PDA

Επιστροφή στο Forum : Αιτιες που πρεπει να αποφεύγονται τα ΑΑΣ...



Σελίδες : 1 [2]

sofos
22-01-11, 18:21
Εγω θα συνεχιζα να κανω με την ιδια ενταση. Ακομα και αν εμενα ο μοναδικος ανθρωπος πανω στον πλανητη.

Ειλικρινα αυτον που κανει BB για να γ@#@σει ή για να κερδισει το σεβασμο τον θεωρω οτι ειναι της ιδιας νοοτροπιας με αυτον που παιρνει φαρμακα για να κανει εντυπωση χωρις να ειναι αγωνιστικος γιατι και οι δυο ειναι ανασφαλεις, αφου θεωρουν οτι χρειαζονται τους μυς για να τους προσεξει καποιος, αλλα και ματαιοδοξοι, γιατι αποκλειεται να πετυχουν αυτο που θελουν αφου καμια δεν θα σου κατσει και κανενας δεν θα σε σεβαστει απλα και μονο επειδη εχεις μυς




Καλα εσυ ελεγες σε αλλο θρεντ οτι εχεις γινει αντικοινωνικος και δεν βγαινεις πολυ εξω λογω του bodybuilding και της διατροφης και τωρα λες αυτο?

Ε τοτε σταματα το BB και τις διατροφες, πηγαινε που και που να σηκωνεις βαρη για να εκτονωνεσαι, και τρεχε στο διαδρομο για να εχεις καλη υγεια και βγαινε πιο πολυ εξω. Θα αρεσεις σε πιο πολυ κοσμο και γυναικες γιατι θα σε βλαπουν περισσοτεροι.

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup: απειρα thumbup γι αυτο που εγραψες,το κομπλεξ καποιον ατομων ξεπερναει το καθετι,λιγο πεισμα μεσα τους δεν εχουν

Eddie
22-01-11, 18:24
Καλα εσυ ελεγες σε αλλο θρεντ οτι εχεις γινει αντικοινωνικος και δεν βγαινεις πολυ εξω λογω του bodybuilding και της διατροφης και τωρα λες αυτο?

Ε τοτε σταματα το BB και τις διατροφες, πηγαινε που και που να σηκωνεις βαρη για να εκτονωνεσαι, και τρεχε στο διαδρομο για να εχεις καλη υγεια και βγαινε πιο πολυ εξω. Θα αρεσεις σε πιο πολυ κοσμο και γυναικες γιατι θα σε βλαπουν περισσοτεροι.

Καλα,αυτο ειναι ακυρο τελειως!!!!!

Ειπα οτι εχω γινει αντικοινωνικος γιατι οι παρεες μου ειναι τη μιση μερα στο τσιπουραδικο και την αλλη μιση στα μπουζουκια-κλαμπ!!2ον,ειμαι πολυ της θαλασσας και το καλοκαιρι ειμαι σχεδον καθε μερα παραλια!!3ον,τουλαχιστον ανα 2η μερα παω για καφε,μεσημερι η απογευμα.Ισως να μην ειμαι τοσο αντικοινονικος τελικα,απλα δε μπορω να συμβαδισω με την παρεα που μεγαλωσα.

Και τωρα παμε στο αλλο,τι σε νοιαζει εσενα το τι κανω εγω??Στο ποστ που παρεθεσες βλεπεις να μιλαω μονο για μενα??Μιλαω γενικα για το τι κανουν οι περισσοτεροι.Και πες μου τωρα οτι δεν ειναι ετσι.

Devil
22-01-11, 18:29
δεν ειναι επιστημονικα αποδεδιγμενα οτι κανουν κακο....

ισα ισα ειναι τα λιγοτερο μελετημενα φαρμακα που υπαρχουν...

οσο για τις παρενεργειες.... αμα παρεις ενα κουτι ασπιρινη και ενα κουτι απο το Χ αας... η ασπιρινη εχει τις διπλασιες σελιδες απο παρενεργειες....

και mg στο mg να το παρεις.... οι 100 ασπιρινες σε στελνουν να κοιτας αναποδα τα θυμαρακια σε σχεση με με την 100x δοση απο ενα Χ αας που 90% δεν θα σου κανει τιποτα....

αρα ποιο ειναι πιο επικινδυνο?

εγω θα ανησυχουσα περισσοτερο για φαρμακα που ειναι στο εμποριο και οι γιατροι τα εγραφαν (γιατι τωρα τους εχουν βαλει χερι) με το κιλο... μονο και μονο επειδη τα επαιρναν απο τις εταιριες....

υπαρχουν πολλοι μ***κες που εδιναν/δινουν στον κοσμο @@ (μεχρι και ψυχοφαρμακα εχω δει) χωρις ο αλλος να εχει τιποτα.... απλα και μονο για να τα τσιμπισουν....

η' ποσα φαρμακα ειναι στο εμποριο και δεν επρεπε να ειναι...
το mesulid πχ γιατι ειναι ακομα στην αγορα...? ολοι ξερουν οτι κανονικα επρεπε να εχει παρει π**λο... αλλα το κρατανε γιατι κονομανε....

τεσπα δεν λεω οτι τα αας ειναι ακινδινα... απλα κανενα φαρμακο δεν ειναι ακινδυνο... ολα τα φαρμακα εχουν παρενεργειες ασχετος αν στα δινουν γιατροι η' αν τα παιρνεις μονος σου....

αυτο που κατ εμε ειναι το καλητερο ειναι να υπαρχει ενημερωση.... και περισσοτερο ενδιαφερον απο το χρηστη.... οποιοδηποτε και αν ειναι το φαρμακο...

δεν ειμαι ουτε υπερ ουτε κατα τις χρησης των αας.... οποιος θελει παιρνει οποιος δεν θελει δεν παιρνει... ο καθενας αποφασιζει για τον ευατο του....

Andrikos
22-01-11, 18:29
Εγω θα συνεχιζα να κανω με την ιδια ενταση. Ακομα και αν εμενα ο μοναδικος ανθρωπος πανω στον πλανητη

Ειλικρινα αυτον που κανει BB για να γ@#@σει ή για να κερδισει το σεβασμο τον θεωρω οτι ειναι της ιδιας νοοτροπιας με αυτον που παιρνει φαρμακα για να κανει εντυπωση χωρις να ειναι αγωνιστικος γιατι και οι δυο ειναι ανασφαλεις, αφου θεωρουν οτι χρειαζονται τους μυς για να τους προσεξει καποιος, αλλα και ματαιοδοξοι, γιατι αποκλειεται να πετυχουν αυτο που θελουν αφου καμια δεν θα σου κατσει και κανενας δεν θα σε σεβαστει απλα και μονο επειδη εχεις μυς



Μου θυμίζεις πότε ζήτησα την γνώμη σου για την προσωπικότητα μου ή να στο θέσω αλλιώς, αλήθεια ποιός είσαι εσύ που θα κρίνεις τον άλλον;
Αν δεν μπορείς να ανέχεσαι τις διαφορές των συνανανθρώπων σου σε θέματα που δεν σε αφορούν, καλύτερα όντως να μείνεις στο άγιο όρος και να κάνεις hardcore bodybuilding παρέα με τα υπόλοιπα παιδιά που έχουν πουριτανικές απόψεις και θέλουν αμόλυντη ζωή.

drago
22-01-11, 18:57
δεν ειναι επιστημονικα αποδεδιγμενα οτι κανουν κακο....

ισα ισα ειναι τα λιγοτερο μελετημενα φαρμακα που υπαρχουν...

οσο για τις παρενεργειες.... αμα παρεις ενα κουτι ασπιρινη και ενα κουτι απο το Χ αας... η ασπιρινη εχει τις διπλασιες σελιδες απο παρενεργειες....

και mg στο mg να το παρεις.... οι 100 ασπιρινες σε στελνουν να κοιτας αναποδα τα θυμαρακια σε σχεση με με την 100x δοση απο ενα Χ αας που 90% δεν θα σου κανει τιποτα....

αρα ποιο ειναι πιο επικινδυνο?

εγω θα ανησυχουσα περισσοτερο για φαρμακα που ειναι στο εμποριο και οι γιατροι τα εγραφαν (γιατι τωρα τους εχουν βαλει χερι) με το κιλο... μονο και μονο επειδη τα επαιρναν απο τις εταιριες....

υπαρχουν πολλοι μ***κες που εδιναν/δινουν στον κοσμο @@ (μεχρι και ψυχοφαρμακα εχω δει) χωρις ο αλλος να εχει τιποτα.... απλα και μονο για να τα τσιμπισουν....

η' ποσα φαρμακα ειναι στο εμποριο και δεν επρεπε να ειναι...
το mesulid πχ γιατι ειναι ακομα στην αγορα...? ολοι ξερουν οτι κανονικα επρεπε να εχει παρει π**λο... αλλα το κρατανε γιατι κονομανε....

τεσπα δεν λεω οτι τα αας ειναι ακινδινα... απλα κανενα φαρμακο δεν ειναι ακινδυνο... ολα τα φαρμακα εχουν παρενεργειες ασχετος αν στα δινουν γιατροι η' αν τα παιρνεις μονος σου....

αυτο που κατ εμε ειναι το καλητερο ειναι να υπαρχει ενημερωση.... και περισσοτερο ενδιαφερον απο το χρηστη.... οποιοδηποτε και αν ειναι το φαρμακο...

δεν ειμαι ουτε υπερ ουτε κατα τις χρησης των αας.... οποιος θελει παιρνει οποιος δεν θελει δεν παιρνει... ο καθενας αποφασιζει για τον ευατο του....


είσαι καλά???????

γιατί υπάρχει το mesulid??? γιατί είναι και γαμώ τα φάρμακα γι αυτό υπάρχει!!! γιατί αν σε πιάσει πόνος σε ντόντι από νεύρο, πάρε εσύ niflamol, "λοναριδ" και μαλακίες και περίμενε να σταματήσει!!!!

γιατί οικεί που τα αλλα είναι σαν καραμέλες, το mesulid πιάνει ακόμα!!!!

Levrone
22-01-11, 19:04
Γιατρέ σόρρυ αλλά φάσκεις κι αντιφάσκεις. Μιλάς για ελευθερία επιλογής,απόφασης και κινήσεων και μετά λες θα ΕΠΡΕΠΕ να αποτρέπουμε. Δεν υπάρχει ''πρέπει''.....είτε παίρνεις είτε όχι είναι θέμα προσωπικών επιλογών και είναι τουλάχιστον βλακώδες να πάρεις ή να μην πάρεις επειδή κάποιος σε ενθάρρυνε ή σε αποθάρυνε προς τη μία ή την άλλη κατεύθυνση. Δεν επηρεάζεσαι από αυτά που σου λέει ούτε ο τεράστιος του γυμναστηρίου(γιατί κατά πάσα πιθανότητα έτσι θα φας το κεφάλι σου) αλλά ούτε από τρομολαγνικά σχόλια ατόμων χωρίς εμπειρία που δαιμονοποιούν τα πάντα. Διαβάζεις,ζυγίζεις,αποφασίζεις.

δες με τι καταπιαστηκες απ οσα εγραψα...

βλακωδες δεν ειναι καθολου, και αν ησουν γιος μου ή αδερφος μου και σε εβλεπα να παιρνεις θα σε εσπαγα στο ξυλο , αλλα μιλαω δημοκρατικα γιατι ετσι πρεπει να κανω..

σε αυτα τα θεματα δε χρειαζεται δημοκρατια ουτε ελευθερια κινησεων, αυταρχισμος χρειαζεται, αλλα απο τη στιγμη που εισαι αλλη προσωικοτητα εσυ και αλλη εγω, και ζουμε σε αλλα σπιτια θα σου πω το "εισαι ελευθερος να κανεις οτι θελεις"...

με απλα λογια παιδια, παρτε αας αφθονα, μην τα υποστηριζετε ομως..

Devil
22-01-11, 19:06
είσαι καλά???????

γιατί υπάρχει το mesulid??? γιατί είναι και γαμώ τα φάρμακα γι αυτό υπάρχει!!! γιατί αν σε πιάσει πόνος σε ντόντι από νεύρο, πάρε εσύ niflamol, "λοναριδ" και μαλακίες και περίμενε να σταματήσει!!!!

γιατί οικεί που τα αλλα είναι σαν καραμέλες, το mesulid πιάνει ακόμα!!!!

α καλα εχουμε ξεφυγει εντελως...:green:

καλα ρε συ drago απο ολη την κουβεντα αυτο κρατησες????:green:


το οτι ειναι ηπατοτοξικο δεν μας νοιαζει....

συν του οτι εχει φει ban απο μερικες χωρες... και σε αλλες το δινουν μονο με συνταγη γιατρου....

COBRA_STYLE
22-01-11, 19:07
δες με τι καταπιαστηκες απ οσα εγραψα...

βλακωδες δεν ειναι καθολου, και αν ησουν γιος μου ή αδερφος μου και σε εβλεπα να παιρνεις θα σε εσπαγα στο ξυλο , αλλα μιλαω δημοκρατικα γιατι ετσι πρεπει να κανω..

σε αυτα τα θεματα δε χρειαζεται δημοκρατια ουτε ελευθερια κινησεων, αυταρχισμος χρειαζεται, αλλα απο τη στιγμη που εισαι αλλη προσωικοτητα εσυ και αλλη εγω, και ζουμε σε αλλα σπιτια θα σου πω το "εισαι ελευθερος να κανεις οτι θελεις"...

με απλα λογια παιδια, παρτε αας αφθονα, μην τα υποστηριζετε ομως..
Μ'αρεσουν πολυ τα λεγομενα σου φιλε!!:thumbup::thumbup:συμφωνουμε σε ολα!!:toast:

tasos2
22-01-11, 19:07
Καλα,αυτο ειναι ακυρο τελειως!!!!!

Ειπα οτι εχω γινει αντικοινωνικος γιατι οι παρεες μου ειναι τη μιση μερα στο τσιπουραδικο και την αλλη μιση στα μπουζουκια-κλαμπ!!2ον,ειμαι πολυ της θαλασσας και το καλοκαιρι ειμαι σχεδον καθε μερα παραλια!!3ον,τουλαχιστον ανα 2η μερα παω για καφε,μεσημερι η απογευμα.Ισως να μην ειμαι τοσο αντικοινονικος τελικα,απλα δε μπορω να συμβαδισω με την παρεα που μεγαλωσα.

Και τωρα παμε στο αλλο,τι σε νοιαζει εσενα το τι κανω εγω??Στο ποστ που παρεθεσες βλεπεις να μιλαω μονο για μενα??Μιλαω γενικα για το τι κανουν οι περισσοτεροι.Και πες μου τωρα οτι δεν ειναι ετσι.

Oκ! Δεν μπορω να ξερω τι κανεις μεσα στη μερα σου. Να σε ρωτησω ομως κατι? Αν ολοι μα ολοι οι γυρω σου γουσταραν να ειναι μιση μερα στο τσιπουραδικο και μιση στο κλαμπ εσυ τι θα εκανες? Θα πηγαινες παραλια και καφετερια μονος σου? Και στο τσιπουραδικο και στο κλαμπ δεν πας επειδη σε χαλαει ο χωρος ή για να μη χαλασεις την κανονικη ροη του προγραμματος προπονησης-διατροφης-ξεκουρασης σου? Και τωρα δεν αναφερομαι σε σενα αλλα δικαιωμα του οποιος τα κανει αυτα επειδη του αρεσει ο τροπος ζωης αλλα οποιος τα κανει για τους αλλους τι νοημα εχει?

Για το δευτερο στο προηγουμενο ποστ σου χρησιμοποιεις πρωτο πληθυντικο που σημαινει οτι μιλας για τους αλλους και για τον εαυτο σου και γι αυτο και αναφερθηκα σε σενα.




Μου θυμίζεις πότε ζήτησα την γνώμη σου για την προσωπικότητα μου ή να στο θέσω αλλιώς, αλήθεια ποιός είσαι εσύ που θα κρίνεις τον άλλον;
Αν δεν μπορείς να ανέχεσαι τις διαφορές των συνανανθρώπων σου σε θέματα που δεν σε αφορούν, καλύτερα όντως να μείνεις στο άγιο όρος και να κάνεις hardcore bodybuilding παρέα με τα υπόλοιπα παιδιά που έχουν πουριτανικές απόψεις και θέλουν αμόλυντη ζωή.


Μα δεν ειπα τη γνωμη μου για την προσωπικοτητα σου αλλα για τη συγκεκριμενη νοοτροπια/τροπο σκεψης που παρεθεσες. Και ειπα οσοι εχουν τη συγκεκριμενη νοοτροπια, δεν αναφερθηκα σε σενα. Επισης ειπα οτι θεωρω εγω δηλαδη κατα τη γνωμη μου, δεν ειπα οτι ειναι ετσι.

Απο την αλλη καλο ειναι να μη γενικευει κανεις και να λεει οτι οσοι κανουν ΒΒ το κανουν για τον ταδε λογο αν δεν θελει να ακουσει την αλλη αποψη αυτων που δεν κανουν για αυτον το λογο

drago
22-01-11, 19:08
δες με τι καταπιαστηκες απ οσα εγραψα...

βλακωδες δεν ειναι καθολου, και αν ησουν γιος μου ή αδερφος μου και σε εβλεπα να παιρνεις θα σε εσπαγα στο ξυλο , αλλα μιλαω δημοκρατικα γιατι ετσι πρεπει να κανω..

σε αυτα τα θεματα δε χρειαζεται δημοκρατια ουτε ελευθερια κινησεων, αυταρχισμος χρειαζεται, αλλα απο τη στιγμη που εισαι αλλη προσωικοτητα εσυ και αλλη εγω, και ζουμε σε αλλα σπιτια θα σου πω το "εισαι ελευθερος να κανεις οτι θελεις"...

με απλα λογια παιδια, παρτε αας αφθονα, μην τα υποστηριζετε ομως..


να πουλάμε επιτρέπεται???

έτσι όπως πάει σε λίγο θα βγει ότι κάνουν και καλο, οποτε να μια ευκαιρία να προσφέρουμε στην κοινωνία!!!

κανε το καλο φίλος και ρίξτο στο γυαλό!!!

El Topo
22-01-11, 19:20
Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει λιγο εγκυος. Ενα αας απο τη στιγμη που κανει κακο, κανει κακο , τελος.. Τωρα "αν κανεις σωστη χρηση" και "αν δεν κανεις βλακειες" (λες και ολοι ξερουν να τα χρησιμοποιησουν σωστα επειδη καποιος τεραστιος τους ειπε στο γυμναστηριο) και "ετσι κι αλλιως αν φας πολυ κοτοπουλο ζημια θα παθεις" , αυτα ειναι για μισοκοιμησμενες γριες..

Και ναι, εδω θα επρεπε να αποτρεπουμε απο τη χρηση των αας, και δεν εννοω να εχει το φορουμ σα φορουμ αυστηρη γραμμη κατα των αας, γιατι το φορουμ ενας χωρος αποψεων ειναι. Εννοω οτι ακομη και οσοι παιρνουν θα επρεπε να ειναι μουγκα στη στρουγκα..ουτε να το λενε , ουτε να το υποστηριζουν..

Δηλαδη μιλαμε για πραγματα που δεν αξιζουν καν συζητησης.. Αυτα ομως , λυπαμαι αλλα, δεν ειναι επιχειρηματα..Ευσεβεις ποθοι ειναι..
Συμφωνώ σε όλα.

Ακόμα και οι καπνιστές λένε στους υπόλοιπους μακριά από το κωλοτσίγαρο κι ας καπνίζουν 3 πακέτα τη μέρα.
Αντίθετα, κάποιοι χρήστες αας όχι μόνο δεν κάνουν το ίδιο, αλλά ωραιοποιούν την όλη φάση μιλώντας λες και πρόκειται για κάτι απλό που αν γίνει σωστά θα έχει λίγες παρενέργειες και μάλιστα αναστρέψιμες.
Αν βέβαια κάποιος πάθει καμια ανακοπή (παίρνω μια από τις πιο ακραίες αλλά όχι απίθανες περιπτώσεις), αναρωτιέμαι πως γίνεται να αναστραφεί αυτή η κατάσταση.

Τώρα βέβαια θα πουν κάποιοι ότι ανακοπή παθαίνουν και οι παχύσαρκοι κλπ κλπ. Ε σε αυτούς θα απαντήσω πως αν έπαιρναν και αας, θα είχαν ακόμα περισσότερες πιθανότητες.

Γιατρέ σόρρυ αλλά φάσκεις κι αντιφάσκεις. Μιλάς για ελευθερία επιλογής,απόφασης και κινήσεων και μετά λες θα ΕΠΡΕΠΕ να αποτρέπουμε. Δεν υπάρχει ''πρέπει''.....είτε παίρνεις είτε όχι είναι θέμα προσωπικών επιλογών και είναι τουλάχιστον βλακώδες να πάρεις ή να μην πάρεις επειδή κάποιος σε ενθάρρυνε ή σε αποθάρυνε προς τη μία ή την άλλη κατεύθυνση. Δεν επηρεάζεσαι από αυτά που σου λέει ούτε ο τεράστιος του γυμναστηρίου(γιατί κατά πάσα πιθανότητα έτσι θα φας το κεφάλι σου) αλλά ούτε από τρομολαγνικά σχόλια ατόμων χωρίς εμπειρία που δαιμονοποιούν τα πάντα. Διαβάζεις,ζυγίζεις,αποφασίζεις.

Ρε αδερφέ, όταν οι μισοί εδώ λένε πως αν κάνεις σωστή αποθεραπεία δεν θα έχεις πρόβλημα, κάποιοι άλλοι λένε ότι η ασπιρίνη έχει περισσότερες παρενέργειες και διάφορα τέτοια και έρευνες για τη χρήση αας δεν υπάρχουν επίσημα τουλάχιστον, αφού είναι απαγορευμένα (λες και υπάρχουν έρευνες για την ηρωίνη!), πες μου εσύ ο αφελής και ο έχων άγνοια επί του θέματος προς ποια κατεύθυνση θα οδηγηθεί?
Στο ότι τα αας είναι αδικημένα και αν ακολουθήσω σωστή αγωγή θα είμαι μια χαρά στην υγεία μου και 100 κιλά φέτες!
Βγαίνει ή δε βγαίνει αυτό το συμπέρασμα από κάποιους??
Οκ, δέχομαι ότι αν ο άλλος είναι άμυαλος καλά να πάθει. Δεν είναι έτσι ακριβώς όμως. Όταν κάποιος είναι αφελής, οι υπόλοιποι οφείλουν να τον συγκρατούν, όχι να τον αφήμουν στην τύχη του κάνοντάς του μάλιστα όλα μέλι γάλα.

Και την εμπειρία που λες ποιοι την έχουν? Οι κορυφαίοι bb που έχουν ένα νοσοκομείο από πίσω τους (και κάτσε να δούμε σε 10-15 χρόνια πως θα είναι και αυτοί, αφού τα αας που χρησιμοποιούνται σήμερα είναι πολύ περισσότερα από αυτά που έπαιρναν οι παλιοί bb) και ορισμένοι ακόμα που θες είχε ο οργανισμός τους πολλές αντοχές, θες ήταν τυχεροί, την έβγαλαν καθαρή?

Η τα άτομα που σου λέει ο flexakis και 1002 ακόμα αθλητές (όχι απαραίτητα bb) που ενώ φαίνεται να έχουν υγιέστατο σώμα, πεθαίνουν από ανακοπές στα καλά καθούμενα, έχουν νεφρικές ανεπάρκειες, ακόμα και καρκινογενέσεις?
Η αυξητική ορμόνη ξέρετε ότι έχει συνδεθεί με νεοπλασίες στον εγκέφαλο, γι'αυτό ακόμα και άτομα που έχουν έλλειψή της συχνά δε μπαίνουν σε θεραπεία λόγω των κινδύνων ή και αυτά μπαρούφες είναι?

Τώρα πως γίναμε όλοι γιατροί και ξέρουμε ακριβώς τι να προσέξουμε, τι να καταναλώσουμε και γενικά πως να γίνουμε τούμπανα με ελάχιστο ρίσκο, με ουσίες που είναι απαγορευμένες χωρίς ιατρική συνταγή και που χορηγούνται σε βαριά ασθενείς, πραγματικά μου φαίνεται αδιανόητο.

Δεν είμαι γιατρός, αλλά σέβομαι την επιστήμη και αυτή έχει απαγορεύσει τις ουσίες αυτές για τη χρήση που κάνουν ορισμένοι.
Παράλληλα, όλοι μας έχουμε δει περιπτώσεις ανθρώπων που έχουν καταστραφεί από τα αας και αυτό δεν είναι απαραίτητα λόγω της κακής χρήσης, αλλά της χρήσης σκέτο.
Αυτά εμένα μου αρκούν για να μη δοκιμάσω ούτε γραμμάριο τέτοιων ουσιών.
Αν κάποιος θεωρεί πως αξίζει να πάρει όλα αυτά τα ρίσκο, συχνά με μοναδικό σκοπό να ικανοποιήσει τη ματαιοδοξία του, απλά του εύχομαι να μην έρθει η στιγμή να το μετανιώσει με το χειρότερο τρόπο.
Ωστόσο, επαναλαμβάνω πως το μήνυμα που θα πρέπει να βγάζουμε προς τα έξω είναι να αποφεύγεται ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ βλαβερή για τον οργανισμό ουσία.

humanoid
22-01-11, 19:24
+1 σε ολα

beefmeup
22-01-11, 19:27
δεν ειναι επιστημονικα αποδεδιγμενα οτι κανουν κακο....

ισα ισα ειναι τα λιγοτερο μελετημενα φαρμακα που υπαρχουν...

οσο για τις παρενεργειες.... αμα παρεις ενα κουτι ασπιρινη και ενα κουτι απο το Χ αας... η ασπιρινη εχει τις διπλασιες σελιδες απο παρενεργειες....

και mg στο mg να το παρεις.... οι 100 ασπιρινες σε στελνουν να κοιτας αναποδα τα θυμαρακια σε σχεση με με την 100x δοση απο ενα Χ αας που 90% δεν θα σου κανει τιποτα....

αρα ποιο ειναι πιο επικινδυνο?

εγω θα ανησυχουσα περισσοτερο για φαρμακα που ειναι στο εμποριο και οι γιατροι τα εγραφαν (γιατι τωρα τους εχουν βαλει χερι) με το κιλο... μονο και μονο επειδη τα επαιρναν απο τις εταιριες....

υπαρχουν πολλοι μ***κες που εδιναν/δινουν στον κοσμο @@ (μεχρι και ψυχοφαρμακα εχω δει) χωρις ο αλλος να εχει τιποτα.... απλα και μονο για να τα τσιμπισουν....

η' ποσα φαρμακα ειναι στο εμποριο και δεν επρεπε να ειναι...
το mesulid πχ γιατι ειναι ακομα στην αγορα...? ολοι ξερουν οτι κανονικα επρεπε να εχει παρει π**λο... αλλα το κρατανε γιατι κονομανε....

τεσπα δεν λεω οτι τα αας ειναι ακινδινα... απλα κανενα φαρμακο δεν ειναι ακινδυνο... ολα τα φαρμακα εχουν παρενεργειες ασχετος αν στα δινουν γιατροι η' αν τα παιρνεις μονος σου....

αυτο που κατ εμε ειναι το καλητερο ειναι να υπαρχει ενημερωση.... και περισσοτερο ενδιαφερον απο το χρηστη.... οποιοδηποτε και αν ειναι το φαρμακο...

δεν ειμαι ουτε υπερ ουτε κατα τις χρησης των αας.... οποιος θελει παιρνει οποιος δεν θελει δεν παιρνει... ο καθενας αποφασιζει για τον ευατο του....

:thumbup::thumbup::thumbup:

κ ακομα περιμενω απαντηση για το κατω για να το συζητησουμε αλ τουγκεδα.:toast:



αν τωρα μπορει καποιος να μου παραθεσει επιστημονικα στοιχεια για τα διαφορα,που λεμε για κακη υγεια κλπ,ας το κανει για να τα δουμε ολοι μαζι κ να μην λεμε αερολογιες που βασιζονται σε προσωπικες εκτιμησεις δικες μας,οι οποιες μπορει να ειναι αληθεια μπορει κ οχι.


κ οποιος το κανει για τις γυναικες,τα φαρμακα η το αθλημα ειναι για γελια..
μονο γκομενες δεν θα βγαλει κ απτα 2.
απλα δεν βγαζει που δεν βγαζει,ε,να σπρωξει κανα κιλο,μπας κ τον προσεξουν..ειναι κ αυτο ενας τροπος αντιμετωπισης του προβληματος του:green:

drago
22-01-11, 19:28
α καλα εχουμε ξεφυγει εντελως...:green:

καλα ρε συ drago απο ολη την κουβεντα αυτο κρατησες????:green:


το οτι ειναι ηπατοτοξικο δεν μας νοιαζει....

συν του οτι εχει φει ban απο μερικες χωρες... και σε αλλες το δινουν μονο με συνταγη γιατρου....

είναι επιχείρημα αυτό τώρα??? ότι απαγορεύεται??? και τα αναβολικά απαγορεύονται!!!

κάτω τα χερια απ' το mesulid ρε όλοι σας!!! γι αυτό έχει απαγορευτεί γιατί δουλεύει!!! όπως τα αναβολικά!!!

εγώ έχω καβάντζα κι εδώ και στη δουλειά μην γίνει καμια έλλειψη...

sofos
22-01-11, 19:29
η μαμακια της υποθεσης ειναι οτι τα αας εχουν γινει μοδα,ενω παλιοτερα τα περναν μονο αθλητες που κατεβαιναν σ αγωνες κ αυτο που λεω υπαρχει σε αρθρο σε σχετικο site.....επεισης να προσθεσω πως αρχικα βγηκαν για ατομα με σοβαρες ασθενειες αλλα λογο των πολλων κ δυνατων παρενεργειων τους σταματησαν να χορηγουνται στους ασθενεις.....κ κατι τελευταιο ψηλο ασχετο για οσους κανουν συχνους κυκλους κ δεν ειναι επαγγελματιες bbuilders να σκεφτονται οτι αυτο που περνουν οσο το περνουν τους αλλαζει συμπεριφορα κ χαρακτηρα.....αυτα τα ολιγα...

sofos
22-01-11, 19:30
:thumbup::thumbup::thumbup:

κ ακομα περιμενω απαντηση για το κατω για να το συζητησουμε αλ τουγκεδα.:toast:



κ οποιος το κανει για τις γυναικες,τα φαρμακα η το αθλημα ειναι για γελια..
μονο γκομενες δεν θα βγαλει κ απτα 2.
απλα δεν βγαζει που δεν βγαζει,ε,να σπρωξει κανα κιλο,μπας κ τον προσεξουν..ειναι κ αυτο ενας τροπος αντιμετωπισης του προβληματος του:green:

α ρε beef πες τα πες τα :clap::clap::clap:

giannis64
22-01-11, 19:36
επειδη στα τελευταια ποστ διαβασα πως η γυναικες δεν αρεσουν τους αντρες που δουλευουν τα αας για να βγουν στην παραλια, αλλα και πως δεν τους αρεσουν οι αντρες τουμπανα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση..

υπαρχει καμια γυναικα που δεν της αρεσει ενα τετοιο σωμα σε αντρα?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20289&stc=1&d=1295713917http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20290&stc=1&d=1295714109

δεν ειναι απαρετητο να γινεις τουμπανο περνωντας αας. και τετοια σωματα φτιαχνοντε με αας..

Eddie
22-01-11, 19:37
κ οποιος το κανει για τις γυναικες,τα φαρμακα η το αθλημα ειναι για γελια..
μονο γκομενες δεν θα βγαλει κ απτα 2.
απλα δεν βγαζει που δεν βγαζει,ε,να σπρωξει κανα κιλο,μπας κ τον προσεξουν..ειναι κ αυτο ενας τροπος αντιμετωπισης του προβληματος του:green:

χαχαχ καλα σιγουρα!!Πραγματικα δε μπορω να φανταστω καποιον που να το κανει μονο για τις γυναικες.Υπαρχουν πολλοι που θα ξεκινησαν και μετα απο κανενα 2μηνο θα βαρεθηκαν,αλλα να βρεις καποιον που να γυμναζεται συστηματικα με διατροφες,συμπληρωματα κλπ μονο γι αυτο δε νομιζω.Εκτος κι αν μιλαμε για υπερκαμμενο.
Ειμαστε λιγο οφ ομως.

+100000000000000000000000000000000000 Γιαννη!!!!!!!!!!!!!!!!

sofos
22-01-11, 19:40
επειδη στα τελευταια ποστ διαβασα πως η γυναικες δεν αρεσουν τους αντρες που δουλευουν τα αας για να βγουν στην παραλια, αλλα και πως δεν τους αρεσουν οι αντρες τουμπανα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση..

υπαρχει καμια γυναικα που δεν της αρεσει ενα τετοιο σωμα σε αντρα?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20289&stc=1&d=1295713917http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20290&stc=1&d=1295714109

δεν ειναι απαρετητο να γινεις τουμπανο περνωντας αας. και τετοια σωματα φτιαχνοντε με αας..

αναλογα με τις δοσεις κ το ποσα θα βαλεις ''μεσα'' παει χαχαχαχαχ ;)

giannis64
22-01-11, 19:42
οχι δεν παει ετσι. αυτο ειναι το λαθος πολλων. μερικοι νομιζουν (οπως και εγω καποιο διαστημα) ποως αν περνεις μεγαλες ποσοτητες θα γινεις τουμπανο και πολλα κιλα.
τα αας δεν πεζουν τον πρωτο ρολο. ακομα καιμ με αυτα η διατροφη και η προπονηση παιζουν τον πρωτο ρολο. απλα με τα αας βαζεις ταχυτητα.

Devil
22-01-11, 19:43
είναι επιχείρημα αυτό τώρα??? ότι απαγορεύεται??? και τα αναβολικά απαγορεύονται!!!

κάτω τα χερια απ' το mesulid ρε όλοι σας!!! γι αυτό έχει απαγορευτεί γιατί δουλεύει!!! όπως τα αναβολικά!!!

εγώ έχω καβάντζα κι εδώ και στη δουλειά μην γίνει καμια έλλειψη...

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

δεν ειναι η απαγορευση το επιχειρημα....

το οτι ειναι ηπατοτοξικο ειναι....;)

GyM=life
22-01-11, 19:45
ειναι χαζο ενω καποιοι ξερουν τις επιπτωσεις π εχουν τα αασ και παλι δεν τους νοιαζει και τα περνουν...ειναι βλακεια για να μην πω καμια αλλη λεξη...

sofos
22-01-11, 19:48
ειναι χαζο ενω καποιοι ξερουν τις επιπτωσεις π εχουν τα αασ και παλι δεν τους νοιαζει και τα περνουν...ειναι βλακεια για να μην πω καμια αλλη λεξη...

κ μετα λενε οχι δε πηρα τπτ εχω good genetics πραμα που εσυ δεν εχεις κ βαζω για πλακα μυς αχαχαχαχαχαχ

giannis64
22-01-11, 19:49
καλησπερα φιλες και φιλοι του bb :D
επειδη σε 2χρονια το πηρα αποφαση να κατεβω σε ερασιτεχνικο bb και με αναλαβε πρωιν bb ζησης χρηστος αν τον ξερει κανεις...θελω να μ πει καποιος σε pm απο π μπορω να μαθω σχετικα με οτι εχει να κανει με τους αγωνες...τα παντα...δεν ξερω πως να το ψαξω και θελω να μαθω τι παιζει...ευχαριστω!:)


αν το πειρες αποφαση να σε δω σε αυτο που εγραψες πιο κατω...



ειναι χαζο ενω καποιοι ξερουν τις επιπτωσεις π εχουν τα αασ και παλι δεν τους νοιαζει και τα περνουν...ειναι βλακεια για να μην πω καμια αλλη λεξη...

drago
22-01-11, 19:52
... η γυναικες δεν αρεσουν τους αντρες που δουλευουν τα αας ...



να τις ρωτήσουμε man, αλλα μάλλον θα απαντήσουν αυτές την βόρειας ελλάδας... οι άλλες μάλλον δεν θα καταλάβουν ποιος δεν αρέσει σε ποιον...

:P:P:P

:rolf::rolf::rolf:

giannis64
22-01-11, 19:54
:clap::)

drago
22-01-11, 19:55
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

δεν ειναι η απαγορευση το επιχειρημα....

το οτι ειναι ηπατοτοξικο ειναι....;)

χωρίς πλακα τώρα... υπάρχει καμια προστασία???

το πaiρνw συχνά το φάρμακο...

no kidding!

GyM=life
22-01-11, 19:58
αν το πειρες αποφαση να σε δω σε αυτο που εγραψες πιο κατω...

ναι φιλε μ γιαννη...να παρω αασ για να κατεβω σε ερασιτεχνικους?ποσο τερμα ελεινο παιζει να ειναι αυτο...ασ μην καταφερω τπτ δν με νοιαζει τουλαχιστον η προσπαθεια μετραει...εγω αυτο ξερω...δεν θα καταστρεψω τον οργανισμο μ για κατι το οποιο κανω επειδη απλα το αγαπαω..

giannis64
22-01-11, 19:59
οκ. σου ευχομαι οτι καλυτερο..:toast:

GyM=life
22-01-11, 20:00
οκ. σου ευχομαι οτι καλυτερο..:toast:

να'σαι καλα:)

lef
22-01-11, 20:01
ναι φιλε μ γιαννη...να παρω αασ για να κατεβω σε ερασιτεχνικους?ποσο τερμα ελεινο παιζει να ειναι αυτο...ασ μην καταφερω τπτ δν με νοιαζει τουλαχιστον η προσπαθεια μετραει...εγω αυτο ξερω...δεν θα καταστρεψω τον οργανισμο μ για κατι το οποιο κανω επειδη απλα το αγαπαω..

να το θυμασαι αυτο το ποστ σου;)
αν μπεις σ αυτο το τρυπακι δεν θα ειναι κ το πιο ευκολο να το τηρησεις

drago
22-01-11, 20:01
να κάνω μια χαζή ερώτηση???

τα A Σ Σ όταν δεν γίνεται κατάχρηση, δουλεύουν??? υπάρχει ανάλογο αποτέλεσμα? η μήπως είναι αναγκαστική η κατάχρηση για να υπάρξει διαφορα?

giannis64
22-01-11, 20:01
οταν γινετε καταχρηση, τοτε δεν δουλευουν.

beefmeup
22-01-11, 20:02
να κάνω μια χαζή ερώτηση???

τα A Σ Σ όταν δεν γίνεται κατάχρηση, δουλεύουν??? υπάρχει ανάλογο αποτέλεσμα? η μήπως είναι αναγκαστική η κατάχρηση για να υπάρξει διαφορα?

δουλευουν κ χωρις καταχρηση,γιαυτο γραφουμε οτι η καταχρηση θα σε "φαει"κ οχι τα αας.

GyM=life
22-01-11, 20:03
να το θυμασαι αυτο το ποστ σου;)
αν μπεις σ αυτο το τρυπακι δεν θα ειναι κ το πιο ευκολο να το τηρησεις

κοιτα οσο και να μ αρεσουν τα boobies των γυναικων...πανω μ δεν νμζ οτι θα ηταν ωραια :P:P:P

Pavlos17
22-01-11, 20:11
κ μετα λενε οχι δε πηρα τπτ εχω good genetics πραμα που εσυ δεν εχεις κ βαζω για πλακα μυς αχαχαχαχαχαχ

φιλε θα ξαναδιαφωνησω μαζι σου..ξερω ατομα που κανουν καλυτερη διατροφη απο μενα,και γυμναζονται τον ιδιο χρονο με μενα,εγω ομως εχω βαλει 2πλασιους μυς απο αυτους,και αυτο οφειλεται στα γονιδια.

beefmeup
22-01-11, 20:12
φιλε θα ξαναδιαφωνησω μαζι σου..ξερω ατομα που κανουν καλυτερη διατροφη απο μενα,και γυμναζονται τον ιδιο χρονο με μενα,εγω ομως εχω βαλει 2πλασιους μυς απο αυτους,και αυτο οφειλεται στα γονιδια.

ναι εδω εχεις δικιο..η στην ηλικια ισως.
κ εγω ξερω ατομα που κανουν λιγοτερα απο μενα,κ εχουν πιο γρηγορα αποτελεσματα απο μενα κ σηκωνουν κ κιλα κατηγοριας φτερου στο γυμναστηριο.

Levrone
22-01-11, 20:14
να κάνω μια χαζή ερώτηση???

τα A Σ Σ όταν δεν γίνεται κατάχρηση, δουλεύουν??? υπάρχει ανάλογο αποτέλεσμα? η μήπως είναι αναγκαστική η κατάχρηση για να υπάρξει διαφορα?

αρχιζουμεεεεεε σιγα σιγαααα...

μπλα-μπλα-μπλα...το ψιλοσκεφτεται ο εγκεφαλος...

με λιγα λογια "η καταχρηση δεν κανει κακο, ομως αν παρω χωρις καταχρηση θα δω διαφορα?"

drago δεν το λεω για σενα νεε μου, γενικο το quote..

sofos
22-01-11, 20:15
φιλε θα ξαναδιαφωνησω μαζι σου..ξερω ατομα που κανουν καλυτερη διατροφη απο μενα,και γυμναζονται τον ιδιο χρονο με μενα,εγω ομως εχω βαλει 2πλασιους μυς απο αυτους,και αυτο οφειλεται στα γονιδια.

ναι αλλα ποσο σκληρα γυμναζοταν αυτοι?αυτο ξερεις ποσο μετραει?στη σερρες σ ενα γυμναστηριο που παω κανουν χαβαλε κ μετα λενε γιατι χανουμε στους αγωνες,ενω σαλονικα σ ενα σιδεραδικο που παω,μπαινω μεσα κ δε βλεπω κανεναν να τσαταρει,ειδικα περσυ τετοιο καιρο ολοι γυμναζοταν με απειρο παθος κ δεν τσαταρε κανεις,γι αυτο κ αυτο το γυμναστηριο εχει βγαλει αθλητες μεγαλης κλασης....

Levrone
22-01-11, 20:16
αν τωρα μπορει καποιος να μου παραθεσει επιστημονικα στοιχεια για τα διαφορα,που λεμε για κακη υγεια κλπ,ας το κανει για να τα δουμε ολοι μαζι κ να μην λεμε αερολογιες που βασιζονται σε προσωπικες εκτιμησεις δικες μας,οι οποιες μπορει να ειναι αληθεια μπορει κ οχι.



Διονυση εννοεις επιστημονικα στοιχεια για παρενεργειες των αας?

sofos
22-01-11, 20:17
ναι εδω εχεις δικιο..η στην ηλικια ισως.
κ εγω ξερω ατομα που κανουν λιγοτερα απο μενα,κ εχουν πιο γρηγορα αποτελεσματα απο μενα κ σηκωνουν κ κιλα κατηγοριας φτερου στο γυμναστηριο.

αυτο το χω βιωσει κ μου ριχνει το motivation στο φουλ

beefmeup
22-01-11, 20:19
Διονυση εννοεις επιστημονικα στοιχεια για παρενεργειες των αας?

ε κατι τετοιο..καμια μελετη εργαστηριακη,με παρακολουθησεις κλπ..
δεν αναφερομαι σε καταστασεις αθλητων που πηγαν τελειωμενοι σε νοσοκομεια,κ τους εγινε διαγνωση οτι τα ειχαν διαλυσει ολα,γιατι εκει δεν μπορεις να ξερεις τι κ πως το περναν κ ειναι γενικο κ αοριστο.
μιλαμε για ελεγχομενες καταστασεις εργαστηριων,πανω στα φαρμακα αυτα.

Levrone
22-01-11, 20:20
δηλαδη αν σου δειξω μελετη με διαγραμμα οπου η εξωγενως χορηγουμενη τεστοστερονη καταστελλει τη δραση της LH , η παραγωγη σπερματοζωαριων μειωνεται στο φουλ , σε καλυπτει?

κατι τετοιο?

giannis64
22-01-11, 20:23
δεν αμφισβητεί κανείς ότι έχει αυτές τις συνέπιες η εξωγενής χορήγηση κάποιον αας .

beefmeup
22-01-11, 20:23
δηλαδη αν σου δειξω μελετη με διαγραμμα οπου η εξωγενως χορηγουμενη τεστοστερονη καταστελλει τη δραση της LH , η παραγωγη σπερματοζωαριων μειωνεται στο φουλ , σε καλυπτει?

κατι τετοιο?

οχι αυτο το γραψαμε ηδη κ το ξερουμε οτι γινεται.

αν τωρα μου δειξεις αυτη την μελετη,κ αλλη μια μετα που δειχνει οτι η καταστολη της lh,κ η παραγωγη σπερματοζωαριων παραμενει χαμηλη για παντα,κ αφου σταματησεις την εξωγενη χορηγηση,εκει το συζηταμε ντοκ;)

giannis64
22-01-11, 20:28
αν ψάξετε στο ΝΕΤ μπορείτε να βρείτε κατάλογο ο οποίος αναγράφει την επικινδυνότητα των αας ανά κατηγορία, που κτυπάνε το καθένα κλπ.

γιατί λέμε τι, πως, πόσο, για πόσο θα κάνεις χρήση.

Levrone
22-01-11, 20:31
οχι αυτο το γραψαμε ηδη κ το ξερουμε οτι γινεται.

αν τωρα μου δειξεις αυτη την μελετη,κ αλλη μια μετα που δειχνει οτι η καταστολη της lh,κ η παραγωγη σπερματοζωαριων παραμενει χαμηλη για παντα,κ αφου σταματησεις την εξωγενη χορηγηση,εκει το συζηταμε ντοκ;)

εχω ρωτησει καθηγητη γι αυτο..

και μου χε πει "η παραγωγη θα ξαναρχισει , αλλα ενα ανοιξε-κλεισε δεν ειναι για τον οργανισμο μια απλη διαδικασια οπως θα φανταστει καποιος, και αν καποιος παιρνει τεστοστερονη οπως κανουν πολλοι αθλητες εχει ενα ρισκο οπως καταλαβαινεις"..

αυτο ακριβως..

και τωρα που απλοποιηθηκε το θεμα τοσο πολυ, θελω να ρωτησω, ποιος νοημων ανθρωπος που θελει να ειναι καλα στην υγεια του θα "παιξει" με ενα τετοιο "διακοπτη" ? ποιος πιτσιρικας στα 25 θα ρισκαρει να κανει μια ζημια σε ενα τετοιο συστημα?

αλλα οπως λεει το φιλαρακι μου ο Μανος1989 , δεν πρεπει να αποτρεπουμε κανενα απο κατι τετοιο. ας μιλαμε λοιπον με στοιχεια (κατα καποιο τροπο)..

οποιος ειναι μαγκας λοιπον (οχι μαγκας απλα, ΜΑΓΚΑΡΑ!!!!) ας παρει...δικο του το καρπουζι δικοτου και το μαχαιρι..

beefmeup
22-01-11, 20:35
εχω ρωτησει καθηγητη γι αυτο..

και μου χε πει "η παραγωγη θα ξαναρχισει , αλλα ενα ανοιξε-κλεισε δεν ειναι για τον οργανισμο μια απλη διαδικασια οπως θα φανταστει καποιος, και αν καποιος παιρνει τεστοστερονη οπως κανουν πολλοι αθλητες εχει ενα ρισκο οπως καταλαβαινεις"..

αυτο ακριβως..

και τωρα που απλοποιηθηκε το θεμα τοσο πολυ, θελω να ρωτησω, ποιος νοημων ανθρωπος που θελει να ειναι καλα στην υγεια του θα "παιξει" με ενα τετοιο "διακοπτη" ? ποιος πιτσιρικας στα 25 θα ρισκαρει να κανει μια ζημια σε ενα τετοιο συστημα?

αλλα οπως λεει το φιλαρακι μου ο Μανος1989 , δεν πρεπει να αποτρεπουμε κανενα απο κατι τετοιο. ας μιλαμε λοιπον με στοιχεια (κατα καποιο τροπο)..

οποιος ειναι μαγκας λοιπον (οχι μαγκας απλα, ΜΑΓΚΑΡΑ!!!!) ας παρει...δικο του το καρπουζι δικοτου και το μαχαιρι..

ναι γιατρε μου,το ιδιο πραγμα λεμε.;)
οτι καποιος πρωτα πρεπει να ενημερωθει κ μετα κανει του κεφαλιου του,κρινοντας απο αυτα που εμαθε.
κ σιγουρα δεν ειναι μια απλη διαδικασια,η επαναφορα.
τα κινητρα χεστα,ο καθενας εχει τα δικα του,περαν του χαβαλε δεν μπορουμε να τα κρινουμε(πολυ:green:)

giannis64
22-01-11, 20:36
και κάτι άλλο..

ρε μπαγάσες, μόλις δείτε θέμα που αφορά τα αας, αυτό το θέμα αυτόματα έχει την μεγαλύτερη θεαματικότητα και προσέλευση μελών από όλα τα άλλα θέματα μαζί..:green:

Levrone
22-01-11, 20:38
και κάτι άλλο..

ρε μπαγάσες, μόλις δείτε θέμα που αφορά τα αας, αυτό το θέμα αυτόματα έχει την μεγαλύτερη θεαματικότητα και προσέλευση μελών από όλα τα άλλα θέματα μαζί..:green:

Ε βαλε καμια φωτο στα χοτ μπειμπς να μπαινουμε εκει, αλλα μου φαινεται τις κρατας ολες για παρτη σου!!!!! :P:P:P:P:P

(ουτε στον αδερφο σου ρε? φτουουουου!!!!)

giannis64
22-01-11, 20:39
αφου ξερεις πως εγω δεν ασχολουμε με τετοιες φωτο. ειμαι καλο παιδι εγω..

ταξης και ηθικη...:turtle:

Levrone
22-01-11, 20:41
αφου ξερεις πως εγω δεν ασχολουμε με τετοιες φωτο. ειμαι καλο παιδι εγω..

ταξης και ηθικη...:turtle:

ε εισαι ΑΔΕΡΦΟΣ!!!

giannis64
22-01-11, 20:43
ΑΑΑΑΑ τωρα που το θυμηθηκα....:)

εδω αλλοι αας δεν περνουν, αλλα με τα τεστ μπουστερ ασχολουντε.

που να παρουν κιολας τι εχει να γινει....:turtle::turtle:

Devil
22-01-11, 21:28
χωρίς πλακα τώρα... υπάρχει καμια προστασία???

το πaiρνw συχνά το φάρμακο...

no kidding!

να μην το χρησιμοποιεις συχνα....υπαρχουν κ αλλα στο εμποριο...

απο κει και περα μην κανεις μακροχρονια χρηση

Devil
22-01-11, 21:28
ΑΑΑΑΑ τωρα που το θυμηθηκα....:)

εδω αλλοι αας δεν περνουν, αλλα με τα τεστ μπουστερ ασχολουντε.

που να παρουν κιολας τι εχει να γινει....:turtle::turtle:

ξερεις κανεναν??:P:green:

lila_1
22-01-11, 23:01
Ουαου!
Τι γίνεται εδώ?

Πα να φέρω τα ποπ κορν,μη φύγετε!

lila_1
22-01-11, 23:04
επειδη στα τελευταια ποστ διαβασα πως η γυναικες δεν αρεσουν τους αντρες που δουλευουν τα αας για να βγουν στην παραλια, αλλα και πως δεν τους αρεσουν οι αντρες τουμπανα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση..

υπαρχει καμια γυναικα που δεν της αρεσει ενα τετοιο σωμα σε αντρα?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20289&stc=1&d=1295713917http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20290&stc=1&d=1295714109


Τώρα κάνεις όντως δημοψήφισμα?
Να απαντήσω δηλαδή ή να κάτσω στα αυγά μου:turtle:
Σοβαρά

giannis64
22-01-11, 23:06
και δεν απαντας! ελευθερα...:turtle:

eras
22-01-11, 23:23
να πω μια δικη μου εμπειρια

ειχα εναν γνωστο μου αθλητη
απο εμφανιση κυριολεκτικα ντουλαπα
σαν αθλητης ουτε επινε ουτε καπνιζε
δεν γνωριζω αν επαιρνε αναβολικα
40 χρονων πεθανε απο κυρωση του ηπατος
απο τι μπορει να παθει καποιος αθλητης κυρωση του ηπατος σε ηλικια 40 χρ ?

η υγεια μας πανω απο ολα μαγκες μου...ειναι κριμα για να την καταστρεφετε για την εμφανιση

sofos
22-01-11, 23:40
Ουαου!
Τι γίνεται εδώ?

Πα να φέρω τα ποπ κορν,μη φύγετε!

οχι ποπ κορν παχαινουν λιλα χαχαχαχ

savage
22-01-11, 23:44
Xμμμ... να πω και γω την κακια μου...

Αν οσο χρονο διεθεταν καποιοι (ειδικα πιτσιρικαδες) στο να μαθουν απ'εξω κι ανακατωτα το τι κανουν και τι δεν κανουν τα φαρμακια,και να επιχειρηματολογουν πισω απο εναν Η/Υ ολη μερα περι αυτων και περι της μη ιδιαιτερης επικινδυνοτητας τους(ακουσον ακουσον),τον αφιερωναν στο να πανε να σηκωσουν καμια μπαρα η να μαθουν να τρωνε σωστα,ισως και να ειχαν δει ασπρη μερα σωματικα και να μη τους εκαιγε τοσο πολυ το θεμα των αναβολικων.

sofos
22-01-11, 23:47
Xμμμ... να πω και γω την κακια μου...

Αν οσο χρονο διεθεταν καποιοι (ειδικα πιτσιρικαδες) στο να μαθουν απ'εξω κι ανακατωτα το τι κανουν και τι δεν κανουν τα φαρμακια,και να επιχειρηματολογουν πισω απο εναν Η/Υ ολη μερα περι αυτων και περι της μη ιδιαιτερης επικινδυνοτητας τους(ακουσον ακουσον),τον αφιερωναν στο να πανε να σηκωσουν καμια μπαρα η να μαθουν να τρωνε σωστα,ισως και να ειχαν δει ασπρη μερα σωματικα και να μη τους εκαιγε τοσο πολυ το θεμα των αναβολικων.

δε μπορουμε να παμε γιατι δεν εχουμε roid rage για να σηκωσουμε τη μπαρα ειμαστε αδυναμοι :green::green::green: πλακιτσα μωρε πλακιτσα :green::green:

Dreiko
22-01-11, 23:50
Ρε σεις μηπως το παραξεχειλωσαμε το θεμα????Λεω εγω τωρα....

sofos
22-01-11, 23:52
Ρε σεις μηπως το παραξεχειλωσαμε το θεμα????Λεω εγω τωρα....

ας το βαλουν ενα λουκετο,κλειδωμα τωρα αμεσως :green::green:

savage
23-01-11, 00:45
ναι φιλε μ γιαννη...να παρω αασ για να κατεβω σε ερασιτεχνικους?ποσο τερμα ελεινο παιζει να ειναι αυτο...ασ μην καταφερω τπτ δν με νοιαζει τουλαχιστον η προσπαθεια μετραει...εγω αυτο ξερω...δεν θα καταστρεψω τον οργανισμο μ για κατι το οποιο κανω επειδη απλα το αγαπαω..

φιλε απο μενα εχεις ενα μεγαλο,ενα τεραστιο μπραβο θα ελεγα.:thumbup::clap:

μακαρι να σκεφτονταν ολοι σαν εσενα.σου ευχομαι καλη επιτυχια στους αγωνες και ευχομαι να διακριθεις κι ολας,αν και οπως πολυ σωστα ειπες δεν ειναι αυτοσκοπος.:toast:

ginus
23-01-11, 01:04
Xμμμ... να πω και γω την κακια μου...

Αν οσο χρονο διεθεταν καποιοι (ειδικα πιτσιρικαδες) στο να μαθουν απ'εξω κι ανακατωτα το τι κανουν και τι δεν κανουν τα φαρμακια,και να επιχειρηματολογουν πισω απο εναν Η/Υ ολη μερα περι αυτων και περι της μη ιδιαιτερης επικινδυνοτητας τους(ακουσον ακουσον),τον αφιερωναν στο να πανε να σηκωσουν καμια μπαρα η να μαθουν να τρωνε σωστα,ισως και να ειχαν δει ασπρη μερα σωματικα και να μη τους εκαιγε τοσο πολυ το θεμα των αναβολικων.

sssssssssss Nικο...αυτα δεν τα λενε ετσι αποτομα......θα προσβαλεις νοημοσυνες:P:P:P

Kazmaier
23-01-11, 01:10
η "φυσικη" πορεια του νικου στον χωρο νομιζω οτι δεν αφηνει περιθωρια για παρεξηγησεις σαυτα που πολυ σωστα ειπε επι του θεματος

Niiick
23-01-11, 06:15
επειδη στα τελευταια ποστ διαβασα πως η γυναικες δεν αρεσουν τους αντρες που δουλευουν τα αας για να βγουν στην παραλια, αλλα και πως δεν τους αρεσουν οι αντρες τουμπανα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση..

υπαρχει καμια γυναικα που δεν της αρεσει ενα τετοιο σωμα σε αντρα?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20289&stc=1&d=1295713917http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20290&stc=1&d=1295714109

δεν ειναι απαρετητο να γινεις τουμπανο περνωντας αας. και τετοια σωματα φτιαχνοντε με αας..



Το τρελλο ειναι οτι ο περισσοτερος κοσμος πιστευει οτι αμα παρεις φαρμακα θα γινεις κατλερ, ενω οι πανω τυποι ειναι φιτ γυμνασμενοι, απιστευτοι με σκληρη δουλεια και χωρις την κατακραυγη του φαρμακωμενου απο το κοσμο.

Ενω πρεπει να σαι τεζα για να γινεις ετσι.. και οποιος φιλος πει σιγα, ετσι ειμαι και γω, αμα πλησιαζει εστω εναν απ τους δυο, και ανεβασει φωτο, και πει οτι ειναι natural εγω πρωτος θα του πω προσωπικα συγνωμη και θα προσκυνησω να ετσι ->:bowdown:

Και κατι αλλο σχετικα με κατι που διαβασα, οτι επιβαλλεις αυταρχικα πανω στο παιδι σου ή στον αδερφο σου ή γενικα σε οποιοδηποτε ατομο (ειδικα οταν το αγαπας),
που μπορεις και το κανεις μονο και μονο επειδη εχεις ΕΞΟΥΣΙΑ πανω του, να σαι σιγουρος οτι οταν μπορεσει θα κανει αυτο που με τη βια τη μαγκια και το τσαμπουκα σου του απαγορευσες, και θα στο επιστρεψει επι 2 εστω και να μη το θελει πολυ μονο και μονο επειδη φερθηκες ετσι.

