PDA

Επιστροφή στο Forum : Γνωμη για το προγραμμα μου



bodybuilder8
21-06-13, 22:19
Ακολουθουσα ενα προγραμμα 6 φορες την εβδομαδα(σπλιτ) αλλα για αποφυγη μυικου καταβολισμου επειδη ακουγα οτι ειναι υπερβολικο το μειωσα σε 4 φορες. Το αρχικο σπλιτ γυμναζε την καθε μυικη ομαδα απο 2 φορες την εβδομαδα. Αυτο που εχω τωρα ειναι το εξης: ΔΕΥΤΕΡΑ:ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΘΟΥΣ ΑΝΟΙΧΤΗ ΛΑΒΗ 4Χ12, ΠΕΚ-ΝΤΕΚ 4Χ12 ΚΑΙ ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΘΟΥΣ ΕΠΙΚΛΙΝΗΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑ 4Χ12 ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΙΚΕΦΑΛΟΥΣ:ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ 5Χ12 ΚΑΙ ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ ΑΝΑΣΤΡΟΦΗ 3Χ12. ΤΡΙΤΗ: ΠΛΑΤΗ:ΑΝΟΙΧΤΗ ΛΑΒΗ ΤΡΟΧΑΛΙΑ 4Χ12, ΚΛΕΙΣΤΗ ΑΝΑΣΤΡΟΦΗ ΛΑΒΗ 4Χ12 ΚΑΙ ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΧΑΜΗΛΗ ΤΡΟΧΑΛΙΑ 4Χ12. ΠΕΜΠΤΗ:ΠΟΔΙΑ:ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΩΝ 5Χ15, ΚΑΜΨΕΙς ΜΗΡΙΑΙΩΝ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ 3Χ15 ΚΑΙ ΓΑΜΠΕΣ ΟΡΘΙΟΣ ΜΕ ΚΑΤΩ ΤΡΟΧΑΛΙΑ 3Χ15. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:ΟΜΟΙ:ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΚΑΘΙΣΤΟΣ 4Χ10 ΚΑΙ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΟΜΩΝ(ΚΑΤΩ ΤΡΟΧΑΛΙΑ) 3Χ10 ΚΑΙ ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΥΣ:ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ 4Χ12 ΚΑΙ ΒΥΘΙΣΕΙς ΣΕ ΚΑΡΕΚΛΑ 3Χ10. Σορρυ που δεν το εχω γραψει καλα απλα δεν ξερω τα κολπακια ωστε να το κανω ευδιακριτο :) και επισης να πω πως αυτα τα κανω σε πολυοργανο σπιτι μου. Εβαλα το προγραμμα μου για να μου πειτε ειναι καλο? δεν ειναι αρκετο για να δω διαφορα? η ειναι οκ?

bodybuilder8
21-06-13, 23:12
?

Nikolas_mk2
21-06-13, 23:21
Για να δεις αποτελεσμα θα πρεπει να φτιαξεις σωστα τη διατροφη σου,απο μονο του ενα προγραμμα δεν βοηθαει και τόσο....Μόνο το πολυόργανο εχεις?καναν αλτήρα?Πιστευω πλατη/ωμους/τρικεφαλα καλό θα ηταν να εβαζες μια ασκηση ακόμα(πχ.αναποδο πεκ-ντεκ για πισω ωμους) και στο στηθος να εμπαιναν ανοιγματα αντι για πεκ-ντεκ αλλα αν δεν εχεις αλτηρες δυσκολο να βαλεις κι αλλες ασκήσεις....

bodybuilder8
21-06-13, 23:30
Οχι εχω και αλτηρες που βαζω εγω κιλα και παγκο! διατροφη εχω απλα για το προγραμμα ρωτησα αν με καλυπτει.. αν εχω χωρισει σωστα τις μυικες ομαδες και ολα αυτα!

Nikolas_mk2
21-06-13, 23:34
Βασικά βαλε τους δικεφαλους με την πλατη και βαλε καμια ασκηση ακομα εκει π σου εγραψα πριν-και στα ποδια αν μπορείς....Σαν διαχωρισμος ειναι ΟΚ

bodybuilder8
21-06-13, 23:42
Οκ σε ευχαριστω πολυ!