PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετά από επέμβαση βουβωνοκήλης, βοηθάτε Χριστιανοί



Jumaru
09-01-13, 14:09
Καλή χρονιά σε όλους να ευχηθώ, με καλές προπονήσεις και χωρίς τραυματισμούς.

Το 2012 μου πήγε χάλια, από δισκοκήλη το Μάρτιο κατέληξα σε επέμβαση βουβωνοκήλης (με τομή, όχι λαπαροσκοπικά) πριν 3 μήνες.
Ο γιατρός μου είπε μετά από 1 μήνα να ξεκινήσω γυμναστική (μηδενικά βάρη φυσικά) , είπα να περιμένω 2 και ξεκίνησα δειλά αρχές Δεκεμβρίου, είχα ενοχλήσεις όμως, κάτι τραβήγματα όπως τα είπε ο γιατρός και είπα δε γαμ#%$ ας κάτσω να περάσουν και οι γιορτές.
Τώρα να μαι πάλι, χτες 1η μέρα και αναρωτιέμαι αν κάποιος άλλος έχει κάνει επέμβαση πρόσφατα, πόσο του πήρε η ανάρρωση και αν θα έπρεπε να δίνω σημασία στις ενοχλήσεις η κατά πόσο είναι κάτι φυσιολογικό που το προσπερνάω και γυμνάζομαι κανονικά. Διάβασα σε φόρουμ διάφορα, κόσμος να κάνει μέτριες προπονήσεις 1 μήνα μετά την επέμβαση και μετά απο 3 μήνες να είναι στα κανονικά του και αναρωτιέμαι μήπως είμαι εντελώς χέστης :unsure: η αν όντως κάνω καλά που το τρενάρω τόσο.

just chris
09-01-13, 14:53
o jumaru δεν ειναι ετοιμος μου φαινεται,καθε αλλο παρα το κινουμενο σχεδιο μου θυμηζεις......της εποχης μου βλεπεις!
ειχα κανει κ 'γω εγχειρηση κηλης κ ημουν το ιδιο φοβισμενος τον 1ο μηνα που ξεκινησα μετα απο 2,5 μηνες αναρρωσης.
ειναι λογικο να εχεις τσιμπιματα,μη δινεις σημασια αλλα μη το παιξεις κ hulk.χαλαρα μετρια κιλα κ ποτε μη σφιγγεσαι,να βγαζεις αερα ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ στην αρνητικη.θα ερθει κ θα δεσει στους 2-3 μηνες γυμναστηριου,θα επανελθεις πληρως!

Jumaru
09-01-13, 15:13
Άστα, με μάτιασαν σίγουρα οι κολλητοί μου οι μπυροκοιλιάρηδες επειδή άρχισα kite χεχε. Να σαι καλά για την απάντηση.