PDA

Επιστροφή στο Forum : Κανεις δε μπορει να βρει τι ακριβως εχω. Πονος στο στηθος(;) στην πλατη(;) στον ωμο(;)



kostasd91
18-09-13, 18:25
Καλησπερα παιδια, οπως λεει και ο τιτλος, εχω επισκευτει 3 ορθοπαιδικους. εχω κανει αξωνικη ,μαγνιτικη, 20 φυσιοθεραπειες , 2 αγωγες με αντιφλεγμωνωδη και κανεις δε μπορει να πει με σιγουρια τι εχω. Η αξωνικη καθαρη , η μαγνητικη λεει πως εχω προβλημα στον αριστερο ωμο μπροστα και πισω , και στον αριστερο υποπλατιο. Ο γιατρος μου λεει οτι δε βλεπει τιποτα απο αυτα στη μαγνητικη. ΔΕ ΠΟΝΑΩ σε κανενως ειδος κινησης με βαρη η χωρις. Ποναω ετσι στο ακυρο οταν καθομαι η οταν ξαπλωνω η οταν ειμαι ορθιος.(εχω παρατηρησει πως οταν γυμναζομαι το αριστερο στηθος παιρνει περισσοτερο καιρο να ξεπιαστει απο το δεξι και οταν τρεχω μεγαλες αποστασεις με ενοχλει ο αριστερος ωμος.) Καρδιολογικο δεν ειναι το τσεκαρα. Ο ενας μου λεει φλεγμωνη , ο αλλος τενοντιτιδα ο τριτος οτι δε βλεπει κατι. ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ.
Κανεις που να εχει κατι παρομοιο; Καποια συμβουλη;

stefan4
18-09-13, 19:12
ψυχολογικό.

Billy
18-09-13, 23:29
Καλησπερα παιδια, οπως λεει και ο τιτλος, εχω επισκευτει 3 ορθοπαιδικους. εχω κανει αξωνικη ,μαγνιτικη, 20 φυσιοθεραπειες , 2 αγωγες με αντιφλεγμωνωδη και κανεις δε μπορει να πει με σιγουρια τι εχω. Η αξωνικη καθαρη , η μαγνητικη λεει πως εχω προβλημα στον αριστερο ωμο μπροστα και πισω , και στον αριστερο υποπλατιο. Ο γιατρος μου λεει οτι δε βλεπει τιποτα απο αυτα στη μαγνητικη. ΔΕ ΠΟΝΑΩ σε κανενως ειδος κινησης με βαρη η χωρις. Ποναω ετσι στο ακυρο οταν καθομαι η οταν ξαπλωνω η οταν ειμαι ορθιος.(εχω παρατηρησει πως οταν γυμναζομαι το αριστερο στηθος παιρνει περισσοτερο καιρο να ξεπιαστει απο το δεξι και οταν τρεχω μεγαλες αποστασεις με ενοχλει ο αριστερος ωμος.) Καρδιολογικο δεν ειναι το τσεκαρα. Ο ενας μου λεει φλεγμωνη , ο αλλος τενοντιτιδα ο τριτος οτι δε βλεπει κατι. ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ.
Κανεις που να εχει κατι παρομοιο; Καποια συμβουλη;

ε αφού η Μαγνητική βρήκε ότι έχεις πρόβλημα στον αριστερό ώμο

ώμος είναι και συγκεκριμένα το Πέταλο των Στροφέων τενόντων.

αν δεν το τακτοποιήσεις εντελώς θα πας για εγχείριση κάποια στιγμή στο μέλλον

σε πρώτη φάση σταμάτα να το γυμνάζεις και βάλε πάγο να δούμε πως θα παίξει,

πάντως είναι σοβαρή φάση αν δεν το προσέξεις, κοίτα να το σώσεις και να μην καταλήξεις στο χειρουργείο.

έχω παρόμοιο πρόβλημα με δικέφαλους στο πόδι

kostasd91
25-09-13, 21:19
ε αφού η Μαγνητική βρήκε ότι έχεις πρόβλημα στον αριστερό ώμο

ώμος είναι και συγκεκριμένα το Πέταλο των Στροφέων τενόντων.

αν δεν το τακτοποιήσεις εντελώς θα πας για εγχείριση κάποια στιγμή στο μέλλον

σε πρώτη φάση σταμάτα να το γυμνάζεις και βάλε πάγο να δούμε πως θα παίξει,

πάντως είναι σοβαρή φάση αν δεν το προσέξεις, κοίτα να το σώσεις και να μην καταλήξεις στο χειρουργείο.

έχω παρόμοιο πρόβλημα με δικέφαλους στο πόδι

Τι να πω ρε παιδια.. προχτες που εκανα δικεφαλους ενιωσα μια ενοχληση στον ωμο. Επειδη μολις ξεκινησα γυμναστηριο παλι ειμαι στο αρχικο προγραμμα (κυκλικο) .
σημερα ξαναεκανα μια ασκηση για ολες τις μυικες ομαδες και τωρα το αισθανομαι σχετικα εντονα... Μα ειναι δυνατον γιατροι με πτυχεια να μη μπορουν να δουν ή να φτιαξουν αυτο το προβλημα που εχω; εχω απογοητευτει εντελως.

kostasd91
25-09-13, 21:42
72466 Και μια φωτογραφια για να δειξω ακριβως το σημειο που με ενοχλει αυτη τη στιγμη... (το κοκκινισμα δεν υπηρχε ,το προκαλεσα εγω τριβωντας το...)

Billy
26-09-13, 19:04
επειδή με τραυματισμούς στους ώμους έχω μεγάλη εμπειρία σου ξαναλέω να μην το κουράζεις,
εκεί που δείχνεις μπορεί να είναι πόνος αντανακλαστικός από το πέταλο των στροφέων, μου συνέβαινε και εμένα,
θέλει ξεκούραση και όχι βάρος με άλλα λόγια ξεχνάς το γυμναστήριο για όσο διάστημα χρειάζεται για να γίνεις καλά,

εφ' όσον η Μαγνητική έδειξε τι έχεις τι παραπάνω θέλεις να σου πει ο γιατρός;
γρήγορη λύση δεν υπάρχει
βάζε πάγο