PDA

Επιστροφή στο Forum : Τραυματισμός και γνώμες για θεραπεία



Feygatos...
21-02-13, 23:20
Καλησπέρα παιδιά, είχα ένα σκηνικό το δεκέμβρη όπου έκανα δικέφαλο και στο τέλος της προπόνησης είπα να το λιώσω λίγο παραπάνω, ανέβασα κιλά και ζόρισα τα χέρια μου υπερβολικά πολύ για να βγάλω 2 δεκάρες με κάθε χέρι, φεύγοντας απτο γυμναστήριο με πιάνει ένας τρελός πόνος σέναν μυ όπου είναι ακριβώς πίσω απτον αγκώνα στην εσωτερική μεριά του τρικέφαλου, απότι έψαξα λίγος λέγεται έσο κεφαλή τρικέφαλου. Απότι το είδα μετά ζορίζεται πολύ ο μύς ο συγκεκριμένος στην αρνητική κίνηση όταν γυμνάζουμε τρικέφαλο.
Πάω επιτόπου πέρνω μια θερμαντική αλοιφή έβαλα να μειωθεί για λίγο ο πόνος, δεν πήγα σε γιατρό μιας και δεν είχα την οικονομική άνεση, λέω θα σταματήσω το γυμναστήριο για ένα διάστημα, σταμάτησα ένα μήνα και το μόνο που έβαζα Roiplon 10gr, πρωί βράδυ. Ξεκινάω ξανά χαλαρά μετά από ένα μήνα και κάτι, πρώτες μέρες με τσιμπούσε λίγο και σιγά σιγά όλα καλά. Προχτές όμως εκεί που κανα στήθος ανοίγματα, πάλι με πιάνει το ίδιο σημείο, αφόρητος πόνος.

Και τώρα θέλω από σας τη γνώμη σας, θα πάω σε αθλητίατρο? Ορθοπεδικό? Μίλησα και μένα γυμναστή ειδικό για αποκατάσταση τραυματισμών αλλά είναι ασύμφορο να με αναλάβει. Επίσης επειδή δεν ξέρω κανέναν, άμα έχετε να μου προτείνετε κάποιον αθλητίατρο κυρίως, που νασχολείται με τραυματισμούς από βάρη στείλτε μου στοιχεία επικοινωνίας με πμ.