PDA

Επιστροφή στο Forum : πονος στον βραχιονιο μυ



pilgrim
20-02-13, 00:40
Οπως λεει και ο τιτλος εντοπιζω προβλημα στον εν λογω μυ οταν προσπαθω να εκτελεσω ασκησεις οπως hammer curls η chin ups,ο πονος ενω στην αρχη ειναι εντονος στη συνεχεια εξαλειφεται (οχι εντελως) με την επαναληψη,παντως στην καθημερινοτητα μου δεν με απασχολει ιδιαιτερα γιατι το προβλημα δεν ειναι αισθητο.Το θεμα ειναι οτι αποφευγω να κανω ασκησεις που αφορουν δικεφαλους φοβουμενος τυχον επιδεινωση του προβληματος.Να συμπληρωσω οτι το προβλημα το εχω μερικα χρονια 5 και βαλε, οσο για τις ασκησεις που ανεφερα παραπανω τις κανω για να δω αν το προβλημα συνεχιζει να υφισταται και οντως συνεχιζει.Πιο συγκεκριμενα ο πονος κανει την εμφανιση του κατω πλαγια και σχεδον απο πισω απο το δικεφαλο και λιγο πιο πιο πανω απο την εσωτερικη πλευρα του αγκωνα δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος.Παντως τον πονο τον εντοπιζω ψηλαφωντας τη συγκεκριμενη περιοχη με τον αντιχειρα.εκεινο που θα ηθελα εαν ειναι δυνατον εαν γνωριζεται ασκησεις που μπορουν να επαναφερουν το μυ οπως πχ τεντωματα.

pilgrim
20-02-13, 22:11
Καμμια γνωμη κανεις?

pilgrim
21-02-13, 18:08
παιδια ο μυς αυτος λεγεται και Brachialis.....αν ξερετε κατι επι αυτου του θεματος θα σας ειμαι υποχρεος:unsure:

GeoDask
21-02-13, 18:12
Στον γιατρό έχεις πάει φίλε μου ;

pilgrim
21-02-13, 22:58
ναι εχω παει πριν χρονια αλλα χωρις αποτελεσμα λογω και της φυσης της εργασιας μου.Το ενοχλητικο ειναι οτι το προβλημα συνεχιζει να υφισταται,οσο βεβαια δεν το ερεθιζω με ασκησεις δικεφαλων και κυριως με hummer curls δεν με ενοχλει οταν ομως παω να δοκιμασω το προβλημα επανερχεται...:unsure: