PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρηση συμπληρωμάτων κατά την περίοδο προσπαθειών σύλληψης παιδιών



panosralliart
05-01-13, 07:58
θα ηθελα να κανω μια ερωτηση οσο αφορα την χρηση συμπληρωματων κατα την διαρκεια προσπαθειας για να κανω παιδι.ας πουμε συμπληρωματα οπως πρωτεινη-νιτρικο-κρεατινη.επηρεαζουν αρνητικα?θα ηθελα αν καποιος το ξερει με σιγουρια η εχει ρωτησει καποιον γιατρο να μου πει.ευχαριστω πολυ.

beefmeup
05-01-13, 12:16
ο τιτλος που εχεις βαλει δεν προδιαθετει τον αναγνωστη για το θεμα που εχεις ανοιξει.

εχεις ακουσει εσυ απο καπου,η εχεις διαβασει καπου οτι βλαπτουν,η ετσι ρωτας απο μονος σου?

reignman007
05-01-13, 12:30
Εγω στη θεση σου,ακομα και ο ιδιος ο αρνολντ να μου απανταγε μεσα απο φορουμ δεν θα του ειχα την παραμικρη εμπιστοσυνη για κατι τοσο λεπτο.Τον γιατρο σου και μονο.

HIAB XS
05-01-13, 12:38
θα ηθελα να κανω μια ερωτηση οσο αφορα την χρηση συμπληρωματων κατα την διαρκεια προσπαθειας για να κανω παιδι.ας πουμε συμπληρωματα οπως πρωτεινη-νιτρικο-κρεατινη.επηρεαζουν αρνητικα?θα ηθελα αν καποιος το ξερει με σιγουρια η εχει ρωτησει καποιον γιατρο να μου πει.ευχαριστω πολυ.

Δεν νομιζω να υσχιει κατι τετοιο...δηλ αυτοι που κανουν σκληρες καταχρησεις..... αποτυγχανουν??Το δικο μου παιδι το επιασα με την πρωτη αλλα ειχαν περασει 2 μηνες απο χρηση κρεατινης που ειχα παρει!!Μπορει να εξεληχθει καπως ετσι....59836

liveris
05-01-13, 12:43
θα ηθελα να κανω μια ερωτηση οσο αφορα την χρηση συμπληρωματων κατα την διαρκεια προσπαθειας για να κανω παιδι.ας πουμε συμπληρωματα οπως πρωτεινη-νιτρικο-κρεατινη.επηρεαζουν αρνητικα?θα ηθελα αν καποιος το ξερει με σιγουρια η εχει ρωτησει καποιον γιατρο να μου πει.ευχαριστω πολυ.

τα συγκεκριμενα που αναφερεις δεν επηρεαζουν

tasos2
05-01-13, 13:17
Σε καποια συμπληρωματα οπως το Anotest (D-aspartic acid κτλ) που εχω τωρα μπροστα μου γραφει πανω να μη χρησιμοποιουνται στην εγκυμοσυνη. Καλυτερα τσεκαρε τι γραφει πανω το καθε συμπληρωμα, αν ειναι θα το γραφουν.

Νομιζω το γραφουν και καποιες πρωτεινες αλλα δεν ειμαι σιγουρες. Κουλο ακουγεται αλλα ισως ειναι οι αλλες ουσιες που εχουν (χρωστικες κτλ), δεν εχω ιδεα...

εντιτ. Α τωρα διαβασα οτι ρωτας αν εμποδισουν εσενα να πιασεις παιδι. Οχι δεν εμποδιζουν. Δεν επηρεαζουν το σπερμα με καποιο τροπο

panosralliart
05-01-13, 18:49
γενικα αν μπορει να εχει προβλημα και το παιδι μετα,εκτος αν μπορω να πιασω παιδι.

Mikekan
05-01-13, 18:56
γενικα αν μπορει να εχει προβλημα και το παιδι μετα,εκτος αν μπορω να πιασω παιδι.

Το ρισκάρεις φίλε μου? εμένα και γιατρός να μου έλεγε ότι δεν βλάπτουν θα τα έκοβα 6 μήνες πριν!

liveris
05-01-13, 19:47
γενικα αν μπορει να εχει προβλημα και το παιδι μετα,εκτος αν μπορω να πιασω παιδι.

οχι δεν τρεχει τπτ φιλε..τι σχεση εχει το παιδι!

panosralliart
05-01-13, 19:50
μπορει καποιο απο τα συστατικα να επηρεαζει αρνητικα το εμβρυο.δεν ξερω γι αυτο ρωταω.για την πρωτεινη οχι τοσο οσο για το νιτρικο και την κρεατινη.

liveris
07-01-13, 00:11
μπορει καποιο απο τα συστατικα να επηρεαζει αρνητικα το εμβρυο.δεν ξερω γι αυτο ρωταω.για την πρωτεινη οχι τοσο οσο για το νιτρικο και την κρεατινη.
οχι δεν επηρεαζει κανενα απο αυτα..

robgr77
07-01-13, 00:40
Εγώ πάντως δε θα το συζητούσα να παίρνω συμπληρώματα σε αυτή τη φάση που λες. Εδώ οι γυναίκες άμα είναι σε ενδιαφέρουσα ούτε depon δεν παίρνουν για να είναι σίγουρες. Το ρισκάρεις; Το θέμα είναι πολύ σοβαρό. Μίλα με το γιατρό σου και κρίνε.

liveris
07-01-13, 00:47
τα συμπληρωματα δενεπηρεαζουν το σπερμα κ δεν εχουν καμια σχεση με το παιδι...
η εγκυμοσυνη τι σχεση εχει!! α κ το ντεπον ειναι φαρμακο..

TRIANTAFYLLOU
07-01-13, 01:46
όταν μιλαμε για φυσικα συμπληρωματα διατροφης όχι μόνο δεν επηρεάζουν αλλα ενισχυουν και το σπέρμα , όπως όταν κάποιος τρεφετε σωστα και πλήρης , ακόμα και αν παρουσιαστει αδύνατο σπέρμα σε καποιον μαζι με την φαρμακευτικη αγωγή που στον άντρα αυτα τα συμπτωματα είναι αναστρέψιμα προτείνετε και χορήγηση κάποιων συστατικων σε μορφη συμπληρώματος για ανάκαμψη και να έρθει το σπέρμα στα κανονικα του επίπεδα

το φαρμακο επηρεάζει σίγουρα και μπορει να το κανει πιο αδύνατο για τεκνοποίηση , αλλα και πάλι αυτα είναι αναστρέψιμα τα συμπτωματα

Μαρία
07-01-13, 10:13
Πριν μεινω εγκυος κατεβαζα την πρωτεινη με το κιλο την ημερα γιατι δουλευα ολη μερα ελειπα και την εβγαζα με σκονες μιας και δεν προλαβαινα να μαγειρεψω αευγαυτο για ενα μηνα περιπου γιατι τοσο κρατησε το θεμα της δουλειας μου.Εφευγα το πρωι με ενα σωρο σεικερ και γυριζα το βραδυ.Υοτε εμινα και εγκυος.
Κατα την διαρκεια της εγκυμκοσυνης παλι τις τιμουσα λογω γευσης.....:).Γεννησα και μια χαρα το μικρο.