PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόνος Στο Κεφάλι



Zigakos
10-03-13, 19:12
Καλησπέρα!!
Εδώ και κάπιες μέρες,άρχησα ενα έχω ένα φρικτό πόνο στο πίσω μέρος του κεφαλιού!!
Ο πόνος με πιάνει τις ποιό πολλές φορές ,όταν κάνω μονόζυγο,στο γυμναστήριο!!
Αλλα και εχθές που έκανα "κάμψεις 2κεφαλων" με στραβόμπαρα ,με ξανά έπιασε!!!
Το σημείο στο οποίο με πονάει το κεφάλι θα το δείτε στην φοτό!!62952
Να σημειώσω ότι ο πόνος εφ ώ του ξεκινήσει διαρκεί πάνω απο 2ώρες ασταμάτητα -_-

goldenera
10-03-13, 20:10
Μην το σκέφτεσαι..κατ'ευθείαν στο γιατρό.:thumbup: Δεν σημαίνει ότι είναι αναγκαστκά κάτι ανησυχητικό, αλλά καλού κακού είναι η καλύτερη κίνηση και αυτονόητη κατά τη γνώμη μου.

Zigakos
31-03-13, 21:23
Μην το σκέφτεσαι..κατ'ευθείαν στο γιατρό.:thumbup: Δεν σημαίνει ότι είναι αναγκαστκά κάτι ανησυχητικό, αλλά καλού κακού είναι η καλύτερη κίνηση και αυτονόητη κατά τη γνώμη μου.

Πήγα και ο γιατρός είπε οτι είναι απο την πρωτείνη :shock:
είμουνα έτοιμος να πέσω κάτω απο τ γελια!!!
Τελικά μετά απο 2-3 μέρες με πέρασε!Οπότε κατα 90%+
να ήτανε ψύξη!

goldenera
31-03-13, 23:03
Καλού κακού παρακολούθησε το να δεις αν θα ξανασυμβεί. Όσο για το γιατρό και αυτό που σου είπε, αν και σέβομαι ασφαλώς την επιστήμη και τη γνώση τους, μου φαίνεται περίεργο. Σου το ανέλυσε καθόλου?

Zigakos
31-03-13, 23:14
Καλού κακού παρακολούθησε το να δεις αν θα ξανασυμβεί. Όσο για το γιατρό και αυτό που σου είπε, αν και σέβομαι ασφαλώς την επιστήμη και τη γνώση τους, μου φαίνεται περίεργο. Σου το ανέλυσε καθόλου?

Καθόλου!Με το που τον είπα οτι πέρνω συμπληρωμα διατροφής!
Κατευτίαν μου είπε!Απο αυτό ειναι! :rolf:

Metalhead|T|
31-03-13, 23:19
το θεμα φίλε μου ειναι οτι,ναι μεν στα λέει αυτα ο γιατρος..και καλα εμεις που διαβάζουμε και πεντε πραματα παραπάνω...αλλα σκέψου οταν θελω εγω να εξηγήσω κατι στους δικους μου...ή σε φίλους μου...που εχουν τον γιατρό σαν αυθεντία..εκει ειναι το δυσκολο να βρεις σωστα ειπχειρήματα...

goldenera
31-03-13, 23:33
Τί να πω μου κάνει μεγάλη εντύπωση ο τρόπος του γιατρού:unsure:

Gun&Roses
31-03-13, 23:59
:shock: Ρε μάγκες ότι επειδή μπορεί να τον είδε γυμνασμένο και να έκανε πλάκα να τον πειράξει το σκεφτήκατε; Εσύ πως τον είδες; Για πλάκα δεν στο είπε;;

goldenera
01-04-13, 00:09
Αν συνέβει αυτό, τότε πρέπει να του αφαιρέσουν την άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος;)

Gun&Roses
01-04-13, 00:13
Εννοώ πλάκα του στυλ όταν τα φτιάχνει ένας φίλος μας με μία και ότι και να κάνει λάθος του το αποδίδουμε στον έρωτα και του λέμε ερωτευμένος είσαι πειραχτικά.. Μήπως του το είπε κάπως έτσι δλδ.. Αλλιώς δεν εξηγείται..

Xefteris
01-04-13, 09:54
Παίζει να είναι και αυχενικό εκτός από ψυξη αλλά εντάξει, γιατρός δεν είμαι.

