα αδυνατα ποδια ..μη τρελενεστε;) . Αλλα κ οι γαμπες εχουν 1-2 "μυστικα" για αναπτυξη οσο γινεται αναλογως
.

Christopherquad
13-10-20, 13:18
Ισχύει αυτό. Εγώ πάντα είχα πάρα πολύ μεγάλους προσαγωγούς και κώλο χωρίς να κάνω τίποτα. Όταν ξεκίνησα βάρη εκείνα ήταν τα σημεία που άρπαξαν αμέσως.