Το παραπανω οποιος εχει παιδια ή του χει τυχει κατι παρομοιο, ή γνωριζει αρχικες γνωσεις πανω στη ψυχολογια του ατομου και πως λειτουργει το ατομο στην αυταρχικη απαγορευση αντιδραστικα, μπορει να το επιβεβαιωσει, εγω εχω αρκετα παραδειγματα να αναφερω.

Οποιος δεν συμφωνει, απλα αυτη ειναι η αποψη μου μαγκες.

Levrone
23-01-11, 12:41
Και κατι αλλο σχετικα με κατι που διαβασα, οτι επιβαλλεις αυταρχικα πανω στο παιδι σου ή στον αδερφο σου ή γενικα σε οποιοδηποτε ατομο (ειδικα οταν το αγαπας),
που μπορεις και το κανεις μονο και μονο επειδη εχεις ΕΞΟΥΣΙΑ πανω του, να σαι σιγουρος οτι οταν μπορεσει θα κανει αυτο που με τη βια τη μαγκια και το τσαμπουκα σου του απαγορευσες, και θα στο επιστρεψει επι 2 εστω και να μη το θελει πολυ μονο και μονο επειδη φερθηκες ετσι.

Το παραπανω οποιος εχει παιδια ή του χει τυχει κατι παρομοιο, ή γνωριζει αρχικες γνωσεις πανω στη ψυχολογια του ατομου και πως λειτουργει το ατομο στην αυταρχικη απαγορευση αντιδραστικα, μπορει να το επιβεβαιωσει, εγω εχω αρκετα παραδειγματα να αναφερω.



Αυτο εγω το εγραψα , και το λεω με δοση υπερβολης, δεν εννοω οτι αυτη ειναι μια σωστη μεθοδος διαπαιδαγωγησης , και μην παει η συζητηση προς τα εκει..

απλα βλεπω πολλη ελευθερια και πολυ "ο καθενας ειναι υπευθυνος για τον ιδιο" , και ποτε?? οταν απο την αλλη υπαρχουν επιχειρηματα που αφορουν την ιδια την υγεια..

Mitsen
25-01-11, 02:04
Nα σαι καλα ρε μιτσεν που το εξηγησες,προηγουμενως νομιζα οτι ειχε σχεση με το Badmilton και αναρωτιομουν γιατι το βλεπω τοσες φορες εδω περα...Καλα που υπαρχουν και φωτεινοι φαροι γνωσεων και μορφωνομαστε και οι υπολοιποι:toast:
αυτό τώρα το είδα...
Δεν κάνει τίποτα Αντωνη, χαίρομαι να δίνω τα φώτα μου σε άτομα περιωπής!!

λύσε μου μια απορία, γιατί ρώτησες ?

Judge
28-01-11, 01:52
μερικες παρατηρησεις:
- υπαρχουν γυναικες που γουσταρουνε αντρες 100 κιλα τεζα (η γυναικα μου)
- διαβαζοντας μερικα ποστ νομισα πως ειμαι σε φορουμ που ασχολειται με το αθλημα του Πινγκ Πονγκ!
- καποιοι τα χωνουν σε τυπους που παιρνουν αας αλλα εχουν σαν αβαταρ τυπους που παιρνουν αας!!
- η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας
- ας δοκιμασουν Muscletech καποιοι και ας μεινουν εκει
- παρενεργειες υπαρχουν αλλα μην φτανουμε σε ακροτητες, σταφιδες ορχεις, λιπωματα κλπ δεν παιζουν ετσι ευκολα
- δεν ειμαι υπερ των αας αλλα δεν ειμαι και κατα
αυτα τα ολιγα
-

Devil
28-01-11, 01:53
μερικες παρατηρησεις:
- υπαρχουν γυναικες που γουσταρουνε αντρες 100 κιλα τεζα (η γυναικα μου)
- διαβαζοντας μερικα ποστ νομισα πως ειμαι σε φορουμ που ασχολειται με το αθλημα του Πινγκ Πονγκ!
- καποιοι τα χωνουν σε τυπους που παιρνουν αας αλλα εχουν σαν αβαταρ τυπους που παιρνουν αας!!
- η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας
- ας δοκιμασουν Muscletech καποιοι και ας μεινουν εκει
- παρενεργειες υπαρχουν αλλα μην φτανουμε σε ακροτητες, σταφιδες ορχεις, λιπωματα κλπ δεν παιζουν ετσι ευκολα
- δεν ειμαι υπερ των αας αλλα δεν ειμαι και κατα
αυτα τα ολιγα
-

:thumbup::thumbup::thumbup::rolf::rolf::rolf::green::green::green::turtle:

Levrone
28-01-11, 02:20
- καποιοι τα χωνουν σε τυπους που παιρνουν αας αλλα εχουν σαν αβαταρ τυπους που παιρνουν αας!!
-

αυτο το κανω εγω!!!

ντροπη μου!!!

Devil
28-01-11, 02:27
αυτο το κανω εγω!!!

ντροπη μου!!!

ντροπη σου και εισαι και ΑΕΚ....:green::green::green:

μηπως εισαι με τον ντ**σαν?????....φτφτφτφτ....:bbbiceps:

El Topo
28-01-11, 02:29
αυτο το κανω εγω!!!

ντροπη μου!!!

Eγώ πάλι όχι!
Έχω όμως έναν που έχει τέτοιους τύπους για πρωινό...:green:

Mitsen
28-01-11, 15:17
αυτο το κανω εγω!!!

ντροπη μου!!!

κ εγω!:rolf::rolf:

noz1989
28-01-11, 23:55
μερικες παρατηρησεις:
- υπαρχουν γυναικες που γουσταρουνε αντρες 100 κιλα τεζα (η γυναικα μου)
- διαβαζοντας μερικα ποστ νομισα πως ειμαι σε φορουμ που ασχολειται με το αθλημα του Πινγκ Πονγκ!
- καποιοι τα χωνουν σε τυπους που παιρνουν αας αλλα εχουν σαν αβαταρ τυπους που παιρνουν αας!!
- η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας
- ας δοκιμασουν Muscletech καποιοι και ας μεινουν εκει
- παρενεργειες υπαρχουν αλλα μην φτανουμε σε ακροτητες, σταφιδες ορχεις, λιπωματα κλπ δεν παιζουν ετσι ευκολα
- δεν ειμαι υπερ των αας αλλα δεν ειμαι και κατα
αυτα τα ολιγα
-
+1

Εχω καιρο να μπω και τις διαβασα ολες τις σελ μαζεμενες...

Εχουν γραφτει τραγικα ποστς απο καποιους!!!

Πολυ γελιο λεμε...

COBRA_STYLE
28-01-11, 23:57
μερικες παρατηρησεις:
- υπαρχουν γυναικες που γουσταρουνε αντρες 100 κιλα τεζα --
ειναι απειροελαχιστες...το συγκεκριμενο δεν λεει πολλα;)

Judge
29-01-11, 12:41
ειναι απειροελαχιστες...το συγκεκριμενο δεν λεει πολλα;)

Ι think u got my point ;) σωστα?

COBRA_STYLE
29-01-11, 12:55
Ι think u got my point ;) σωστα?
το πιασα ,απλα εγω σταθηκα στο πρωτο επιχειρημα σου και απλα ειπα (αποψη μου) οτι ειναι απειροελαχιστες,οποτε το ανεφερες δε το ανεφερες το ιδιο κ το αυτο:green:

Judge
29-01-11, 13:13
το πιασα ,απλα εγω σταθηκα στο πρωτο επιχειρημα σου και απλα ειπα (αποψη μου) οτι ειναι απειροελαχιστες,οποτε το ανεφερες δε το ανεφερες το ιδιο κ το αυτο:green:

ευτυχως ομως δεν γυμναζομαστε μονο για τις γυναικες.Δυστυχως υπαρχει και η κατηγορια που μας θελει με μπυροκοιλα τα οποια κατα τα λεγομενα της ειναι "μαξιλαρακι" !

COBRA_STYLE
29-01-11, 13:22
ευτυχως ομως δεν γυμναζομαστε μονο για τις γυναικες.Δυστυχως υπαρχει και η κατηγορια που μας θελει με μπυροκοιλα τα οποια κατα τα λεγομενα της ειναι "μαξιλαρακι" !
χεχεχε...ελα ρε σιγα...δεν ειναι τοσο ακραια αυτη η κατηγορια που λες,απλα δεν εχουν προβλημα ο αλλος να μην ειναι γυμνασμενος...μια χαρα δεν ειναι αυτο??δεν λενε οχι στον νορμαλ γυμνασμενο,απλα δεν γουσταρουν την τρελη φλεβικοτητα και τον πολυ ογκο που ταιριαζει πιο πολυ σε χρηστες αας...αποψη μου παλι;)

Manos1989
29-01-11, 13:42
επειδη στα τελευταια ποστ διαβασα πως η γυναικες δεν αρεσουν τους αντρες που δουλευουν τα αας για να βγουν στην παραλια, αλλα και πως δεν τους αρεσουν οι αντρες τουμπανα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση..

υπαρχει καμια γυναικα που δεν της αρεσει ενα τετοιο σωμα σε αντρα?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20289&stc=1&d=1295713917http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20290&stc=1&d=1295714109

δεν ειναι απαρετητο να γινεις τουμπανο περνωντας αας. και τετοια σωματα φτιαχνοντε με αας..


χεχεχε...ελα ρε σιγα...δεν ειναι τοσο ακραια αυτη η κατηγορια που λες,απλα δεν εχουν προβλημα ο αλλος να μην ειναι γυμνασμενος...μια χαρα δεν ειναι αυτο??δεν λενε οχι στον νορμαλ γυμνασμενο,απλα δεν γουσταρουν την τρελη φλεβικοτητα και τον πολυ ογκο που ταιριαζει πιο πολυ σε χρηστες αας...αποψη μου παλι;)

δηλαδή αυτά τα σώματα δεν αρέσουν στις γυναίκες? Σίγουρα είναι θέμα γούστου και σε κάποιες δεν αρέσουν,αλλά θεωρώ ότι η πλειοψηφία,παίζει και να λιώνει μόνο στη θέα τους.Και όπως είπε και ο Γιάννης,τα ΑΑΣ δεν είναι μόνο για να σε κάνουν cutler......σε κάνουν(με όλες τις προυποθέσεις φυσικά) και κάτι σαν αυτούς από πάνω.

COBRA_STYLE
29-01-11, 13:44
δηλαδή αυτά τα σώματα δεν αρέσουν στις γυναίκες? Σίγουρα είναι θέμα γούστου και σε κάποιες δεν αρέσουν,αλλά θεωρώ ότι η πλειοψηφία,παίζει και να λιώνει μόνο στη θέα τους.Και όπως είπε και ο Γιάννης,τα ΑΑΣ δεν είναι μόνο για να σε κάνουν cutler......σε κάνουν(με όλες τις προυποθέσεις φυσικά) και κάτι σαν αυτούς από πάνω.
μα εγω τι λεω πιο πανω,σαφως και γνωριζω οτι και τετοια σωματα γινονται με αας,ξαναλεω οτι στα νορμαλ σωματα χωρις τον υπερβολικο ογκο και τρελες φλεβες οι γυναικες δεν λενε οχι,οπως αυτο απο πανω!!
θα μου πεις τωρα οτι δεν ειναι νορμαλ,σε σχεση με τα αλλα που λεω ειναι νορμαλ γυμνασμενα αυτα

ginus
29-01-11, 15:32
παιδες νομιζω οτι εχουμε βγει υπερ off-topic...σε λιγο θα τις βγαλουμε να τις μετραμε για να δουμε τι αρεσει στις γυναικες....προσωπικα στα @@ τι αρεσει σε αυτες...το νοημα τι θες εσυ ποιοι οι στοχοι σου και που φτανει ο εγωισμο σου...

Manos1989
29-01-11, 16:02
παιδες νομιζω οτι εχουμε βγει υπερ off-topic...σε λιγο θα τις βγαλουμε να τις μετραμε για να δουμε τι αρεσει στις γυναικες....προσωπικα στα @@ τι αρεσει σε αυτες...το νοημα τι θες εσυ ποιοι οι στοχοι σου και που φτανει ο εγωισμο σου...

Ο καθένας έχει τους λόγους του που γυμνάζεται.......οποιος κι αν είναι αυτός ο λόγος, το άτομο θα κριθεί από τον κοινωνικό του περίγυρο θέλοντας και μη,οπότε δε γίνεται να μη σε νοιάζει τι θα πουν οι γύρω σου......
Και συμφωνώ απόλυτα για τον εγωισμό.....είναι καθαρά θέμα εγωισμού,φιλοδοξιών και ματαιοδοξίας το όλο θέμα με τα ΑΑΣ.:toast:

lila_1
03-02-11, 01:32
Το σώμα της φωτογραφίας πιο πάνω είναι εύκολα φυσικό με πειθαρχία.
Αυτή η γράμμωση είναι εφικτή σε τέτοιο μέγεθος.
Εξάλλου στις φωτογραφίες οι μύς ξεγελανε και δείχνουν το σώμα πιο ογκώδες απ ότι πραγματικά ειναι.

Devil
03-02-11, 04:27
Το σώμα της φωτογραφίας πιο πάνω είναι εύκολα φυσικό με πειθαρχία.
Αυτή η γράμμωση είναι εφικτή σε τέτοιο μέγεθος.
Εξάλλου στις φωτογραφίες οι μύς ξεγελανε και δείχνουν το σώμα πιο ογκώδες απ ότι πραγματικά ειναι.


ευκολα δεν ειναι.... φυσικα επεισης... δεν γινετε ενα ατομο να κρατηθει σε τετοια επιπεδα (μαζας και % λιπους) ολο το χρονο ετσι....
τεσπα οι συγκεκριμενες ειναι φοτογραφιες οποτε δεν ξερω ουτε πως ηταν πριν τη φοτογραφηση ουτε μετα...

απλα θα ηθελα να πω οτι τα αας περα απο το χωρο bbing ειναι και σε αλλους χωρους....απλα το bbing κανει κρα λογο μεγεθους των αθλητων.... ενας ποδηλατης, ενα μοντελο η' ενας ποδοσφαιριστης ειναι νορμαλ σε μεγεθος... αλλα ειναι doped

Ramrod
03-02-11, 04:44
Το σώμα της φωτογραφίας πιο πάνω είναι εύκολα φυσικό με πειθαρχία.
Αυτή η γράμμωση είναι εφικτή σε τέτοιο μέγεθος.
Εξάλλου στις φωτογραφίες οι μύς ξεγελανε και δείχνουν το σώμα πιο ογκώδες απ ότι πραγματικά ειναι.

Ούτε καν όμως...

Με τίποτα δε διατηρεις τέτοιο σώμα, εκτός και αν λιώνεις σε κανα στιβο...

Και στις φωτό μάλλον το αντίθετο γίνεται αν κρίνω απο την προσωπική μου εμπειρία...

Pavlos17
04-02-11, 20:13
Ούτε καν όμως...

Με τίποτα δε διατηρεις τέτοιο σώμα, εκτός και αν λιώνεις σε κανα στιβο...

Και στις φωτό μάλλον το αντίθετο γίνεται αν κρίνω απο την προσωπική μου εμπειρία...

να φτασεις τετιο επιπεδο δεν ειναι δυσκολο(νατουραλ)...το δυσκολο ειναι να διατηρεισαι ολο τον χρονο,αν και δεν χρειαζετε

Ramrod
04-02-11, 20:19
να φτασεις τετιο επιπεδο δεν ειναι δυσκολο(νατουραλ)...το δυσκολο ειναι να διατηρεισαι ολο τον χρονο,αν και δεν χρειαζετε

είναι δυσκολο και χρονοβόρο...

Να μας πει ο Νικος! Ποσα χρόνια του πήρε...:green:

Pavlos17
04-02-11, 20:24
είναι δυσκολο και χρονοβόρο...

Να μας πει ο Νικος! Ποσα χρόνια του πήρε...:green:

δεν ειμαστε ολοι ιδιοι,10432234122 φορες τα χουμε πει αυτα,καποιος αλλος μπορει να χει τρελα γονιδια και να φτιαξει αυτο το σωμα σε 3 χρονια,καποιος αλλος που δεν εχει καλα γονιδια να κανει 8 χρονια

Ramrod
04-02-11, 20:41
δεν ειμαστε ολοι ιδιοι,10432234122 φορες τα χουμε πει αυτα,καποιος αλλος μπορει να χει τρελα γονιδια και να φτιαξει αυτο το σωμα σε 3 χρονια,καποιος αλλος που δεν εχει καλα γονιδια να κανει 8 χρονια

Γιατι ποιός μίλησε για τις εξαιρέσεις που τους βοηθουν τα γονίδια τους? Εγώ μιλάω για τον μέσο αθλούμενο ή BB.

giannis64
04-02-11, 22:39
να φτασεις τετιο επιπεδο δεν ειναι δυσκολο(νατουραλ)...το δυσκολο ειναι να διατηρεισαι ολο τον χρονο,αν και δεν χρειαζετε

δεν φτανεις ετσι νατουραλ ουτε σε 20 χρονια.


είναι δυσκολο και χρονοβόρο...

Να μας πει ο Νικος! Ποσα χρόνια του πήρε...:green:

σορυ για τον νικο αλλα δεν ειναι και σε τετοια κατασταση!!

eras
04-02-11, 22:50
καποιοι παραπισω ισχυριζονται

" και στο νερο αν κανεις καταχρηση πεθαινεις" " αν δεν κανεις καταχρηση αναβολικων δεν παθαινεις τιποτα, επανερχεσαι " " αν εχεις καποιον γνωστη να σε καθοδηγησει εισαι οκ "

και λοιπα τετοια παρομοια

λεω εγω ... με το ιδιο σκεπτικο δεν παμε να βαρεσουμε καμμια ενεση ηρωιν ης ? θα μαστουρωνουμε μια βδομαδα και μετα θα επανερχομαστε στα νορμαλ μας....εξαλλου και τα πρεζακια απο καταχρηση πεθαινουν , οχι απο περιστασιακη χρηση :shock::banghead:

τι να πω...περιεργο σκεπτικο εχετε...καμμια μα καμμια σχεση με αθλητικο πνευμα

Eddie
04-02-11, 23:01
καποιοι παραπισω ισχυριζονται

" και στο νερο αν κανεις καταχρηση πεθαινεις" " αν δεν κανεις καταχρηση αναβολικων δεν παθαινεις τιποτα, επανερχεσαι " " αν εχεις καποιον γνωστη να σε καθοδηγησει εισαι οκ "

και λοιπα τετοια παρομοια

λεω εγω ... με το ιδιο σκεπτικο δεν παμε να βαρεσουμε καμμια ενεση ηρωιν ης ? θα μαστουρωνουμε μια βδομαδα και μετα θα επανερχομαστε στα νορμαλ μας....εξαλλου και τα πρεζακια απο καταχρηση πεθαινουν , οχι απο περιστασιακη χρηση :shock::banghead:

τι να πω...περιεργο σκεπτικο εχετε...καμμια μα καμμια σχεση με αθλητικο πνευμα

Χωρις να θελω να παρω το μερος καμιας πλευρας,με το συμπαθειο κιολας,αλλα ειδαμε και το αθλητικο πνευμα του κεντερη,και τοσων αλλων ολυμπιονικων!!

Ramrod
04-02-11, 23:03
δεν φτανεις ετσι νατουραλ ουτε σε 20 χρονια.

σορυ για τον νικο αλλα δεν ειναι και σε τετοια κατασταση!!

εντάξει όχι, απλά είναι natural και ασχολείται πολλά χρόνια, και είναι στο επίπεδο που είναι...Και όπως υποστηρίζει έχει και καλά γονίδια...
Με άλλα λόγια είναι απο αυτούς που το έχουν δοκιμάσει...:thumbup:

To sorry δε χρειάζεται(εγώ γιατί να θιχτώ?)... :green:

Pavlos17
04-02-11, 23:04
δεν φτανεις ετσι νατουραλ ουτε σε 20 χρονια.



σορυ για τον νικο αλλα δεν ειναι και σε τετοια κατασταση!!

καλα μην εισαι τοσο απολυτος...

pan0z
04-02-11, 23:07
δεν φτανεις ετσι νατουραλ ουτε σε 20 χρονια.



σορυ για τον νικο αλλα δεν ειναι και σε τετοια κατασταση!!

νομιζω υπερβαλεις λιγο........Δεν εχει κατι υπερβολικο ο τυπος για να πεις οτι ειναι ακατορθωτο.Και μην ξεχνας βλεπεις φωτογραφια που σημαινει λαδι,σωστο φωτισμος,στυσιμο,λιγο photoshop,μαυρισμα,pump.

Eddie
04-02-11, 23:09
Πιστευω οτι για να γινεις ετσι νατουραλ,θα πρεπει να κανεις μια 20ετια σκληρη προπονηση και διατροφη,ισοθερμιδικη-ελαφρως υπερθερμιδικη και να αποφασισεις μια φορα να γραμμωσεις τελειως.Τοτε,μπορεια και να γινει!Γιατι αν καθε χρονο εισαι ογκο-γραμμωση-ογκο-γραμμωση,μου φαινεται τρομερα δυσκολο.

Ramrod
04-02-11, 23:15
για 20ετία δε ξέρω αλλά θες πολλά χρόνια...και να ξεκινήσεις απο μικρός...

Muscleboss
05-02-11, 18:12
Το παρακάτω γράφημα (με το οποίο συμφωνώ απόλυτα) είναι απο το ιατρικό επιστημονικό περιοδικό The Lancet και δείχνει την επίπτωση στην υγεία και την εξάρτηση των αναβολικών στεροιδών σε σχέση με άλλες εξαρτισιογόνες φαρμακευτικές ουσίες.,

Παρατηρήστε οτι η ζημεία της υγείας απο τα ΑΑΣ είναι μεγαλύτερη απο το τσιγάρο, το αλκοόλ, την κάνναβη, και το LSD. Το μόνο που ελαφραίνει την κατάσταση είναι οτι ειναι οι ουσίες με την μικρότερη "εξάρτηση" του χρήστη.


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20733&stc=1&d=1296918528

NASSER
05-02-11, 21:33
Πάνο μήπως εννοείς τα ανάποδα... αυτο καταλαβαίνω εγω απο το γράφημα...

Eddie
05-02-11, 21:41
Πάνο μήπως εννοείς τα ανάποδα... αυτο καταλαβαίνω εγω απο το γράφημα...

Οχι Νασσερ,οπως τα λεει ο Πανος ειναι.

Dependence ειναι η εξαρτηση και τα αας ειναι μεταξυ του 0 και του 1.Αλλα προκαλουν αρκετες ζημιες.

NASSER
05-02-11, 21:57
Οχι Νασσερ,οπως τα λεει ο Πανος ειναι.

Dependence ειναι η εξαρτηση και τα αας ειναι μεταξυ του 0 και του 1.Αλλα προκαλουν αρκετες ζημιες.

Την εξάρτηση την καταλαβαίνω... τη ζημιά δεν αντιλαμβάνομαι πως εκφράζεται πως κάνουν την μεγαλύτερη. Αριστερά και δεξιά έχει και άλλους παράγοντες.

eras
05-02-11, 23:04
Την εξάρτηση την καταλαβαίνω... τη ζημιά δεν αντιλαμβάνομαι πως εκφράζεται πως κάνουν την μεγαλύτερη. Αριστερά και δεξιά έχει και άλλους παράγοντες.

οποια ειναι πιο αριστερα ( αλκοολ, καπνος,χασις, εκσταση,LSD ) κανουν λιγοτερη ζημια στον οργανισμο απο τα στεροειδη

παραστατικοτατο γραφημα !

Muscleboss
05-02-11, 23:05
Nasser στη οριζόνται κλίμακα τα ΑΑΣ έχουν περίπου βαθμό 1.5 ενώ ο καπνός 1.3, χοντρικά... αυτό εννοώ.

ΜΒ

lila_1
05-02-11, 23:06
Την εξάρτηση την καταλαβαίνω... τη ζημιά δεν αντιλαμβάνομαι πως εκφράζεται πως κάνουν την μεγαλύτερη. Αριστερά και δεξιά έχει και άλλους παράγοντες.

Physical harm είναι η προκαλούμενη ζημιά, στον οριζόντιο άξονα.
Τα ΑΑΣ βρίσκονται στη μέση του άξονα αλλά είναι πιο επιβλαβή απο το 50% των ουσιών.
Αντιθέτως, είναι λιγότερο εξαρτησιογόνα απο όλα αφού στον κάθετο άξονα βρίσκονται στο χαμηλότερο συγκριτικά σημείο.

NASSER
05-02-11, 23:12
Παιδιά εγω λέω πως όλα ειναι σχετικά. Τον πινακα τον αντιλαμβάνομαι απόλυτα τι εννοει, αλλά εν μέρη δεν εχει βαρύτητα γιατι υπάρχουν και τα επίπεδα σε κάθε περιπτωση.
Αν ολη μέρα εισαι με ενα τσιγάρο ειναι εκτος απο εξάρτηση και σε χειρότερη μοιρα απο καποιον που κάνει ενα τσιγάρο χασις τον μήνα και σιγουρα έχεις περισσοτερες ζημιές. Την ίδια συγκριση θα μπορουσαμε να έχουμε και με έναν χριστη αας... κλπ

eras
05-02-11, 23:13
τα alkyl nitrites που φαινονται στο γραφημα εχουν καποια σχεση με τα νιτρικα οξειδια των bb ? το εψαξα λιγο στο google και νομιζω ναι

τελικα ειναι και τα νιτρικα επιβλαβη ?

lila_1
05-02-11, 23:17
Παιδιά εγω λέω πως όλα ειναι σχετικά. Τον πινακα τον αντιλαμβάνομαι απόλυτα τι εννοει, αλλά εν μέρη δεν εχει βαρύτητα γιατι υπάρχουν και τα επίπεδα σε κάθε περιπτωση.
Αν ολη μέρα εισαι με ενα τσιγάρο ειναι εκτος απο εξάρτηση και σε χειρότερη μοιρα απο καποιον που κάνει ενα τσιγάρο χασις τον μήνα και σιγουρα έχεις περισσοτερες ζημιές. Την ίδια συγκριση θα μπορουσαμε να έχουμε και με έναν χριστη αας... κλπ

Αυτοί οι πίνακες θεωρούν ως δεδομένο ότι όλοι οι άλλοι παράγοντες παραμένουν σταθεροί.
Δηλαδή παίρνουμε μία ομάδα ατόμων με ΣΤΑΘΕΡΕΣ και ΚΟΙΝΕΣ συνήθειες και εξετάζουμε ΤΙ απ όλα αυτά προκαλέι μεγαλύτερη ζημιά και εξάρτηση για μια ΣΥΓΚΕΡΚΙΜΕΝΗ ποσότητα και διάρκεια.




Εντιτ: δηλαδή έτσι νόμιζα γιατί τώρα που το ξανακοιτάζω κάτι δεν μου κάθεται καλά.....

noz1989
05-02-11, 23:18
Οντως λειπουν καποιες βασικες διευκρινησεις!

Devil
05-02-11, 23:30
τα alkyl nitrites που φαινονται στο γραφημα εχουν καποια σχεση με τα νιτρικα οξειδια των bb ? το εψαξα λιγο στο google και νομιζω ναι

τελικα ειναι και τα νιτρικα επιβλαβη ?

οχι δεν ειναι το ιδιο...

Mitsen
05-02-11, 23:39
τα alkyl nitrites που φαινονται στο γραφημα εχουν καποια σχεση με τα νιτρικα οξειδια των bb ? το εψαξα λιγο στο google και νομιζω ναι

τελικα ειναι και τα νιτρικα επιβλαβη ?

αλήθεια, αυτό θέλω να το μάθω και εγώ:unsure:

TRIANTAFYLLOU
06-02-11, 03:55
εγω για να είμαι ειληκρινής δεν χρειάζομαι να δώ ούτε κλίμακες ούτε έρευνες για να κατανοήσω τις βλάβες η παρενέργειες των αας

έχω αρκετη εμπειρία πολλων χρόνων και έχω δεί περιπτώσεις και καταστάσεις που μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα , η φαντάζομαι αυτες οι ερευνες θα βασίζονται και σε μαρτυρίες ανθρώπων που όχι απαραίτητα να είναι χρόνια χρήστες αλλα να έχουν μακρόχρονη επαφή με τον χώρο

έχω πεί βέβαια σε αρκετα προηγούμενα πόστ τις απόψεις μου και θα πω για μια ακόμη φορά πως η μεγαλύτερη παρενέργεια είναι η ψυχολογική εξάρτηση , όπως κάποιες ουσίες παίρνοντας τες , ο χρήστης νοιώθει ευεξία η ψευδαισθήσεις , έτσι ενω τα αας όταν τα παίρνει κάποιος νοιώθει δυνατός αναρώνει πιο γρήγορα , χτίζει μυς πιο εύκολα , έχει καλύτερες επιδόσεις .

