PDA

Επιστροφή στο Forum : Την Γνωμη σας για το Προγραμμα μου!



ras
11-08-13, 21:11
Καλησπέρα σας μπαίνω απευθείας στο θέμα για να μην σας κουράζω.

Σκέφτομαι από Οκτώβριο να ακολουθήσω το εξής πρόγραμμα.

ΔΕΥΤΕΡΑ: Κυκλική (όλα τα μέρη του Σώματος)
ΤΡΙΤΗ: Κολύμβηση
ΤΕΤΑΡΤΗ: Κυκλική ( όλα τα μέρη του Σώματος αλλά διαφορετικές ασκήσεις από αυτές τις Δευτέρας)
ΠΕΜΠΤΗ: Κολύμβηση
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Πόδια

Στόχος μου να μειώσω όσο τον δυνατόν περισσότερο το ποσοστό λίπους μου. Δεν με ενδιαφέρει ένα σώμα φουσκωμένο αλλά ένα σώμα στα πρότυπα αθλητή.
Με την γυμναστική έχω πολύ καλή σχέση, γιατί χρόνια ασχολούμαι με το μπάσκετ, αλλά επειδή για διαφόρους λογούς φέτος δεν θα μπορέσω να ασχοληθώ λέω να σπάταλα με αυτό τον τρόπο την ενεργεία μου!!
Επίσης προσέχω και την διατροφή μου.

Ύψος 1.87 , κιλά 80, ηλικία 25. (Μεγάλο πρόβλημα στην περιοχή της κοιλιάς αρκετό ποσοστό λιπους)

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για το συγκεκριμένο πρόγραμμα!

Nikolas_mk2
11-08-13, 22:55
Καλησπέρα,

Αφου θα αφιερωσεις 3 μερες στα βαρη,περα απο τα πόδια τις αλλες 2 καλύτερα χώρισε τες σε push/pull δλδ ασκησεις πιέσεως τη Δευτερα(Στηθος,ωμοι,τρικεφαλοι) και τη Τεταρτη ελξεως(πλάτη,δικέφαλοι),είναι πιο πρακτικο ;)

jam
12-08-13, 02:32
Καλησπέρα,

Αφου θα αφιερωσεις 3 μερες στα βαρη,περα απο τα πόδια τις αλλες 2 καλύτερα χώρισε τες σε push/pull δλδ ασκησεις πιέσεως τη Δευτερα(Στηθος,ωμοι,τρικεφαλοι) και τη Τεταρτη ελξεως(πλάτη,δικέφαλοι),είναι πιο πρακτικο ;)

Συμφωνω, απλα , καλυτερα τους ωμους καντους με τα ποδια , ευαισθητο σημειο , χρειαζεται προσοχη και επειδη εγω πρωσοπικα ειμαι πολυ υπερ στο να προπονουνται και εντελως ξεχωριστα το οποιο κανω, θα σου προτεινα , τουλαχιστο την μερα με τα ποδια να κανεις και τους ωμους , θα τους πιεσεις πολυ αλλιως :unsure:

ras
12-08-13, 11:53
Σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις αμμεσες απαντησεις σας.