PDA

Επιστροφή στο Forum : πονος πισω απο τον αγκωνα ακριβως



gretyl666
17-04-13, 19:49
Καλησπερααα!
εχω παρατηρήσει οτι με ενοχλεί λιγο το σημείο πισω από τον αγκώνα και μόνο οταν καμπτω περιεργα τα χέρια. Τι να κανω ;;; το χετε πάθει αυτο ;

morbit_killer
18-04-13, 08:06
Καλησπερααα!
εχω παρατηρήσει οτι με ενοχλεί λιγο το σημείο πισω από τον αγκώνα και μόνο οταν καμπτω περιεργα τα χέρια. Τι να κανω ;;; το χετε πάθει αυτο ; όταν λες πόνο εννοείς και κάψιμο μάλλον είναι τένοντας πάρε Β1,Β6,Β12 και μαγνήσιο

gretyl666
18-04-13, 12:51
όταν λες πόνο εννοείς και κάψιμο μάλλον είναι τένοντας πάρε Β1,Β6,Β12 και μαγνήσιο
όχι κάψιμο...απλα ρωτάω αν ειναι σοβαρό...

billy89
18-04-13, 12:57
Επικονδυλίτιδα... από ασκήσεις τρικεφάλου το έπαθες? Το έχουν πολλοί, κι εγώ μαζί... Σε πονάει ακριβώς πάνω από τον αγκώνα στο πίσω μέρος του χεριού όταν κλείνεις τα χέρια σου?

gretyl666
18-04-13, 14:10
Επικονδυλίτιδα... από ασκήσεις τρικεφάλου το έπαθες? Το έχουν πολλοί, κι εγώ μαζί... Σε πονάει ακριβώς πάνω από τον αγκώνα στο πίσω μέρος του χεριού όταν κλείνεις τα χέρια σου?

όχι... Πισω από τον αγκώνα . δεν ξέρω πως λέγεται αυτο το μέρος...που ειναι ο αγκώνας ,ακριβως από πισω ομως.
Στο μπροστά μέρος του χεριού οταν κλείνω το χέρι μου αλλα και πάλι όχι στο χέρι εκείνο το μικρό σημειο αναμεσα στο μπράτσο και τον πήχη...
Από την όρθια κωπηλατικη μαλλον το επαθα..αλλα δεν δίνω κι όρκο.
Ειναι σοβαρό; τι προτείνεις;

billy89
18-04-13, 14:31
Στην κλείδωση μπροστά σα να λέμε? Μπορεί να είναι τένοντας τότε νομίζω κάτι περνάει από εκεί αλλά δεν παίρνω και όρκο.

Γενικά όταν μας πονάει κάτι κόβουμε τις ασκήσεις που μας ενοχλούν, κάνουμε καλό ζέσταμα και πάγο τοπικά μετά από προπόνηση. Κάνε αυτά και δες πώς πάει.

gretyl666
18-04-13, 14:54
Στην κλείδωση μπροστά σα να λέμε? Μπορεί να είναι τένοντας τότε νομίζω κάτι περνάει από εκεί αλλά δεν παίρνω και όρκο.

Γενικά όταν μας πονάει κάτι κόβουμε τις ασκήσεις που μας ενοχλούν, κάνουμε καλό ζέσταμα και πάγο τοπικά μετά από προπόνηση. Κάνε αυτά και δες πώς πάει.

Μπορω να βάζω παγο και οποτε θελω η πρεπει αναγκατικα μετα απο την προπόνηση; ευχαριστώ

billy89
18-04-13, 15:02
Το ιδανικό είναι 3 φορές τη μέρα, απλά μετά την προπόνηση στάνταρ γιατί το έχεις πιέσει.

gretyl666
18-04-13, 15:06
Νομίζεις οτι ειναι κρίσιμη η κατασταση ;;;

Χριστοφορος123
18-04-13, 15:07
Ρε συ ο,τι και να σου πουνε τα παιδια απο εδω δε μπορουνε να βγαλουνε διαγνωση.
Πανε σε γιατρο

Metalhead|T|
18-04-13, 15:49
https://secure.familyhealthtracker.com/Content/di/English/images/%7B13896354-F59D-48E0-8834-5E5B565299BD%7D.jpg


αν ο πόνος ειναι στην πάνω μερια (απο οτι καταλαβα-*εκει που μας παίρνουν αιμα συνηθως)...τοτε το επαθες ή απο κάμψεις δικεφάλων (κακη εκτέλεση) ή απο κωπηλατική (κακη εκτέλεση ) ή απο τρικέφαλα (κακη εκτέλεση)....αυτο επειδή βιάζεσαι να φορτώσεις κιλα και να τα αποτελέσματα τώρα.....

σαν λυση σου προτείνω να αγοράσεις μια ψυκτικη κρέμα ή μια θερμαντικη απο το φαρμακείο(η μια που να τα συνδοιάζει και τα 2 μαζι-πρωτα ψυχει και μετα ζεσταίνει) για να αντιμετωπίσεις και τετοιους τραυματισμους στο μέλλον...θα την εφαρμόζεις μετα την προπόνηση αντί για πάγο....το συγκεκριμενο το πάθαινα αρκετα στις αρχές που εβαζα κιλα ....

σαν θλάση κάτι εινια....ξεκουρασου μεχρι να σου περάσει ....και αν μπορείς αγόρασε IMANTEΣ (http://farabi.foxebay.com/items/gallery/limg_62.jpg) για τους καρπους σου..για να αποφυγεις και μελοντικα θεματα :welcome:


ΥΓ πατα στη λεξη ιμάντες για να δείς τι εννοω..

morbit_killer
18-04-13, 17:06
όχι κάψιμο...απλα ρωτάω αν ειναι σοβαρό...

μάλλον είναι απλή περίπτωση ,αν επιμείνει μετά από καμιά βδομάδα τότε μάλλον είναι τενοντίτιδα

gretyl666
18-04-13, 21:36
https://secure.familyhealthtracker.com/Content/di/English/images/%7B13896354-F59D-48E0-8834-5E5B565299BD%7D.jpg


αν ο πόνος ειναι στην πάνω μερια (απο οτι καταλαβα-*εκει που μας παίρνουν αιμα συνηθως)...τοτε το επαθες ή απο κάμψεις δικεφάλων (κακη εκτέλεση) ή απο κωπηλατική (κακη εκτέλεση ) ή απο τρικέφαλα (κακη εκτέλεση)....αυτο επειδή βιάζεσαι να φορτώσεις κιλα και να τα αποτελέσματα τώρα.....

σαν λυση σου προτείνω να αγοράσεις μια ψυκτικη κρέμα ή μια θερμαντικη απο το φαρμακείο(η μια που να τα συνδοιάζει και τα 2 μαζι-πρωτα ψυχει και μετα ζεσταίνει) για να αντιμετωπίσεις και τετοιους τραυματισμους στο μέλλον...θα την εφαρμόζεις μετα την προπόνηση αντί για πάγο....το συγκεκριμενο το πάθαινα αρκετα στις αρχές που εβαζα κιλα ....

σαν θλάση κάτι εινια....ξεκουρασου μεχρι να σου περάσει ....και αν μπορείς αγόρασε IMANTEΣ (http://farabi.foxebay.com/items/gallery/limg_62.jpg) για τους καρπους σου..για να αποφυγεις και μελοντικα θεματα :welcome:



ΥΓ πατα στη λεξη ιμάντες για να δείς τι εννοω..

Νομιζω οτι το επαθα από την όρθια κωπηλατικη (κακή εκτέλεση)
αυτο το ξεκουρασου ;; αύριο έχω Στηθος και δικεφαλους ρε συ τι να κανω ;
Σ ευχαριστώ μεταλλ για τη διάγνωση !!! Γιατρέ!

TRIANTAFYLLOU
19-04-13, 00:31
καθε τετοιου είδους πόνος εκεί είναι σοβαρός και μάλιστα όχι αν είναι κατι περιστασιακό αλλα όταν επιμένει σε διάρκεια και όταν το παθει κάποιο παιδί στην ηλικία σου αυτο είναι πιπο σοβαρο γιατι απλα δεν δικαιολογείτε υπο νορμαλ συνθηκες με σωστη προπόνηση και επειδη τα κόκκαλα και οι κλειδώσεις σ αυτη την ηλικια βρίσκονται σε καλή κατασταση και λιπαίνονται πιο σωστα απο αρθρικα υγρα , αν προκείψει κατι τετοιο είναι σοβαρο και σημαίνει όχι απλα κάναμε ενα λάθος αλλα λάθος επαναλαμβανόμενο