μόλις λοιπόν τα σταματάει ενοείτε πως σιγα σιγα χάνει όλα αυτα και αυτο δεν του αρέσει, αν λοιπόν αυτός συνεχίσει να είναι χρήστης για πολλα χρόνια , στο τέλος αν τα σταματήσει , φτάνει σε σημείο ούτε προπόνηση να μην μπορεί να κάνει , χάνει μάζα αρχίζει να μην νοιώθει καλα ψυχολογικα και μέχρι κατάθληψη μπορεί να πάθει

εκτός του ότι μετα αν κάνει σκληρές προπονήσεις δεν αναρώνει εύκολα και μπορεί να πονάν τα κόκαλα και οι κλειδώσεις του , γιατι αυτα σε βαριές προπονήσεις με την κατακράτηση που δημιουργούν προστατεύουν και τις κλειδώσεις

και τι γίνετε λοιπόν? ξαναπαίρνει και νοιώθει καλα και μπαίνει συνέχεια στο τρυπάκι και δεν μπορεί χωρίς αυτα .

έπειτα αν είναι και άτομο με χαμηλή αυτοεκτήμηση , δεν του αρέσει η εικόνα του σώματός του και θέλοντας να είναι συνέχεια έτσι ξαναπαίρνει και νοιώθει καλα .
όλα αυτα όμως δεν είναι στάνταρ σε όλους , άτομα που έχουν δουλέψει μακρόχρονα και σκληρα χωρίς αυτα , μπορεί να μην έγιναν το ίδιο τεράστιοι με κάποιους που παίρναν σε σχετικα σύντομο διάστημα με το που άρχησαν να γυμνάζονται, αλλα απολαμβάνουν μετα τον κόπο τους , κρατώντας αρκετη μυικότητα ακόμη και σε μεγάλη ηλικία και ας έχουν πάρει για κάποιο διάστημα

επίσης παίζει ρόλο και η προσωπικότητα και η ψυχική δυναμη του καθένα ώστε να αντιμετωπίσει τέτοιες καταστάσεις

κάποιοι δεν μπορούν με τίποτε να συμβηβαστούν με την ιδέα ότι δεν θα είναι όπως πρίν και συνεχίζουν ακόμη και σε αγώνες να κατεβαίνουν και δεν το κάνουν επειδή τούς αρέσει η γυμναστικη , γιατι αν απλα τούς άρεσε θα γυμναζόταν χωρίς αας και θα χαιρόταν τα αποτελέσματα , αλλα θέλουν να είναι και πάλι στο επίκεντρο , η θέλουν να καταφέρουν αυτα που δεν μπόρεσαν παλιότερα , όχι βέβαια όλοι, αλλα μεγάλο ποσοστο αθλητων , που ενω έχουν και προβλήματα υγείας δεν τα λογαριάζουν και βάζουν τον οργανισμό σε κίνδυνο .

υπαρχει βέβαια και μια μερίδα που τό χουν απο την φύση τους και κρατιούνται σε καλή κατάσταση και αραιά και που κάνουν και αγωνιστικές εμφανήσεις , χωρίς να ταλαιπωρούνται ιδιαίτερα , γιατι τούς βοηθάει και το σώμα τους

επίσης τα αας όταν κάποιος είναι χρόνια μέσα βοηθάν και στην σεξουαλική επιθυμία και ενεργητικότητα , οπότε το σταμάτημα δημιουργεί και εκεί κενά , ειδικα σε μεγάλες ηλικίες που τα ορμονικα επίπεδα βρίσκονται χαμηλά

και πάντα όταν παίζουμε με τις ορμόνες δεν γίνετε να μην έχουμε παρενέργειες και να μην έχουμε εξάρτηση , αλλα και πάλι το τονίζω είναι και θέμα χαρακτήρα και τι ψυχικα αποθέματα έχει ο καθένας και πόσο μπορεί να συμβηβαστεί με το γεγονός ότι δεν γίνετε να είμαστε πάντα 'ιδιοι

και δεν μιλάμε για σωματικές βλάβες η αν κάποιος έχει προδιάθεση σε κάτι αυτα επιδεινώνουν την κατάσταση ακόμη και σε προβλήματα με καρδιά η καρκινογενέσεις και μην κοιταμε και λέμε πολλοι πέρναν και δεν πάθαν τιποτε , αυτο μόνο οι ίδιοι το ξέρουν , αλλα και να μην πάθαν , υπάρχουν πολλοι περισσότεροι με επιβεβαιωμένα προβλήματα απο την χρήση αας και γνωρίζω πάρα πολλα τέτοια παραδείγματα , απλα ακούγονται περισσότερο αυτών που είναι γνωστοί η αγωνιστικοί αλλα υπάρχουν περιπτώσεις ανθρώπων που ήταν χρήστες χρόνια και δεν ζούν πια η έχουν σοβαρα προβλήματα υγείας αλλα δεν έχουν ακουστεί πρός τα έξω επειδη δεν ήταν αγωνιστικοι και γνωστοί

γιατι οι ζημιές οι σοβαρές βγαίνουν μακροπρόθεσμα , αλλα το μυαλό είναι σοβαρή παρενέργεια και όσο περισσότερο ξέρει κάποιος που πατάει και γνωρίζει ώστε να είναι καλύτερα προετοιμασμένος τόσο μπορεί να μειώσει τις παρενέργειες και να περάσει πιο ήπια τα συμπτώματα , μερικοί βγάζουν μέχρι νεύρα πολύ έντονα που σε μερικές περιπτώσεις δεν ελέγχονται

TRIANTAFYLLOU
06-02-11, 04:09
Παιδιά εγω λέω πως όλα ειναι σχετικά. Τον πινακα τον αντιλαμβάνομαι απόλυτα τι εννοει, αλλά εν μέρη δεν εχει βαρύτητα γιατι υπάρχουν και τα επίπεδα σε κάθε περιπτωση.
Αν ολη μέρα εισαι με ενα τσιγάρο ειναι εκτος απο εξάρτηση και σε χειρότερη μοιρα απο καποιον που κάνει ενα τσιγάρο χασις τον μήνα και σιγουρα έχεις περισσοτερες ζημιές. Την ίδια συγκριση θα μπορουσαμε να έχουμε και με έναν χριστη αας... κλπ


και αυτο σωστο με το τσιγάρο άλλος καπνίζει πακέτα αλλα επειδη είναι νόμιμο θεωρείτε και σωστο , η άλλος πίνει ενα ποτηράκι κρασί κάθε μέρα και νοιώθει ωραία και άλλος όλη μέρα μπορεί να είναι σουρωμένος κομμάτια , η όπως λένε αυτός μια φορά σούρωσε μετα μόνο συμπληρώνει ώστε να είναι μόνιμα σ αυτη την κατάσταση .

δεν μπορούμε να τα βάλουμε στην ίδια μοίρα , όλα έχουν το μέτρο τους και αυτο δεν είναι ίδιο στον καθένα , ούτε κάθε οργανισμός έχει τις ίδιες αντοχές .

και όλα αυτα πιάνουν τόπο στα νέα παιδια που ξεκινάν και ψάχνονται και χρειάζετε σωστή ενημέρωση , στούς μεγάλους είναι πιο δύσκολα να αλλάξουν συνήθειες , αυτοι άρπαξαν την φόλα που λέμε και καλό είναι οι νεότεροι να μαθαίνουν απο τούς μεγαλύτερους και να ακούν .

και είναι τι στόχους έχει ο καθένας , αλλο πχ να έχει κάποιος αγωνιστικό προσανατολισμό και φτάνοντας σε ενα επίπεδο για να το ξεπεράσει , (αν και λάθος βέβαια , αλλα έτσι είναι στον πρωταθλητισμό ) θα παρει και αας και άλλο απλα για την παραλία να φορτώνεσαι ενα σωρό πράγματα , ενω μπορείς και χωρίς αυτα να είσαι σε πολύ καλό και κοινα αποδεκτό επίπεδο

savage
06-02-11, 05:02
Ηλια εισαι μεγαλο παλικαρι!! Κατ'ουσιαν συμφωνω σε ολα :toast:

Muscleboss
06-02-11, 12:42
Περισσότερες διευκρινύσεις όποιος θέλει να βρεί στο σχετικό άρθρο απο το οποίο είναι το γράφημα:

Nutt, David, Leslie A King, William Saulsbury, Colin Blakemore. "Development of a rational scale to assess the harm of drugs of potential misuse" The Lancet 2007; 369:1047-1053.

Επιστημονική έρευνα είναι και μάλιστα σε πολύ έγκυρο και αναγνωρισμένο περιοδικό, εκτιμώντας απόψεις ειδικών και χρηστών και μη εξετάζοντας ακραίες περιπτώσεις.

ΜΒ

manos_
25-09-11, 12:36
Αντε παλι με τα φαρμακα......Λοιπον.Ο λογος που υπαρχει τετοια επιθεση σε αυτους που παιρνουν ειναι καθαρα οτι οι υπολοιποι στραβωνουν που ρισκαρουν παιρνουν και εχουν αποτελεσματα γρηγορα και περνανε σε αλλη κατηγορια.Εγω πηρα για να ειμαι ολη μερα εξω και να τρωω οποτε μου κατεβει και γενικα να μην το εχω στο μυαλο μου αυτον το *********** ψυχαναγκασμο που γινετε μαρτυριο.Θα μου πεις μεγαλο το αντιτιμο,ναι το δεχομαι.Αυτο για αρχη.Κατα δευτερον φυσικα και εχουν παρενεργειες οι οποιες εχουν μεγαλυτερη πιθανοτητα να εμφανιστουν οταν υπαρχει μια προδιαθεση.Εγω το βιωσα στα γρηγορα απο την πρωτη φορα κιολας παρολαυτα δεν εβαλα μυαλο και θα συνεχισω να παιρνω γιατι τα γουσταρω απλα δεν προκειτε να κατσω να το αναλυσω παραπανω.Εγω θα ελεγα οτι ο κοσμος καιγετε και το ***********.Καθεστε και τρωγεστε για ****************** εδω ειμαστε καταδικασμενοι να πεθανει το βιωτικο μας επιπεδο,τα φαρμακα και οι ψυχοσωματικες αναλυσεις μας μαρανανε.Επισης το να συγκρινεις την εξαρτηση των ναρκωτικων με τα αναβολικα ειναι σαν να συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια.Επειδη ειχα φιλο εθισμενο στην ηρωινη και εχω δει τα συμπτωματα της σωματικης εξαρτησης δεν το ευχομαι ουτε στον χειροτερο εχθρο μου τα παιδια βασανιζονται απλα η αργοπεθαινουν αν δεν εχουν την καταλληλη βοηθεια.Στα αναβολικα απλα σου λειπει αυτο που σου προσφερει ειναι πολυ μα πολυ ευκολο να μην ξαναπαρεις απλα ειναι θεμα επιλογης εκτος και αν το ξεσκισεις και μετα ο αξονας σου εχει γινει τριαξονικο.Αυτα απο μενα και μην τσακωνεστε για*************.

Θα πρέπει να εκφράζεσαι πιο κόσμια και να σεβόμαστε τους αναγνώστες. ***MOD TEAM***

tasos2
25-09-11, 15:44
Εγω πηρα για να ειμαι ολη μερα εξω και να τρωω οποτε μου κατεβει και γενικα να μην το εχω στο μυαλο μου αυτον το *********** ψυχαναγκασμο που γινετε μαρτυριο.

Moυ εκανε λιγο εντυπωση αυτο. Προτιμας να εχεις το αγχος του "μηπως παθω κατι" ή "μηπως αν τα σταματησω χασω το σωμα μου" που εχουν τα αας απο το αγχος του να κανεις συνεπη διατροφη και ξεκουραση?

Αντωνης
25-09-11, 15:52
Αντε παλι με τα φαρμακα......Λοιπον.Ο λογος που υπαρχει τετοια επιθεση σε αυτους που παιρνουν ειναι καθαρα οτι οι υπολοιποι στραβωνουν που ρισκαρουν παιρνουν και εχουν αποτελεσματα γρηγορα και περνανε σε αλλη κατηγορια.Εγω πηρα για να ειμαι ολη μερα εξω και να τρωω οποτε μου κατεβει και γενικα να μην το εχω στο μυαλο μου αυτον το *********** ψυχαναγκασμο που γινετε μαρτυριο.Θα μου πεις μεγαλο το αντιτιμο,ναι το δεχομαι.Αυτο για αρχη.Κατα δευτερον φυσικα και εχουν παρενεργειες οι οποιες εχουν μεγαλυτερη πιθανοτητα να εμφανιστουν οταν υπαρχει μια προδιαθεση.Εγω το βιωσα στα γρηγορα απο την πρωτη φορα κιολας παρολαυτα δεν εβαλα μυαλο και θα συνεχισω να παιρνω γιατι τα γουσταρω απλα δεν προκειτε να κατσω να το αναλυσω παραπανω.Εγω θα ελεγα οτι ο κοσμος καιγετε και το ***********.Καθεστε και τρωγεστε για ****************** εδω ειμαστε καταδικασμενοι να πεθανει το βιωτικο μας επιπεδο,τα φαρμακα και οι ψυχοσωματικες αναλυσεις μας μαρανανε.Επισης το να συγκρινεις την εξαρτηση των ναρκωτικων με τα αναβολικα ειναι σαν να συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια.Επειδη ειχα φιλο εθισμενο στην ηρωινη και εχω δει τα συμπτωματα της σωματικης εξαρτησης δεν το ευχομαι ουτε στον χειροτερο εχθρο μου τα παιδια βασανιζονται απλα η αργοπεθαινουν αν δεν εχουν την καταλληλη βοηθεια.Στα αναβολικα απλα σου λειπει αυτο που σου προσφερει ειναι πολυ μα πολυ ευκολο να μην ξαναπαρεις απλα ειναι θεμα επιλογης εκτος και αν το ξεσκισεις και μετα ο αξονας σου εχει γινει τριαξονικο.Αυτα απο μενα και μην τσακωνεστε για*************.


Για να ασχοληθεις ερασιτεχνικα με τα βαρη δεν ειναι απαραιτητος αυτος ο ψυχαναγκασμος που πλασαρεται συνεχως,ασχετως που πολλοι επιλεγουν αυτον τον δρομο(γιατι?μονο αυτοι ξερουν)

Παντως οσα ποστς σου εχω παρατηρησει σχετικα με αυτην την θεματολογια μου αρεσουν,εισαι απ τους λιγους χρηστες αας που δεν κωλονουν να πουν τα πραγματα με τ ονομα τους και δεν υποτιμουν την νοημοσυνη των υπολοιπων

sticky fingaz
10-02-12, 12:34
εεεε ρε iq ραδικιού ! ! !

john john
10-02-12, 12:46
για κλαματα...

RAMBO
10-02-12, 12:50
παιδια ο καθενας κανει τις επιλογες του ας ειναι αξιος να πληρωσει το αντιτιμο;)

COBRA_STYLE
10-02-12, 13:36
εεεε ρε iq ραδικιού ! ! !


για κλαματα...

για ποιον πανε αυτα??

Dimitrios
10-02-12, 16:03
Πολύ σωστό άρθρο! Άρθρο που λέει αλήθειες από κάποιον που ήταν ''μέσα στα πράγματα''. Για να καταλάβουν και κάποια παιδιά και όχι μόνο βέβαια που νομίζουν ότι όλα αυτά είναι καραμέλες και πανάκεια...

ελμερ
10-02-12, 16:14
Η λογικη λεει πως καποιος που θελει να αρχισει τα αας θα κοιταξει να ενημερωθει πρωτα για τα αρνητικα παρενεργειες...οποιος ειναι πανω απο 18 ετων ειναι υπευθυνος του εαυτου του...διαβαζει,ενημερωνεται,ακουει και παιρνει και τα ρισκα....(τοσο απλα) (για να μην παρεξηγηθω,ποτε δεν θα εκανα χρηση,ειμαι 100% εναντιον για χρηση απο ερασιτεχνες αθλητες,αλλα οπως ειπα και πριν......:welcome:

sofos
10-02-12, 16:15
Η λογικη λεει πως καποιος που θελει να αρχισει τα αας θα κοιταξει να ενημερωθει πρωτα για τα αρνητικα παρενεργειες...οποιος ειναι πανω απο 18 ετων ειναι υπευθυνος του εαυτου του...διαβαζει,ενημερωνεται,ακουει και παιρνει και τα ρισκα....(τοσο απλα) :welcome:

αφου εχει και 4-5 χρονια σοβαρης προπονησης...αλλα οι περισσοτεροι για να βρουν καμια,δε κρατιουνται απευθειας πεφτουν στα αας και αυτο για να καγκουριαστουν ενα καλοκαιρι,μετα μπορει να τα παρατησουν κιολας,αφου βρουν καμια λολ...εχω δει πολλα τετοια περιστατικα και μ εχει τυχει καποιος που ειχε παει για 2 μηνες gym,επειτα να παρει αας και μου φαγε και την γκομενα χεχε και απο κοιλαρας εγινε και φετονι λολ

Dimitrios
10-02-12, 16:18
Η λογικη λεει πως καποιος που θελει να αρχισει τα αας θα κοιταξει να ενημερωθει πρωτα για τα αρνητικα παρενεργειες...οποιος ειναι πανω απο 18 ετων ειναι υπευθυνος του εαυτου του...διαβαζει,ενημερωνεται,ακουει και παιρνει και τα ρισκα....(τοσο απλα) :welcome:

Συμφωνώ. Δυστυχώς όμως όλοι μας βλέπουμε παιδιά 18,19,20 ή ακόμα και κάτω των 18 με εμπειρία ελάχιστη στο γυμναστήριο να κάνουν χρήση αασ γιατί απλά θέλουν να βγουν και να πουν έχω σωματάρα και να κάνουν το κομμάτι τους στην παραλία. Τέτοια άρθρα είναι καλό να υπάρχουν και να τονίζονται. Έτσι τουλάχιστον ο κάθε άνθρωπος θα ξέρει τα συν και τα πλην και θα αποφασίσει. Άλλωστε υπεύθυνος του εαυτού του είναι....

ελμερ
10-02-12, 16:26
Δημητρη εχεις δικιο...και γω οταν εκανα γυμναστικη και ημουν 19 χρονων,αν καποιος με εψηνε φοβαμαι πως θα εκανα χρηση...δεν ειχα την ωριμοτητα που εχω τωρα....καλο ειναι να τονιζονται τα αρνητικα που ειναι πολλα ,μην νομιζει καποιος πως ειναι κατι ευκολο...απ την αλλη οπως μπορei καποιος να πινει καθε μερα 2 μπουκαλια ουισκι,να καπνιζει 5 πακετα τσιγαρα,να ειναι 1.70 και 140 κιλα (η να τα κανει και ολα αυτα μαζι) και να μην τον ενδιαφερει η υγεια του,το ιδιο μπορei να κανει καποιος και με τα αας.....(οπως λενε και στην ταινια "saw" "it w your choice" :welcome:

Dimitrios
10-02-12, 16:35
Δημητρη εχεις δικιο...και γω οταν εκανα γυμναστικη και ημουν 19 χρονων,αν καποιος με εψηνε φοβαμαι πως θα εκανα χρηση...δεν ειχα την ωριμοτητα που εχω τωρα....καλο ειναι να τονιζονται τα αρνητικα που ειναι πολλα ,μην νομιζει καποιος πως ειναι κατι ευκολο...απ την αλλη οπως μπορei καποιος να πινει καθε μερα 2 μπουκαλια ουισκι,να καπνιζει 5 πακετα τσιγαρα,να ειναι 1.70 και 140 κιλα (η να τα κανει και ολα αυτα μαζι) και να μην τον ενδιαφερει η υγεια του,το ιδιο μπορei να κανει καποιος και με τα αας.....(οπως λενε και στην ταινια "saw" "it w your choice" :welcome:

Έχεις δίκιο! Απλά καλό είναι όπως πλέον υπάρχει ενημέρωση για τα ναρκωτικά, τα τσιγάρα( για τα ποτά όχι τόσο πιστεύω, που καταστρέφουν τα συκώτια και τα νεφρά και κατά τα άλλα οι κρεατίνες και τα νιτρικά κάνουν ζημιά...) έτσι πρέπει να υπάρχει και για τα αασ.
Τώρα ο καθένας κάνεις τις επιλογές του και τα κάθε επιλογή έχει τα + και τα - της. ;)

harontas.gr
03-04-12, 19:39
Τα αναβολικα απαγορευονται, ετσι δεν ειναι? αυτοι που κατεβαινουν σε olympia και σε τοπικους αγωνες δεν παιρνουν τετοια φαρμακα?ακομα και αν τα παιρνουν δεν εχουν προβληματα υγειας?.......:green:

giannis_ex
20-06-12, 20:16
Εφοσον το καθε ατομο ειναι κυριος και υπευθυνος του εαυτου του και του σωματος του και με δεδομενο παντα οτι τα αασ δε σου δημιουργουν καμια εντονη επιθετικοτητα, ταση καταστροφης του διπλανου σου, κανιβαλισμου κτλ (οπως πχ με αλλα ναρκωτικα), θεωρω οτι θα επρεπε να υπαρχει σωστοτερη (=πληρης+αντικειμενικη) ενημερωση γυρω απο το θεμα και κυριως σε ενα τετοιο φορουμ!

Επισης δεν πειστηκα καθολου γιατι ειναι πιο "ορθο" καποιος να χρησιμοποιει αασ για αγωνιστικους σκοπους (και να τον θαυμαζουμε κιολας) και οχι για οποιονδηποτε αλλο λογο του κοσμου αυτος επιλεγει και προτιμα βασει του χαρακτηρα του (απο γκομενες μεχρι street fighting, ματαιοδοξια, ναρκισσισμος κτλ κτλ). Εγω θεωρω οτι ο τελευταιος λογος που θα χρησιμοποιουσα αασ ειναι για αγωνιστικους σκοπους ή για το καταραμενο το χρημα, χωρις φυσικα να κατακρινω καποιον που το κανει, το αντιθετο ομως συμβαινει κατα κορον απ'οτι ειδα. Επισης το τι ειναι παρανομο και τι νομιμο δεν ειναι επιχειρημα, γιατι αυτα αλλαζουν κατα εποχες και περιοδους (δειτε πχ το χασις ιστορικα στην ελλαδα) και γιατι κρυβονται απο πισω μεγαλα συμφεροντα με τις φαρμακοβιομηχανιες που δε μπορουμε να γνωριζουμε.

Δεν αποσκοπω καπου με αυτα που γραφω εφοσον οι αποφασεις εχουν ληφθει ηδη απο τους υπευθυνους του φορουμ, απλα το κανω για να τονισω οτι στον ψυχισμο και την αυτοδιαθεση καθενος δε μπορουμε να επεμβαινουμε βασει της δικης μας υποκειμενικοτητας. Αν μας ενδιαφερει πραγματικα και δεν κρυβονται αλλα απο πισω, οφειλουμε να παρεχουμε σωστη, αντικειμενικη πληροφορηση και απο κει και περα καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του. :welcome:

tasos2
20-06-12, 21:14
Επισης δεν πειστηκα καθολου γιατι ειναι πιο "ορθο" καποιος να χρησιμοποιει αασ για αγωνιστικους σκοπους (και να τον θαυμαζουμε κιολας) και οχι για οποιονδηποτε αλλο λογο του κοσμου αυτος επιλεγει και προτιμα βασει του χαρακτηρα του (απο γκομενες μεχρι street fighting, ματαιοδοξια, ναρκισσισμος κτλ κτλ).

Aμα βγαζεις λεφτα απο τους αγωνες φυσικα και ειναι πιο ορθη επιλογη απο καποιον που τα παιρνει ετσι. Οι ρονι κολεμαν θα ταν χαζος αν δεν επαιρνε. Του αλλαξαν τελειως τη ζωη απο οικονομικη αποψη, ακομα και τη δουλεια του τωρα εθελοντικα την κανει δεν χρειαζεται να δουλευει για να ζει.

TRIANTAFYLLOU
20-06-12, 22:17
μη λέτε πράματα χωρίς να ξέρετε και ότι μας συμφέρει το υιοθετούμε .

ο κόλεμαν έγινε ολύμπια πολλες φορες και κέρδισε χρήμα , άλλος μπορεί να κερδίσει πολυ περισσότερα χωρίς να γίνει ολύμπια αν έχει μυαλό και είναι καλός επιχειρηματίας , στο τέλος κάνουμε ταμείο , όταν ο κόλεμαν μπαινοβγαίνει τελευταία στα νοσοκομεία και ο ίδιος μπορεί να πεί ας τα βάλω στον πάτο μου τα λεφτα τωρα .
αν περάσουν μερικά χρόνια και ρωτήσει κανείς τον κόλεμαν αν άξιζε όλο το νταλαβέρι , θα πεί ένιωσα μεγάλη χαρα γιατι πήρα 8 φορές το ολύμπια ήμουν στην κορυφη του σπόρ και αυτο αντισταθμίζει ακόμα και την πτώση , γιατι όσο πιο ψηλά ανεβαίνει κάποιος με τόση μεγαλύτερη δύναμη θα φάει τα μούτρα του , ενας όμως που δεν μπήκε ούτε δεκάδα η ποτε δεν έφτασε εκεί , να δούμε τι απολογισμό θα κάνει , μόνο τότε μπορεί να πεί αν τελικα άξιζε

ο σκοπός είναι να έχεις το χρήμα και να έχεις ποιότητα ζωής
και ποιός ο λόγος να πάρει καποιος για την παραλία όταν λέμε ότι ενα σώμα μπορεί να είναι όμορφο και κοινα αποδεκτό χωρίς να είναι υπερβολικά μεγάλο , αρκεί να είναι γυμνασμένο και γραμωμένο

ο παραλιακός θα τα πάρει για την παραλία και λές άντε θα το κάνει μια φορα τον χρόνο , αν όμως του αρέσει και βλέπει μετα με το που φεύγει η επίδραση των αας γίνετε σαν μαραμένη μου γαρδένια , αυτο πιθανόν δεν θα τού αρέσει και μετα θα πεί θα ξαναπάρω , ε λοιπόν για πότε παθαίνει εξαρτηση χαμπάρι δεν παίρνει .

στούς αγώνες πάλι δεν είναι σωστο αλλα παλια ξεκινούσαμε κατεβαίναμε για χρόνια χωρίς να ακουμπήσουμε τίποτε , φτάναμε σε ενα επίπεδο και μετα εφόσον θέλεις να ανέβεις όπως σε όλα τα αθλήματα χρησιμοποιείς θεμιτα και αθέμητα μέσα , γιατι σε ενα αγωνιστικό δεν έχει σημασία η υγεία , αλλα η νίκη γι αυτό άλλωστε και ρισκάρει , ο άλλος για την παραλία αν καλιεργήσει το σώμα με σκοπό να είναι αρεστός ,για τις γκόμενες ενοείτε γιατι εφόσον δεν είναι αγωνιστικός ποιός άλλος να είναι ο λόγος , αλλα ξέχασα και για το ίδιο φύλο μερικοί και αυτο παίζει .

τότε αν του φάει την γκόμενα κανένας μαγκαρίκος με κοιλιά να μην αναρωτιέτε , η στην καλύτερη κανένας ίδιος που απλα δεν έχει δοκιμάσει η γκόμενα , γιατι αν το μοναδικό κρητήριο είναι το σώμα , ε κάπου κι αυτο το μπουχτίζεις , ειδικα αν είναι κανένας φλώρος που φοβατε να πάει σε καμια ταβέρνα με την γκόμενα να φάει κανένα μπινελίκι μην χαλάσει το σχήμα εκεί θα τον κλαινε και οι ρέγγες

έτσι για να μιλάμε απλα και ρεαλιστικα , αλλα επειδή έγινε μόδα αυτη η νοοτροπία στο τέλος θα το θεωρήσουμε και νορμάλ , αλλα αν σας δείξω άτομα που δεν έχουν ακουμπήσει τίποτε και παρ όλα αυτα έχουν ωραία σώματα που μπορούν ευκολα να διατηρήσουν γιατι δεν χρειάζονται αας και ενα σωρό άλλα πράγματα .

επίσης ποιός λέει ότι επειδή κάποιος πήρε και έχει μια φυσιολογική συμπεριφορα και δεν έχει παρενέργειες , δεν θα έχει και κάποιος άλλος , μην τρελαθούμε κιόλας και ας περάσουν χρόνια και να είναι χρήστης κάποιος και εκεί θα δεί πόσα απίδια πέρνει ο σάκος , όταν θα αρχίσουν τα όργανα κυριολεκτικά , μια καρδιά μια συκώτια μια πίεση και ενα σωρό άλλα όργανα .
μερικοί για φοντάν τα νομίζουν επειδη οι μάγκες που τα πουλάν τα ωραιοποιούν τα πράματα και νομίζουν επειδη τούς αγαπάνε και θέλουν να τούς φτιάξουν σωματικα , απλα να πουλήσουν θέλουν και άρχησε και ο κάθε πικραμένος (όχι ο πρώην πρωθυπουργός) να ζητάει αας .

αρωστημένα πράματα είναι και ας λένε ότι θέλουν , για μενα τυχεροί είναι όσοι δεν δοκίμασαν ποτε , αλλα όταν έχεις στόχους αγωνιστικούς και είναι κάποιος φτασμένος αθλητής και θέλει το κατι παραπάνω , όπως σε όλα τα αθλήματα δεν θα το πεί αλλα στη ζούλα θα τσιμπίσει και ας περνάει και αντιντόπινκ , αν δεν πιαστει είναι σαν να μην πήρε

vaggan
20-06-12, 22:25
για εμενα το να παρεις αας για παραλια ειναι απο τα πιο ποταπα πραγματα που εχω ακουσει...

tasos2
20-06-12, 22:34
μη λέτε πράματα χωρίς να ξέρετε και ότι μας συμφέρει το υιοθετούμε .

