PDA

Επιστροφή στο Forum : Δυσμορφια



Necro
15-04-13, 16:38
Καταρχας συγνωμη αν ποσταρα σε λαθος section αλλα πραγματικα δεν ηξερα που να κανω την ερωτηση μου

Στο θεμα μας, το αριστερο μου στηθος και το δεξι μου χερη ειναι αισθητα πιο "φουσκωμενα" απο την αντιθετη μερια. Παντα κανω ιδιες επαναληψεις, ιδια κιλα. Οσο και αν παιρνω μυικη μαζα πανω μου η διαφορα μεγαλωνει πως μπορω λοιπον να το διορθωσω?

arnoldmitsos88
15-04-13, 22:29
δεν είμαι γιατρός αλλά η γνωμη μου είναι στα δυνατά σου σημεία παίζε με λίγα κιλά και στα αδύνατα με πιο πολλά κιλά ίσως έτσι έρθουν σε ισοροπία.

alexandros.r
15-04-13, 22:44
φιλε μην κανεις τιποτα με τα κιλα , η ειναι ετσι το καλουπι σου εκ γεννετης η εκανες κατι λαθος παλιοτερα
και γω ειχα το ιδιο θεμα με το στηθος . κανε σωστη προπονηση-διατροφη-ξεκουραση-διατασεις και θα στρωσουν ολα

TRIANTAFYLLOU
15-04-13, 23:52
ακριβως ίδιος κανενας δεν είναι όλοιέχουν διαφοροποιήσεις , όταν είναι κατι έντονο η προήλθε απο καποιο τραυματισμό και ατροφησε η μια πλευρα η το ενα χερι , τοτε απλα γυμνάζεσαι πιο απομονωτικα και κυρίως ασκήσεις απομόνωσης και βασικές.
δηλαδη αντι για δικεφαλο σε μηχάνημα καλύτερα με ελέυθερα βαρη η να δουλεύουν ξεχωριστα τα χέρια και είναι θεμα χρόνου να έρθουν στα ίσια τα χερια και η αδυναμη πλευρα να φτασει την δυνατη , γιατι δεν σημαίνει άν δεν στοχευουμε εκεί οτι η δυνατη συνεχως θα ανεβαίνει αυτο απλα δεν γινετε και κάπου και να μην είναι ακριβως ίδια δεν θα υπάρχει έντονη διαφοροποίηση

αλλα όταν μερικοι υπερβαλουν με αδυνατα σημεία τα υπερπροπονούν και τα κάνουν πιο αδύνατα

Necro
16-04-13, 00:39
Μαλιστα. Το μονο που μπορω να αποκομισω απο τις απαντησεις σας ειναι οτι ισως θα πρεπει να δωσω περισσοτερη εμφαση στις διατασεις στα αδυνατα μου σημια, γιατι απο θεμα κιλων- επαναληψεων παντα κανω τα ιδια.
Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας