PDA

Επιστροφή στο Forum : διαφορα μεταξυ χεριων



hardcore10
17-07-13, 20:25
κανω γυμναστικη εδω και 4 μηνες! και εχω παρατηρησει οτι το δεξι μου χερι που ειναι το καλο ειναι ελαφρος μεγαλυτερο απο το αριστερο! ειχα διαβασει ενα παρομοιο θεμα εδω και ακολουθησα αυτα που λεγατε! αλλα διαφορα δεν ειδα! παραμενει στον 1-1,5 ποντο μεταξυ τους! και οταν κανω ελξεις και διαφορες ασκησεις που εχουν και δικεφαλο μεσα νιωθω το δεξι χερι να τραβαει παραπανω! μπορειτε να με πειτε τι μπορω να κανω? εδω εχω αρχισει και κανω τα παντα με το αριστερο μεχρι που εφτασα να τον παιζω με το αριστερο :P

MUSKLGEORGE
19-07-13, 00:36
χρησιμοποιησε αλτηρες αντι για μπαρα και κανε για αρκετους μηνες υπομονη για να μη μας ξαναρωτησεις συντομα.

Michaelangelo
19-07-13, 00:41
Γειά σου φίλε μου. Αυτό που λες, είναι πολύ λογικό! Αν παρατηρήσεις, επίσης το ένα σου στήθος είναι πιο μεγάλο, ο ένας κοιλιακός πιο γραμμωμένος κ.τ.λ.
Αυτό συμβαίνει σε όλους και υπάρχει πολύ ελαφριά ασυμετρία σε αριστερή και δεξιά μεριά, μη αποκρουστική όμως και όχι και τόσο ορατή. Αν σε πειράζει τόοοσο πολύ, απλά κάνε πιο αυστηρά από το ένα χέρι! Επίσης το διάστημα που λες, είναι μικρό για να δεις διαφορά. Θα σου έλεγα απλά συνέχισε να γυμνάζεσαι και εν πορεία, βλέποντας και κάνοντας!

hardcore10
19-07-13, 21:38
ευχαριστω πολυ για της απαντησεις σας

morbit_killer
20-07-13, 17:26
ευχαριστω πολυ για της απαντησεις σας

το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ το αριστερό μου είναι μικρότερο κατά 2 πόντους απο το δεξί !! προσπαθώ να βρώ λύση , όταν θα έχω ικανοποιητικά αποτελέσματα θα σου τα παραθέσω !!

andreasaxo
20-07-13, 19:01
Την λυση σας την εχω εγω. :)
Για ασκησεις δικέφαλα και τρικεφαλα, στο μικροτερο χερι η fat gripz η πετσετα τυλιγμένη.
Τοσα χρονια που γυμναζομαι ειχα μεγαλη διαφορα, το αριστερο ηταν κατα 1,5 ποντο μικροτερο απο το δεξί, τον Μαρτιο που μετρήθηκα ηταν 44 το δεξί και 42,5 το αριστερο, απο τοτε και μεχρι σημερα, τυλίγω με την πετσετα την μπαρα η τον αλτηρα, παντα για την αριστερη παλαμη.
Μετρήθηκα πριν απο μια ευδομαδα, λογο που ειμαι στην γράμμωση 3 μηνες τωρα, εχω πεσει βέβαια, καθοτι ειμαι 12 κιλα κάτω σε σχεσει με τον Μαρτιο, αλλα τα αποτελεσματα ειναι πολυ καλα, το δεξί 40 και το αριστερο 39,5, απο 1,5 ποντο πηγα στον μισο. ;)