PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόνος στον ώμο



xrhstos1994
06-03-13, 23:07
Καλησπέρα παιδιά. Δεν ξέρω αν έκανα καλά που άνοιξα εδώ αυτό το θέμα. Αν το άνοιξα σε σε λάθος ενότητα ας το μετακινήσουν ή ας το διαγράψουν οι διαχειριστές.
Τον τελευταίο καιρό έχω έναν περίεργο πόνο στον αριστερό ώμο καθώς σηκώνω τον αλτήρα ή την μπάρα, νιώθω πως θα μου βγει το χέρι
και είναι ένας περίεργος και δυνατός πόνος. Επίσης όταν κάνω bicep curls με στραβή μπάρα όταν την αφήνω έχω έναν πόνο στον καρπό και στον πήχη.
Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να είναι. Αν ξέρει κάποιος ας μου πει τι είναι και τι να προσέξω. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας. :)

arnoldmitsos88
06-03-13, 23:36
για τον ώμο καλύτερα να πας να τον κοιτάξει κανας γιατρός ή να παίζεις με πολύ λίγα κιλά μέχρι να φύγει ο πόνος που έχεις. όσο για τα χέρια ή βάζεις πολλά κιλά στην στραβόμπαρα ή την πιάνεις λάθος.

Hiroteros
07-03-13, 19:57
Συμφωνώ ότι για το ώμο πρέπει να πας να το κοιτάξεις και μέχρι τότε μην το ζορίσεις καθόλου. Εγώ το αμέλησα και ξαναέπαθα τενοντίτιδα.:banghead:
Τώρα επειδή λές ότι έχεις και πόνους στα χέρια και πήχεις μήπως έχεις εξαντληθεί; καλό είναι μετά από διαστήματα κάποιων εβδομάδων με πολύ βαριές προπονήσεις να πέρνουμε και καμιά εβδομάδα off.