αυτα συνήθως αν δεν αλλάξουμε πλεύση δεν φευγουν εύκολα αλλα επιδεινώνονται , γι αυτο εκτός απο πάγο θέλει και προσοχή καλο ζέσταμα σε ότι κανουμε γιατι οι άγκώνες συμετεχουν σε όλες τις ασκήσεις του πάνω κορμου και δεν μπορούμε να λέμε ελα μωρε δε βαριεσαι δεν κανω χερια άρα δεν υπάρχει πρόβλημα με την περιοχή

αν γινει μια φορα η αρχή μετα και υποτροπιάζει πιο εύκολα και η φθορα γινετε πιο γρήγορα και αν στην αρχη το προλάβουμε μετα γλυτωνουμε φαρμακευτική αγωγή με αντιφλεγμονώδη και αναλγητικα

Levrone
19-04-13, 00:42
Νομιζω οτι το επαθα από την όρθια κωπηλατικη (κακή εκτέλεση)
αυτο το ξεκουρασου ;; αύριο έχω Στηθος και δικεφαλους ρε συ τι να κανω ;
Σ ευχαριστώ μεταλλ για τη διάγνωση !!! Γιατρέ!

το ξεκουρασου σημαινει
δεν πας προπονηση μια εβδομαδα, και δευτερη αν χρειαστει.
Ξεκουρασου.
Αποχη!
Κανε κατι αλλο αντι να πας γυμναστηριο.

TRIANTAFYLLOU
19-04-13, 01:31
+1000:thumbup:
και δεν τα λέει όποιος ναναι αλλα ένας άνθρωπος που και γυμνάζετε και έχει σπουδάσει ιατρική και όποιος κανει ταρζανιές ισχυριζόμενος μ αρεσει η γυμναστικη , τοτε να προσεχει 2 φορες περισσότερο για να μην αρκείτε απλα να βλέπει τους άλλους να γυμνάζονται

gretyl666
19-04-13, 14:39
Νομιζω πως μου πέρασε λιγο !!! Δυο τρεις μέρες τωρα το χω και σημερα ειναι καλύτερα που εβαλα χθες πάγο και σημερα. Αυτο το μέγιστο που μπορει να διαρκέσει για να μην ειναι σοβαρό ειναι μια βδομάδα ;;; οποτε θα κανω προπόνηση αλλα θα προσέξω περισσότερο . Ευχαριστώ που απαντήσατε!!

gretyl666
19-04-13, 14:50
+1000:thumbup:
και δεν τα λέει όποιος ναναι αλλα ένας άνθρωπος που και γυμνάζετε και έχει σπουδάσει ιατρική και όποιος κανει ταρζανιές ισχυριζόμενος μ αρεσει η γυμναστικη , τοτε να προσεχει 2 φορες περισσότερο για να μην αρκείτε απλα να βλέπει τους άλλους να γυμνάζονται


Κ. Ηλία, μπορειτε να μου προτείνετε κανενα κόλπο για να ειμαι τελείως ακίνητη στις καμψεις μπαρας ;;

Georges
19-04-13, 16:22
Επειδή το χω και γω καιρό αυτό το θέμα και στα 2 χέρια, ξέρει κανείς την εμπορική ονομασία απ' αυτες τις αλοιφές; Επίσης τι είδους γιατρό πρέπει να δεις; Να σημειώσω ότι η κατάσταση επιδεινώθηκε μετά τη χρήση αραχιδονικού οξέως (xfactor) το οποίο προκαλεί νομίζω τοπικές φλεγμονές.

TRIANTAFYLLOU
19-04-13, 16:24
το κόλπο για να είσαι όσο το δυνατον ακίνητη (γιατι αν ακουμπας καπου προκειμενου να είσαι ακίνητη σε όρθια σταση για κάμψεις μπάρας ζοριζεις την μεση γιατι φεύγει μπροστα το κέντρο βάρους ) είναι να χρησιμοποιείς κιλα τα οποία να τα ελέγχεις εκτελώντας αυστηρο στυλ και για αυστηρη απομόνωση των δικεφάλων υπάρχει το μαξιλάρι λαρυ σκοτ και η άσκηση αυτοσυγκέντρωση που τα δίνεις όλα χωρις να συμμετεχει άλλη μυική ομάδα στην άσκηση .

