PDA

Επιστροφή στο Forum : Γυμναστήριο και ψυχοφάρμακα



sticktoyourGunzz
19-12-12, 18:33
Καλασπέρα!Δεν ξέρω αν το post μου βρίσκεται στην σωστή κατηγορία...
Αυτήν την περίοδο κάνω πρόγραμμα όγκου στο γυμναστήριο και προσπαθώ να αποκτήσω όσο λιγότερο λίπος γίνεται για να είναι πιο εύκολη η περίοδος γράμμωσης που θα ακολουθήσει σε κανα 4μηνο.Το θέμα είναι ότι μετά από σύσταση γιατρού αναγκάστηκα να πάρω κάποιες ορμόνες για την κατάθλιψη οι οποίες απ'ότι ξέρω ανεβάζουν το βάρος,το οποίο φαντάζομαι ότι θα είναι σε μορφή λίπους.Τι μπορώ να κάνω για να περιορίσω αυτήν την αύξηση στο βάρος?Mου συστήνετε να προσθέσω και cardio στην προπόνηση(κάνω μόνο 20 λεπτά ποδήλατο γιατί είμαι αρκετά ελαφρύς προς το παρόν).Στην περίοδο γράμμωσης θα μπορώ να χάσω το λίπος και να δω επιτέλους τους κοιλιακούς μου;Αν κάποιος γνωρίζει ας απαντήσει.Έχω κάνει πολύ κόπο για να χάσω περιττά κιλά και δεν θέλω να τα ξαναπάρω:(

nitri796
16-01-13, 20:30
ασε τα ψυχοφαρμακα φιλε, τι καλυτερο απο ενα ωραιο σωμα θα φυγει η καταθλιψη και ολα. εκτος κι αν ειναι τιποτα πολυ σημαντικοσ λογος οικογενοιακος η κατι τετιο.

ΠανοςΒ
16-01-13, 21:31
Λογικά με καθαρή διατροφη θα περιορισεις τη συσσωρευση λιπους.

Μην κανεις καμια βλακεια και παρεις οτιδηποτε συμπληρωμα εχει διεγερτικά γιατι θα σε γονατισουν.

tasos2
16-01-13, 21:38
ασε τα ψυχοφαρμακα φιλε, τι καλυτερο απο ενα ωραιο σωμα θα φυγει η καταθλιψη και ολα. εκτος κι αν ειναι τιποτα πολυ σημαντικοσ λογος οικογενοιακος η κατι τετιο.

Για να του τα δωσε ψυχιατρος προφανως δεν θα ειναι τοσο απλα τα πραγματα ;)

Polyneikos
16-01-13, 22:06
Καλασπέρα!Δεν ξέρω αν το post μου βρίσκεται στην σωστή κατηγορία...
Αυτήν την περίοδο κάνω πρόγραμμα όγκου στο γυμναστήριο και προσπαθώ να αποκτήσω όσο λιγότερο λίπος γίνεται για να είναι πιο εύκολη η περίοδος γράμμωσης που θα ακολουθήσει σε κανα 4μηνο.Το θέμα είναι ότι μετά από σύσταση γιατρού αναγκάστηκα να πάρω κάποιες ορμόνες για την κατάθλιψη οι οποίες απ'ότι ξέρω ανεβάζουν το βάρος,το οποίο φαντάζομαι ότι θα είναι σε μορφή λίπους.Τι μπορώ να κάνω για να περιορίσω αυτήν την αύξηση στο βάρος?Mου συστήνετε να προσθέσω και cardio στην προπόνηση(κάνω μόνο 20 λεπτά ποδήλατο γιατί είμαι αρκετά ελαφρύς προς το παρόν).Στην περίοδο γράμμωσης θα μπορώ να χάσω το λίπος και να δω επιτέλους τους κοιλιακούς μου;Αν κάποιος γνωρίζει ας απαντήσει.Έχω κάνει πολύ κόπο για να χάσω περιττά κιλά και δεν θέλω να τα ξαναπάρω:(

Δεν μπορώ να επεισέλθω στους λόγους που καποιος εξειδικευμένος γιατρός κατέφυγε στην λυση αυτων των ορμονων,παντως σε κάθε περίπτωση θα πρεπει να τον ρωτήσεις αν και κατα πόσο μπορεί να επιτραπεί κατα την διαρκεια λήψης εκγύμναση και σε τι ένταση.
Δεν θεωρώ ότι δεν θα σου επιτρεψει να γυμναζεσαι,απλα οι ερωτησεις σου ως προς την αεροβική και ως προς την διατροφή ,εχει να κανει με τις φαρμακευτικες ουσίες και την δράση τους.