ο κόλεμαν έγινε ολύμπια πολλες φορες και κέρδισε χρήμα , άλλος μπορεί να κερδίσει πολυ περισσότερα χωρίς να γίνει ολύμπια αν έχει μυαλό και είναι καλός επιχειρηματίας , στο τέλος κάνουμε ταμείο , όταν ο κόλεμαν μπαινοβγαίνει τελευταία στα νοσοκομεία και ο ίδιος μπορεί να πεί ας τα βάλω στον πάτο μου τα λεφτα τωρα .
αν περάσουν μερικά χρόνια και ρωτήσει κανείς τον κόλεμαν αν άξιζε όλο το νταλαβέρι , θα πεί ένιωσα μεγάλη χαρα γιατι πήρα 8 φορές το ολύμπια ήμουν στην κορυφη του σπόρ και αυτο αντισταθμίζει ακόμα και την πτώση , γιατι όσο πιο ψηλά ανεβαίνει κάποιος με τόση μεγαλύτερη δύναμη θα φάει τα μούτρα του , ενας όμως που δεν μπήκε ούτε δεκάδα η ποτε δεν έφτασε εκεί , να δούμε τι απολογισμό θα κάνει , μόνο τότε μπορεί να πεί αν τελικα άξιζε


Aυτα ειναι αποψεις. Τωρα ειναι 50 και χρονων. Δεν ηταν μονο τα ολυμπια αλλα και οι διαφημισεις. Σιγουρα ολα τα λεφτα που εβγαλε και μαλιστα κανοντας τη καβλα του αντισταθμιζουν τα αρνητικα που εχει τωρα σε θεματα υγειας (προσωπικη μου αποψη). Εξαλου ειναι 50 χρονων και δεν ειναι και δε φαινεται να ειναι και αρρωστιαρης (σιγουρα θα εχει τραβηγματα βεβαια). Εδω αλλοι πεθαινουνε στα 60-65 λογω κακης ζωης μονο που αυτοι δουλευαν μια ζωη σε δουλεια που δε τους αρεσε και δε χαρηκαν και πολλα πραγματα. Απο τις 2 ζωες σιγουρα προτιμω του κολεμαν.

Εγω μιλαω γενικοτερα οταν υπαρχει καποιος σοβαρος οικονομικος λογος. Ας πουμε ο ηθοποιος που εκανε το θωρ πηρε λενε πολ πραμα. Τοσα λεφτα ομως πηρε απο την ταινεια και εγινε και διασημος ποιος μπορει να του πει οτι εκανε λαθος?


Για τους παραλιες συμφωνω απολυτα, αλλα απο την αλλη μπορει να θελουνε one night stands και να μη τους ενδιαφερει αν θα κρατησουνε την γκομενα. Αν και εγω πιστευω οτι δε πεφτουν ετσι οι γκομενες. Εμενα πολλες φορες μου χει γυρισει μπουμερανγκ γιατι καποιες νομιζουν αν δουν εναν γυμνασμενο οτι θα ειναι ολη μερα στο γυμναστηριο ή οτι θα ειναι ναρκισσιστης, εγωκεντρικος και τα λοιπ

TRIANTAFYLLOU
20-06-12, 22:56
η πλάκα είναι ότι ζούμε στην ελλάδα μιλάμε για ββ και για χρήμα και αναφερόμαστε στον μρ ολύμπια , όταν εδω σε μας κανείς αθλητής δεν έχει βγάλει μια και μόνο ξοδεύει και πρέπει να κάνει κανα δυο δουλειές να τα βγάλει πέρα .

ψάχνουμε γωνίες στο εικοσάρικο μου φαίνετε και γω σχεδόν 30 χρόνια ασχολούμε με το ββ και για χαβαλέ γίνομαι και 130 κιλα και τι έγινε , απο την μια έλεγα άτυχος που σταμάτησα ενω θα μπορούσα να κάνω καριέρα στο ββ , λόγω τού ατυχήματος το 89 , αλλα απο την άλλη το βλέπω θετικα και λέω ευτυχώς γιατι ποιός ξέρει τι κατάληξη θα είχα γιατι έτσι όπως ήμουν στο ανέβασμα δεν θα είχα τα φρένα και το είδα θετικα το ότι δεν συνέχησα να φτάσω σε επαγγελματικό επίπεδο

beefmeup
20-06-12, 23:25
Δεν αποσκοπω καπου με αυτα που γραφω εφοσον οι αποφασεις εχουν ληφθει ηδη απο τους υπευθυνους του φορουμ, απλα το κανω για να τονισω οτι στον ψυχισμο και την αυτοδιαθεση καθενος δε μπορουμε να επεμβαινουμε βασει της δικης μας υποκειμενικοτητας. Αν μας ενδιαφερει πραγματικα και δεν κρυβονται αλλα απο πισω, οφειλουμε να παρεχουμε σωστη, αντικειμενικη πληροφορηση και απο κει και περα καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του. :welcome:

μαν σωστη ενημερωση γινεται..
απλα καπου καπου γραφονται κ γραφικοτητες κ ακροτητες κ απο τους υποστηρικτες,αλλα κ απο τους πολεμιους..
κανεις δεν κρυβεται πισω απο το δαχτυλο του εδω περα,απλα δεν τα υποστηριζουμε ιδιαιτερα,χωρις αυτο να σημαινει πως θεωρουμε καταπτυστους αυτους που κανουν χρηση..

swimmer_90
21-06-12, 00:29
Κατα την ταπεινη μου αποψη,καποιος που παιρνει αασ,χωρις να το απαιτει το επαγγελμα του (αρα να εχει καποιο οικονομικο κερδος απο θεμα εμφανισης η/και αποδοσης) ειναι μεγας loser στη ζωη του...ξερω μπορει να ακουγεται καπως αλλα ετσι ειναι...πρεπει να εισαι πολυ λιγος σαν ανθρωπος και φοβερα κομπλεξικος με τον εαυτο σου,για να παιρνεις ped's μονο και μονο για να κανεις δικεφαλο 40 εκ η για καποιο αντιστοιχο λογο εν παση περιπτωση...

GeoDask
21-06-12, 00:50
Κατα την ταπεινη μου αποψη,καποιος που παιρνει αασ,χωρις να το απαιτει το επαγγελμα του (αρα να εχει καποιο οικονομικο κερδος απο θεμα εμφανισης η/και αποδοσης) ειναι μεγας loser στη ζωη του...ξερω μπορει να ακουγεται καπως αλλα ετσι ειναι...πρεπει να εισαι πολυ λιγος σαν ανθρωπος και φοβερα κομπλεξικος με τον εαυτο σου,για να παιρνεις ped's μονο και μονο για να κανεις δικεφαλο 40 εκ η για καποιο αντιστοιχο λογο εν παση περιπτωση...

Άποψη σου. :welcome:

Konstantinos!
21-06-12, 01:37
Κατα την ταπεινη μου αποψη,καποιος που παιρνει αασ,χωρις να το απαιτει το επαγγελμα του (αρα να εχει καποιο οικονομικο κερδος απο θεμα εμφανισης η/και αποδοσης) ειναι μεγας loser στη ζωη του...ξερω μπορει να ακουγεται καπως αλλα ετσι ειναι...πρεπει να εισαι πολυ λιγος σαν ανθρωπος και φοβερα κομπλεξικος με τον εαυτο σου,για να παιρνεις ped's μονο και μονο για να κανεις δικεφαλο 40 εκ η για καποιο αντιστοιχο λογο εν παση περιπτωση...

Φίλε μου χωρίς να θέλω να γίνω αγενής, αλλά μέγας λούζερ γίνεσαι όταν μπαίνεις στο τρυπάκι του τύπου "δες τον αυτόν τον τρυπημένο πως έγινε με τα χάπια, αν έπερνα και γω χάπια θα ήμουν χίλιες φορές καλύτερος" κάτι το οποίο λένε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ. Το πολύ λίγος και κομπλεξικός δε νομίζω πως βασίζεται στις επιλογές σου όσον αφορά τα αας αλλά τις διάφορες επιλογές σου κατά τη διάρκεια της ζωής σου. Κομπλεξικός και λίγος μπορεί να είναι κάποιος ο οποίος δεν έχει αγγίξει ποτέ του βάρη και κοιτά τους γυμνασμένους με απέχθεια και αποστροφή (υπάρχουν και τέτοιοι). Προσωπικά θεωρώ ΜΠΟΥΦΟΥΣ όχι αυτούς που παίρνουν αας γνωρίζοντας τις παρενέργειες, αλλά αυτούς που παρασέρνονται από 3ους να πάρουν το οτιδήποτε χωρίς καν να κάνουν μια στοιχειώδη έρευνα.
Από εκεί και πέρα είναι επιλογή του καθένα πως θα πορευτεί στη ζωή του. Π.χ θεωρείς εσύ μέγα loser κάποιον φίλο σου (που σίγουρα έχεις) ο οποίος τη βδομάδα κατεβάζει κάνα μπουκάλι ποτό, ή καμιά 10ρια πακέτα τσιγάρα; Και αυτά κάνουν τεράστιο κακό στην υγεία, αλλά δεν βλέπω να τα κατακρίνουμε με τον ίδιο τρόπο.


http://www.youtube.com/watch?v=-DbFBu_I_lA

:welcome:

Madd_Chadd
21-06-12, 01:41
O μονος λογος που δικαιολογω τα αας ειναι για να παιξει καποιος σε αγωνες και αυτο μετα τα 25 και εχοντας τουλαχιστον μια 5ετια προπονησης στη πλατη του καθαρος.

Οποιος δε ξερει τα βασικα και βιαζεται να μεταλλαχτει δε θα κερδισει τα αποτελεσματα που θα ειχε εαν ηταν γνωστης,το διαβασμα ειναι σημαντικο σε ολα τα πραγματα και εδικα σε αυτο που παιζεις με τις ορμονες και τη ψυχολογια σου.

Εχουμε πιτσιρικαδες 19 με 22 στο γυμναστηριο που μολις μπει ο μαιος ξεκινανε κυκλο γινοντε κομματια χωρις βεβαια να εχουν ενα αξιοπρεπες μυικο επιπεδο,το κρατανε για ενα 2μηνακι και μολις βγουν απο το κυκλο γινοντε λασπη.

Δυστυχως οι περισσοτεροι το κανουν για τους γυρω και οχι για τον εαυτο τους,αυτος για μενα ειναι ο λογος που οσο περναν τα χρονια μεγαλωνουν οι fitness κατηγοριες και χανεται το bodybuilding στην Ελλαδα.
Θελουν να γινουν μοντελα και οχι bodybuilders.

Εγω προσωπικα οταν ερθει η ωρα και πω θελω να ανεβω στη σκηνη και να αγωνιζομαι σε bodybuilding κατηγοριες θα παρω,αλλα μονο τοτε.Προς το παρον ομως βολευομαι με αυτο που κανω και μολις κολλησει το σωμα το ξαναβλεπω το θεμα.

Το σωμα ειναι σα το καλο ουισκι θελει το χρονο του,μη βιαζεστε και πινεται αυτο της χαμηλης ποιοτητας.;)

TRIANTAFYLLOU
21-06-12, 02:21
επίσης μεγαλύτερο σφάλμα και απαράδεκτο είναι το κουτσομπολιό δηλαδή ενω παραδεχόμαστε κάποια πράματα , ότι είναι λάθος ο τρόπος σκέψης ώς αναφορα την χρήση αας , σε ορισμένους δεν παύει όμως να είναι δικαίωμά τους σωστό η λάθος, όπως ενω λάθος είναι κάποιος να πίνει και να γίνετε κουδούνι , αλλα όταν δεν πειράζει κανέναν δεν υπάρχει θέμα , λέμε κάνει κακό στον εαυτό του .

όπως κακό στον εαυτό μας μπορει να κάνουμε και με τρόπους που δεν φαντάζετε κανείς , όπως η ψυχολογική καταπίεση το στρές , που έχουν ψυχοσωματικές καταστρεπτικές ιδιότητες , λέμε πχ το κάπνισμα δεν κάνει καλό και κάνει κακό στην υγεία , όταν ό άλλος έχει χίλια δυό προβλήματα και αυτο τον αρέσει και τον ηρεμεί εκεί τι να τον πείς

εμείς όπως έχω ξαναπεί παλιότερα κατεβαίναμε σε αγώνες και δεν είχαμε ιδέα απο αας , αλλα και όταν μάθαμε δεν καθόμασταν να κάνουμε τις κατίνες για το τί κάνουν οι άλλοι , αλλα όταν έχω πχ κοντα 30 χρόνια στο χώρο και βλάκας να ήμουν τα γράμματα πάλι θα τα μάθαινα , οφείλω να πώ και μια κουβέντα όταν μου δίνετε το βήμα έστω και μέσω ενός φόρουμ

γιατι αυτοί που τα λένε και κατακρίνουν τις περισσότερες φορές (όχι όλοι) είναι και αυτοί που δεν κάνουν και τίποτε , ούτε γυμνάζονται ούτε τα στοιχειώδη στην διατροφή και ισχύει αυτό που λένε όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια .

δεν υπάρχουν δηλαδή 2 κατηγορίες ανθρώπων οι καλοί αυτοί που δεν παίρνουν και οι κακκοί αυτοί που πέρνουν , αλλα αυτοι που κάνουν χρήση συνειδητα για τούς λόγους τους είναι ενήμεροι για τις παρενέργειες και την ορθολογική χρήση , όσο το δυνατόν , γιατι είπαμε σ αυτα δεν υπάρχει σωστη και λάθος δοσολογία , γιατι τα φάρμακα αντιδρούν διαφορετικά στον καθε οργανισμό .

και αυτοί που τα παίρνουν για να ικανοποιήσουν απλα την ματαιοδοξία τους , μη σκεπτόμενοι τις παρενέργειες και δεν τούς ενδιαφέρει τίποτε ούτε η υγεία ούτε η γυμναστική τούς αρέσει , απλα μόνο το αποτέλεσμα που είναι ενα σώμα για το καλοκαίρι να γίνει με οποιοδήποτε κόστος να τραβάνε τα βλέματα .

ξεχνώντας πως αν κάποιος είναι τενεκές και μπράτσα να κάνει ενας τενεκές με μπράτσα θα είναι , μόνο λεζάντα .

επίσης ένας που γυμνάζετε συστηματικα μοχθεί και τού αρέσει για χρόνια , αν τσιμπίσει κάτι δεν αφαιρείτε η αξία του και η προσπάθειά του

αλλα όπως σε όλα σε κανόνες συμπεριφοράς και αξιοπρέπειας όταν ζούμε στο κοινωνικό σύνολο , έτσι και στο θέμα των αας , πρέπει να υπάρχουν σωστα πρότυπα αθλητών , προπονητών , παραγόντων , που πάνω απ όλα είναι άνθρωποι και να περάσουν σωστα μυνήματα , γιατι αν πιστέψει ο πιτσιρικάς η ό κάθε αθλούμενος ότι χωρίς αυτα δεν πρόκειτε να κάνει τίποτε και είναι μονόδρομος , τότε ούτε προπόνηση δεν θα μπορεί να κάνει γιατι θα πιστέψει πως δεν μπορεί να του προσφέρει τίποτε και όλα είναι άδικος κόπος .

με το ζόρι και με νταηλίκι η ποινές και κυρώσεις δεν κόβονται αυτα , αλλα με σωστη πληροφόρηση και καθοδήγηση , απο ανθρώπους που να εμπνέουν εμπιστοσύνη και όχι να βλέπουν τον άλλο σαν ευρώ

tasos2
21-06-12, 09:53
η πλάκα είναι ότι ζούμε στην ελλάδα μιλάμε για ββ και για χρήμα και αναφερόμαστε στον μρ ολύμπια , όταν εδω σε μας κανείς αθλητής δεν έχει βγάλει μια και μόνο ξοδεύει και πρέπει να κάνει κανα δυο δουλειές να τα βγάλει πέρα .


Γενικοτερα μιλαω εγω ποτε το θεωρω ορθη επιλογη οχι στην ελλαδα και οχι συγκεκριμενα στους αγωνες. Ο mr olymbia ειναι παραδειγμα ανθρωπου που εκανε σωστη επιλογη κατα τη γνωμη μου σε σχεση με τον παραλια ή με καποιον που δεν εχει κανενα αλλο οικονομικο κερδος. ;)

swimmer_90
21-06-12, 11:08
Φίλε μου χωρίς να θέλω να γίνω αγενής, αλλά μέγας λούζερ γίνεσαι όταν μπαίνεις στο τρυπάκι του τύπου "δες τον αυτόν τον τρυπημένο πως έγινε με τα χάπια, αν έπερνα και γω χάπια θα ήμουν χίλιες φορές καλύτερος" κάτι το οποίο λένε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ. Το πολύ λίγος και κομπλεξικός δε νομίζω πως βασίζεται στις επιλογές σου όσον αφορά τα αας αλλά τις διάφορες επιλογές σου κατά τη διάρκεια της ζωής σου. Κομπλεξικός και λίγος μπορεί να είναι κάποιος ο οποίος δεν έχει αγγίξει ποτέ του βάρη και κοιτά τους γυμνασμένους με απέχθεια και αποστροφή (υπάρχουν και τέτοιοι). Προσωπικά θεωρώ ΜΠΟΥΦΟΥΣ όχι αυτούς που παίρνουν αας γνωρίζοντας τις παρενέργειες, αλλά αυτούς που παρασέρνονται από 3ους να πάρουν το οτιδήποτε χωρίς καν να κάνουν μια στοιχειώδη έρευνα.
Από εκεί και πέρα είναι επιλογή του καθένα πως θα πορευτεί στη ζωή του. Π.χ θεωρείς εσύ μέγα loser κάποιον φίλο σου (που σίγουρα έχεις) ο οποίος τη βδομάδα κατεβάζει κάνα μπουκάλι ποτό, ή καμιά 10ρια πακέτα τσιγάρα; Και αυτά κάνουν τεράστιο κακό στην υγεία, αλλά δεν βλέπω να τα κατακρίνουμε με τον ίδιο τρόπο.


http://www.youtube.com/watch?v=-DbFBu_I_lA

:welcome:το ποτο και η καταχρηση ειναι τελειως αλλο κεφαλαιο (στο οποιο εχεις δικιο)...εγω ποτε δεν μπαινω στη λογικη του "ελληνα" να λεω κοιτα αυτον με φαρμακα εγινε κτλ...δεν αφαιρω τη δουλεια που εκανε καποιος για να κανει σωμα...την αναγνωριζω ισα ισα!!αλλα το οτι πηρε χωρις λογο ειναι μεν δικαιωμα του,αλλα κατα τη γνωμη μεγα λαθος...και για να μην κουραζουμε το θεμα σε ρωταω εσενα κι οποιον αλλον του φανηκε καπως το ποστ...σκεψου και απαντα ειλικρινα...θεωρεις οτι καποιος που βαζει την υγεια του σε κινδυνο (αποδεδειγμενα) μονο και μονο για να ικανοποιησει το "εγω" του,το ναρκισισμο του αν θες,χωρις κανενα απολυτως κερδος η αναγνωριση εστω,ειναι πιστευεις υγειης προσωπικοτητα...?εγω νομιζω οτι πρεπει αυτος ο ανθρωπος να τα βρει με τον εαυτο του αρχικα γιατι καπου εχει χαθει...

8avos
21-06-12, 12:16
σωστό ή λάθος,υπάρχουν και τα αας!και βρίσκονται παντού.είναι σαν να ζητάμε να τρώμε ζαρζαβάτια
χωρίς ράντισμα.όποιος μπορεί και έχει δικό του κήπο ας αγοράσει βιολογικές ρίζες,ας πληρώσει κατανάλωση νερού,
κλπ κλπ.οι υπόλοιποι πάνε αγοράζουνε από σουπερ μαρκετ.κάποια πράγματα δεν είναι για όλους.
το ΚΑΚΟ με την στάση όμως αυτών που τα κατακρίνουν,είναι ότι αυτοί που τα χρησιμοποιούν νοιώθουν και
είναι δακτυλοδεικτούμενοι,χωρίς να μπορούν να συζητήσουν-ενημερώσουν τους υπολοίπους που ενδιαφέρονται
να ασχοληθούν,αφήνωντας έτσι το λόγο μόνο στους εμπόρους.
να είναι 2 φίλοι δλδ,ο ένας να χρησιμοποιεί και να μην το λέει στον άλλο γιατί θα φάει κράξιμο.και κάποια στιγμή
για τους χ-ψ λόγους ξεκινά να χρησιμοποιεί και αυτός που ήταν ενάντιος,σαφώς δεν θα το πεί στον φίλο χρήστη.
το ΚΕΡΔΟΣ εδώ το χει μόνο ο έμπορος.
γι αυτό ας αλλάξουμε αντίληψη ΟΛΟΙ μας για το θέμα,για τον πολύ απλό λόγο κάποια στιγμή θα χτυπήσει
και τη δική μας πόρτα(ή σε δικά μας πρόσωπα),αλλιώς εθελοτυφλούμε.και ενώ ο άλλος θα χρησιμοποιεί,
εμείς,που υποτίθεται οτι είμαστε οι εκ των έσω,θα λέμε "μη-δεν-666-φτου φτου σκόρδα"ενω θα περιμένει
μια διαφορετική στάση στα λεγόμενά μας,για να μας ανοιχτεί ίσως.
τότε πόσο γελοίοι θα φαινόμαστε άραγε?:unsure:

Konstantinos!
21-06-12, 13:55
το ποτο και η καταχρηση ειναι τελειως αλλο κεφαλαιο (στο οποιο εχεις δικιο)...εγω ποτε δεν μπαινω στη λογικη του "ελληνα" να λεω κοιτα αυτον με φαρμακα εγινε κτλ...δεν αφαιρω τη δουλεια που εκανε καποιος για να κανει σωμα...την αναγνωριζω ισα ισα!!αλλα το οτι πηρε χωρις λογο ειναι μεν δικαιωμα του,αλλα κατα τη γνωμη μεγα λαθος...και για να μην κουραζουμε το θεμα σε ρωταω εσενα κι οποιον αλλον του φανηκε καπως το ποστ...σκεψου και απαντα ειλικρινα...θεωρεις οτι καποιος που βαζει την υγεια του σε κινδυνο (αποδεδειγμενα) μονο και μονο για να ικανοποιησει το "εγω" του,το ναρκισισμο του αν θες,χωρις κανενα απολυτως κερδος η αναγνωριση εστω,ειναι πιστευεις υγειης προσωπικοτητα...?εγω νομιζω οτι πρεπει αυτος ο ανθρωπος να τα βρει με τον εαυτο του αρχικα γιατι καπου εχει χαθει...

Εγώ θα συμφωνήσω στο ότι υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι τα παίρνουν αγνοώντας παντελώς την τεράστια επικινδυνότητα τους και χωρίς καμία προηγουμένως έρευνα πάνω σε αυτά που είναι πρόθυμοι να καταναλώσουν. Από εκεί και πέρα ο καθένας είναι υπόλογος του εαυτού του. Προσωπικά αν βρεθώ σε αυτή την κατάσταση να έχω στον περίγυρο μου κάποιον σαν το παράδειγμα που έθεσες, εκτός αν είναι πολύ κοντά μου, δεν πρόκειται να μπω στη διαδικασία να του βάλω μυαλό η να το συμβουλέψω, διότι το πιο πιθανό θα είναι να με βγάλει λαλάκα και ζηλιάρη. Έπειτα, στην εποχή που ζούμε, οι περισσότερες πληροφορίες σε τέτοια θέματα είναι προσβάσιμες σε όλους, οπότε το άτομο αυτό δε θα έχει κάποια δικαιολογία ως πρόφαση. Να μιλούσαμε για δεκαετία 90, όταν το ίντερνετ δεν ήταν ευρέως διαδεδομένο, η άποψη που θα εξέφραζα και η αντιμετώπιση μου θα ήταν διαφορετική, αλλά τώρα... απλά ας πρόσεχε.


σωστό ή λάθος,υπάρχουν και τα αας!και βρίσκονται παντού.είναι σαν να ζητάμε να τρώμε ζαρζαβάτια
χωρίς ράντισμα.όποιος μπορεί και έχει δικό του κήπο ας αγοράσει βιολογικές ρίζες,ας πληρώσει κατανάλωση νερού,
κλπ κλπ.οι υπόλοιποι πάνε αγοράζουνε από σουπερ μαρκετ.κάποια πράγματα δεν είναι για όλους.
το ΚΑΚΟ με την στάση όμως αυτών που τα κατακρίνουν,είναι ότι αυτοί που τα χρησιμοποιούν νοιώθουν και
είναι δακτυλοδεικτούμενοι,χωρίς να μπορούν να συζητήσουν-ενημερώσουν τους υπολοίπους που ενδιαφέρονται
να ασχοληθούν,αφήνωντας έτσι το λόγο μόνο στους εμπόρους.
να είναι 2 φίλοι δλδ,ο ένας να χρησιμοποιεί και να μην το λέει στον άλλο γιατί θα φάει κράξιμο.και κάποια στιγμή
για τους χ-ψ λόγους ξεκινά να χρησιμοποιεί και αυτός που ήταν ενάντιος,σαφώς δεν θα το πεί στον φίλο χρήστη.
το ΚΕΡΔΟΣ εδώ το χει μόνο ο έμπορος.
γι αυτό ας αλλάξουμε αντίληψη ΟΛΟΙ μας για το θέμα,για τον πολύ απλό λόγο κάποια στιγμή θα χτυπήσει
και τη δική μας πόρτα(ή σε δικά μας πρόσωπα),αλλιώς εθελοτυφλούμε.και ενώ ο άλλος θα χρησιμοποιεί,
εμείς,που υποτίθεται οτι είμαστε οι εκ των έσω,θα λέμε "μη-δεν-666-φτου φτου σκόρδα"ενω θα περιμένει
μια διαφορετική στάση στα λεγόμενά μας,για να μας ανοιχτεί ίσως.
τότε πόσο γελοίοι θα φαινόμαστε άραγε?:unsure:

Στην πραγματικότητα το πήγες πολύ μακριά για τον εξής λόγο. Ακόμα και για τα "συνηθισμένα" συμπληρώματα διατροφής , όπως πρωτείνη και πολυβιταμίνη, πόσο μάλλον ΚΡΕΑΤΙΝΗ που είναι απαγορευμένη λέξη, στα σχολεία αναφέρονται με διθυραμβικά σχόλια τύπου αναβολικών ουσιών, τα οποία σου προσδίδουν χέρια και πλάτες και άλλες αμπελοφιλοσοφίες. Συμπέρασμα; Έλλειψη παιδείας, διότι κανένας σοβαρός άνθρωπος δε βρέθηκε να εξηγήσει σε αυτά τα παιδιά τι είναι αυτά, με αποτέλεσμα να μεγαλώνουν και να κουβαλάνε αυτές τις ημιμάθειες μαζί τους, και γνωρίζουμε πολλοί βέβαια πως η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας.

swimmer_90
21-06-12, 14:22
αν κάποιος είναι τενεκές και μπράτσα να κάνει ενας τενεκές με μπράτσα θα είναι , μόνο λεζάντα .

επίσης ένας που γυμνάζετε συστηματικα μοχθεί και τού αρέσει για χρόνια , αν τσιμπίσει κάτι δεν αφαιρείτε η αξία του και η προσπάθειά του

Σωστες κουβεντες...:clap:

TRIANTAFYLLOU
21-06-12, 16:18
σωστό ή λάθος,υπάρχουν και τα αας!και βρίσκονται παντού.είναι σαν να ζητάμε να τρώμε ζαρζαβάτια
χωρίς ράντισμα.όποιος μπορεί και έχει δικό του κήπο ας αγοράσει βιολογικές ρίζες,ας πληρώσει κατανάλωση νερού,
κλπ κλπ.οι υπόλοιποι πάνε αγοράζουνε από σουπερ μαρκετ.κάποια πράγματα δεν είναι για όλους.
το ΚΑΚΟ με την στάση όμως αυτών που τα κατακρίνουν,είναι ότι αυτοί που τα χρησιμοποιούν νοιώθουν και
είναι δακτυλοδεικτούμενοι,χωρίς να μπορούν να συζητήσουν-ενημερώσουν τους υπολοίπους που ενδιαφέρονται
να ασχοληθούν,αφήνωντας έτσι το λόγο μόνο στους εμπόρους.
να είναι 2 φίλοι δλδ,ο ένας να χρησιμοποιεί και να μην το λέει στον άλλο γιατί θα φάει κράξιμο.και κάποια στιγμή
για τους χ-ψ λόγους ξεκινά να χρησιμοποιεί και αυτός που ήταν ενάντιος,σαφώς δεν θα το πεί στον φίλο χρήστη.
το ΚΕΡΔΟΣ εδώ το χει μόνο ο έμπορος.
γι αυτό ας αλλάξουμε αντίληψη ΟΛΟΙ μας για το θέμα,για τον πολύ απλό λόγο κάποια στιγμή θα χτυπήσει
και τη δική μας πόρτα(ή σε δικά μας πρόσωπα),αλλιώς εθελοτυφλούμε.και ενώ ο άλλος θα χρησιμοποιεί,
εμείς,που υποτίθεται οτι είμαστε οι εκ των έσω,θα λέμε "μη-δεν-666-φτου φτου σκόρδα"ενω θα περιμένει
μια διαφορετική στάση στα λεγόμενά μας,για να μας ανοιχτεί ίσως.
τότε πόσο γελοίοι θα φαινόμαστε άραγε?:unsure:


εσύ μπορεί να μιλάς υποθετικά εγω όμως το έχω βιώσει το έργο , δηλαδή φίλος αδερφός που κάναμε μαζί προπόνηση και πάντα μου έλεγε πόσο δυνατός ήμουν ενω αυτός έκανε τα ίδια κιλά με μένα αν και μικρότερος μετα απο 22 χρόνια ενω τωρα είναι γυμναστής σε σχολείο μου είπε ότι τότε με έλεγε δυνατό γιατι αυτός έπαιρνε και κάτι ψιλά απο φαρμακείο και εγω δεν ήξερα τίποτε , γιατι ήμουν πιο καινούριος , δηλαδή τι καινούριος αυτός είχε τουλάχιστον 3 χρόνια περισσότερη προπόνηση απο μενα και δεν μου έλεγε τίποτε γι αυτα γιατι εγω είχα λιγότερο απο χρόνο.

