PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΓΥΜΝΑΣΗΣ



GeorgeChri
10-07-13, 14:48
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΜΕ ΛΕΝΕ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 16 ΧΡΟΝΩΝ. ΤΟ ΥΨΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 1.60 ΠΕΡΙΠΟΥ(ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ :P :P ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 41 ΚΙΛΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ, ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ ΜΕ 3ΚΙΛΑ ΒΑΡΑΚΙΑ, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΜΨΕΙΣ ΕΛΞΕΙΣ, ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΑ ΣΕ ΔΥΝΑΜΗ, ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΓΚΟ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ. ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΑΡΩ 7ΚΙΛΑ ΑΛΤΗΡΕΣ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ, ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΑΦΟΣΙΩΘΩ ΣΤΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ. ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ; ΘΑ ΣΥΝΔΥΑΖΩ ΚΑΙ ΑΕΡΟΒΙΑ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ(ΕΧΩ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ, ΚΑΙ ΤΡΕΞΙΜΟ).

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ !

*** Γράφε με Ελληνικούς μικρούς χαρακτήρες όχι με κεφαλαία, είναι κανόνας του φόρουμ. Mods Team ***

Sotos BR.
10-07-13, 17:04
Με τους αλτήρες, δεν νομίζω οτί θα πάρεις όγκο, εκτός αν τα χρησιμοποιήσεις σωστά και μπορέσεις να δουλέψεις όλες τις μυικές ομάδες...για γυμναστήριο το έχεις σκεφτεί?

GeorgeChri
11-07-13, 00:33
Γεια σου φιλε! :) Ευχαριστω για την απαντηση.
Γιατι με αλτηρες δεν αποκτας ογκο; Και γυμναστηριο θα παω μολις ξεκινησουν τα σχολεια!

Sotos BR.
11-07-13, 00:46
Ο "όγκος" είναι πολύ ευρύτερη σημασία.. ο λόγος είναι οτί έχεις περιορισμό στις ασκήσεις που θα κάνεις. Κάνε τις βασικές ασκήσεις με τους αλτήρες + push ups, κοιλιακούς, βυθίσεις και με το καλό τον Σεπτέμβρη !:weights:

aris1994
12-07-13, 10:34
η αληθεια ειναι οτι μονο με αλτηρες δε μπορεις να κανεις πολλα ομως συγουρα μπορεις σε ορισμενα σημεια να βελτιωθεις...κανε τα κλασικα οπως πιεσεις, ανοιγματα,πους απς για στηθος,2-3 ασκησεις για δικεφαλα,2-3 για τρικεφαλα πιεσεις και εκτασεις για ωμους και κανα σκουατ για ποδια και εισαι οκ