PDA

Επιστροφή στο Forum : Θυροειδης και αναβολικοι λιποδιαλυτες



crucified
09-05-13, 17:03
Παιδες καλησπερα.

Περυσι το καλοκαιρι εκανα χρηση κλενβουτερολης για 1 μηνα με ποσοτητα 100 mg ανα μερα (σταδιακο ανεβασμα και με off μια εβδομαδα).

Μολις σταματησα ειδα το λιπος μου να ανεβαινει δραματικα, και τωρα,(μετα απο 6 μηνες) που μπηκα σε γραμμωση, βλεπω πως χανω πολυ δυσκολα λιπος (συγκριτηκα με περυσι που εχανα πολυ ευκολα πριν ακομα κανω χρηση).

Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου,δεν ξερω αν ειναι η διατροφη.

Επηρεαζει η κλενβουτερολη τον θυροειδη; οι αποψεις διίστανται απο οτι ειδα.


Εκανα εξετασεις αιματος και Τ3/Τ4/TSH ορμονες ειναι νορμαλ.

Τ3 ΕΙΧΑ 1,04 ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ ΑΠΟ 0,58 ΕΩΣ 1,59
Τ4 >> 8,64 >>> 4,87 ΜΕ 11,72
ΤSH >> 1,38 >>> 0,35 ME 4,94


μπορει καποιος να βγαλει ασφαλη συμπερασματα απο αυτο για να δει θυροειδη η πρεπει να κανω υπερηχο; ειναι αξιοπιστα; να μεινω ησυχος;

Παρακαλω οχι κραξιμο.Θελω σοβαρες απαντησεις πανω στο θεμα.

s0k0s
09-05-13, 17:09
Νομιζω για φαρμακα μιλαμε μονο στην ενοτητα "Χημική υποστήριξη" :unsure:

beefmeup
09-05-13, 17:09
η ουσια θα σβηστει,γιατι ειναι φαρμακο.
για το θεμα σου να ξες οτι ακομα κ με εξετασεις που εκανες δεν μπορεις να εχεις 100% ασφαλη συμπερασματα για θυροειδη..μονο με υπερηχο.
αν κ μια χαρα δειχνουν.

για τα υπολοιπα που ρωτας ολα σχετικα ειναι.
απο περισυ μεχρι φετος μπορει να εχουν αλλαξει πολλα πραγματα,οπως η θερμιδες που περνεις,η δραστηριοτητα που εχεις μεσα στην μερα σε σχεση με περισυ κλπ κ ολα παιζουν λιγο πολυ τον ρολο τους,οσο κ αν νομιζεις οτι μπορει να φαινονται σαν λεπτομεριες.
εκει που λες "δεν ξερω αν ειναι η διατροφη " ας πουμε,αν δεν ξερεις εσυ ποιος μπορει να ξερει?
κ ο,τι απαντηση παρεις θα ειναι θεωρητικη,χωρις καν να πλησιασει την πραγματικοτητα..

για το θεμα της υγειας σου αν θες να εισαι 100% σιγουρος κανε ενα υπερηχο..αν ομως βγει οκ,μετα θα δεις οτι αλλου ειναι το θεμα που εχεις κ οχι εκει.
μεταξυ μας με ενα μιηνα χρηση αυτου που αναφερεις χλωμο το βλεπω να σου δημιουργησε βλαβη εκει..

crucified
09-05-13, 17:21
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις παιδες.

Στην χημικη υποστηριξη δεν εχω προσβαση και δεν ξερω πως να παρω.Εδω μιλαω για θυροειδη με εικονα τι εχω παρει.Δεν ζηταω ουτε κυκλο,ουτε εμποριο ουτε τιποτα νομιζω.

Γιώργος Ν. Τουλιάτος
11-04-16, 17:18
Παιδες καλησπερα.

Περυσι το καλοκαιρι εκανα χρηση κλενβουτερολης για 1 μηνα με ποσοτητα 100 mg ανα μερα (σταδιακο ανεβασμα και με off μια εβδομαδα).

Μολις σταματησα ειδα το λιπος μου να ανεβαινει δραματικα, και τωρα,(μετα απο 6 μηνες) που μπηκα σε γραμμωση, βλεπω πως χανω πολυ δυσκολα λιπος (συγκριτηκα με περυσι που εχανα πολυ ευκολα πριν ακομα κανω χρηση).

Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου,δεν ξερω αν ειναι η διατροφη.

Επηρεαζει η κλενβουτερολη τον θυροειδη; οι αποψεις διίστανται απο οτι ειδα.


Εκανα εξετασεις αιματος και Τ3/Τ4/TSH ορμονες ειναι νορμαλ.

Τ3 ΕΙΧΑ 1,04 ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ ΑΠΟ 0,58 ΕΩΣ 1,59
Τ4 >> 8,64 >>> 4,87 ΜΕ 11,72
ΤSH >> 1,38 >>> 0,35 ME 4,94


μπορει καποιος να βγαλει ασφαλη συμπερασματα απο αυτο για να δει θυροειδη η πρεπει να κανω υπερηχο; ειναι αξιοπιστα; να μεινω ησυχος;

Παρακαλω οχι κραξιμο.Θελω σοβαρες απαντησεις πανω στο θεμα.

η χρήση β2 διεγερτών προκαλούν συμπαθητικομιμιτική δράση στο μυοκάρδιο,μέσω αδρενεργικής δράσης οφειλόμενη στις κατεχολαμίνες.η υδροχλωρική κλενβουτερόλη αυξάνει τη λειτουργία του θυρεοειδούς αδένα και του βασικού μεταβολικού ρυθμού