PDA

Επιστροφή στο Forum : Προγραμμα γυμναστικης



Giorgio NakedMan
27-05-13, 14:27
Γεια σας,ειμαι ο Γιωργος νεο μελος στο forum,ειμαι 16 χρονων και εχω υψος 1.83 και απο κιλα ειμαι περιπου 65.Παω γυμναστηριο εδω και 3 μηνες και πριν
πηγαινα πυγμαχια.
Στο γυμναστηριο δεν πηγαινα και πολυ λογω σχολικων υποχρεωσεων αλλα εδω και μια βδομαδα περιπου εχω αρχισει εντατικα..Γιαυτο χρειαζομαι τη συμβ-
ουλη σας για να βγαλω ενα προγραμμα γραμμωσης για 3 με 5 φορες την εβδομαδα.Δεν εχω καποιο ιδαιτερο προβλημα με τα κιλα μου,αλλα τωρα που
ερχεται καλοκαιρι πρεπει να βελτιωσω οσο μπορω περισσοτερο το σωμα μου...
Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων και καλη μου αρχη στην παρεα σας:D

stef.
27-05-13, 15:25
γεια σου!! 1,83 υψος στα 65 κιλα εισαι σιγουρος οτι θελεις ''προγραμμα γραμμωσης''???

Χριστοφορος123
27-05-13, 15:28
Λολ.
Πρωτα απ'ολα δεν υπαρχει προγραμμα γραμμωσης..απλα κανοντας ενα προγραμμα ακολουθεις μια ΔΙΑΤΡΟΦΗ γραμμωσης(υποθερμιδικη)
Με τα κιλα που εισαι κοιτα να βαλεις καμια 20αρια κιλα δηλαδη διατροφη για ογκο και μετα αφου βαλεις μυς βλεπεις για cutting

stef.
27-05-13, 15:34
Λολ.
Πρωτα απ'ολα δεν υπαρχει προγραμμα γραμμωσης..απλα κανοντας ενα προγραμμα ακολουθεις μια ΔΙΑΤΡΟΦΗ γραμμωσης(υποθερμιδικη)
Με τα κιλα που εισαι κοιτα να βαλεις καμια 20αρια κιλα δηλαδη διατροφη για ογκο και μετα αφου βαλεις μυς βλεπεις για cutting

ετσι Χριστοφορε !!ωραια τα λες!! Η γραμμωση γινεται στη κουζινα και για να γραμμωσεις πρεπει να εχεις μυες ...τα κοκαλα δεν γραμμωνουν (φιλικα παντα)

Giorgio NakedMan
27-05-13, 15:39
Καλησπερα σας και παλι,ενωω οτι θελω ενα προγραμμα για να φανουν οι κοιλιακοι μου,απο διατροφη ακολουθω ενα προγραμα που βρηκα στο forum και το
μονο που μου λειπει ειναι ενα προγραμμα γυμναστικης για να εκτελω στο γυμναστηριο..
Συγνωμη αν δεν γραφω σωστα αυτα που ζηταω αλλα τωρα αρχισα να ασχολουμε με την γυμναστικη αρκετα,και δεν ξερω πολλα πραγματα...

Χριστοφορος123
27-05-13, 15:41
Δηλαδη εισαι 20 κιαλ κατω απο το υψος σου και δε φαινονται;;
Τεσπα με τα δεδομενα που μας δινεις,και να μη φαινονται,πρεπει να βαλεις κιλα αν χασεις(γιατι ετσι θα φανουνε αν δεν εχεις) θα υποσιτιστεις.

stef.
27-05-13, 16:05
φιλαρακο αυτα δεν γινονται σε 1 μηνα...δυστυχως!

aris1994
27-05-13, 18:22
ας αρχισουμε απο τα βασικα οι κιλιακοι για να φανουν χρειαζονται διατροφή.σε πρωτο σταδιο αρχισε μια υπερθερμιδικη διατροφή γιατι ποσο θες να πας δηλαδη θα φενεσαι παρα πολυ λεπτος.για να μη σου φενονται οι κοιλιακοι συμενει οτι πρωτον δεν τους εχεις γυμνασει και δευτερον εχεις πολυ λιπος στην περιοχη εκινη.σε πρωτο σταδιο κοψε τα πολλα λιπαρα και περιορισου στα καλα λιπαρα οπως αιλεολαδο.κοψε σαβουρες και γλυκα και τρωγε αρκετα γευματα με πρωτεινη.ετσι θα χασεις συγουρα λιπος ακομα και στον ογκο.το να σου φενονται οι κιλιακοι και να εισαι πολυ λεπτος δεν ειναι ωραιο θεαμα πιστεψε με.πρωτα κανεις για ογκο εφοσον εισαι τοσα λιγα κιλα και μολις φτασεις εκει που θες αδιαζεις

ακολουθα και ενα προγραμμα ετσι κλασικο για κιλιακους ωστε να δυναμωσουν 2-3 σετακια ροκανισματα(αμα θες με βαρος προσθετο),καρεκλα και καμια για πλαγιους.15-25 επαναληψεις και εισαι οκ

Giorgio NakedMan
27-05-13, 18:39
Ευχαριστω πολυ:)