το βαρυ φορτιο με ταλάντωση εκτος του ότι δεν γυμνάζει σωστα εκεί που θέλουμε ενεργοποιεί και μυικές ομάδες που δεν θέλουμε και επιβαρύνει άσκοπα την σπονδυλική στήλη , γι αυτο λέμε ναι μεν βαρυα κιλα αλλα με σωστη εκτέλεση και το κλέψιμο στα όρια του επιτρεπτου και όσο κανει υποδομη κάποιος η κάποια και αποκτησει γενική δύναμη και δέσει σωστα το σώμα εκεί το κλέψιμο μπορει να είναι πιο ασφαλές και επικοδομητικό

TRIANTAFYLLOU
19-04-13, 17:21
Επειδή το χω και γω καιρό αυτό το θέμα και στα 2 χέρια, ξέρει κανείς την εμπορική ονομασία απ' αυτες τις αλοιφές; Επίσης τι είδους γιατρό πρέπει να δεις; Να σημειώσω ότι η κατάσταση επιδεινώθηκε μετά τη χρήση αραχιδονικού οξέως (xfactor) το οποίο προκαλεί νομίζω τοπικές φλεγμονές.

πρέπει να πας σε κάποιο ορθοπαιδικο η ακόμα καλύτερα αθλητίατρο που γνωρίζουν εξειδικευμένα απο αθλητικούς τραυματισμούς και φλεγμονες και εφόσον γίνει διάγνωση θα σου δώσει κατι εξειδικευμένο για την περίπτωση , αλλα εσυ πρέπει να το προσέχεις κιόλας στην προπόνηση και να μην το επιβαρύνεις ανορθόδοξα κατα την διάρκεια της θεραπείας
και αυτο το αρχιδονικό οξυ εφόσον κάνει φλεγμονες ποιός ο λόγος να το πάρεις , άχρηστα πράματα είναι αυτα , καλύτερα τα απλα και βασικα συμπληρώματα με την διατροφή

Georges
19-04-13, 17:39
Eυχαριστώ για την απάντηση Ηλία, αυτό έχω σκοπό να κάνω. Η αλήθεια είναι ότι το χω παρακάνει λίγο με τα κιλά κυρίως στις ασκήσεις πλάτης αλλά και δικεφάλων

gretyl666
19-04-13, 18:29
Σας ευχαριστώ κύριε Ηλία.. Σημεραα εκανα Στηθος,δικ και στους δικεφαλους για πρωτη φορα ήμουνα τελείως ακίνητη!! Μειώθηκαν βέβαια τα κιλα αλλα δε με νοιάζει καθόλου .τωρα βάζω και τον παγο.

DORIAN CAP
22-04-13, 23:36
Καλησπερα ... εδω και ενα μηνα περιπου αντιμετωπιζω και εγω προβλημα στον αγκωνα ( επικονδυλιτιδα ) ειδικα στις ασκησεις των δικεφαλων (αλτηρες ενναλαξ) εκει που κλειδωνει ο αγκωνας ,ο πονος ηταν τοσο εντονος που εφτασε να μου παγωνει τα δαχτυλα και ο αγκωνας να καιει ( η αληθεια ειναι οτι δεν το προσεξα και πολυ και την πατησα ) ,αυτο που προτεινω ειναι να το προσεξεις πριν φτασεις στο σημειο που εφτασα εγω ,αν συνεχισει καλο θα ειναι να κανεις καμια φυσιοθεραπεια ( εγω προσωπικα εκανα 3 φυσιοθεραπειες σε χειροπρακτικο :chinese: με μασαζ ,βελονισμο ,και οστικα κυματα για να φυγει ο πονος ) ,οπως μου ειπε θελει πολυ ξεκουραση ...αν η ενοχληση ειναι ακομα στην αρχη ο παγος ειναι το καλυτερο ( και εγω αυτο κανω μετα την προπονηση η τα βαρη ) ,αλλα προσεξε το και μην το ταλαιπωρεις με παραπανω κιλα ......

sAVAZz
03-05-13, 22:27
καλησπερα...ειχα το ιδιο προβλημα κανα μηνα τωρα...προσπα8ουσα οσο μπορω να το προστατεψω με λιγα κιλα και καλη τεχνικη..χ8ες ομως σε καμχεις στραβομπαρας αρχισε να με τραβαει και τωρα εχει κανει κατι σαν αιματωμα/μελανια εσωτερινα και ποναει αρκετα.....σε 2 γυμναστες π το εδει3αν μ ειπαν οτι ειναι σπασιμο/ρη3η αγγειου....τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση???υπαρχει καποιο προστατευτικο π μπορω να βαζω εν ωρα προπονησης?