και τον ευχαριστώ γι αυτό , τι είναι τα αας το κουτσομπολιό της ημέρας να καθόμαστε και να μιλάμε γι αυτα με άσχετους ?

είναι όπως έχω ξαναπεί να δείχνεις τσόντα σε ανήλικο , αυτό είναι δηλαδή το πρόβλημα? να μαθαίνει ο καθένας που πάει να γυμναστεί γι αυτά ? όταν θα έρθει ο καιρός και το πλήρωμα τού χρόνου για κάποιον θα τα μάθει .

εγω προσωπικα σε όποιον έχω μιλήσει γι αυτα ήταν μετα απο ώριμη σκέψη και τσεκάρισμα του χαρακτήρα του αθλούμενου και αν υπήρχε λόγος θα μιλούσα και ας με κατηγορήσουν γι αυτο , δεν με νοιάζει .

μάθαμε το πήρε ο κόλος μας παραμύθι και όλοι πια για αας μιλάν και θέλουν να ενημερώνονται λές και είναι το βασικό ζήτημα όταν πάει καποιος να γυμναστεί , θέλει η πο@τ@να να κρυφτεί κι χαρα δεν την αφήνει

όποιος δεν έχει τ α@χ@δια να γυμναστει και να μοχθήσει ψάχνει τον εύκολο δρόμο και αν κάποιος έχει γνώσεις στην προπόνηση και τις βασικές αρχές της σωματοδόμησης και έχει ασχοληθεί στην πράξη , εκείνος θα ψαχτεί να μάθει , βλέπετε οι γνώσεις πλέον είναι εύκολες μέσω του νετ και μέσω συζητήσεων με σωστα και έμπιστα άτομα για διασταυρωση στοιχείων .

όλα τα δάχτυλα δεν είναι το ίδιο και ούτε όλοι αντιδρούν και συμπεριφέρονται το ίδιο σε διάφορες ουσίες , αν είναι να δίνουμε σε όλους που θέλουν και γυμνάζονται φάρμακα να φτιαχτούν τα παιδια να κάνουμε κοινωνικό έργο , να πηγαίνουν τούμπανα στην παραλία .

άλλος πίνει μερικά ποτηράκια και κάνει κεφάλι και άλλος πίνει μια κάσα και γίνετε κουδούνι , δεν είναι το ίδιο έχει να κάνει με την ψυχοσύνθεση και το κοντρόλ που έχει ο καθένας , όσο μιλάμε γι αυτα τόσο διαφήμηση κάνουμε , σιγα μην νιώσουμε και τύψεις που δεν ενημερώνουμε τα καημένα τα παιδια , η ενημέρωση είναι δεν είναι το ζητούμενο αυτα , μόνο υπο προυποθέσεις και κατόπιν καθοδήγησης απο άτομο απολύτου εμπιστοσύνης

Andreas C.
21-06-12, 17:01
Θα πω και εγώ κάτι που έγινε πριν μερικούς μήνες και έχει σχέση με αυτά που λέει και ξανά λέει ο Ηλίας αλλα δεν τον ακούει κανένας :smash:

Πριν ενάμισι χρόνο ήρθε ένας στο gym που πηγαίνω και το κορμί του έδειχνε σαν να και μόλις ξεκινούσε!

Μέσα σε 7-8 μήνες έγινε μεγαλύτερος από εμενα και λέω εγώ τι στο διάλο πήρε αυτός και έκανε μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα αυτό που δεν κατάφερα να κάνω εγώ τόσα χρονια!

Να μην τα πολυλογώ έμεινε σε αυτό το επίπεδο μέχρι που χάθηκε που το gym! Εγώ επειδή μιλούσα με τους φίλους του μια μέρα τους ρώτησα μα που χάθηκε αυτός και έχει καιρό να τον δω και μου λέει ο ένας σταμάτησε γιατί δεν είχε λεφτά να βάζει ΑΑΣ :shock: :shock:

Τότε και μόνο τότε κατάλαβα τα λόγια του Ηλία ότι η μεγαλύτερη μ@λακία είναι η ψυχολογική εξάρτηση :thumbup:

TRIANTAFYLLOU
21-06-12, 17:15
Θα πω και εγώ κάτι που έγινε πριν μερικούς μήνες και έχει σχέση με αυτά που λέει και ξανά λέει ο Ηλίας αλλα δεν τον ακούει κανένας :smash:

Πριν ενάμισι χρόνο ήρθε ένας στο gym που πηγαίνω και το κορμί του έδειχνε σαν να και μόλις ξεκινούσε!

Μέσα σε 7-8 μήνες έγινε μεγαλύτερος από εμενα και λέω εγώ τι στο διάλο πήρε αυτός και έκανε μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα αυτό που δεν κατάφερα να κάνω εγώ τόσα χρονια!

Να μην τα πολυλογώ έμεινε σε αυτό το επίπεδο μέχρι που χάθηκε που το gym! Εγώ επειδή μιλούσα με τους φίλους του μια μέρα τους ρώτησα μα που χάθηκε αυτός και έχει καιρό να τον δω και μου λέει ο ένας σταμάτησε γιατί δεν είχε λεφτά να βάζει ΑΑΣ :shock: :shock:

Τότε και μόνο τότε κατάλαβα τα λόγια του Ηλία ότι η μεγαλύτερη μ@λακία είναι η ψυχολογική εξάρτηση :thumbup:

έτσι είναι έχω βαρεθεί να γράφω τα ίδια και τα ίδια και να αναλώνουμε ενα θέμα άδικα και να χάνονται πόστ επεξηγηματικά , δικαίωμα του καθένα είναι να λέει και να υποστηρίζει ότι θέλει , όταν όμως δεν έχει εμπειρία οφείλει να μαθαίνει για να σχηματίσει άποψη σωστη , αυτό είναι πληροφόρηση όχι να γράφουμε θεραπείες και τι να παίρνει ο καθένας , δεν αντιδράν όλοι το ίδιο σ αυτα , τραγικα πράματα άλλος δεν γυμνάζετε αν δεν παίρνει , πόσο αλήθεια είναι αυτή:thumbup:

amateur666
21-06-12, 17:19
Να μην τα πολυλογώ έμεινε σε αυτό το επίπεδο μέχρι που χάθηκε που το gym! Εγώ επειδή μιλούσα με τους φίλους του μια μέρα τους ρώτησα μα που χάθηκε αυτός και έχει καιρό να τον δω και μου λέει ο ένας σταμάτησε γιατί δεν είχε λεφτά να βάζει ΑΑΣ :shock: :shock:

:

tragik

vaggan
21-06-12, 20:43
Θα πω και εγώ κάτι που έγινε πριν μερικούς μήνες και έχει σχέση με αυτά που λέει και ξανά λέει ο Ηλίας αλλα δεν τον ακούει κανένας :smash:

Πριν ενάμισι χρόνο ήρθε ένας στο gym που πηγαίνω και το κορμί του έδειχνε σαν να και μόλις ξεκινούσε!

Μέσα σε 7-8 μήνες έγινε μεγαλύτερος από εμενα και λέω εγώ τι στο διάλο πήρε αυτός και έκανε μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα αυτό που δεν κατάφερα να κάνω εγώ τόσα χρονια!

Να μην τα πολυλογώ έμεινε σε αυτό το επίπεδο μέχρι που χάθηκε που το gym! Εγώ επειδή μιλούσα με τους φίλους του μια μέρα τους ρώτησα μα που χάθηκε αυτός και έχει καιρό να τον δω και μου λέει ο ένας σταμάτησε γιατί δεν είχε λεφτά να βάζει ΑΑΣ :shock: :shock:

Τότε και μόνο τότε κατάλαβα τα λόγια του Ηλία ότι η μεγαλύτερη μ@λακία είναι η ψυχολογική εξάρτηση :thumbup:αυτος φιλε αντρεα ειναι ο μοναδικος λογος που με αποτρεπει να χρησιμοποιησω τετοιες ουσιες..το συζητουσα και με ενα φιλο απο δω μεσα..;);)δεν μπορει να σκαω μυτη οταν πινω τους χυμους να σηκωνω 160 και 170 κιλα (γιατι γκαραντι θα τα σηκωνω αυτα τα κιλα)και να παρω καμια 10αρια μυικα κιλα και οταν σταματησω να επιστρεψω στα προηγουμενα κιλα και να γινω σε μυικοτητα οπως πριν. το εχω δει το εργο με πολλα γνωστα παιδια που μετα προσπαθουν να εξηγησουν τα ανεξηγητα...τωρα απο αποψη υγειας δεν νομιζω να επρρεασουν την υγεια μου ενα δυο κυκλοι αλλα σιγουρα θα επηρρεασουν το μυαλο μου

GeoDask
21-06-12, 21:02
αυτος φιλε αντρεα ειναι ο μοναδικος λογος που με αποτρεπει να χρησιμοποιησω τετοιες ουσιες..το συζητουσα και με ενα φιλο απο δω μεσα..;);)δεν μπορει να σκαω μυτη οταν πινω τους χυμους να σηκωνω 160 και 170 κιλα (γιατι γκαραντι θα τα σηκωνω αυτα τα κιλα)και να παρω καμια 10αρια μυικα κιλα και οταν σταματησω να επιστρεψω στα προηγουμενα κιλα και να γινω σε μυικοτητα οπως πριν. το εχω δει το εργο με πολλα γνωστα παιδια που μετα προσπαθουν να εξηγησουν τα ανεξηγητα...τωρα απο αποψη υγειας δεν νομιζω να επρρεασουν την υγεια μου ενα δυο κυκλοι αλλα σιγουρα θα επηρρεασουν το μυαλο μου

Eγώ μπήκα στο τριπ να διαβάσω περί αας αλλά ομολογώ ότι έχω μπερδευτεί και χεστεί ταυτόχρονα.

Ο φόβος αυτός μου προκαλεί τα εξής :

1. Με κάνει να μην θέλω να μπω καθόλου στο τριπ αυτό.
2. Πιστεύω οτι αν μπώ στο τριπάκι και δώ αποτέλεσμα (που θα δώ) στο τέλος δεν θα ξεκολλάω.

Σκέφτομαι επίσης και αυτά που λέει και ο vaggan. Τα συζητήσαμε άλλωστε.

Απο την άλλη δεν ξέρω τι θα έκανα αν είχα κάποιον και με έπαιρνε απο το χέρι που λέμε για να με καθοδηγήσει. Εκεί πιστεύω θα το σκεφτόμουνα πολύ πιο σοβαρά.

Άλλωστε ειναι διαφορετικό το να το συζητάς απο το να είσαι ένα βήμα πριν το κάνεις.

Εκεί λοιπόν θα έκανα τον εξης διάλογο με τον ευατό μου :
-Θα έλεγα ρε μ@λ@κ@ θες να κατέβεις σε αγώνες ;
-ΟΧΙ, θα απαντούσα.

-Ε τότε τι το σκέφτεσαι ;

Και κάπου εκεί θα τελείωνε το όλο θέμα.

Η αλήθεια είναι ότι το όλο θέμα με τα αας με γαργαλάει απο την μια αλλά με φοβίζει πολύ περισσότερο απο την άλλη.

TheWorst
21-06-12, 21:18
Το αρθρο απο 2008 αλλα δεν το'χω διαβασει , γιατι παλια δεν με ενδιεφερε ,ενω το εβλεπα πολλες φορες. Μπορει καποιος να πει τι παιζει σχετικα με την καταστροφη νεφρων και το προβλημα με την ινσουλινη και τον κινδυνο διαβητη?

vaggan
21-06-12, 21:35
ε ναι ρε φιλε φουσκωμα ξεφουσκωμα σαν να ειμαι σαμπρελα,αυξηση και μειωση δραματικα σε δυναμη μεσα σε λιγες βδομαδες και εγω καπου εκει να προσπαθω να εξηγω σε ολους τα πως και τα γιατι,γιατι οσο να ναι εξηγησεις θα δωσεις και μην μου πει κανεις οτι θα λεω σε ολους κλισε του τυπου δεν σε αφορα και κοιτα τη δουλεια σου...δεν ειμαι και τυπος που κρυβεται πισω απο το δαχτυλο του δε ξερω.αν μου ερθει η μουρλα θα το κανω μπορει του χρονου μπορει στα 40 μπορει και ποτε...ποιος ξερει

giannis64
21-06-12, 21:47
o μονος λογος που πρεπει να αποφευγοντε τα αας, ειναι επειδη ειναι πολυ ακριβα..:P:P:P







πλακα κανω εε!! ενα σπαμ απο μενα.

COBRA_STYLE
21-06-12, 22:19
ε ναι ρε φιλε φουσκωμα ξεφουσκωμα σαν να ειμαι σαμπρελα,αυξηση και μειωση δραματικα σε δυναμη μεσα σε λιγες βδομαδες και εγω καπου εκει να προσπαθω να εξηγω σε ολους τα πως και τα γιατι,γιατι οσο να ναι εξηγησεις θα δωσεις και μην μου πει κανεις οτι θα λεω σε ολους κλισε του τυπου δεν σε αφορα και κοιτα τη δουλεια σου...δεν ειμαι και τυπος που κρυβεται πισω απο το δαχτυλο του δε ξερω.αν μου ερθει η μουρλα θα το κανω μπορει του χρονου μπορει στα 40 μπορει και ποτε...ποιος ξερει

οσο περναει ο καιρος και μεγαλωνουμε,κυριως για μετα τα 40 εννοω,καλυτερα να μην μπλεκεις σε τετοια τρυπακια με aas.Ειδικοτερα αμα δεν το κανεις επαγγελματικα.Η αναρρωση αρχιζει και δυσκολευει μετα απο καποια ηλικια και δεν αξιζει το ρισκο για μενα.Εκτος αμα πας στα αλλα...

tasos2
21-06-12, 23:00
να παρω καμια 10αρια μυικα κιλα και οταν σταματησω να επιστρεψω στα προηγουμενα κιλα και να γινω σε μυικοτητα οπως πριν.

Kαι παλι καλα να λες αν γινεις οπως ησουν πριν. Θυμαμαι εναν που ειχανε βγαλει τις φωτογραφιες του στο youtube που εκανε πραγματικα καταχρηση, ισως ουτε αποθεραπειες, ειχε απιστευτο σωμα σαν επαγγελματια bber, εβγαλε καποια στιγμη φοβερη ακμη στο σωμα η οποια εξελιχθηκε σε εκζεμα και σταματησε εντελως (οχι μονο τα αας αλλα και το γυμναστηριο) ενω ταυτοχρονα επαιρνε και κορτιζονη για να του φυγουν οι φλεγμονες αλλα η κορτιζολη καταβολιζε και τους μυες και τα παντα. Πως ηταν το σωμα του μετα απο λιγους μηνες. Αστο δραματικη κατασταση. Μυικοτητα μηδεν, skinny-fat, χειροτερος απο πριν ξεκινησει να γυμναζεται μονο που του ειχε μεινει δωρακι σημαδια απο τις φλεγμονες στο σωμα του. Το απολυτο δραμα ο τυπος αλλα τα θελε και τα παθε. Προφανως δεν προσεχε καθολου. Ακομα και στους γιατρους που του ειδαν τις φλεγμονες αργησε να πει οτι ηταν χρηστης.

amateur666
21-06-12, 23:49
αυτος φιλε αντρεα ειναι ο μοναδικος λογος που με αποτρεπει να χρησιμοποιησω τετοιες ουσιες..το συζητουσα και με ενα φιλο απο δω μεσα..;);)δεν μπορει να σκαω μυτη οταν πινω τους χυμους να σηκωνω 160 και 170 κιλα (γιατι γκαραντι θα τα σηκωνω αυτα τα κιλα)και να παρω καμια 10αρια μυικα κιλα και οταν σταματησω να επιστρεψω στα προηγουμενα κιλα και να γινω σε μυικοτητα οπως πριν. το εχω δει το εργο με πολλα γνωστα παιδια που μετα προσπαθουν να εξηγησουν τα ανεξηγητα...τωρα απο αποψη υγειας δεν νομιζω να επρρεασουν την υγεια μου ενα δυο κυκλοι αλλα σιγουρα θα επηρρεασουν το μυαλο μου

καλα αυτο δεν ισχυει ακριβως ετσι..
η ταπεινη μ γνωμη.

GeoDask
22-06-12, 02:00
οσο περναει ο καιρος και μεγαλωνουμε,κυριως για μετα τα 40 εννοω,καλυτερα να μην μπλεκεις σε τετοια τρυπακια με aas.Ειδικοτερα αμα δεν το κανεις επαγγελματικα.Η αναρρωση αρχιζει και δυσκολευει μετα απο καποια ηλικια και δεν αξιζει το ρισκο για μενα.Εκτος αμα πας στα αλλα...

Tι εννοείς ;:green:

giannis_ex
22-06-12, 02:24
ε ναι ρε φιλε φουσκωμα ξεφουσκωμα σαν να ειμαι σαμπρελα,αυξηση και μειωση δραματικα σε δυναμη μεσα σε λιγες βδομαδες

Mην εισαι τοσο σιγουρος για αυτο φιλε μου. Ουτε για το αλλο με τα 170 κιλα γκαραντι που ειπες. Νομιζω οτι εισαι καπως παραπληροφορημενος σχετικα με τις δυνατοτητες των αασ. Ουτε γω γνωριζω αλλα αυτο μου φαινεται υπερβολικο, αλλος ενας μυθος με λιγα λογια. Φυσικα εχει σημασια ειδος, ποσοτητα και διαρκεια που θα παρεις.

Αρα καταληγω σε αυτο που εγραψα παραπανω, χρειαζεται περισσοτερη και σωστοτερη ενημερωση για να ξερει κανεις τι του γινεται γιατι μυθοι παιζουν απο ολες τις πλευρες, αποτρεπτικοι και δελεαστικοι. Απο κει και περα ειναι στην κριση του τι θα κανει. Λες και αν του καρφωθει καποιου στον εγκεφαλο να δοκιμασει, θα τον εμποδισουν μερικα μισα σχολια που θα διαβασει σε ενα φορουμ. Θα παρει και χωρις να γνωριζει επακριβως τι κανει και πως. Τοτε οντως θα ειναι πολυ πιο ευκολο να πεσει θυμα των εμπορων, που λετε παραπανω, και οχι στην αντιθετη περιπτωση.. :welcome:

tasos2
22-06-12, 09:53
Mην εισαι τοσο σιγουρος για αυτο φιλε μου. Ουτε για το αλλο με τα 170 κιλα γκαραντι που ειπες. Νομιζω οτι εισαι καπως παραπληροφορημενος σχετικα με τις δυνατοτητες των αασ. Ουτε γω γνωριζω αλλα αυτο μου φαινεται υπερβολικο, αλλος ενας μυθος με λιγα λογια. Φυσικα εχει σημασια ειδος, ποσοτητα και διαρκεια που θα παρεις.


Kαθολου υπερβολικο!! Ενας γνωστος μου που επαιρνε, σηκωνε αρχικα 50 κιλα στον παγκο μετα απο προπονηση 3 χρονων και οταν πηρε διαφορα σε ενα διμηνο ειχε φτασει 90 για τις ιδιες επαναληψεις. Μεχρι να σταματησει και να αρχισει αποθεραπεια ειχε περασει τα 100. Αφου ο vaggan κανει 140 απο οτι λεει αναλογικα με την βελτιωση του αλλουνου θα μπορουσε να φτασει 170 με χημικη υποστηριξη.

Και το αλλο οτι εισαι σα σαμπρελα ετσι ειναι. Το χω δει με τα ματια μου. Τεραστιοι τυποι στο gym να γινονται φυσιολογικοι μεσα σε λιγους μηνες και το αναποδο

noz1989
22-06-12, 10:10
Kαθολου υπερβολικο!! Ενας γνωστος μου που επαιρνε, σηκωνε αρχικα 50 κιλα στον παγκο μετα απο προπονηση 3 χρονων και οταν πηρε διαφορα σε ενα διμηνο ειχε φτασει 90 για τις ιδιες επαναληψεις. Μεχρι να σταματησει και να αρχισει αποθεραπεια ειχε περασει τα 100. Αφου ο vaggan κανει 140 απο οτι λεει αναλογικα με την βελτιωση του αλλουνου θα μπορουσε να φτασει 170 με χημικη υποστηριξη.

Και το αλλο οτι εισαι σα σαμπρελα ετσι ειναι. Το χω δει με τα ματια μου. Τεραστιοι τυποι στο gym να γινονται φυσιολογικοι μεσα σε λιγους μηνες και το αναποδο

3 χρονια προπονηση κ εκανε 50 κιλα??? ποσες επαναληψεις εκανε 50???:unsure:

vaggan
22-06-12, 10:26
Mην εισαι τοσο σιγουρος για αυτο φιλε μου. Ουτε για το αλλο με τα 170 κιλα γκαραντι που ειπες. Νομιζω οτι εισαι καπως παραπληροφορημενος σχετικα με τις δυνατοτητες των αασ. Ουτε γω γνωριζω αλλα αυτο μου φαινεται υπερβολικο, αλλος ενας μυθος με λιγα λογια. Φυσικα εχει σημασια ειδος, ποσοτητα και διαρκεια που θα παρεις.

Αρα καταληγω σε αυτο που εγραψα παραπανω, χρειαζεται περισσοτερη και σωστοτερη ενημερωση για να ξερει κανεις τι του γινεται γιατι μυθοι παιζουν απο ολες τις πλευρες, αποτρεπτικοι και δελεαστικοι. Απο κει και περα ειναι στην κριση του τι θα κανει. Λες και αν του καρφωθει καποιου στον εγκεφαλο να δοκιμασει, θα τον εμποδισουν μερικα μισα σχολια που θα διαβασει σε ενα φορουμ. Θα παρει και χωρις να γνωριζει επακριβως τι κανει και πως. Τοτε οντως θα ειναι πολυ πιο ευκολο να πεσει θυμα των εμπορων, που λετε παραπανω, και οχι στην αντιθετη περιπτωση.. :welcome:αυτο το ποστ υσχυει και για το αλλο παλικαρι πιο πανω που ειπε οτι δεν ειναι ακριβως ετσι...λοιπον δεν θα πως λεπτομεριες αλλα παλικαρι του κοντινου περιβαλλοντος μου που εκανε 110 κιλα παγκο εβαλε τρια φαρμακα μαζι και πιεσε 150 κιλα ευκολα μεσα σε τρεις μηνες το βαρος το ανεβηκε κατα 12 κιλα με αυξηση της μυικοτητας και τα μπρατσα του απο τα 42 πηγαν στα 48 εκατοστα,και γενικα μεταμορφωθηκε απο δωκτορ τζεκυλ σε μιστερ χαυντ με αυτη την τριπλετα..αλλαξε και γκαρνταρομπα:green::green:επισης γεμισε κοκκινες ραγαδες στο στηθος.οταν το ονειρο τελειωσε και δεν υπηρχαν λεφτα για επομενο κυκλο η δυναμη του σε λιγες βδομαδες επεσε ραγδαια και ενω ο τυπος εκανε μερικα χρονια προπονηση αφησε και το γυμναστηριο.σε τι λοιπον ειμαι παραπληροφορημενος?νομιζεις οτι δεν εχω δει ατομα που ειναι σε κυκλους η οτι ειμαι πισω απο τον ηλιο??170 κιλα λοιπον που βρισκεις οτι ειναι υπερβολικα?εχω και παραδειγμα με φιλο πολυ κοντινο που με σωματικο βαρος 68κιλα πιεζε παγκο 130 και ηταν λες και τον ειχες περασει καλωδια τωρα ομως που το ονειρο τελειωσε και γιαυτον διχνει απλα ενας αδυναμος ανθρωπακος..ισχυριζεται ακομα οτι εχει τα ιδια κιλα αλλα οταν του λεω ελα ρε συ να κανουμε καμια προπονηση στο γυμναστηριο βρισκει συνεχεια δικαιολογιες...προφανως οταν παρει παλι θα ξαναερθει.:green:με ενα καλο λαδωμα που λες εν κατακλειδι φιλε μου πιστευω οτι θα σηκωσω πολυ παραπανω απο 170 ενδεικτικα το ειπα το νουμερο..

Spyrous
22-06-12, 10:49
Eγω θα παρακαλουσα τους mods να το κλεισουνε αυτο το θεμα γιατι εχει καραΞΕΦΥΓΕΙ μπαινουν στο φορουμ και παιδια κατο των 15ετων και βλεπουν αυτα και τριβουν τα ματια τους..Με τα φαρμακα ολα γινονται η μαγκια ειναι να τα κανεις χωρις αυτα
τα οποια και μενουνε ο πατερας μου ειχε φτασει 220kg ισιο και δεν εβαλε πρωτεϊνη στο στομα του ο ανθρωπος σταματηστε αυτην την συζητιση admins θερμη παρακλιση οποιος θελει ας ζητισει εισοδο στην χυμικη υποστηριξη εδω οι περισσοτεροι κανουμε γυμναστικη οχι πρωταθλητισμο..

tasos2
22-06-12, 11:04
3 χρονια προπονηση κ εκανε 50 κιλα??? ποσες επαναληψεις εκανε 50???:unsure:

8-10 εκανε και ηταν και 30 χρονων. Οκ ηταν αδυναμος και δεν ανεβαινε ευκολα, δεν τρεφοτανε και σωστα. Με τα φαρμακα ομως περασε τα 100 σε λιγους μηνες χωρις να φτιαξει και πολυ την ελλιπη διατροφη του. Ολη μερα με σκονη πρωτεινης και ξηρους καρπους την εβγαζε, μονο το βραδυ ετρωγε στερεο φαι το οποιο συνηθως ηταν τονος σε κονσερβα

vaggan
22-06-12, 13:38
Eγω θα παρακαλουσα τους mods να το κλεισουνε αυτο το θεμα γιατι εχει καραΞΕΦΥΓΕΙ μπαινουν στο φορουμ και παιδια κατο των 15ετων και βλεπουν αυτα και τριβουν τα ματια τους..Με τα φαρμακα ολα γινονται η μαγκια ειναι να τα κανεις χωρις αυτα
τα οποια και μενουνε ο πατερας μου ειχε φτασει 220kg ισιο και δεν εβαλε πρωτεϊνη στο στομα του ο ανθρωπος σταματηστε αυτην την συζητιση admins θερμη παρακλιση οποιος θελει ας ζητισει εισοδο στην χυμικη υποστηριξη εδω οι περισσοτεροι κανουμε γυμναστικη οχι πρωταθλητισμο..καλα εσυ γυρνα πλευρο οταν κοιμασαι γιατι βλεπεις ασχημα ονειρα....και δεν καταλαβα το θεμα γιατι να κλεισει?βλεπεις καμια προτροπη απο κανεναν για να παρει καποιος αας η μηπως λεμε ονοματα φαρμακων...οσο για μενα τασο εχω 145 τρεις το ανωτερο που εχω πιεσει χωρις σποτερ.ισως να εχω και μια 150.με σποτερ εχω κανει και 165 για τρεις:green:και ολοι νομιζαν οτι βοηθαγε ελαχιστα αλλα αυτος βοηθαγε πολυ.συμφωνω μαζι σου με καραμελες 170+θα σηκωνω

Spyrous
22-06-12, 13:47
Πλευρο γιατι να αλλαξω?Γιατι ουτε καν απαντας αυτο που ρωταει το τοπικ..και για να απαντισεις σε ενα τετοιο ερωτημα πρεπει να εχεις περει τετοιες ουσιες και να εισαι γνωστης οχι αερολογιες και ενα φιλαρακι μου και ενα ξαδερφακι μου

COBRA_STYLE
22-06-12, 13:56
Eγω θα παρακαλουσα τους mods να το κλεισουνε αυτο το θεμα γιατι εχει καραΞΕΦΥΓΕΙ μπαινουν στο φορουμ και παιδια κατο των 15ετων και βλεπουν αυτα και τριβουν τα ματια τους..Με τα φαρμακα ολα γινονται η μαγκια ειναι να τα κανεις χωρις αυτα
τα οποια και μενουνε ο πατερας μου ειχε φτασει 220kg ισιο και δεν εβαλε πρωτεϊνη στο στομα του ο ανθρωπος σταματηστε αυτην την συζητιση admins θερμη παρακλιση οποιος θελει ας ζητισει εισοδο στην χυμικη υποστηριξη εδω οι περισσοτεροι κανουμε γυμναστικη οχι πρωταθλητισμο..