TRIANTAFYLLOU
01-04-13, 22:51
αυτα περι συσχετισμου πρωτείνης και πόνου που είπε ο γιατρος είναι απαράδεκτο , αλλα δεν παύει ενας πόνος στο κεφαλι να είναι κατι σημαντικό και όταν δεν υποχωρούν τα συμπτωματα και δεν υπάρχει το ενδεχόμενο ψήξης η αυχενικού , τοτε θέλει εκτενέστερο ψάξιμο γιατι σε ότι αφορα το κεφάλι δεν παίζουμε και δεν τα πέρνουμε επιπόλαια επειδη είπε μια χαζομαρα ενας γιατρός , γιατι πολλες φορες μια λάθος εκτιμηση μας οδηγεί σε λάθος λυσεις και πολλες φορες οι γιατροι μερικοι όχι όλοι είναι τοσο αρνητικοι που όλα τα ρίχνουν στο ότι φταίνε οι πρωτείνες και αυτο όχι τοσο τυχαία γιατι επειδη εγω μιλάω με αρκετους γιατρους φίλους με λένε ηλία πχ ενας καρδιολόγος οι χειρότερες και πιο επικίνδυνες καρδιές που έχω δεί στην καριέρα μου είναι απο αγωνιστικούς ββερ , όχι βεβαια σε όλους αλλα σε αρκετους και μάλιστα όχι μόνο αγωνιστικους αλλα άτομα που ήταν χρόνια χρηστες χωρίς να κατεβαίνουν σε αγωνες , γι αυτο και μερικοι είναι προκατειλημένοι και τα λένε όλα αυτα

dio32
01-04-13, 23:18
πρεπει να ξερετε κατι οι γιατροι ειναι παντελως ασχετοι με τα συμπληρωματα διατροφης.
εγω οταν παω σε γιατρο δεν λεω οτι περνω κατι και αμα με ρωταει καλα και πως εισαι ετσι τοσο φουσκωμενος του απανταω γυμναζομε χρονια και τρωω αρκετα και το βουλωνει ο γιατρος.
αμα του πειτε πινω πρωτεινη η κρεατινη δεν θα βγαλει σωστο συμπερασμα συν που θα πει αυτο φταει.

θα ξεχασω απο εναν γιατρο οταν ειχε δει τις εξετασεις μου αιματος και ηταν ανεβασμενες η cpk καπως ετσι αυτη η τιμη ανεβαινει οταν κανεις προπονηση,μου λεει κοψε τα βαρη γιατι σε δυο χρονια θα πεθανεις.
εχουν περασει 4 χρονια και ζω και βασιλευω αχαααχα

Zigakos
02-04-13, 15:55
αυτα περι συσχετισμου πρωτείνης και πόνου που είπε ο γιατρος είναι απαράδεκτο , αλλα δεν παύει ενας πόνος στο κεφαλι να είναι κατι σημαντικό και όταν δεν υποχωρούν τα συμπτωματα και δεν υπάρχει το ενδεχόμενο ψήξης η αυχενικού , τοτε θέλει εκτενέστερο ψάξιμο γιατι σε ότι αφορα το κεφάλι δεν παίζουμε και δεν τα πέρνουμε επιπόλαια επειδη είπε μια χαζομαρα ενας γιατρός , γιατι πολλες φορες μια λάθος εκτιμηση μας οδηγεί σε λάθος λυσεις και πολλες φορες οι γιατροι μερικοι όχι όλοι είναι τοσο αρνητικοι που όλα τα ρίχνουν στο ότι φταίνε οι πρωτείνες και αυτο όχι τοσο τυχαία γιατι επειδη εγω μιλάω με αρκετους γιατρους φίλους με λένε ηλία πχ ενας καρδιολόγος οι χειρότερες και πιο επικίνδυνες καρδιές που έχω δεί στην καριέρα μου είναι απο αγωνιστικούς ββερ , όχι βεβαια σε όλους αλλα σε αρκετους και μάλιστα όχι μόνο αγωνιστικους αλλα άτομα που ήταν χρόνια χρηστες χωρίς να κατεβαίνουν σε αγωνες , γι αυτο και μερικοι είναι προκατειλημένοι και τα λένε όλα αυτα

Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ ετσι!! :unsure:

morbit_killer
15-08-13, 08:35
Καλησπέρα!!
Εδώ και κάπιες μέρες,άρχησα ενα έχω ένα φρικτό πόνο στο πίσω μέρος του κεφαλιού!!
Ο πόνος με πιάνει τις ποιό πολλές φορές ,όταν κάνω μονόζυγο,στο γυμναστήριο!!
Αλλα και εχθές που έκανα "κάμψεις 2κεφαλων" με στραβόμπαρα ,με ξανά έπιασε!!!
Το σημείο στο οποίο με πονάει το κεφάλι θα το δείτε στην φοτό!!62952
Να σημειώσω ότι ο πόνος εφ ώ του ξεκινήσει διαρκεί πάνω απο 2ώρες ασταμάτητα -_-
έχει συμβεί και σε μένα πολλές φορές που κάνω αρκετές ώρες προπόνηση , υπερβολική συγκέντρωση αίματος σε συνδιασμό με υπεροξυγώνωση , ενδέχεται να δημιουργήσουν πονοκεφάλους ! χρειάζεται ξεκούραση και αντιοξειδωτικά !!