GodSlayer
03-05-13, 22:41
να προσεξεις τις ασκησεις σου στο γυμναστηριο. διαφοροποιησε τις καπως για να δημθουργησεις διαφορετικα μυικα ερεθισματα ωστε να μην οξυνεις το προβλημα

gretyl666
03-05-13, 22:59
καλησπερα...ειχα το ιδιο προβλημα κανα μηνα τωρα...προσπα8ουσα οσο μπορω να το προστατεψω με λιγα κιλα και καλη τεχνικη..χ8ες ομως σε καμχεις στραβομπαρας αρχισε να με τραβαει και τωρα εχει κανει κατι σαν αιματωμα/μελανια εσωτερινα και ποναει αρκετα.....σε 2 γυμναστες π το εδει3αν μ ειπαν οτι ειναι σπασιμο/ρη3η αγγειου....τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση???υπαρχει καποιο προστατευτικο π μπορω να βαζω εν ωρα προπονησης?

και μένα κάτι τετοιο μ φαίνεται οτι έχω αλλα στην πολύ light μορφη. Εγώ πάντως κοβω την όρθια κωπηλατικη προς το παρον γιατι αυτή η ασκηση μαλλον το προκαλεί αυτο κι ας κανω με λιγα κιλα και σωστη τεχνικη που κανω σχεδόν παντα.

GodSlayer
03-05-13, 23:41
εσυ μικρη να προσεχεις ιδιατερα στο γυμναστηριο, μην αρχισουμε τετοια προβληματα απο τωρα!

gretyl666
04-05-13, 16:58
Α κλ εγώ είχα πρόβλημα στο αριστερό γόνατο πολύ πριν αρχισω και στην αρχη με πονούσε στο leg extension αλλα μετα δεν πονούσε.

-beba-
04-05-13, 17:06
καλησπερα...ειχα το ιδιο προβλημα κανα μηνα τωρα...προσπα8ουσα οσο μπορω να το προστατεψω με λιγα κιλα και καλη τεχνικη..χ8ες ομως σε καμχεις στραβομπαρας αρχισε να με τραβαει και τωρα εχει κανει κατι σαν αιματωμα/μελανια εσωτερινα και ποναει αρκετα.....σε 2 γυμναστες π το εδει3αν μ ειπαν οτι ειναι σπασιμο/ρη3η αγγειου....τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση???υπαρχει καποιο προστατευτικο π μπορω να βαζω εν ωρα προπονησης?

Καλύτερα πήγαινε σε έναν γιατρό πρώτα να το δει και να σου πει και τι να κάνεις.

leftis
04-05-13, 17:37
Πρέπει να έχουμε πάθει το ίδιο. Θα σου πώ ότι μου έιπε ο ορθοπεδικός. Οπωσδήποτε ξεκούραση, δηλαδή 0 βάρη και γενικώς γυμναστική. Πάγο 2-3 φορές την ημέρα. Αμέσως μετά τον πάγο κρέμα naprosyn. Επίσης πρωι-βράδυ μετά φαγητού 1 χάπι naprosyn 500mg.

sAVAZz
04-05-13, 17:48
χμμ στον αγκωνα δν το εχεις πα8ει εσυ???εγω το προβλημα το εχω στην πισω μερια...δλδ πανω πανω στον πηχυ.....

leftis
04-05-13, 18:21
χμμ στον αγκωνα δν το εχεις πα8ει εσυ???εγω το προβλημα το εχω στην πισω μερια...δλδ πανω πανω στον πηχυ.....

Επικονδυλίτιδα στον αγκώνα είχα. Δεν νομίζω να θές διαφορετική θεραπεία ακόμα και κάτι άλλο να έχεις. Εξάλλου και τα 3 (πάγος, κρέμα, χάπι) είναι αντιγλεγμωνώδη, οπότε μόνο κακό δεν κάνουν. Απλά πρόσεχε μην βάλεις πάγο εκεί που τελειώνει ο δικέφαλος και αρχίζει ο πήχης. (εκεί που κάνει μια κούρμπα) γιατί έχει αρκετά νεύρα εκεί.