Ψηλε πατα λιγο φρενο και κοιτα μην βαλεις και τα κλαμματα.Το ποστ σου ειναι εντελως ακυρο και επισης αμα δεν σαρεσει κατι και σου ξυνιζει να μην ξαναμπεις στο θεμα αυτο, απλα και ομορφα.

Συνεχισε τη γυμναστικη σου εσυ και ασε τον πρωταθλητισμο για τους αλλους τοτε.;)

tasos2
22-06-12, 14:47
Eγω θα παρακαλουσα τους mods να το κλεισουνε αυτο το θεμα γιατι εχει καραΞΕΦΥΓΕΙ μπαινουν στο φορουμ και παιδια κατο των 15ετων και βλεπουν αυτα και τριβουν τα ματια τους..Με τα φαρμακα ολα γινονται η μαγκια ειναι να τα κανεις χωρις αυτα
τα οποια και μενουνε ο πατερας μου ειχε φτασει 220kg ισιο και δεν εβαλε πρωτεϊνη στο στομα του ο ανθρωπος σταματηστε αυτην την συζητιση admins θερμη παρακλιση οποιος θελει ας ζητισει εισοδο στην χυμικη υποστηριξη εδω οι περισσοτεροι κανουμε γυμναστικη οχι πρωταθλητισμο..

Και πως ζουσε ρε φιλε χωρις πρωτεινη?? Αντε διαβασε τιποτα που λες και τους αλλους ασχετους. Εδω δε ξερεις τι ειναι πρωτεινη και λες τη γνωμη σου για τα στεροειδη?

giannis_ex
22-06-12, 14:59
Και πως ζουσε ρε φιλε χωρις πρωτεινη?? Αντε διαβασε τιποτα που λες και τους αλλους ασχετους. Εδω δε ξερεις τι ειναι πρωτεινη και λες τη γνωμη σου για τα στεροειδη?

Προφανεστατα εννοει συμπληρωματα πρωτεινης και οχι διατροφη χωρις πρωτεινη που μαλλον ειναι φυσει αδυνατο!

Εχω παρατηρησει οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα ειστε στην τσιτα ετοιμοι για καυγα και αρπαζεστε με το παραμικρο! Που να μπουκωνατε και στεροειδη! :green: Χαλαρωστε, κουβεντα κανουμε!

Devil
22-06-12, 15:03
ποσες @@κιες μπορει να εχουν γραφτει σε αυτο το τοπικ?:green:

κατα τα αλλα για αυτο μπηκα στο thread....




Εχω παρατηρησει οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα ειστε στην τσιτα ετοιμοι για καυγα και αρπαζεστε με το παραμικρο! Που να μπουκωνατε και στεροειδη! :green: Χαλαρωστε, κουβεντα κανουμε!

...αλλα με προλαβε ο γιαννης...

tasos2
22-06-12, 15:44
Προφανεστατα εννοει συμπληρωματα πρωτεινης και οχι διατροφη χωρις πρωτεινη που μαλλον ειναι φυσει αδυνατο!


To ξερω οτι εννοει αυτο αλλα επιμενω οτι δε ξερει τι ειναι πρωτεινη

Rigell
22-06-12, 16:24
Παιδιά εγώ θα πω μια φράση λίγο άσχετη και λίγο σχετική.Όποιος δεν έχει δοκιμάσει ναρκωτικά χάνει πολλά όποιος όμως δοκίμασε έχασε τα πάντα και το λέω αυτό μιας και τα αας είναι ένα είδος εξάρτησης από ένα σημείο και μετά και συγνώμη αν βγήκα off.

TRIANTAFYLLOU
22-06-12, 16:28
αυτο το τόπικ το ξεφτυλίσαμε απο αλλού ξεκινήσαμε και αλλού καταλήξαμε στο τέλος θα λέμε και συνταγές μαγειρικής και τα ζώδια , πολλα πόστ είναι για βόλτα σε άλλες παραλίες :P:P

TRIANTAFYLLOU
22-06-12, 16:52
Παιδιά εγώ θα πω μια φράση λίγο άσχετη και λίγο σχετική.Όποιος δεν έχει δοκιμάσει ναρκωτικά χάνει πολλά όποιος όμως δοκίμασε έχασε τα πάντα και το λέω αυτό μιας και τα αας είναι ένα είδος εξάρτησης από ένα σημείο και μετά και συγνώμη αν βγήκα off.

αυτο δεν είναι και τόσο άσχετο με το θέμα έτσι είναι και να τ ακούν μερικοί που λένε για ενημέρωση , σιγα μην βγάζουμε και θεραπείες αν αυτο θεωρείτε ενημέρωση να αρωστήσουμε για τα καλα τον κόσμο να χαζέψουν όλοι

εδω εμένα μου την δίνει και γι αυτο δεν το κάνω και ούτε πρόκειτε να είμαι όλη την ώρα για χρόνια να ψηρίζω το τι θα φάω να μετράω γραμμάρια να μην παραλείπω γεύματα και γενικα όλη η ζωή μου είναι να ζώ για να τρώω , εγω θέλω να τρώω για να ζώ , άλλο να κατεβαίνω σε αγώνες και να τα ψηρίζω όπως και το έκανα , αλλα δεν σφάξανε που θα είμαι όλη την ώρα σαν τα μωρα να τρώω με το ρολόι και στην τελικη όπως το μάθεις το σώμα εγω το έμαθα με 2-3 γεύματα και να κραταω 125 κιλα κρέας

πόσο μάλιστα με τα αας , συνέχεια και για χρόνια προκειμένου να διατηρηθεί ενα σώμα να παίρνουμε φάρμακα σαν άρωστοι , πόσο πια θα πάει αυτό και όταν μιλάμε για εξάρτηση άλλος ούτε προπόνηση δεν έχει όρεξη να κάνει μετα αν δεν πάρει τα νταλαβέρια, κατάντια δεν είναι αυτο ?

και δεν μιλάμε βέβαια για αγωνιστικούς με υψηλούς στόχους αλλα για τον καθένα που το θεωρεί πακέτο το γυμναστήριο με βάρη με τα αας για την επίτευξη ενός ωραίου σώματος

72K
22-06-12, 17:04
Το θέμα είναι ότι ο Ηλίας και όλοι όσοι είναι μεγαλύτεροι από το μέσο όρο του φόρουμ, προσπαθούμε να σας πούμε ότι η ζωή είναι ωραία για να τη χαραμίζετε με ψυχαναγκαστικές καταστάσεις του τύπου: Τι ώρα να φάω, τι ώρα να πάρω το χάπι μου και ου το καθεξής. Οταν κάποιος αποφασίσει να αγωνιστεί σε οποιοδήποτε άθλημα με αξιώσεις πρέπει να κάνει ότι απαιτέιται για να τα καταφέρει, χωρίς αμφιβολία.
Αλλά το να καταντήσεις εξαρτημένος ψυχή και σώμα, διότι πάντα ασχολείσαι με το τι κάνουν οι άλλοι γύρω σου και εξηγώ, (οτάδε που είναι φετοτούμπανος η δείνα που γουστάρει μπράτσα, ο 72Κ που αν και γέρος σηκώνει τα άντερα του), είναι τραγικό λάθος.
Αν καταφέρουμε να ασχολούμαστε με την πάρτη μας μόνο και την προσωπική μας πρόοδο ανεξάρτητως του κοινωνικού περίγυρου, δεν θα είχε λόγο ύπαρξης αυτό το τόπικ.

Spyrous
22-06-12, 17:10
Και πως ζουσε ρε φιλε χωρις πρωτεινη?? Αντε διαβασε τιποτα που λες και τους αλλους ασχετους. Εδω δε ξερεις τι ειναι πρωτεινη και λες τη γνωμη σου για τα στεροειδη?

Λοιπον 25χρονοι+(δεν αναφερομαι μονο σε εσενα) εγω ουτε μουρη πουλαω ουτε τιποτα ουτε σας μιλαω με πνευμα ουτε σας ειπα ασχετους κρεατινατιδες και οποιος δεν πιστευει ερχεται απο κοντα και τα βλεπει κανενα μα κανενα οφελος δεν εχω να λεω ψεματα..Τοτε οχι ουτε απο πρωτεινη ουτε τιποτα δεν ξερανε πριν 35+χρονια ασπρο ψωμι πατατες τιγανιτες και ζαχαρουχα γαλατα επιναν ....και 3ωρες γυμναστικη καθε μερα..

vaggan
22-06-12, 17:39
Πλευρο γιατι να αλλαξω?Γιατι ουτε καν απαντας αυτο που ρωταει το τοπικ..και για να απαντισεις σε ενα τετοιο ερωτημα πρεπει να εχεις περει τετοιες ουσιες και να εισαι γνωστης οχι αερολογιες και ενα φιλαρακι μου και ενα ξαδερφακι μουτι σχεση εχει αυτο που ρωτησα στο ποστ μου με αυτο εδω που μου απαντησες???δηλαδη με βαση αυτο εδω που γραφεις πρεπει να εχω παρει ναρκωτικα για να πω σε καποιον οτι προκαλουν σωματικη εξαρτηση και οτι οδηγουν σε θανατο για παραδειγμα...keep troling και συνεχισε να θεωρεις τα συμπληρωματα πρωτεινης ως σκονες που αυξανουν τη δυναμη..εδω ο μπουρναζος δεν μπορουσε να παρει μονος του 200 κιλα τα πηρε ο μπαμπας σου τα 220 με τρωγοντας ψωμι και τηγανιτες πατατες...εχετε ξεφτυλισει τα παντα εδω μεσα:P:P

vaggan
22-06-12, 17:42
ποσες @@κιες μπορει να εχουν γραφτει σε αυτο το τοπικ?:green:

κατα τα αλλα για αυτο μπηκα στο thread....



...αλλα με προλαβε ο γιαννης...devil αν δε σου αρεσει το τοπικ αντι να πουλας πνευμα μπορεις απλα να μην συμμετεχεις:thumbup:

Madd_Chadd
22-06-12, 17:47
Αυτα που εχω φαει σε ναρκωτικα δε τα εχετε φαει σε κρεας! :P:cool:

Βαγγελη για να πεθανεις απο ντρογκια θες πολυ πραμα,ενημερωτικα.;)

Spyrous
22-06-12, 17:52
Ναι μπορει να ειπες οτι προκαλουν σωματικη εξαρτιση αλλα γραφεις και χιλια δυο αλλα πραγματα οσο για τα κιλα δεν προκειται να το ξαναπω την φωτογραφια απο που ειμαι την ειδες οποτε 8ελεις ανεβαινεις και παμε σε 5ατομα που ηταν μπροστα και τα ρωταμε και καποια αλλα πραγματα που δεν μπορω να στα δειξω..οσο για τον κ.μπουρναζο ναι τον ειδε και απο κοντα οταν ειχε κατεβει σε αγωνες μαζι με τον φιλο του που αυτος θα αγωνιζοταν και ειχε γινει ολοκληρη φασαρια.....

beefmeup
22-06-12, 18:02
devil αν δε σου αρεσει το τοπικ αντι να πουλας πνευμα μπορεις απλα να μην συμμετεχεις:thumbup:

παρατηρηση σαν οφισερ εκανε για να πεσουν οι τονοι..δεν ηταν ουτε πνευμα,ουτε συμμετοχη στο τοπικ σε περιπτωση που δεν το πιασες.

αυτο που γραφεις για το πνευμα κ την συμμετοχη ισχυει κ για το ποστ του ηλια απο κατω?
γιατι πανω κατω το ιδιο με τον ντεβιλ γραφει κ με πνευμα αποτι διακρινω..


αυτο το τόπικ το ξεφτυλίσαμε απο αλλού ξεκινήσαμε και αλλού καταλήξαμε στο τέλος θα λέμε και συνταγές μαγειρικής και τα ζώδια , πολλα πόστ είναι για βόλτα σε άλλες παραλίες :tongue::tongue:

vaggan
22-06-12, 18:04
Ναι μπορει να ειπες οτι προκαλουν σωματικη εξαρτιση αλλα γραφεις και χιλια δυο αλλα πραγματα οσο για τα κιλα δεν προκειται να το ξαναπω την φωτογραφια απο που ειμαι την ειδες οποτε 8ελεις ανεβαινεις και παμε σε 5ατομα που ηταν μπροστα και τα ρωταμε και καποια αλλα πραγματα που δεν μπορω να στα δειξω..οσο για τον κ.μπουρναζο ναι τον ειδε και απο κοντα οταν ειχε κατεβει σε αγωνες μαζι με τον φιλο του που αυτος θα αγωνιζοταν και ειχε γινει ολοκληρη φασαρια.....:rolf::rolf::rolf::rolf::turtle::turtle::turtle:

vaggan
22-06-12, 18:12
παρατηρηση σαν οφισερ εκανε για να πεσουν οι τονοι..δεν ηταν ουτε πνευμα,ουτε συμμετοχη στο τοπικ σε περιπτωση που δεν το πιασες.

αυτο που γραφεις για το πνευμα κ την συμμετοχη ισχυει κ για το ποστ του ηλια απο κατω?
γιατι πανω κατω το ιδιο με τον ντεβιλ γραφει κ με πνευμα αποτι διακρινω..ισχυει για ολους οσους απαξιωνουν. το ποστ του ηλια δεν το προσεξα.και αλλοι κατα την δικη μου γνωμη γραφουν μαλακιες για να το πω οπως το ειπε ο ντεβιλ αλλα δεν το κανουμε θεμα μπιφ..χωρις παρεξηγηση...α και οι τονοι δεν πεφτουν λεγοντας στον αλλον οτι λεει μαλακιες...:welcome::welcome:δεν εχω προηγουμενα με τον ντεβιλ απλα ειμαι 33 και δεν δεχομαι να μου λεει ο καθενας οτι λεω μαλακιες και το παιρνω προσωπικα επειδη συμμετειχα σε αυτη τη συζητηση

aepiskeptis
22-06-12, 18:16
κοιτα να δεις

ενα θεμα γι αασ και συζηηηηηηηηητησηηηηηηηηηη


για να ανοιξουμε ενα θεμα σμολοβ, καθε μερα σκουοτ, καθε μερα πιεσεις παγκου, εκει ζζζζζζζζ νεκρικη ησυχια.

alexx
22-06-12, 18:54
Ειμαι καθετος στο να γινει locked το θεμα που ειπωθηκε πιο πανω. Καλο ειναι να υπαρχει ενημερωση για αιτιες που πρεπει να αποφευγονται οπως λεει και ο τιτλος,
Κατι ασχετο σε forum του εξωτερικου μου κανει εντυπωση το ποσο ευκολο ειναι να αναζητησεις πληροφοριες για αυτα και να μπεις σε μεγαλες κοινοτητες που ειναι αποκλειστικα για συζητησεις σχετικα με αας. Μου εκανε εντυπωσεις ποσες χιλιαδες μελοι εχουν τετοιου ειδους sites με αρκετους νεαρους μεσα. Ισως αυτοι το θεωρουν διαφορετικο να περνεις αας.

GeoDask
22-06-12, 20:08
Ειμαι καθετος στο να γινει locked το θεμα που ειπωθηκε πιο πανω. Καλο ειναι να υπαρχει ενημερωση για αιτιες που πρεπει να αποφευγονται οπως λεει και ο τιτλος,
Κατι ασχετο σε forum του εξωτερικου μου κανει εντυπωση το ποσο ευκολο ειναι να αναζητησεις πληροφοριες για αυτα και να μπεις σε μεγαλες κοινοτητες που ειναι αποκλειστικα για συζητησεις σχετικα με αας. Μου εκανε εντυπωσεις ποσες χιλιαδες μελοι εχουν τετοιου ειδους sites με αρκετους νεαρους μεσα. Ισως αυτοι το θεωρουν διαφορετικο να περνεις αας.

Τα αας στο εξωτερικό τα έχουν όπως τις καραμέλες.

72K
22-06-12, 20:16
κοιτα να δεις

ενα θεμα γι αασ και συζηηηηηηηηητησηηηηηηηηηη


για να ανοιξουμε ενα θεμα σμολοβ, καθε μερα σκουοτ, καθε μερα πιεσεις παγκου, εκει ζζζζζζζζ νεκρικη ησυχια.

Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάμε για σχοινί :welcome:

vaggan
22-06-12, 20:21
Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάμε για σχοινί :welcome:ποσα εχεις παγκο?

72K
22-06-12, 20:44
ποσα εχεις παγκο?

Ποσά έχεις deadlift? Από το πάτωμα μεχρι η μπάρα να αγγιξει το πουλάκι σου ;)

GeoDask
22-06-12, 20:46
Ποσά έχεις deadlift? Από το πάτωμα μεχρι η μπάρα να αγγιξει το πουλάκι σου ;)

Παίζεται το παιχνίδι ποιος την έχει μεγαλύτερη ;

tasos2
22-06-12, 20:47
Κατι ασχετο σε forum του εξωτερικου μου κανει εντυπωση το ποσο ευκολο ειναι να αναζητησεις πληροφοριες για αυτα και να μπεις σε μεγαλες κοινοτητες που ειναι αποκλειστικα για συζητησεις σχετικα με αας. Μου εκανε εντυπωσεις ποσες χιλιαδες μελοι εχουν τετοιου ειδους sites με αρκετους νεαρους μεσα. Ισως αυτοι το θεωρουν διαφορετικο να περνεις αας.

Kαι ελληνικα υπαρχουνε φιλε. Το bodybuilding.gr ειναι ειδικη περιπτωση και καλα κανουνε κατα τη γνωμη μου αλλα υπαρχουνε και ελληνικα bbing forums που ρωτας ελευθερα και σου απαντανε. Βεβαια το αν ειναι σωστη η απαντηση που θα παρεις ειναι αλλο θεμα

72K
22-06-12, 20:48
Παίζεται το παιχνίδι ποιος την έχει μεγαλύτερη ;

Θα παίξεις;

gym
22-06-12, 20:50
παιδια stay on topic....μην το τεντωνετε το θεμα...

GeoDask
22-06-12, 20:55
Θα παίξεις;

τσου.

72K
22-06-12, 20:56
τσου.

Τότε γιατί πετάγεσαι;

GeoDask
22-06-12, 21:00
Τότε γιατί πετάγεσαι;

Αυτό σε πείραξε δηλαδή ; χαλάρωσε λίγο τύπε.

beefmeup
22-06-12, 21:03
ισχυει για ολους οσους απαξιωνουν. το ποστ του ηλια δεν το προσεξα.και αλλοι κατα την δικη μου γνωμη γραφουν μαλακιες για να το πω οπως το ειπε ο ντεβιλ αλλα δεν το κανουμε θεμα μπιφ..χωρις παρεξηγηση...α και οι τονοι δεν πεφτουν λεγοντας στον αλλον οτι λεει μαλακιες...:welcome::welcome:δεν εχω προηγουμενα με τον ντεβιλ απλα ειμαι 33 και δεν δεχομαι να μου λεει ο καθενας οτι λεω μαλακιες και το παιρνω προσωπικα επειδη συμμετειχα σε αυτη τη συζητηση

αποτι θυμαμαι δεν αναφερθηκε κανεις σε σενα προσωπικα,οποτε καπου το χανεις..
κ ναι αποτι βλεπεις μαλακιες γραφονται στο θεμα..
infraction σε σενα,geodansk,72k..
παιδια λυπαμαι γιατι σας γουσταρω ολους σαν μελη,αλλα καμια φορα ακρη δεν βγαινει αλλιως.

αν θελετε μην το συνεχισετε..θερμη παρακληση.

TRIANTAFYLLOU
22-06-12, 21:11
τα είπαμε τα ξαναλέμε και πόσες φορες πρέπει να τα ξαναπούμε ακόμη , υπάρχει και η χημική ενότητα στο φόρουμ που για συγκεκρημενα άτομα υπο προυποθέσεις μπορούν να εχουν πρόσβαση .

αλλα οι ξένοι δηλαδή και τα ξένα σάιτ μπορεί σε κάποιους τομείς να είναι πιο μπροστα αλλα σε πολλούς έχουν ξεφύγει , τι σημαίνει δηλάδή ότι πρέπει να τούς έχουμε και πρότυπα? στο κάτω κάτω θα ζήσει κάποιος και χωρίς χημική ενότητα , αυτοι μπορεί να κάνουν και αλαξοκολιές , άλλο να κοιτάμε θέματα στην βιβλιογραφία και να διασταυρώνουμε προσωπικες απόψεις απο άτομο που εμπιστευόμαστε

και επειδη μπορεί ανώνυμα να γράφει και ο καθε τρελός και να λέει ότι θέλει , οι άλλοι δηλαδή πρέπει να τον ακούσουν με ευλάβεια? τι κολήματα είναι αυτα με τα αας, εμείς δηλαδή που δεν είχαμε ούτε νετ στα χρόνια μας όταν ερχόταν το πλήρωμα του χρόνου και υπο προυποθέσεις με τα σωστα άτομα που κερδισαν την εμπιστοσύνη μας δεν μαθαίναμε?

σε ενα φόρουμ μπορεί να γράφονται προσωπικες απόψεις δεν σημαίνει όλα είναι σωστα και πρέπει να τα κάνουμε τυφλά , τέτοια θέματα απαιτούν εμπιστοσύνη σ αυτον που θα τα πεί και η εμπιστοσύνη κερδίζετε , δεν πάμε σαν τα πρόβατα και ότι κυκλοφορεί επειδη μας το πρότειναν πρέπει να το πάρουμε

Polyneikos
18-08-14, 10:52
Ο Σταύρος Παπαδόπουλος, είχε πρόσφατα μια περιπέτεια με την υγεία του, την οποία θέλησε να γνωστοποιήσει, ενημερώνοντας και τον κόσμο του bodybuilding, οπότε το δημοσιεύουμε και εδώ :



Αγαπητοι μου φιλοι κ γνωστοι το μηνυμα μου αυτο απευθυνεται πιο πολυ στους λατρεις του σπορ της σωματικης διαπλασης . Σε νεους κ παλιοτερους. Νιωθω οτι θελω να ανοιξω την καρδια μου κ να σας πω πολλα τα οποια πρεπει να ακουσετε με προσοχη κ επειτα να κανετε τις επιλογες σας κ να βγαλετε τα συμπερασματα σας.
Απευθυνομαι σε ολους εσας που γνωριζω κ δεν γνωριζω με απολυτη αγαπη. Ξερω οτι θα βρεθουν πολλοι που θα πουνε ασχημα πραγματα γιατι ξερω οτι εχω κ αρκετους εχθρους εκτος απο φιλους κ οι εχτροι μου ειναι αυτοι που με κανουν να νιωθω οτι ισως εχω κανει κατι σημαντικο για να φτασω να τους ενοχλω. Ομως το μηνυμα μου απευθυνεται κ σε εκεινος που με μισουν, παντα με αγαπη.
Παρολα αυτα δεν με νοιαζει οτι κ αν υποθει γιατι νιωθω οτι ειμαι ενας απο αυτους που επιβιωσαν γιατι ο Θεος το θελησε, ισως κ μονο για να σας μεταφερω αυτα που οι αλλοι συναθλητες μας δεν μπορουν γιατι βρισκονται στο χωμα δυστυχως.

Πριν ξεκινησω το μηνυμα μου, θελω να ευχαριστησω δημοσια κ εγκαρδια τον φιλο κ συναθλητη μου Γιωργο Τουλιατο γιατι απο αυτα που εγραφε καθε μερα στο προφιλ του με ευαισθητοποιησε να κανω τις απαραιτητες κινησεις που επρεπε για να δω εγκαιρα τι συνεβαινε στην υγεια μου αλλα θελω να ευχαριστησω επισης τον θεραποντα ιατρο μου καρδιολογο κ. Διονυση Αντωνατο που του χρωσταω καθε μου ανασα αυτη την στιγμη.
Τον Φεβρουαριο του 2014 ξεκινησα να εχω εναν πονο αριστερα στο στηθος μου εκει που βρισκονται η μυικη ομαδα serratus anterior (μεσα στα γυμναστηρια συνηθιζουμε να αποκαλουμε αυτη την μυικη ομαδα «οδοντωτοι μυς» ) . Στην αρχη νομιζα οτι ειναι νευροπονος απο την προπονηση. Ομως αυτος ο πονος γινοταν ολο κ πιο εντονος οταν εκανα αεροβικη προπονηση δηλάδη, οταν ανεβαζα παλμους. Εκει αρχισα να συμπαιρενω οτι κατι ισως συμβαινει με την καρδια μου. Ξεκινησα κ εκανα τις απαραιτητες εξετασεις .
Καρδιογραφημα (ολα καλα), υπερηχο καρδιας(ολα καλα περα απο μια σχετικη υπερτροφια που ολοι οι αθλητες εχουν) , τεστ κοπωσεως .... εδω το διεκοψα λογο αυτου του πονου που αρχισε με τον καιρο να γινεται ολο κ πιο εντονος κ μαλιστα ειχε απηχηση κ στο σαγονι μου. Τις τελευταιες μερες οσο περναγε ο καιρο ειχε φτασει σε σημειο να με πιανει κ οταν περπατουσα μετα απο λιγο.
Ο γιατρος που πηγα εδω στο Πουκετ που ζω, μου συνεστησε να κανω αξονικη στεφανιογραφια για να δουμε τι γινεται μεσα στις αρτηριες μου. Δεν ηθελα να την κανω στην αρψχη γιατι εδω η υγεια ειναι πολυ ακριβη κ η εξεταση στοιχιζε, αλλα σκεφτηκα οτι για τα φαρμακα τοσο καιρο εδινα τοσα χρηματα, δεν πρεπει να θυσιασω κ για την υγεια μου καποια απο αυτα.
Οποτε εκανα την εξεταση κ το αποτελεσμα ηταν τραγικο...

Ειχα παει να προπονησω πελατες μου κ ο γιατρος θα επαιρνε τηλ την γυναικα μου να της πει πρωτα τα αποτελεσματα προφορικα κ μετα θα μας εδινε κ την εξεταση γραπτως. Η γυναικα μου δνε με επαιρνε τηλ κ νομιζα οτι το εκανε για να μην με ενοχλησει στην δουλεια μου. Οταν γυρισα μου ειπε το αποτελεσμα κ εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου. Σθενωση στην κεντρικη αρτηρια της καρδιας 95%.
Ο γιατρος της ειπε οτι αν κλεισει 100% θα παθω καρδιακη προσβολη κ θα πεθανω. Οποτε πρεπει να βιαστω κ να κανω το συντομοτερο αγγειοπλαστικη κ να τοποθετησουμε στεντ στην αρτηρια μου.
Δεν το πιστευα οτι συνεβαινε σε εμενα αυτο. Νομιζα μεχρι τοτε οτι ολα αυτα θα συμβαινουν παντα στους αλλους κ ποτε σε εμενα... εγω τα «επαιρνα» παντα σωστα με ολες τις προφυλαξεις, διαβαζα τα απαντα κ εκανα τα παντα... ομως.. η μανια μου να γινω ολο κ καλυτερος, η πλεονεξια μου με εκανε να ειμαι σε κυκλους για μακροχρονιο διαστημα για να βελτιονωμαι συνεχως, απολαμβανα τα βλεματα στην παραλια, τον κοσμο που με θαυμαζε κ ηθελε να φωτογραφιζεται μαζι μου, την αποδοχη που ειχα κ τις νικες μου στην σκηνη, τις επαγγελματικες μου επιτυχιες στις φωτογραφησεις κ ολο ενα περισσοτερη ζητηση για το ατομο μου σε δουλιες εδω στο εξωτερικο. Ειχα φτασει να ακουω ατομο της «Γερμανικης σχολης» οπου η καταχρηση πηγαινε συννεφο. Δεν με ενοιαζει τιποτα αλλο μα τιποτα, ουτε να βαζω χρηματα στην ακρη ουτε τιποτα. Μονο να γινομαι καλυτερος πιο μεγαλος κ πιο δυνατος να απολαμβανω τους καρπους κ να βελτιονομαι. Ημουν μηχανη ακουραστη η αναρρωση ηταν αμεση κ η κοπωση αγνωστη για μενα.
Ολα ομως ηρθαν στο μυαλο μου μα ολα οταν ξαπλωσα στο κρεβατι του χειρουργειου κ ξυπνιος παρακολουθουσα την επειχηρηση που εκαναν οι γιατροι για να μου σωσουν την ζωη. Δεν θα ξεχασω ποτε το ασπρο απο τον τρομο κ αγωνια προσωπο της μητερας μου κ το κλαμα που εριχνε.
Δεν θα ξεχασω ποτε οτι απο το 95% στενωση κ μετα σου κανουν μπαϊ πας επεμβαση ανοιχτης καρδιας κ οχι «μπαλονακι» κ τοποθετηση στεντ που μου εκαναν εμενα.... Μου ηρθε στο μυαλο κ η γυναικα που με παντρευτηκε με την ελπιδα να κανει οικογενεια κ ενα εχει ενα συντροφο στην ζωη της κ εγω ο ηλιθιος κ ξεροκεφαλος νομιζοντας οτι ημουν ατρωτος θα την αφηνα μονη στον κοσμο μονο κ μονο για την ματαιοδοξια μου.

