PDA

Επιστροφή στο Forum : Ουρολοίμωξη



xrhstos1994
09-03-13, 17:55
Καλησπέρα από το κρεβάτι του πόνου. Χθές έπαθα ουρολοίμωξη και έχω φρικτούς πόνους και αιματοουρία. Ξεκίνησα αντιβίωση και ο γιατρός μου είπε να μην κάνω
γυμναστική για να μην καταπονέσω τον οργανισμό μου. Οπότε για μια εβδομάδα που θα παίρνω αντιβίωση δεν θα κάνω γυμναστική. Είναι η χειρότερη αρρώστια που μου
έχει τύχει και εύχομαι να μην τύχει σε κανέναν σας. Προσοχή με τα μικρόβια σε δημόσιες τουαλέτες και επίσης προσοχή με τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα.
Ίσως αυτό με βοηθήσει να ξεκουραστώ λίγο γιατί δεν αφήνω μέρα να πάει χαμένη και έχω εξαντληθεί λίγο. Το πρόγραμμα μου περιλαμβάνει, ξάπλα, ταινία και
μπόλικο φαγητό και νερό(όπως μου είπε ο γιατρός)

TToni Shark
09-03-13, 18:50
Περαστικά:thumbup:

Mikekan
09-03-13, 19:11
Περαστικά φίλε!

xrhstos1994
09-03-13, 20:18
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.

amateur666
09-03-13, 20:47
περαστικα!!;)

xrhstos1994
09-03-13, 23:04
Σε ευχαριστώ πολύ amateur666.

AlexakisKon
09-03-13, 23:26
περαστικα, λιγη ξεκουραση και μετα :weights: :weights:

goldenera
10-03-13, 04:19
Το έχω περάσει και σε καταλαβαίνω. Πολλά νερά θα βοηθήσουν, και γενικά θέλει σχολαστική καθαριότητα, προσοχή στις 'ξένες' τουαλέτες, αλλά και να μην 'κρατάμε' τα ούρα μας για πολύ ώρα, γιατί γίνονται εστία μικροβίων και αυξάνεται ο κίνδυνος. Περαστικά και υπομονή.

Mikekan
10-03-13, 08:50
Και ουρηση αμέσως μετα το σεξ, χωρίς καθυστέρηση!

Christos97
10-03-13, 13:17
Περαστικα φιλε.

xrhstos1994
10-03-13, 17:28
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά. Όπως είπε και ο φίλος alexakiskon, λίγο ξεκούραση και μετά θα ξεκινήσω δυναμικά πάλι αυτό που αγαπάω. Hard workout.
Αρχίζει και σταματάει λίγο ο πόνος οπότε μάλλον θα ξεκινήσω πιο γρήγορα. :)

Billy
10-03-13, 21:11
Και ουρηση αμέσως μετα το σεξ, χωρίς καθυστέρηση!

πολύ σωστά, αμέσως μετά την εκσπερμάτωση πήγαινε για τσίσα,

xrhstos1994
επίσης στην φάση που είσαι πίνε μπόλικο νερό για να καθαρίσει η ουροδόχος κύστη από τα μικρόβια, βοηθάει.
δηλ. τουλάχιστον 2λίτρα νερό την ημέρα.

και μετά από καμιά βδομάδα που θα κόψεις την αντιβίωση πήγαινε για εξέταση και καλλιέργεια ούρων να δεις αν καθάρισες εντελώς.

να σε ρωτήσω κάτι άλλο, Καλλιέργια ούρων και Αντιβιόγραμμα έκανες τώρα;
Το αντιβιόγραμμα είναι απαραίτητο για να σου δώσει ο γιατρός την σωστή αντιβίωση, δεν είναι όλα τα αντιβιωτικά κατάλληλα για όλα τα μικρόβια.

Γιώργος Ν. Τουλιάτος
15-09-15, 22:07
Παράλληλα κάνε καλή ενυδάτωση,πίνε χαμομήλι που δρα αντισυπτικά στο ουροθήλιο του ουρογενητικού σωλήνα και χρησιμοποίησε σκόνη από το αντιοξειδωτικό cranberry

Feth
16-09-15, 08:19
Πάντως είχα περάσει και εγώ ουρολειμωξη αλλά την ειχα πιάσει στις πρώτες μέρες και έτρεξα κατευθείαν σε ουρολογο επειδή θυμαμαι ενιωθα συνεχώς κάψιμο στον 8==D ευτυχως την γλύτωσα μονο με φυσικο χυμο cranberry+πολύ νερό και δεν προχώρησα σε κάτι χάπια που δινουν συνηθως, εκτοτε δεν ξαναειχα κάποιο πρόβλημα, πάντως μου ειπε καλο είναι να πίνω ένα ποτηρι ανακατεμενο με μαγειρική σόδα καθημερινώς διοτι βοηθάει.

Nive
16-09-15, 09:27
Σε άτομα αμεα φυσίατροι προτίνουν cramberry προοληπτικά. ;)