PDA

Επιστροφή στο Forum : Το αντιανεμικο στο τρεξιμο...σωστο η μυθος?



loufas
17-09-08, 01:34
Το αντιανεμικο στο τρεξιμο,που προκαλει εφυδρωση σε μεγαλο βαθμο απο οτι εχω αντιλυφθει, κανει τιποτα?
σε θεμα καψιματος λιπους η απλα σε αφυδατωνει?
εγω οταν τρεχω στην υπεθρο φοραω ενα αντιανεμικο και τρεχω κανα 45' περιπου γινομαι λουτσα παντος...
εγω παντος βλεπω καποια αποτελεσματα καλητερα...
αν δε κανω λαθος βεβαια :wcourt:

slaine
17-09-08, 01:38
ιδρώτας δε σημαίνει και κάψιμο λίπους. χάνεις υγρά και συνεπώς πόντους αλλά όχι λίπος. και φυσικά προσωρινά.

πάντως άσχετα με το λίπος καλά κάνεις και ντύνεσαι καλά, μην αρρωστήσεις. και μετά προσοχή να αλλάζεις γρήγορα.

Fotis_Patra
17-09-08, 01:41
ιδρώτας δε σημαίνει και κάψιμο λίπους. χάνεις υγρά και συνεπώς πόντους αλλά όχι λίπος. και φυσικά προσωρινά.

πάντως άσχετα με το λίπος καλά κάνεις και ντύνεσαι καλά, μην αρρωστήσεις. και μετά προσοχή να αλλάζεις γρήγορα.+1

οχι προσωρινα, αμεσως μολις πιεις νερο

cool_jonnys
17-09-08, 02:21
ιδρώτας δε σημαίνει και κάψιμο λίπους. χάνεις υγρά και συνεπώς πόντους αλλά όχι λίπος. και φυσικά προσωρινά.

πάντως άσχετα με το λίπος καλά κάνεις και ντύνεσαι καλά, μην αρρωστήσεις. και μετά προσοχή να αλλάζεις γρήγορα.

:thumbup:

mantus3
22-10-08, 20:42
Το αντιανεμικο στο τρεξιμο,που προκαλει εφυδρωση σε μεγαλο βαθμο απο οτι εχω αντιλυφθει, κανει τιποτα?
σε θεμα καψιματος λιπους η απλα σε αφυδατωνει?
εγω οταν τρεχω στην υπεθρο φοραω ενα αντιανεμικο και τρεχω κανα 45' περιπου γινομαι λουτσα παντος...
εγω παντος βλεπω καποια αποτελεσματα καλητερα...
αν δε κανω λαθος βεβαια :wcourt:

σε βρισκω πολυ σωστο σε αυτο! το οτι σε αφιδατωνει ειναι θετικο, καθος με το να πινουμε νερο προαγουμε την καυση λιπους, δηλαδη, τα λιποκυταρα εχουν μεγαλιτερα ποσοστα νερου μεσα τους αρα μεταβολιζοντε κ πιο ευκολα.

υπαρχουν κ κατι τρελες θεωριες που λενε οτι πινοντας νερο καιμε κ θερμιδες, ειδικα αμα αυτο ειναι κρυο, αλλα ειναι αμελιτεος ο αριθμος των θερμιδων που καιγοντε...

φυσικα μετραει κ το οπτικο κοματι σε ολα αυτα, το οτι βλεπεις πχ κ καμια φλεβα κτλ παραπανω οποτε βοηθαει πολυ ψυχολογικα! :bodybuilder1:

TRIANTAFYLLOU
22-10-08, 21:44
το αντιανεμικό είναι καλό ρούχο γιατί είναι ελαφρύ και παρέχει μόνωση στο σώμα σε συνθήκες με κρύο η βροχή, δεν το φοράμε γιατί καίει λίπος υδρώνουμε ούτως η άλλως αν βάλουμε και αυτό σε ζεστή μέρα χάνουμε πολύτιμα μέταλα και ιχνοστοιχεία και επομένος πέφτει η απόδοσή μας .

μετά θέλει προσοχή όταν αλλάζουμε επειδή έχουμε ιδρώσει για να μήν κρυώσουμε.

παλιά βάζαν ολόκληρες φόρμες για αδυνάτισμα και επειδή ιδρώναν νομίζαν έχαναν και λίπος αυτό ήταν ένας μύθος για να βγάζουν λεφτά απο τις πωλήσεις .

αυτό είναι καλό για αυτούς που πιστεύουν οτι αφού το σωμα είναι 70% νερό θα χάσω το 70% και θα μείνει το 30% άρα θα είμαι φέτες σαν αποξηραμένο φρούτο άσε που όποιος φοράει τέτοιες φόρμες για πολύ ώρα δεν θα τον πλησιάζει άνθρωπος απο την βρώμα.

Vson
23-10-08, 12:18
χαχαχ αυτο με τη βρωμα , ελεος θα προτιμουσα ναμαι πιο χοντρος παρα πιο βρωμιαρης :P σωστο αυτο με τις φορμες.

αυτο που λενε οτι οταν πινεις νερο χανεις λιπος ισχυει. γιατι με το να πιεις νερο το σωμα κανει καποια διαδικασια για να παρει τα συστατικα του , και οποιαδηποτε λειτουργια σωματικη μας κανει να χανουμε θερμιδες.

οταν τρως κατι αμεσως μπαινει σε λειτουργια ο οργανισμος και βαση αυτου λενε οτι οταν πινεις νερο χανεις κιλα βεβαια το ποσο ειναι τοσο μικρο που ειναι αδυνατο να αδυνατησεις μονο με το να πινεις νερο ολη μερα

tezaman
23-10-08, 13:36
χχμμμ οπότε και με μια μπουκάλα τζάκ κάτι θα χάνεις...... αν και το πιθανότερο να είναι εγκεφαλικά κύτταρα :clapping: