PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρήση συμπληρώματων στο άθλημα του ποδοσφαίρου



kostasxania
20-03-11, 00:36
Μια ερωτηση εχω...Μπορω να πιο νιτρικο πριν τον αγωνα του ποδοσφαιρου? θα με βοηθησει? αν ναι ποση ωρα πιο πριν? και αν διμιουργιθουν επιπτοσεισ επιδει θα ανεβασω πολλουσ παλμουσ...απο νιτρικο εχω το ''Νο πλασμακορε''...!!

ArgoSixna
20-03-11, 00:37
πρόσεχε μην πάρεις καμια κόκκινη από τα νευρα σου!!

Levrone
20-03-11, 00:38
ουτως ωστε? με ποια σκοπιμοτητα δηλαδη να το κανεις αυτο?

kostasxania
20-03-11, 00:40
ουτως ωστε? με ποια σκοπιμοτητα δηλαδη να το κανεις αυτο?

δεν ξερω γι'αυτο ρωταω..!αν μπορεισ να μου πεις ..αν ομως οντως ξερεισ..!!Ξερω τι μου προσφερει το νιτρικο στο γυμναστιριο ρωταω αν θα με βοηθησει και στον αγωνα..

gmalamos
20-03-11, 01:01
οχι..

kostasxania
20-03-11, 01:16
οχι..

mporeis na mou to aitiologiseis?

Titanium
20-03-11, 01:22
To μονο που μπορει να σου προσφερει ενα p.w. σε αυτη την περιπτοση ειναι ενα τσιτομα απο τα στιμς "αν" εχει.....Απο εκει και περα τπτ αλο...Ειναι σχεδιασμενα για προπόνηση με βαρη και οχι αερόβια...Δλδ και εναν καφε να πιεις το ιδιο κανει....

gmalamos
20-03-11, 01:24
mporeis na mou to aitiologiseis?

Το μονο που μπορει να σου δωσει ειναι τσιτωμα ως αναφορα τη δυναμη οχι τρεξιματα κτλπ+οτι θα σου βαρυνει το στομαχι.Παρε καρνιτινη η καποιο λιπο σε χαμηλη δοση.

kokos
15-08-11, 01:45
Γεια σας εχωντασ διαβασει τα αναλογα τοπικσ θελω και μια δευτερη γνωμη.
Κανω 11 μηνεσ γυμ, και τορα ειμαι στον ογκο,σε συνδιασμο με ποδοσφαιρο..
ειμαι 80 κιλλα 1.75 υψος και 19 χρωνον, συμφωνα με τον λιπομετρητη το γυμ μασ 10.5% λιποσ.!
Αρχιζουμε απο τεταρτη προετιμασια στο ποδοσφαιρο και καταλαβενετε οτι θα εχει πολυ
τρεξιμο..(οποτε τις ημερες που θα εχω μπαλα θα κανω 2πλες προπονησεις)
Επεσε στα χερια μου τυχαια η γλυκοζη-δεξτροζη
Να την χρησημοιποιησω θα με βοηθησει τωρα με την μπαλα?
και αν ναι να την περνω μετα τα βαρη ή μετα την μπαλα?(συνι8ως θα παω προτα ποδοσφαιρο και μετα γυμ)

kostas_med13
15-08-11, 08:39
Γεια σας εχωντασ διαβασει τα αναλογα τοπικσ θελω και μια δευτερη γνωμη.
Κανω 11 μηνεσ γυμ, και τορα ειμαι στον ογκο,σε συνδιασμο με ποδοσφαιρο..
ειμαι 80 κιλλα 1.75 υψος και 19 χρωνον, συμφωνα με τον λιπομετρητη το γυμ μασ 10.5% λιποσ.!
Αρχιζουμε απο τεταρτη προετιμασια στο ποδοσφαιρο και καταλαβενετε οτι θα εχει πολυ
τρεξιμο..(οποτε τις ημερες που θα εχω μπαλα θα κανω 2πλες προπονησεις)
Επεσε στα χερια μου τυχαια η γλυκοζη-δεξτροζη
Να την χρησημοιποιησω θα με βοηθησει τωρα με την μπαλα?
και αν ναι να την περνω μετα τα βαρη ή μετα την μπαλα?(συνι8ως θα παω προτα ποδοσφαιρο και μετα γυμ)

ογκος και μπαλα δεν πανε μαζι φιλε μου!;) διαλεγεις ενα και παιρνεις...:P

ginus
15-08-11, 10:21
θα πρεπει να ανεβασεις την προσληψη σου σε θερμιδες για να μην καταβολισεις μυικο ιστο και γενικοτερα να χασεις κιλα...αυτα που αναφερες ειναι κοινος υδατανθρακες παρε μετα απο τις προπονησεις σου αναλογα με τις αναγκες σου..

kokos
15-08-11, 15:51
kostas_med13 αυτους του μηνεσ που εκανα ποδοσφαιρο και ογκο ειδα αποτελεσματα
στο σωμα μου.. και συμφωνα με τον λυπομετρητη του γυμναστηριου μασ
οταν αρχισα το γυμναστιριο(1/10/2010) ειμουν 1.75 82 κιλλα και 17.5+% λιπος και στης
(15/6/2011) ειμουν 80 κιλλα με 10.5% λιπος,

Προσεχω την διατροφη μου και προσπα8ω να καταναλωνω πολλεσ θερμιδες,
και σκεφτομαι π.χ αν κανω πρωτα ποδοσφαιρο και πινω μετα την whey με
μια μπανανα μετα απο 1ωρα να πας γυμναστηριο, και μετα το γυμ παλι whey με την δεξτροζη θα ειναι κομπλε?

kokos
15-08-11, 17:03
kostas_med13 αυτους του μηνεσ που εκανα ποδοσφαιρο και ογκο ειδα αποτελεσματα
στο σωμα μου.. και συμφωνα με τον λυπομετρητη του γυμναστηριου μασ
οταν αρχισα το γυμναστιριο(1/10/2010) ειμουν 1.75 82 κιλλα και 17.5+% λιπος και στης
(15/6/2011) ειμουν 80 κιλλα με 10.5% λιπος,

Προσεχω την διατροφη μου και προσπα8ω να καταναλωνω πολλεσ θερμιδες,
και σκεφτομαι π.χ αν κανω πρωτα ποδοσφαιρο και πινω μετα την whey με
μια μπανανα μετα απο 1ωρα να πας γυμναστηριο, και μετα το γυμ παλι whey με την δεξτροζη θα ειναι κομπλε?

αμα η whey δεν ειναι καθαρη μπορω να την πιω μαζι με την δεξτροζη? ναι ε?
γτ σκεφτομαι να αρχισω τισ πρωτεηνεσ (ογκου) για να βαλω full killa και σκεφτομαι αυτην
***************************
***κοκε,δεν επιτρεπονται τα λινκ περαν των χορηγων***

ChestBrah
15-08-11, 17:07
kostas_med13 αυτους του μηνεσ που εκανα ποδοσφαιρο και ογκο ειδα αποτελεσματα
στο σωμα μου.. και συμφωνα με τον λυπομετρητη του γυμναστηριου μασ
οταν αρχισα το γυμναστιριο(1/10/2010) ειμουν 1.75 82 κιλλα και 17.5+% λιπος και στης
(15/6/2011) ειμουν 80 κιλλα με 10.5% λιπος,

Προσεχω την διατροφη μου και προσπα8ω να καταναλωνω πολλεσ θερμιδες,
και σκεφτομαι π.χ αν κανω πρωτα ποδοσφαιρο και πινω μετα την whey με
μια μπανανα μετα απο 1ωρα να πας γυμναστηριο, και μετα το γυμ παλι whey με την δεξτροζη θα ειναι κομπλε?

Ρε παιδιά σόρρυ κιόλας δεν γουστάρω να κάνω τέτοιο στυλ κόμμεντς αλλά θα καραφλιάσω με αυτά π ακούω, ο κάθε ένας π ανοίγει θέμα βάζει αναλογίες κιλά-ποσοστό λίπους π αντιστοιχούν σε μποντυμπίλντερ επιπέδου αγώνων..Εντάξει δεν είναι αστείο αυτό ούτε οδηγεί πουθενά. Στην τελική δεν σας ξέρει και κανείς..

kokos
15-08-11, 17:27
Ρε παιδιά σόρρυ κιόλας δεν γουστάρω να κάνω τέτοιο στυλ κόμμεντς αλλά θα καραφλιάσω με αυτά π ακούω, ο κάθε ένας π ανοίγει θέμα βάζει αναλογίες κιλά-ποσοστό λίπους π αντιστοιχούν σε μποντυμπίλντερ επιπέδου αγώνων..Εντάξει δεν είναι αστείο αυτό ούτε οδηγεί πουθενά. Στην τελική δεν σας ξέρει και κανείς..

ρε φιλε συγνγμη κιολας. δεν εχω κομπλεξ να βαλω τα αληθινα μου στατσ.
σου ειπα συμφωνα με τον λυπομετρητη του γυμναστηριου μου!!

ginus
15-08-11, 18:25
απλα τα τα μηχανακια του γυμναστηριου ειναι οτι να ναι για αυτο βγαινουν τετοια νουμερα...αυτα ειπαν στο παιδι αυτα λεει...δεν φταιει αυτος..
φιλε μην παρεις και πρωτεινη "ογκου" και δεξτροζη....θα ξεφυγεις παααααααρα πολυ σε θερμιδες....παρε μια καθαρη (80ρα ας πουμε)και παιξε εσυ με την δεξτροζη...προσθετεις στο ιδιο σεικερ και αναλογα με το πως παει το σωμα σου ανεβαζεις και κατεβαζεις ποσοτητα δεξτροζης

kokos
15-08-11, 18:50
απλα τα τα μηχανακια του γυμναστηριου ειναι οτι να ναι για αυτο βγαινουν τετοια νουμερα...αυτα ειπαν στο παιδι αυτα λεει...δεν φταιει αυτος..
φιλε μην παρεις και πρωτεινη "ογκου" και δεξτροζη....θα ξεφυγεις παααααααρα πολυ σε θερμιδες....παρε μια καθαρη (80ρα ας πουμε)και παιξε εσυ με την δεξτροζη...προσθετεις στο ιδιο σεικερ και αναλογα με το πως παει το σωμα σου ανεβαζεις και κατεβαζεις ποσοτητα δεξτροζης

ευχαριστω genius, λογικα αυτο θα κανω

kokos
15-08-11, 21:49
Δεν εχω καταλαβει την δοσολογια..!
αυτο που θα μου πειτε και εχετε δικιο ειναι
να διαμορφοσω οποσ θελω εγω το σωμα μου
με την αναλογη ποσοτητα..
Απλα θελω να μου πειτε αν ειμαι 80 κιλα με 70%αλιπι μαζα
ποσο ειναι η ποσοτητα που πρεπει να παρω περιπου?

kokos
17-08-11, 15:55
Δεν εχω καταλαβει την δοσολογια..!
αυτο που θα μου πειτε και εχετε δικιο ειναι
να διαμορφοσω οποσ θελω εγω το σωμα μου
με την αναλογη ποσοτητα..
Απλα θελω να μου πειτε αν ειμαι 80 κιλα με 70%αλιπι μαζα
ποσο ειναι η ποσοτητα που πρεπει να παρω περιπου?

χθεσ πηρα πρωτη φορα μετα την προπονηση μισο σκουπ μαζι με την προτεηνη ειναι καλα η ποσοτητα?