Ας γυρισουμε λιγο πιο πισω λοιπον... εδω οι γιατροι μου λεγαν οτι πρεπει να την κανω εδω την επεμβαση γιατι ειναι επικινδυνο να πεταξω για Ελλαδα λογο θρομβωσεων κλτ (οπου κ θρομβωση ειχα κ μου εκαναν θρομβωληση παραλληλα με την αγγειοπλαστικη. Κλασσικα οι θρομβοι προερχονται απο τα 17-α ΑΑΣ) .
Εκει ηρθε η επεμβαση του φιλου κ συναθλητη μου ιατρου κ συγγραφεα Γ. Τουλιατου ο οποιος χωρις μεχρι τοτε να με εχει γνωρισει απο κοντα παρα μονο απο το ιντερνετ που κ εκει τον ειχα μπλοκαρει απο φιλο για ενα χρονο , εκεινος παρολα αυτα με εφερε χωρις 2η κουβεντα σε επαφη με τον γαμπρο του καρδιολογο Διονυσιο Αντωνατο κ ξεκινησε να με αναλαβει απο οταν ημουν στην Ταίλανδη ακομα .
Μου ειπε οτι πραγματικα δεν μπορω να πεταξω γιατι αυτο ειναι επικινδυνο αλλα μου ειπε να κανω 2 ενεσεις ιπαρινης τοπικα στην κοιλια κ καποια αλλα πραγματα κ εφτασα ζωντανος στην Ελλαδα οπου μου εκανε την επεμβαση.
Σωθηκα απο θαυμα κ αναθεωρησα για ολα στην ζωη μου. Ειμαι 6 μηνες εξω απο τα ΑΑΣ που τα χρησιμοποιουσα απο τα 17 μου εως κ πριν 6 μηνες στα 38 μου. Ημουν επισης μανιωδης καπνιστης κ ειχα κ το βεβαρημενο ιστορικο οτι ο πατερας μου πεθανε στα 48 του απο την ιδια παθηση. Πηγε για επεμβαση μπαι πας με βουλωμενη την κεντρικη αρτηρια 90 % κ αλλες 2 βουλωμενες 100% κ επαθε καρδιακη προσβολη στην επεμβαση οπου κ απεβιωσε.

Αγαπω κ σεβομαι ολα τα παιδια που προσπαθουν με τους αγωνες κ ονειρευονται αλλα θελω να προσεχετε ολοι γιατι η ζωη ειναι γλυκια οσο σκληρη κ αν ειναι καποιες φορες. Υπαρχουν ατομα που μας αγαπουν κ αξιζει να ζουμε κ να προσπαθουμε γι αυτους ολους ειτε ειναι μητερες μας, αδερφια μας, παιδια μας η γυναικες μας. Μην απογοητευτε τους ανθρωπους που σας αγαπουν κ μην τους κανετε να νιωσουν την ελειψη σας για την ματαιοδοξια.

Αυτη την στιγμη παρακολουθουμαι απο τον γιατρο μου χρησιμοποιω 2 φαρμακα για την καρδια μου καθημερινα. Κ κανω συχνες εξετασεις . Η διατροφη μου ειναι περα απο το κανονικο αψογη, κανω αεροβικη κ εχω βαλει το τρεξιμο στην ζωη μου (σιγανο γιατι ειμαι κ βαρυς κ ειναι μεγαλη επιβαρυνση για τα οστα αλλα κανω) κ εχω κοψει το καπνισμα εδω κ 16 μηνες. ΑΑΣ δεν εχω χρησιμοποιησει για τους τελευταιους 6 μηνες κ ουτε προκειται ξανα. Ο επομενος μου στοχος ειναι να φτιαξω το σωμα μου φυσικος κ να αγωνιστω ξανα στο αθλημα που αγαπω μεσω της ομοσπονδιας ΙΝΒΑ στην Ελλαδα.

Πρεπει πρωτα να αναρρωσω κ να μπορεσω να επαναφερω το δικο μου ορμονικο περιβαλλον το οποιο ειναι αρκετα χαμηλο λογο της χρησης που εκανα κ χρειαζεται υπομονη κ σωστη μεθοδο για να τα καταφερω. Δε μπορω πια να αναρρωνω οπως παλια απο τις προπονησεις κ διαχειριζομαι ετσι την προπονηση μου ωστε 1ο ρολο παιζει η αναρρωση. Ο γιατρος μου δεν με αφηνει να σηκωνω βαρια κιλα κ προσαρμοζομαι σε απολυτα τεχνικη προπονηση. Κραταω λιπος με το παραμικρο λογο χαμηλης παραγωγης τεστοστερονης κ εχω κ ενοχλησεις στον προστατη μου (οξεια προστατιτιδα) τον τελευταιο μηνα οπου κ εκει ακολουθω θεραπεια.
Με αγαπη προς ολους εσας απο καποιον που απο θαυμα εζησε για να σας τα διηγηθει.
Ευχομαι να προσεχετε, να ζητε την καθε μερα σαν να ειναι η τελευταια αλλα οχι με γλεντια κ μαλακιες. Αλλα με το να αποδιδετε αγαπη στα κοντινα στα προσωπα, να μην θεωρητε τιποτα δεδομενο κ ατρωτο κ να αποροφατε την καθε στιγμη κ την καθε εικονα γιατι δεν ξερουμε οταν κοιμηθουμε αν καταφερουμε να ξυπνησουμε.

• Το μηνυμα με την αδεια μου ελευθερο για αναδημοσιευση σε ολα τα Ελληνικα φορουμ σωματικης διαπλασης.



Θεωρώ ότι αυτη η κατάθεση ψυχής αποτελεί τροφή για σκέψη.

8avos
19-08-14, 09:33
Διαβάζεις διαβάζεις διαβάζεις και μετά από χρόνια λες αει και γ@μηθείτε όλοι σας,όταν δλδ ο άλλος σου λέει
με 7% λίπος στο 1.80 cm 80 κιλά ότι είναι γεννετικά προικισμένος και με μια πρωτείνη βοηθάται ο στόχος του.

Έπειττα έρχεται μια τέτοια εξομολόγηση και αναθεωρείς για την ποιότητα των γραπτών από άτομα που όντως
ανιδιοτελή προσπαθούν να βάλουν τις σκέψεις σου και τον τρόπο λειτουργίας στον ίσιο δρόμο. :bowdown:

υγ.Προσωπική άποψή μου.Οι ταμπέλες νάτουραλ καλά κάνουν και υπάρχουν.Όχι απλά επειδή είναι δικαίωμα
του καθενός να ονοματίζει το οτιδήποτε,αλλά για την στήριξη της ιδεολογίας της ιδέας αυτής.Δεν μπορείς να πας
σ ένα meeting 2CV με την φεράρι σου και να περιμένεις να σε προσέξουν! (sorry για το of)

TRIANTAFYLLOU
19-08-14, 16:43
το θεμα είναι κατα πόσο νατουραλ μπορει να θεωρηθεί ένας που επι σειρα ετων έχει κατεβάσει τον αγλέωρα και μετα να κατεβει νατουραλ , εφόσον αν ποτε δεν είχε ακουμπήσει το παραμικρό δεν θα ήταν έτσι και μιλάω γενικά αυτο ισχύει για όλους μας

αν κάποιος θέλει να κατεβεί νατουραλ κατεβαίνει, όπως παλια που κατεβαίναμε νατουραλ σε αγώνες που δεν είχαν ταμπέλα νατουραλ , απλα τα χρόνια πέρασαν το επιπεδο ξεφυγε , αλλα όποιος θελει κατεβαίνει όχι βέβαια σε χαρτ κορ ββ αλλα σε κάποια κατηγορία φίτνες , αν βέβαια το έχει αν δεν το έχει δεν σημαίνει σώνει και καλα επειδη γυμνάζετε και ασχολείτε με το ββ πρέπει να κατεβαίνει και σε αγώνες

όπως όποιος κάνει τζόκινκ δεν σημαίνει θα πάρει μέρος σε αγώνες στιβου

Eddie
19-08-14, 18:07
Σωστοτατος.. ^^ :clap:

Levrone
19-08-14, 18:12
Oπως εγραψα και πιο πανω μπραβο στο Σταυρο τον Παπαδοπουλο γιατι θελει μαγκια να βγεις και να πεις "κυριοι ειμαι μαλακας , αλλα εσεις μην ακολουθησετε το παραδειγμα μου για να μην παθετε οτι επαθα".

Ωστοσο πιστευει κανεις οτι αυτο θα εμποδισει τον τωρινο χρηστη να σταματησει τα ΑΑΣ?
Και γιατι το λεω?

Ενας που παιρνει θα πει απλα ενα "ε το παρακανε μαλλον, αλλα εγω προσεχω" ή "εγω παιρνω λιγο οχι πολυ" (και σκατα στα μουτρα του καθε ασχετου που παιρνει τα χαπια που του εδωσαν και εχει και αποψη αν αυτο που παιρνει ειναι πολυ ή λιγο) , "εε εγω εκανα τις εξετασεις μου και ξερω" , "ε ο αλλος πεθανε γιατι επαρνε χρονια , εγω ενα κυκλο εκανα μονο ετσι κι αλλιως αυριο δε θα κανω αλλο αφου θα εχω παντρευτει" ..

Αν οσοι δεν παιρνουμε ειμαστε "οι απο δω" και οσοι παιρνουν ειναι "οι απο κει" ,
ο Σταυρος Παπαδοπουλος ηταν στους "απο κει" και πλεον βρισκεται καπου στη μεση.
Αυτοι λοιπον οι "απο κει" , οι χρηστες πιο πολυ πιθανο ειναι να τον μισησουν που θα διεγειρε το φοβο τους παρα να το ξανασκεφτουν και να σταματησουν. Γιατι αν ηταν να σταματησουν θα το ειχαν κανει και μετα τους θανατους τοσων και τοσων αθλητων.

Εγω απλα θα πω οτι η γυμναστικη ειναι το ωραιοτερο δευτερευον πραγμα στη ζωη μας.
Απο κει και περα , ΣΗΜΕΡΑ (που γνωριζουμε τοσα) , καποιον που θα οδηγηθει στο ντοπινγκ μηπως γινει γνωστος και βγαλει 5 φραγκα (για βιοποριστικους λογους δηλαδη) ...αντε , αντε και να τον καταλαβω. Που δεν.. αλλα πες αντε..Αν δεν εχει να φαει καποιος και δεν εχει αλλη διεξοδο , σηκωνεις τα χερια ψηλα.
Αλλα το ντοπινγκ για χαβαλε-αγωνα , μοστρα και "να δω τα ορια μου σαν αθλητης" ειναι μια πληρης ελλεψη ιδανικων.. Πρεπει να εισαι εντελως "αδειος" για να παρεις φαρμακα για να αυξησεις τους μυες σου , δινοντας τους σχημα, δυναμη και μεγεθος που δεν πετυχες εσυ αλλα μια ενεση που καρφωσες.
Λιγο εγκυος δεν υπαρχει.

vaggan
19-08-14, 20:32
+1 ειναι σαν να δειξεις ντοκιμαντερ -οχι απλα εξομολογηση- σε καπνιστη για τους κυνδυνους του καπνισματος και εσυ να περιμενεις να κοψει το τσιγαρο καποιοι σιγουρα βεβαια θα προβληματιστουν καποιοι οχι.επιπλεον εχω να πω οτι σε καποιες περιπτωσεις μποντυμπιλντερς φταιει ο γαιδαρος (αλογιστη καταναλωση λιπαρων τροφιμων που επειδη εχουμε την αβαντα να παιρνουμε ουσιες με τρομερες λιποκαυστικες ιδιοτητες λεμε οκ δεν τρεχει τιποτα εμεις τρωμε τον αμπακα το φαρμακο δουλευει)βαραμε το σαμαρι (αας)και δεν μιλαω για τον σταυρο αλλα για παρα πολλους μποντυμπιλντερς που τρωνε σωρεια απο αηδιες σε τεραστιες ποσοτητες καθημερινα αντε μετα να μην σου φραξουν οι αρτηριες και να μην γεμισεις χοληστερινη εγω παντως αν εμπαινα στην διαδικασια να κανω κατι με αας θα ελεγα προσεχω την διατροφη μια τωρα θα την προσεχω δεκα γιατι εχουν την ταση να ανεβαζουν τις τιμες της χοληστερινης οπως και της πιεσης απο μονα τους ποσο μαλλον αν τα συνδυαζεις με τροφες γεματες λιπαρα μετατρεπεις το σωμα σε ορολογιακη βομβα

Mikekan
19-08-14, 21:33
Μικρό έως αμελητέο ποσοστό θα προβληματιστεί, έστω και λίγο. Μη κοροιδευόμαστε μεταξύ μας.

Υπάρχει πολύ ματαιοδοξία στο άθλημα. Και ματαιοδοξία μαζί με αμάθεια και έλλειψη παιδείας είναι επικίνδυνος συνδυασμός.

Polyneikos
19-08-14, 22:22
Eπειδή συζήτηση εχει αρχίσει να γίνεται πιο γενικου τύπου, τα τελευταια ποστς θα μεταφερθουν εδω

Αιτιες που πρεπει να αποφεύγονται τα ΑΑΣ... (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?2619-%CE%91%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CF%80%CF%81%CE%B5%CF%80%CE%B5%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%86%CE%B5%CF%8D%CE%B3%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CE%B1%CF%83&p=32035&viewfull=1#post32035)

του οποίου άρθρου τυγχάνει αρθρογράφος να ειναι ο ιδιος ο Σταυρος Παπαδόπουλος .:thumbup:

Pappous45
25-08-14, 10:39
πάνω απ όλα να είναι υγιής και να είναι μια κακή παρένθεση στην ζωή του αυτο το περιστατικό , έχει να προσφέρει πολλα με τις γνώσεις του τις βασικές και με την εξομολόγηση του αυτη σίγουρα έχει βοηθήσει και προβληματίσει πολλους

και το καλό είναι να μην γινόμαστε μετα Χριστό προφήτες αφού παθαίνουμε , αλλα να γίνετε μάθημα απο αυτα τα περιστατικά και να έχουμε όλοι το νού μας ότι κανείς δεν είναι άτρωτος

και έχουμε περιπτωσεις παλιών ββερ με πολύ λιγότερες γνώσεις πάνω στην φαρμακοδιέγερση και φτάσαν σε βαθια γεράματα και τωρα έχουμε συνέχεια περιστατικά θανάτων νεότατων ανθρώπων και αυτο είναι κρίμα

Μηπως γιατι οι παλιοι οπως λες επαιρναν μικρες δοσεις σε σχετικα μικρους κυκλους? Διαβαζα για το Andreas Muntzer ( νομιζω το εχω ξαναπει) και επαθα σοκ, ηταν συνεχεια μεσα, ********************************************************************************************************************************************************************************
Τι θελω να πω, κανεις δεν μπορει να σταματησει καποιον που εχει αποφασισει να κανει χρηση , αλλα απο την χρηση στην καταχρηση υπαρχει τεραστια διαφορα.. και η καταχρηση παντα κανει ζημια ( καμμια φορα και η χρηση, αν γινει χωρις καθολου ψαξιμο )

*** Απαγορεύεται η αναφορά απαγορευμένων ουσιών και στεροειδών στο φόρουμ. Mods Team ***

Χριστοφορος123
25-08-14, 14:19
Βασικά εγώ ξέρω ότι οι old school ( Arnold etc) έπαιρναν το φάρμακο λες και ήταν καραμέλες. Τρελές δόσεις καθώς ήταν και πιο αγνή εποχή δεν ήξεραν πολλά από παρενέργειες. Σήμερα οι bber παίρνουν πιθανόν λιγότερα απλά τα roids είναι πιο εξελιγμένα.

niksamaras
25-08-14, 14:42
Βασικά εγώ ξέρω ότι οι old school ( Arnold etc) έπαιρναν το φάρμακο λες και ήταν καραμέλες. Τρελές δόσεις καθώς ήταν και πιο αγνή εποχή δεν ήξεραν πολλά από παρενέργειες. Σήμερα οι bber παίρνουν πιθανόν λιγότερα απλά τα roids είναι πιο εξελιγμένα.

Ειτε τοτε, ειτε τωρα, τα αναβολικα ειναι ακριβως τα ιδια. Η διαφορα ειναι, οτι πλεον, στο παιχνι υπαρχουν και φαρμακα που δεν αναβολικα στεροειδη, οπως η αυξητικη ορμονη, η ινσουλινη, των διαφορων ειδων πεπτιδια, και τα τελευταια 4-5 χρονια, και τα SARM's (Selective androgen receptor modulator). Οι δοσεις που παιρνουν οι σημερινοι σε καμια περιπτωση δεν ειναι μικροτερη απο οτι επαιρναν τοτε.

Levrone
25-08-14, 15:17
Τι θελω να πω, κανεις δεν μπορει να σταματησει καποιον που εχει αποφασισει να κανει χρηση , αλλα απο την χρηση στην καταχρηση υπαρχει τεραστια διαφορα.. και η καταχρηση παντα κανει ζημια ( καμμια φορα και η χρηση, αν γινει χωρις καθολου ψαξιμο )

Πανω σ αυτο θελω να πω κατι.
Οπως γραφει και ο ιδιος ο Σταυρος ο Παπαδοπουλος για τις συνεπειες των ΑΑΣ αλλα και στην ιδια την περιγραφη της περιπετειεας του , το συνορο απ τη χρηση στην καταχρηση ειναι πολυ ευκολα προσπελασιμο. Η ματαοδοξια ταυτοχρονα εκτοξευεται. Το φαρμακο προκαλει αυτοματως ενα εθισμο. Κακα τα ψεματα , και το γραφω ανοικτα (με βαση και αυτα που διαβασαμε στις συνεπειες των ΑΑΣ πιο πανω αλλα και στην περιπετεια του) λυπαμαι που θα το γραψω ετσι στεγνα , αλλα εμενα αυτη η φαση που περιγραφει μου θυμισε ναρκομανη. Μου θυμισε το τονιζω.

Κατι ο εθισμος,
κατι το εμποριο για να βρω τη χρηση (δοση)
κατι οι παρενεργειες σωματικες και ψυχικες
θυμιζουν λιγο ναρκομανη. Απλα το ναρκομανη τον εχουμε συνδεσει με το παγκακι , τη διαπομπευση (κακως για μενα γιατι ενας ναρκομανης ειναι ενας ασθενης που ισως δε φταιει καποιες φορες για τις περιπετειες του) και το θανατο , ενω τον αθλητη των ΑΑΣ τον συνδεουμε με τη δυναμη, το ωραιο σωμα, την ευεξια (χωρις να ξερουμε το παρασκηνιο οπως δεν ξεραμε και ολα τα προσωπικα αυτα που περιεγραψε ο Σταυρος).
Αυτο μου θυμιζει εμενα και οποιος θελει ας πει οτι λεω μαλακιες.

Για να επανελθω ομως στο ζητουμενο.
Ρωταω.
Ειμαστε ολοι τοσο δυνατοι και σιγουροι για τον εαυτο μας που μπορουμε να παρουμε ΑΑΣ και να βαλουμε το φρενο εκει που εμεις θελουμε? Δε φοβομαστε καθολου πιθανη εμφανιζομενη ματαιοδοξια που μπορει να μας κανει να ξεπερασουμε τα ορια? Θεωρουμε οτι θα ελεγξουμε τοσο καλα τα ορια μας και τις αντοχες μας και θα τηρησουμε το μετρο κατα τη χρηση? Ο ιδιος ο Σταυρος τα λεει αυτα. "Νομιζα πως ημουν ατρωτος" λεει.. "Οι αλλοι θα πεθανουν εγω οχι".

Ποσοι καπνισαν απλα σε ενα παρτι και μετα το συνεχισαν και δεν μπορουσαν να το κοψουν?
Ποσοι ξεκινησαν απλα με ενα κυκλο αλλα γλυκαθηκαν και ηθελα κι αλλο?
Εγω -για να πω και για μενα- ημουν παντα αρνητικος στα συμπληρωματα , τα θεωρουσα του διαβολου , μεχρι το 2006 , και οταν πηρα μια πρωτεινη μετα ηθελα και αμινοξεα, και πολυβιταμινη , αλλα και γλουταμινη , και καζεινη και εχασα τη μπαλα , γιατι πολυ εγιναν για μενα κατι οικειο. Ξερετε ποσοι κανουν το βημα και μετα επειδη απλα "ξεφοβηθηκαν" το τραβανε λιγο παραπανω? Το οριο για να το βαλει καποιος πρεπει να το βαλει πριν μπει στο χορό για να μη χορεψει. Ετσι πιστευω εγω. Να πεις "παιρνω 5 συμπληρωματα αλλα σε κυκλους δεν μπαινω , κανει τζιζ"

Ας μη λεμε λοιπον με τοση σιγουρια "θα παρω αλλα λιγο" γιατι δεν ξερουμε πως θα μας βγει. Ας μην ειμαστε ειδικοι και σ αυτο , να ξερουμε αν παιρνουμε λιγο ή πολυ. Ο χορηγος των αναβολικων θα ειναι εκει να ...σπρωχνει πραμα. Το φρενο μονο εμεις μπορουμε να το βαλουμε.

Εγω -λεει- αν μπω θα παιρνω την καλυτερη ποιοτητα. Δηλαδη αν δεν εχεις λεφτα δε θα αρκεστεις στο φτηνο?
Εγω -λεει αλλος- αν μπω θα κανω εξετασεις συνεχεια. Δηλαδη αν βγαλεις μια ζημια θα μπορεσεις τοσο ευκολα να τα σταματησεις? Αν βγαλεις μια ζημια εισαι σιγουρος οτι θα την προλαβεις ε?

Εκει θελω να καταληξω για να μην το κουραζω.
Σ αυτο που λεει ο Σταυρος. Η ματαιοδοξια δεν ελεγχεται. Ας μην πιστευουμε οτι ολα ειναι τοσο ευκολα.

Οποιος θελει προφανως και θα παρει.
Αλλα μην κοιμαται και σκεφτεται "εγω ειμαι εξαιρεση".
Οποιος κανει το γοη να ειναι ετοιμος μηπως χρειαστει να κανει και τον καουμποη.

liveris
25-08-14, 15:41
πολυ σωστη τοποθετηση..:thumbup::thumbup:

κ φυσικα εισαι σαν ναρκομανης αφου υπαρχει η ψυχολογικη εξαρτηση..μαλιστα σε μερικες χωρες διωκεσαι σαν ναρκομανης..

εξαλλου ποιος ναρκομανης λεει οτι θα ξεκινησω γιατι θελω να πεθανω?!ολοι νομιζουν οτι θα το ελενξουν..

sobral
25-08-14, 17:03
:thumbup::thumbup: Συμφωνώ με τον σύντεκνο Levrone! Έτσι ειναι τα πράγματα. Απλά ο ναρκομανής είναι στο παγκάκι κ ρακένδυτος κ μας φαίνεται κάπως. Είναι σαν την κόκα. Πας στα κλάμπ ξερεις τον πορτιέρη (τίνγκα στο αναβολικό) ξέρεις τον μπάρμαν (μες στην κόκα) τις γκόμενες επίσης μες στην κόκα (τα τελευταία χρόνια κ ειδικά στην Αθήνα το βλέπεις πολύ συχνά το φαινόμενο), και δεν λες τίποτα όλα ρόδινα. Αλλά μετά που πας για κάνα σουβλάκι τυλιχτό που λένε κ οι Αθηναίοι περνάς από Σύνταγμα τα ξημερώματα βλέπεις τους ναρκομανείς κ τους κράζεις, κοίτα τι κάνει, πως είναι κτλ. Έτσι κ με τα αναβολικά. Όλοι τα βλέπουν γύρω τους αλλά επειδή είναι συνδεδεμένα με μια άλλη τάξη πραγμάτων, κάνεις την πάπια. Και κανείς δεν τα σταματάει ούτε αν πάθει κάτι! Γνωστός μου στο gym έπαθε μεγάλη ζημιά το νεφρό του (μα μεγάλη ζημιά το πρόλαβε στο τσακ) κ μου έλεγε θα τα κόψω κ θα παίρνω μόνο συμπληρώματα κ μετά από 1 μήνα ήρθε κ μου έλεγε τον κύκλο που μπήκε κ αν του δουλέψει γιατί τα βάζει σε μικρή ποσότητα τώρα (τότε). Δηλ. έλεος.

Darth
25-08-14, 23:55
απο την στιγμη που καποιος παιρνει αναβολικα για μενα παυει να αντιπροσωπευει εναν υγιεινο τροπο ζωης οσο σωστη και αν ειναι η διατροφη και η προπονηση του. τα αναβολικα μονο καταστροφη φερνουν στο ανθρωπινο σωμα και δεν εχουν να κανουν με την φυσικη αναπτυξη του σωματος. δεν υπαρχει το "σιγα μωρε μια φορα/ενας κυκλος ακομη και μετα τα κοβω" αυτο λενε και οσοι φιλοι μου καπνιζουν και ακομη να το κοψουν το τσιγαρο. το ποσο μπορει κανεις να αντισταθει εχει να κανει με πολλους παραγοντες οπως η ψυχολογια η παιδεια και η γνωση που εχει καποιος για αυτα αλλα τον κυριο λογο τον εχει παντα ο εγκεφαλος και κανενας αλλος. το θεμα παντως με τα αναβολικα θα ελεγα οτι θα μπορουσαμε να το συζηταμε χωρις καποτε να φτασουμε σε ενα συμπερασμα (ουτε φιλοσοφοι να ειμασταν :P) μια επιλογη ειναι που εχει τις επιπτωσεις της. Βοηθανε εξωτερικα καταστρεφουν εσωτερικα
Ευχωμαι στον κ.Σταυρο καλη αναρωση και καλη δυναμη!!!!

vaggan
26-08-14, 01:27
απλα η παγιδα ειναι οτι με τα ναρκωτικα σε απαξιωνουν ενω η ντοπα καταξιωνει σε εισαγωγικα (γινεσαι αρεστος δυνατοτερος ταχυτερος απειλιτικοτερος αναλογα την επιδιωξη σου)απο αποψη επικυνδυνοτητας τωρα δεν ειναι σαφως το ιδιο δεν μπορω να βαλω την ηρωινη με την ταδε ανδρογονα ουσια οπως επισης στην ντοπα δεν υπαρχει χρηση παραμονο καταχρηση αφου αυτα ειναι φαρμακα για να θεραπευουν ασθενειες σε περιπτωσεις χρησης για να παραγεις αποτελεσματα σε οποιοδηποτε τομεα απο τους παραπανω ξεκινας καταχρηση απο εκει και περα ξεκιναει σε τι βαθμο θα κανεις καταχρηση.τι?ποσο?και για ποσο.

Levrone
26-08-14, 01:46
Αρα η ντοπα σε χρηση ειναι θεραπευτικη ,
ενω μονο σε καταχρηση εχει αποτελεσμα για το σωμα αλλα και παρενεργειες. Αυτο λες?

Παρενεργειες σε απλη χρηση δεν εχει?
Τι πιστευεις δηλαδη ρωταω.

Χριστοφορος123
26-08-14, 03:33
Δε νομίζω να είπε αυτό. Απλά τόνισε πως τα ακόμη και σε μικρές ποσότητες είναι βλαβερά, αλλά έχουν το θετικό το ότι χρησιμοποιούνται για την θεραπεία ασθενών εννοείται μεταδίδοντας τις όποιες παρανέργειες έχουν αυτά.

georgepyrrakis
11-12-14, 15:05
εχω κανει την ιδια ερωτηση και σε αλλο θεμα..τεστοστερονη **** ανα βδομαδα λετε επηρεαζει πολυ την τριχοπτωση?

NASSER
11-12-14, 22:12
εχω κανει την ιδια ερωτηση και σε αλλο θεμα..τεστοστερονη **** ανα βδομαδα λετε επηρεαζει πολυ την τριχοπτωση?

Τα κεφαλάκια σου επηρεάζει περισσότερο, παρά τις τρίχες σου :P

Fataoulas
02-05-18, 12:18
Λιγα λογια και σταρατα :thumbup:




https://www.youtube.com/watch?v=fymleoAYdyM

Espresso
04-05-18, 21:35
Έχω γνωστό μου στο κοντινό περιβάλλον μου,όπου έκανε συχνά κύκλους με Τ χωρίς να προσέχει διατροφή,απλά φόρτωνε ότι έβρισκε όχι ίδιαιτερα βρώμικα όμως και η διαφορά ήταν καρά εμφανέστατη.
Κανένα πρόβλημα υγείας ούτε καν αποκατάσταση κτλ.
Ενημέρωτικα το αναφέρω μιας και δεν έχω ασχοληθει καθόλου με ΑΑΣ

Ioannis Duff
04-05-18, 21:41
Και με πολυ μικρες δοσεις η διαφορα ειναι τεραστια. Αλλα παντα υπαρχει κινδυνος.

TRIANTAFYLLOU
05-05-18, 00:53
κανείς δεν ξέρει που θα βγεί κουσούρι στον καθε οργανισμό και εκείνο που είναι το υπουλο που όταν δώσει σημαδια είναι ήδη αργα είναι η καρδια και γενικά η κατάσταση του κυκλώματος αρτηριών και φλεβών , όπως και ο εκφυλισμός αρθρώσεων αρθρίτιδες και πόνους ειδικα απο τα "ακίνδυνα"νταλαβέρια τα γραμμωτικά
και επίσης μια άλλη παρενέργεια η πιο σοβαρη που πιάνει σε άλλους πολύ και άλλους λίγο είναι ο εθισμός σ αυτα λόγω ενοείτε των αποτελεσμάτων , γιατι όπως λέει και η παροιμία " Τον πούστη και τον χασικλή , η δοκιμή τούς έφαγε"