PDA

Επιστροφή στο Forum : Ωλενιος Σωληνας Καρπου , Συνδεσμοι ωμου OFF



radomer
08-01-13, 14:57
Παιδες μου βγηκε ωλενιος σωληνας στον καρπο και μεθαυριο παω για ακτινογραφια. Μου ειπανε να κανω χαλαρα βαρη (τα μισα κιλα !!) για αρκετο καιρο. Κι αν μου βγει καμια εγχειρηση θα χασω τουλαχιστον ενα μηνα + την αποθεραπεια. Επισης, θα κανω μαγνητικη ωμου γιατι εχω ασταθεια ωμου και ψαχνουμε κατι για τους συνδεσμους. Μπορει κι εκει να ειμαι για νυστερι. Ερχομαι εγω λοιπον και ρωταω αν υπαρχει τροπος να παρακαμφθει ολο αυτο. Η εστω αν κανω τις εγχειρησεις , αν μπορω να επιταχυνω την αποθεραπεια λαμβανοντας καποιο "συμπληρωμα". Ακουσα για ενα γνωστο μου οτι ειχε σπασει ποδι και μετα απο 1 μηνα πηρε max κιλα επειδη του χορηγηθηκε κατι.

Περιμενω να δω αν τελικα θα χρειαστουν οι εγχειρησεις. Απλα ρωταω προκαταβολικα γιατι δεν τα βλεπω πολυ αισιοδοξα τα πραματα. Ειδικα για τον ωλενιο σωληνα. Ειμαι υπερ των συμπληρωματων και κατα των επιπλεον "απαγορευμενων" αλλα θα ηθελα να μαθω τι παιζει ρε αδερφε. Απο το να τραβιεμαι καιρο εκτος απο προπονησεις, θα ηθελα να ξερω τι επιλογες υπαρχουν.

niksamaras
09-01-13, 02:18
Κανε μια πρωτα τις εξετασεις σου, δες τα αποτελεσματα και το κανονιζεις απο εκει και μετα αλλα ναι, οι ορμονες μπορουν να σε κανουνε γρηγοροτερα καλα.Συνηθεστερα χρησιμοποιουνται σε τραυματισμους αρθρωσεων και μυων το Boldenone, η τεστοστερονη, η αυξητικη και η νανδρολονη. Επισης πεπτιδια, οπως η IGF-1, MGF, cjc και GHRP. Αναλογα με το ακριβες ειδος του τραυματισμου, ειναι και διαφοροποιημενη η αντιμετωπιση του. Επισης, με ενα σωστο προγραμμα φαρμακευτικης αποθεραπειας, ο χρονος αποθεραπειας συνηθως πεφτει κατω απο το μισο.

radomer
09-01-13, 18:00
Κανε μια πρωτα τις εξετασεις σου, δες τα αποτελεσματα και το κανονιζεις απο εκει και μετα αλλα ναι, οι ορμονες μπορουν να σε κανουνε γρηγοροτερα καλα.Συνηθεστερα χρησιμοποιουνται σε τραυματισμους αρθρωσεων και μυων το Boldenone, η τεστοστερονη, η αυξητικη και η νανδρολονη. Επισης πεπτιδια, οπως η IGF-1, MGF, cjc και GHRP. Αναλογα με το ακριβες ειδος του τραυματισμου, ειναι και διαφοροποιημενη η αντιμετωπιση του. Επισης, με ενα σωστο προγραμμα φαρμακευτικης αποθεραπειας, ο χρονος αποθεραπειας συνηθως πεφτει κατω απο το μισο.

Ευχαριστω για την απαντηση. Περιμενω κι εγω να δω τα αποτελεσματα. Κι αν δεν ειναι ενθαρυντικα θα ψαξω τις επιλογες μου. Κι αυτο μονο για να μην περασω μεγαλο χρονικο διαστημα σε αποθεραπεια. Θα ξερω μεχρι τη Δευτερα τα αποτελεσματα