Polyneikos
18-08-11, 08:09
Συμφωνα με το αρθρο της μεταπροπονητικης διατροφης του Muscleboss



Υδατάνθρακες

Περίοδος όγκου: 1.1 γραμμάρια υδατανθράκων ανά κιλό άπαχης μάζας. 50% προερχόμενα από γλυκόζη και 50% προερχόμενα από μαλτοδεξτρίνη

Π.χ. για 80 κιλά άπαχης μάζας, αντιστοιχούν 88 γραμμάρια υδατανθράκων (44γρ γλυκόζης και 44 γραμμάρια μαλτοδεξτρίνης)

Περίοδος γράμμωσης: 0.55 γραμμάρια υδατανθράκων ανά κιλό άπαχης μάζας. 50% προερχόμενα από γλυκόζη και 50% προερχόμενα από μαλτοδεξτρίνη

(ακόμη σε προπονήσεις μιας μικρής μυϊκής ομάδας, οι υδατάνθρακες μπορούν να μειωθούν περαιτέρω)



Μεταπροπονητική Διατροφή (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?74-Μεταπροπονητική-Διατροφή)

kastonikos
26-04-13, 15:30
Paidia tha ithela na rotiso ti tha mou itan kalo gia to podosfairo giati asxoloume polu.tha eithela na mou peite ti tha manevaze 1 me 2 skalia pio pano apo oti eime,eime 16 xronon kai peripou 60 kila,skeftika gia kreatini alla akousa pos exei parenergiies kai den the na mplekso me poliploka pragmata!euxaristo gia ton xrono sas tha perimeno spantisi!


***Γράφουμε μόνο Ελληνικά, είναι κανόνας. Μοds Team***

koronaKLMT
26-04-13, 16:00
καταρχάς για πιο λογο να πάρεις συμπληρώματα είσαι μικρος και κανείς τρέλα πράγματα με την τεστο σου.κανε μια σωστή διατροφη και θα είσαι κομπλέ.παρ' όλα αυτα αν θες κρεατινη πάρε μια monohydrate με σωστή δοσολογία και κύκλο και δεν θα έχεις κάποιες παρενέργειες

kastonikos
26-04-13, 16:06
Euxaristo gia tin apantisi alla i kreatini se ti tha mou kanei kalo

Metalhead|T|
26-04-13, 16:08
στην φαση πυο εισαι και για το αθλημα που τη θες, σε τιποτα..δεν χρειαζεσαι συμπλήρωμα

sTeLaKoS
26-04-13, 16:15
kastonikos γράφε Ελληνικά, επόμενο ποστ greeklish θα διαγραφεί.

Δες εδώ, αναφέρει κάτι για ποδόσφαιρο: Κρεατίνη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?166-Κρεατίνη)
Δώσε βάση στη διατροφή που είναι το σημαντικότερο κομμάτι κάθε αθλήματος: Ο ρόλος της διατροφής στο άθλημα του ποδοσφαίρου (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?934-Ο-ρόλος-της-διατροφής-στο-άθλημα-του-ποδοσφαίρου)

kastonikos
26-04-13, 16:16
Μπορω να παρω κατι που θα με βοηθησει?

Spiros__m
28-05-13, 03:20
Μπορω να παρω κατι που θα με βοηθησει?


φιλε κοστανίκο ναι η κρεατίνη θα σε βοηθήσει με το ποδόσφαιρο (δύναμη- αντοχή) χωρίς όμως αυτό να είναι και απόλυτα σίγουρο διότι μπορεί ο οργανισμός σου να μην την ''χρειάζεται'' όσο αφορά το ποδόσφαιρο..τώρα για το τι μπορείς να πάρεις που θα σε βοηθούσε στο ποδόσφαιρο θα σου έλεγα τίποτα εάν δεν ασχολείσαι τουλάχιστον ημιεπαγγελματικά η να το σκέφτεσαι σοβαρά (εάν υπάρχουν προιπτικεs) :P μπορείς να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα από την διατροφή σου και μονο......αυτό που θα σου πρότεινα εάν θες να βοηθηθείς στο άθλημα αυτό είναι να κανεις έναν εργομετρικό έλεγχο όπου θα σου δείξει που υστερείς και που υπερτερείς όπως και θα σου δείξει τι συμπληρώματα χρειάζεσαι....βασικά σε εσένα τίποτα δεν θα δείξει :P ο γιατρός θα τα δει όλα και βάσει αυτόν (εάν είναι σοβαρός γιατρός και εργαστήριο) θα σου βγάλει από το τι πρέπει και τι δεν πρέπει να trvs μέχρι και το τι προπόνηση θα σε βοηθήσει να ανεβείς εκεί που χάνεις