PDA

Επιστροφή στο Forum : Κρακ στους ωμους!



deluxe
23-09-13, 01:27
Τι ειναι παλι τουτο; Οταν περιστρεφω τα χερια μου, ειτε μπροστα, ειτε πισω, ακουγονται κατι κρακ απο τους ωμους, χωρις να ποναω βεβαια..

Να πω οτι ειχα ενα θεμα με τον ωμο μου για κανα 2μηνο. Εβαζα εμπλαστρα, αλλα τιποτα. Στα τελειωματα του πονου, πηγα εβγαλα μαγνητικη και εδειξε θλαση. Επισης εγραφε και διαφορα αλλα τα οποια δε τα θυμαμαι, και ο γιατρος δε μου τα ειπε. Κατι για ενα υγρο νομιζω.. Θα τα κοιταξω αυριο.

Μπορει να περασει με το γυμναστηριο ή θα γινει χειροτερα;

Επισης μια μαγνητικη στη μεση, εδειξε 2 μικρες κηλες.

ArgoSixna
23-09-13, 12:10
η φυσικη κινηση ειναι πανω κατω. τους καταστρεφεις με την κυκλικη κινηση

ArgoSixna
26-09-13, 22:40
μαλλον θλαση επαθα και εγω προχτες.. ποναω αλλα μπορω να δουλεψω κανονικα..

deluxe
27-09-13, 15:58
Εγω το ειχα παθει χωρις να σηκωσω τιποτα απολυτως. Και μου κανει εντυπωση. Απλα μια ημερα ξυπνησα και πονουσα.

ArgoSixna
27-09-13, 18:14
Στραβοκοιμηθηκες και ειχες πλακωσει τον ωμο σου για πολυ ωρα

deluxe
29-09-13, 18:39
Και επαθε θλαση ο μυς; Και πονουσα για περιπου 45 ημερες, απο τις οποιες, σε ορισμενες υπεφερα; Ολα αυτα επειδη στραβοκοιμηθηκα;


Σημερα ο πονος επανηλθε! Θα τρελαθω! Ειναι ο αριστερος πισω δελτοειδης! Ζοριζω πολυ τις προπονησεις και παω το λιγοτερο 6 φορες την εβδομαδα. Συνεχιζω ή σταματαω;


Νομιζω οτι το επαθα στη σημερινη προπονηση, οταν εκανα βυθισεις. Πιεστηκα αρκετα και πηγαινα τελειως κατω.

steg
30-09-13, 16:40
Με τον πρώτο σοβαρό και άγνωστης προέλευσης/αιτίας πόνο σταματάμε, αφού είναι σήμα ότι κάτι δεν πηγαίνει καλά. Αυτός είναι κανόνας χωρίς εξαιρέσεις.

deluxe
30-09-13, 18:27
Επισης παραξενο ειναι οτι ο πονος ερχεται οταν καθομαι στον υπολογιστη, ή οταν κοιμαμαι. Και οχι οταν γυμναζομαι.

ArgoSixna
01-10-13, 16:31
Εγω εβαλα 2-3 μερες counterpain αλοιφη + baby oil . Μυριζει λιγο εντονα και καιει τα ματια γιατι ειναι κοντα ο ωμος αλλα εχει αποτελεσμα

deluxe
02-10-13, 01:03
Πιο τρελος πονος ειναι στη μεση. Με πεθαινει! Η αντιστοιχη μαγνητικη που ειχα κανει, ειχε δειξει οτι εχω κηλη. Μπορει και δυο. Τι μπορω να κανω;

Σιγουρα θα σταματησω τις αρσεις θανατου και την κωπηλατικη με μπαρα. Δε μπορω να συνεχισω ετσι. Αλλα και ουτε μπορω να σταματησω! 15 μηνες αποχη ειχα, τι στο καλο;

Ασε που οι πονοι και στη μεση και στους ωμους, ειχαν ξεκινησει κατα το διαστημα που ειχα κανει την αποχη. Οποτε μου φαινεται πολυ παραξενο.. Δε ξερω..

Ισως θελει και να τα ζορισω, για να φτιαξουν.

Γνωριζετε, εαν υπαρχει καποιο συμπληρωμα που να μπορει να βοηθησει; Τιποτα χονδροϊτινη, MSM, κτλ;