PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοηθεια σε προγραμμα για 17χρονο!



bodybuilder8
18-05-13, 10:26
Γεια σε ολους. Κανω γυμναστικη σχεδον 2 χρονια σπιτι μου σε πολυοργανο και εχω και παγκο με μπαρα, βαρακια, μονοζυγο κλπ. Οταν ειχα αρχισει την γυμναστικη εκανα all in one 3 φορες την εβδομαδα. Μετα απο 10 μηνες αρχισα σπλιτ (καθε μυικη ομαδα 2 φορες την εβδομαδα) συνολικα το σπλιτ ηταν 6 φορες την εβδομαδα και αυτο κανω και ως τωρα. Ομως εχω παρατηρησει μια στασιμοτητα τον τελευταιο καιρο και λεω μηπως ειναι λογω του οτι το σωμα μου εχει συνηθισει σε αυτο το προγραμμα? Μηπως καποιες αλλαγες θα με βοηθουσαν να ξεκολλησω? Ευχαριστω.

Χριστοφορος123
18-05-13, 11:19
Δεν ειναι τοσο οι ασκησεις αλλα τα κιλα..Πρεπει να εχεις καποια περιοδικοτητα.
πχ αμα μπαρα εκανες 50χ10 πριν 1 μηνα και τωρα κανεις 50χ10 παλι θα εχεις στασιμοτητα..αν κρατησεις το ιδιο προγραμμα και αυξησεις τα κιλα στις βασικες ασκησεις θα δεις διαφορα

bodybuilder8
18-05-13, 12:11
Επειδη ανεβαζα κιλα και παλι βλεπω στασιμοτητα γιαυτο το λεω.

aris1994
18-05-13, 17:39
πολα παιζονται μπορει να ειναι θεμα προγραμματος μπορει θεμα διατροφής.πειραματισου δεν εχεις να χασεις τιποτα αλαξε το αμα θες το προγραμμα.παντως να ξερεις ειναι λογικο να μην βλεπεις τοοοσηη διαφορα οπως στην αρχη οσο περναει ο καιρος δυσκολευει το πραγμα αλλα με σκληρη δουλεια θα βελτιωνεσαι