PDA

Επιστροφή στο Forum : Τενοντίτιδα στον ώμο πολυ καιρο.



Triple_HR21
22-02-13, 01:04
καλησπερα σε ολους απο αρχες του περασμενου καλοκαιριού με έπιασε ο ωμος επεσα να παρω καμψεις και ζοριστικα πολυ μπορω να πω και με επιασε ο ωμος μου,πηγα στο γιατρο και με ειπε τενοντιτιδα και να μην ανυσυχω αργει να περασει,αλλα θα περασει παγοθεραπεια με ειπε και ξεκουραση ενα μηνα,η αληθεια ειναι οτι με πονουσε παρα πολυ,για βαρη ουτε συζητιση με ειπε,περασε ο μηνας και τιποτα χειροτερευε η κατασταση ξαναπηγα με εγραψε να κανω φυσικο θεραπειες,εκανα οσες προβλεποτανε ημουν λιγακι καλυτερα,σηκωνα και λιγα βαρη επρεπε για ενδυναμωση,σιγα σιγα γινομουν καλυτερα αλλα παντα με περιορισμενα κιλα μολις πηγαινα για το παραπανο τσουπ και ο πονος,παλι με τα πολλα ακομα και τωρα πχ οταν κανω 5 6 επαναληψεις κουραζεται πολυ ο αριστερος μου ωμος,και περιοριζομαι στις επαναληψεις και στα κιλα αλλα σχετικα καλα ειμαι,σημερα καθως εκανα μπαρα στην τελευτεα επαναληψη μου εφυγε η μπαρα καθως την εβαζα και επεσε ολο το βαρος μπορω να πω στον ηδη καταπονεμο ωμο μου, και ενιωσα εναν πονο εκεινη τι στιγμη δυνατο,και καθως γυρισα σπιτι ηρεμισα ενιωθα παλι τα ιδια πονος και παλι πονος,δεν μπορω να καταλαβω 8 μηνες περασαν και δεν μυ περασε 100% ενα 70-75% θα λεγα..και τωρα τι?γιατρους και τρεξιματα παλι..

xristosgaz
22-02-13, 01:31
Τα πραγματα ειναι απλα πιστευω εχεις εναν τραυματισμο στο παρελθον ετσι;
Απο λαθος τεχνικη ειχες τον σημερινο εκ νεου τραυματισμο ο οποιος ισως να σχετιζεται ισως και οχι με τον παλιο.Γνωμη μ ειναι να ηρεμισεις και να πας ξανα στο γιατρο να εκτιμησει εκ νεου την κατασταση του τραυματισμου σου και να σου δωσει τις σωστες συμβουλες αλλα και την σωστη αγωγη.Αν παλι πιστευεις οτι ο συγκεκριμενος γιατρος θα σου προτινει ως λυση το να μην κανεις βαρη ντε και καλα επισκεψου και εναν αθλιατρο

Περαστικα......