PDA

Επιστροφή στο Forum : 2 Φορες τη βδομαδα ιδια μυικη ομαδα?



Rocknrolla
21-06-13, 14:36
Καλησπερα!

Να κανω μια ερωτηση επειδη τα χερια μου ειναι λιγο πισω σε σχεση με το υπολοιπο σωμα ( ισως και λογο υψους,190) πειραζει αν τα κανω 2 φορες τη βδομαδα για να ξεπαρουν λιγο?

Παραδειγμα:

Δευτερα Στηθος-Δικεφαλα

Τεταρτη Πλατη-Τρικεφαλα

Παρασκευη Ποδια

Σαββατο Ωμους+ Δικεφαλα/Τρικεφαλα (ισως σουπερ σετ)μιας και εχουν ξεπιαστει μετα απο τοσες μερες.

Τι λετε θα βοηθουσε?

Ευχαριστω!

Mikekan
21-06-13, 14:46
Να ξεπάρουν? :unsure:

jam
21-06-13, 22:07
φιλε οχι δεν υπαρχει προβλημα και εγω αυτο ακολουθω 2 φορες χερια την μια βδομαδα και την αλλη βδομαδα ποδια , απλα να προσεχεις να απεχουν οι μερες της οποιος κανεις την ιδια μυικη μαζα , δλδ οπως τα λες , την δευτερα μην ξανακανεις δικεφαλα,τρικεφαλα , κανε τεταρτη-πεμπτη και την επομενη βδομαδα παλι 2 φορες δλδ 1-2-1-2 οταν κανεις μια φορα χερι κανε 2 απο αλλη μυικη μαζα

nikos1234
25-06-13, 18:19
καταρχας ποσο καιρο κανεις προπονηση?αν δεν κανει ς αρκετο καιρο τοτε δενε χιε νοημα αυτο που λες

ArgoSixna
29-06-13, 15:24
ΑΝ κανεις σοβαρη προπονηση ποσο νομιζεις οτι θα αντεξεις? Μετά την 2η βδομαδα δεν θα εχεις ορεξη να πας ουτε γυμναστηριο , ειδικα με τετοια ζεστη...

COBRA_STYLE
29-06-13, 15:52
Γιατι που ειναι το προβλημα,σιγα το πραμα...και γω παιζω 2 φορες τη βδομαδα στηθος-πλατη(μαζι) και δικεφαλα-τρικεφαλα...και σοβαρη προπονηση θαρρω οτι κανω:green:...δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα,βγειτε απο αυτη τη νοοτροπια..

leftis
29-06-13, 19:09
Γιατι που ειναι το προβλημα,σιγα το πραμα...και γω παιζω 2 φορες τη βδομαδα στηθος-πλατη(μαζι) και δικεφαλα-τρικεφαλα...και σοβαρη προπονηση θαρρω οτι κανω:green:...δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα,βγειτε απο αυτη τη νοοτροπια..

+1...υπερπροπόνηση δεν είναι εύκολο πράγμα.

Χριστοφορος123
29-06-13, 19:17
Ειδικα εφοσον τρως/ξεκουραζεσαι καλα δεν υπαρχει θεμα υπεροπροπονησης

tasos2
29-06-13, 19:25
Γιατι που ειναι το προβλημα,σιγα το πραμα...και γω παιζω 2 φορες τη βδομαδα στηθος-πλατη(μαζι) και δικεφαλα-τρικεφαλα...και σοβαρη προπονηση θαρρω οτι κανω:green:...δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα,βγειτε απο αυτη τη νοοτροπια..

Εντος ή εκτος βοηθειας?


Για μενα που το εχω δοκιμασει οδηγει σε υπερπροπονηση εκτος και αν κανω μονο 2 ασκησεις τη φορα.

Επισης παιζει ρολο και η ηλικια

Ανδρεας
29-06-13, 21:03
οπως λενε και οι αλλοι, δεν υπαρχει προβλημα υπερπροπονησης ομως και απο τα κιλα που χρησιμοποιεις προσεχε..δηλ αν κανεις στο max προπονηση τη μια μερα οι μυς δεν θα αντεξουν μετα απο 2-3 μερες ξανα..
Εξαρταται ποσο γυμνασμενος εισαι,ηλικια, και ποση ορεξη θα εχεις να κανεις 2 φορες τη βδομαδα χερια :D
υπαρχει και η περιπτωση του να κανεις 1 φορα και να αυξησεις στο max. τα κιλα, και να μην χρειαζεσαι 2 φορες τη βδομαδα ;)

ArgoSixna
29-06-13, 21:28
Χωρίς να θέλω να σας προσβάλω αλλά κάτι κάνετε λάθος ή κάθεστε όλη μέρα και δεν δουλέυετε..

Τωρα αν εισαστε 18 , καθεστε ολη μερα και τρωτε καλα μπορειτε να κανετε ανετα 2ωρες προπονηση την μερα..

beefmeup
29-06-13, 21:31
Χωρίς να θέλω να σας προσβάλω αλλά κάτι κάνετε λάθος ή κάθεστε όλη μέρα και δεν δουλέυετε..

Τωρα αν εισαστε 18 , καθεστε ολη μερα και τρωτε καλα μπορειτε να κανετε ανετα 2ωρες προπονηση την μερα..

+1
η ηλικια κ διαφορα αλλα παιζουν ρολο..

επισης δεν μιλαμε απαραιτητα για υπερπροπονηση,αλλα για ελειψη σωστης αναπτυξης/αναρωσης.