PDA

Επιστροφή στο Forum : Προγραμμα αρχαριος μετά απο μεγάλη απώλεια βάρους



valentinosael
03-06-13, 22:13
Παιδια νέος στο φορουμ σας χαιρετώ.Καταρχήν συγνωμη αν είμαι σε λά8ος θεμα.

Είμαι 25 χρονών και μετά απο 5 μήνες δίαιτα έχω χασει 36 κιλά και τώρα θέλω να αρχίσω γυμναστηριο.Τα κιλά μου ήταν 135 και τώρα είμαι 99kg και 1.83μ.Η δίαιτα που έκανα ήταν οτι έτρω-γα μόνο προτεείνες (κοτοπουλο ασπραδια ψάρια).Επίσης 4 φορές την βδομάδα κάνω προπόνηση basket. Όπως ειπα θέλω να αρχισω γυμναστηριο και έχω καποιε απορίες.

1)Να αρχισω τώρα γυμναστηριο ή να περειμένω να φτάσω στα κιλά που θέλω (θέλω να χάσω αλλο καμιά 15-20 κιλά)
2)Ογκο νομίζω δέν χρειάζομαι :) αλλο περισσότερο να σφίξω θέλω και να δυναμώσω. Τι πρόγραμμα να ακολουθήσω ;
3)Πόσες φορές την βδομάδα να πηγαίνω.(Τώρα που είναι καλοκαίρι μπορώ καθημερινα μέχρι 2 ώρες συν οι προπονήσεις).

**Την ευληγησια μου και την εκρηκτικότητα δέν θέλω να την χάσω
**Λογο του ότι Basket παίζω απο τα 10 μου το κορμί μου δεν κρέμασσε τώρα που έχασα βάρος. Επισης κάτω απο το λίπος που έχω τώρα φένεται γυμνασμένο, ειδικά στα χέρια και στα πόδια.

Σας ευχαριστώ.

aris1994
03-06-13, 23:15
καταρχας πολα μπραβω που καταφερες να χασεις τοσα κιλα.αν καταφερεις να συνδιασεις αεροβιο με βαρυ ειναι το καλυτερο.δε χρειαζονται υπερβολες στις προπονησεις 3-4 μερες και εισαι οκ.θα κανεις και την αεροβια σου και σουπερ.εφοσον θες να χασεις κιλα θα κανεις την υποθερμιδικη σου διατροφή,αρκετη πρωτεινη ελαχιστο υδατναθρακα και καλα λιπαρα και μη φοβασαι τιποτα

var
03-06-13, 23:25
Συγχαρητήρια για την απώλεια βάρους!
Μια ερώτηση, επι 5 μήνες έτρωγες μόνο πρωτεϊνες; Όταν επανένταξες τον υδατάνθρακα στη διατροφή σου δεν είδες κάποια πρόσληψη βάρους; Μου θυμίζει δίαιτα Atkins/Dukan αυτό που διαβάζω.

valentinosael
03-06-13, 23:39
καταρχας πολα μπραβω που καταφερες να χασεις τοσα κιλα.αν καταφερεις να συνδιασεις αεροβιο με βαρυ ειναι το καλυτερο.δε χρειαζονται υπερβολες στις προπονησεις 3-4 μερες και εισαι οκ.θα κανεις και την αεροβια σου και σουπερ.εφοσον θες να χασεις κιλα θα κανεις την υποθερμιδικη σου διατροφή,αρκετη πρωτεινη ελαχιστο υδατναθρακα και καλα λιπαρα και μη φοβασαι τιποτα

ευχαριστω



Συγχαρητήρια για την απώλεια βάρους!
Μια ερώτηση, επι 5 μήνες έτρωγες μόνο πρωτεϊνες; Όταν επανένταξες τον υδατάνθρακα στη διατροφή σου δεν είδες κάποια πρόσληψη βάρους; Μου θυμίζει δίαιτα Atkins/Dukan αυτό που διαβάζω.

ειχα ξεκινησει να κάνω την dukan και όταν ειδα στη πρώτη φάση οτι έχανα βάρος συνέχισα και έκανα μόνο την πρώτη ΄φαση δηλαδή μονο πρωτεινες, με εξαίρεση 3-4 φορές τον μήνα που έτρωγα ότι ήθελα.Ακοόμη δέν αρχισα να τρωω υδατάνθρακες αλλα νομίζω θα έχω πρόσληψη βάρους. Γιαυ΄το θέλω να χάσω ακόμη 20 κιλα για να έχω ενα περιθωριο 5 κιλών

aris1994
04-06-13, 14:50
το να μην λαμβανεις καθολου υδατανθρακα δεν ειναι καλο.εστω και λιγο χρειαζεται ωστε νε εχεις και ενεργεια στα βαρυ.κιλα θα χασεις απλα θελει υπομωνει.

grtech
04-06-13, 16:28
Γεια σου valentinosael :welcome:,
Για οποιαδήποτε απορία έχεις περι διατροφής γράψε την ερώτησή σου εδώ Γενικές Ερωτήσεις Διατροφής (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?9221-Γενικές-Ερωτήσεις-Διατροφής)
ή δημιούργησε νέα θεματική στην ενότητα Διατροφή (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?22-Διατροφή) και γράψε το διαιτολόγιο σου για αξιολόγηση.

Σε αυτή την θεματική γράφουμε και συζητάμε κυρίως απορίες περί προγραμμάτων προπόνησης.