PDA

Επιστροφή στο Forum : Σαν ενα πνιξιμο στον λαιμο!



TheUninvited
17-07-13, 20:29
Τωρα μια βδομαδα δεν ξερω τι με εχει πιασει ισως ειναι επειδη πιεζω τον εαυτο μου παρα πολυ, και οταν κανω ξερω γω μια ασκηση νιωθω σαν να μου κλεινεις ο λεμος και να πνιγομαι και να μην μπορω να αναπνευσω (βασικα αναπνεω αλλα ζοριζομαι ) και δεν ειναι μονο αυτο οταν τελειωνω την ασκηση δυσκολευομε να πιασω την αναπνοη και ακομα το απογευμα σαν να νιωθω ενα ελαχιστο σαν να μπουκανει δεν ξερω ουτε καν να το πω πνιξιμο στον λαιμο λες και εχει κατσει κατι στον λαιμο μου και δεν μπορω να αναπνευσω καλα ,αλλα δεν νιωθω πονο η τιποτα τετοιο.


θελω να πω επισης οτι παω γυμναστηριο συνηθως το πρωι 2 μηνες τωρα ,2 φορες ξεκουραση την βδομαδα.

Το ξερω οτι δεν ειστε γιατροι αλλα αναρωτιεμαι μηπως σας εχει τιποτα παρομοιο ,φοβαμαι μην εχω κανενα προβλημα με την καρδια μου...:unsure::unsure:

Mikekan
17-07-13, 21:40
Σου τελειώνουν οι αναπνοές ή πνίξιμο? Μήπως σου τελειώνουν οι αναπνοές, αγχώνεσαι κιόλας για αυτό και επιδεινώνεται η κατάσταση?

TheUninvited
17-07-13, 23:42
ναι η αλιθεια ειναι το αγχωνομαι γενικα με την ζωη μου και νιωθω πολυ πιεσυ και νιωθω πολυ εξαντλημενος τα ψυχολογικα μου δεν ειναι και τα καλητερα αυτη την περιοδο. Παιζει ρολο και το αγχος?

Sotos BR.
18-07-13, 00:29
Φυσικα παιζει και το αγχος ρολο, αλλα προσεξε τις αναπνοες σου κατα την διαρκεια των επαναληψεων κα ιδιαιτερα οταν κανεις ασκηση με πολλα κιλα, αφου τοτε δυσκολευεσαι να αναπνευσεις.

TheUninvited
18-07-13, 12:11
βασικα δεν βαζω πολλα κιλα οπως ειπα και πριν κανω πολλες ασκησεις με λιγο βαρος.

Ειπα να κανω ενα διαλειμα μπας και ξεφυγο λιγο.