sAVAZz
04-05-13, 18:55
η αλοιφη αυτη ειναι 8ερμαντικη??κατι σαν την counterpain??8ελει συνταγη γιατρου???και τελος το κοστος της ποιο ειναι?

gretyl666
04-05-13, 19:33
Πρέπει να έχουμε πάθει το ίδιο. Θα σου πώ ότι μου έιπε ο ορθοπεδικός. Οπωσδήποτε ξεκούραση, δηλαδή 0 βάρη και γενικώς γυμναστική. Πάγο 2-3 φορές την ημέρα. Αμέσως μετά τον πάγο κρέμα naprosyn. Επίσης πρωι-βράδυ μετά φαγητού 1 χάπι naprosyn 500mg.
εγώ παντως φαντάζομαι πως δε χρειάζεται να κανω αποχή από τα βαρη με μια τοσο μικρή ενοχλησουλα.

χμμ στον αγκωνα δν το εχεις πα8ει εσυ???εγω το προβλημα το εχω στην πισω μερια...δλδ πανω πανω στον πηχυ.....
στο πανω μερος του πήχη ;;; εκεί που ενώνεται με το δικεφαλο;;;;

Επικονδυλίτιδα στον αγκώνα είχα. Δεν νομίζω να θές διαφορετική θεραπεία ακόμα και κάτι άλλο να έχεις. Εξάλλου και τα 3 (πάγος, κρέμα, χάπι) είναι αντιγλεγμωνώδη, οπότε μόνο κακό δεν κάνουν. Απλά πρόσεχε μην βάλεις πάγο εκεί που τελειώνει ο δικέφαλος και αρχίζει ο πήχης. (εκεί που κάνει μια κούρμπα) γιατί έχει αρκετά νεύρα εκεί.
ωχχχχχ εμενα μ πανε να βάλω πάγο εκεί ...γι αυτο παρέμεινε στάσιμο;;;;

η αλοιφη αυτη ειναι 8ερμαντικη??κατι σαν την counterpain??8ελει συνταγη γιατρου???και τελος το κοστος της ποιο ειναι?

εμενα μ πανε να μην το θερμαινω ...

sAVAZz
04-05-13, 19:33
να και μια φωτο μπας και βγαλουμε ακρη
65858

gretyl666
04-05-13, 19:36
Αααααααααα εγώ εκεί έχω την ενόχληση αλλα δεν έχω σημάδια.. Βρε μπελά που βρήκαμε με τους τραυματισμους

GodSlayer
04-05-13, 20:54
φιλε εγω θα σου προτεινω να δεις καποιον ορθοπεδικο μην κανεις καμια ζημια. γενικα με θεματα υγειας δεν παιζουμε και δεν περιμενουμε ιατρικη συνταγη απο τα φορουμ. ωστοσο μπορεις να επιστρατευσεις την πρωτη γραμμη βοηθειας που ειναι ο παγος και αναλγητικη γελη

gretyl666
04-05-13, 22:14
δλδ αυτο π εχει ο Σάββας ειναι το επόμενο στάδιο από το δικό μου;;;;;

GodSlayer
04-05-13, 23:04
δεν ειναι παιχνιδι για να πας στο επομενο σταδιο... εχεις τρομερες ανησυχιες παντως και θα σου προτεινα να κουλαρεις. δεν μπορω να καταλαβω τι προβληματα μπορει να σου δημιουργησει μια κανονικη γυμναστικη στην ηλικια που εισαι αν γυμναζεσαι σωστα

magus32
16-08-16, 22:43
Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο προστατευτικό για αυτήν την περιοχή; Κάτι σαν αυτο (https://fithealth.gr/product/elastikos-imantas-stirixis-vrachiona/); γιατί έχω δει σε κάποια βίντεο στο Youtube να φοράνε κάτι σαν αυτό σε αυτό το σημείο.

magus32
17-08-16, 17:37
Γεια σας παιδια διαβασα αυτο εδω το ποστ (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?26205-πονος-πισω-απο-τον-αγκωνα-ακριβος/page3) και θα ηθελα να μου πειτε αν στο τελευταιο ποστ (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?26205-%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%89-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CF%89%CE%BD%CE%B1-%CE%B1%CE%BA%CF%81%CE%B9%CE%B2%CF%89%CF%82&p=869230&viewfull=1#post869230) μου, στο λινκ που δεινω αν ειναι βοηθητικο για τον πηχη.

Σας ευχαριστω πολυ