PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ



guardsman
09-10-13, 17:38
Καλησπερα σε ολους σας παραθετω παρακατω το προγραμμα προπονησης μου και θα ηθελα την οποια συμβουλη σας και τις οποιες διορθωσεις σε αυτο αν χρειαζεται.Επισης αν το συγκεκριμενο προγραμμα δεν ειναι το καταλληλο παρακαλω να μου προτεινεται καποιο αλλο προγραμμα.Ευχαριστω εκ των προτερων για τις οποιες συμβουλες και γνωμες.

Το προγραμμα βασιζεται στην αρχη του να γυμναζω την καθε μυικη ομαδα 2 φορες την εβδομαδα και ειναι το εξης:

1.ΔΕΥΤΕΡΑ: Στηθος-Πλατη.
2.ΤΡΙΤΗ: Ποδια.
3.ΤΕΤΑΡΤΗ: Ωμοι-Δικεφαλα-Τρικεφαλα.
4.ΠΕΜΠΤΗ: Ρεπο.
5.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Στηθος-Μπροστα και Πλαγιοι Δελτοειδης-Τρικεφαλα.
6.ΣΑΒΒΑΤΟ: Πλατη-Πισω Δελτοειδης και τραπεζιοι-Δικεφαλα.
7.ΚΥΡΙΑΚΗ: Ρεπο.

guardsman
10-10-13, 11:10
Ρε παιδια μια γνωμη καποιος!

Ανδρεας
10-10-13, 15:00
1.ΔΕΥΤΕΡΑ: Στηθος-Πλατη.
2.ΤΡΙΤΗ: Ποδια.
3.ΤΕΤΑΡΤΗ: Ωμοι-Δικεφαλα-Τρικεφαλα.
4.ΠΕΜΠΤΗ: Ρεπο.
5.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Στηθος-Μπροστα και Πλαγιοι Δελτοειδης-Τρικεφαλα.
6.ΣΑΒΒΑΤΟ: Πλατη-Πισω Δελτοειδης και τραπεζιοι-Δικεφαλα.
7.ΚΥΡΙΑΚΗ: Ρεπο.

γιατι 2 φορες μεσα στην βδομαδα στηθος,πλατη,τρικεφαλα? :unsure:

guardsman
10-10-13, 15:55
Γιατι οπως γραφω κ αρχικα το προγραμμα βασιζεται στο να γυμναζω ολες τις μυικες ομαδες 2 φορες την εβδομαδα.

Dakonblackblade
10-10-13, 19:11
Και τα πόδια μία?

Keirox
13-10-13, 13:05
Και τα πόδια μία?

Πάλι καλά να λες..

Ανδρεας
13-10-13, 13:21
κανε upper/lower αν θες να γυμναζεις 2 φορες την βδομαδα την καθε μυικη μαζα :welcome:

guardsman
14-10-13, 18:24
Προτιμω split προγραμματα γιατι ειναι καλυτερα για μυικη υπερτροφια.Αυτα τα upper/lower ειναι για αρχαριους γιατι κανεις απο λιγο σε καθε μυικη ομαδα η για καποιον που επιστρεφει στα βαρη μετα απο αποχη και το λενε αυτο ολοι οσοι εχουν γνωση απο προπονηση.Οσο για τα ποδια υπαρχουν ενα σωρο προγραμματα στα οποια τα ποδια καθως και αλλες μυικες ομαδες προπονουνται μια φορα την εβδομαδα.Οποτε που το προβλημα? Σε συνδυασμο με sprint 4 φορες την εβδομαδα ειναι μια χαρα.Απο οτι φαινεται keirox οι γνωσεις σου περι προπονησεων ειναι αρκετα φτωχες και καλα θα κανεις να ασχοληθεις με κατι αλλο!

guardsman
14-10-13, 18:33
Και μια χαρη κυριοι παρακαλω να μου απανταει οποιος ξερει! και οχι οποιος δεν ξερει! Εγω ζητησα την γνωμη καποιου που να εχει τις σχετικες γνωσεις και οχι την γνωμη καποιου που οι γνωσεις του δεν επαρκουν και ακομα ψαχνεται και δεν θελω να προσβαλλω κανεναν γιατι δεν ειναι και προσωπικο το θεμα.Ευχαριστω.

Keirox
14-10-13, 22:17
Προτιμω split προγραμματα γιατι ειναι καλυτερα για μυικη υπερτροφια.Αυτα τα upper/lower ειναι για αρχαριους γιατι κανεις απο λιγο σε καθε μυικη ομαδα η για καποιον που επιστρεφει στα βαρη μετα απο αποχη και το λενε αυτο ολοι οσοι εχουν γνωση απο προπονηση.Οσο για τα ποδια υπαρχουν ενα σωρο προγραμματα στα οποια τα ποδια καθως και αλλες μυικες ομαδες προπονουνται μια φορα την εβδομαδα.Οποτε που το προβλημα? Σε συνδυασμο με sprint 4 φορες την εβδομαδα ειναι μια χαρα.Απο οτι φαινεται keirox οι γνωσεις σου περι προπονησεων ειναι αρκετα φτωχες και καλα θα κανεις να ασχοληθεις με κατι αλλο!

Αν δεν παίρνεις φάρμακα 0 αποτελέσματα θα δεις με το bro-split σου (εκτός απο noob gains). Εκτός και αν είσαι υπερβολικά πολύ αdvance.. που για να ρωτάς εδώ.. δεν είσαι...

Θα σου πρότεινα να κάνεις ενα 3χ5 με βασικές + chins/pullups +dips και να ανεβάζεις κιλά συνέχεια.

Χριστοφορος123
14-10-13, 22:26
Keirox και με split εχεις progressive overload και ανεβαζεις μια χαρα κιλα απλα πιο αργα μιας και εχεις μικροτερη συχνοτητα.
Αν σε ενδιαφερει το bodybuilding το split ειναι καλο.Δεν ειναι η μονη λυση το ss, mad cow, Bill Star κτλ.
Εγω με Upper lower μεσα σε 5 μηνες ανεβασα το squat μου απο 40χ10 σε 80χ10, το deadlift απο 46χ8 σε 100χ5 και ανεβηκα γενικα σε ολες τις ασκησεις.
Να δεις 0 αποτελεσμα δεν υπαρχει περιπτωση απλα δε θα δεις τα ιδια αποτελεσματα με καποιον που εχει μεγαλυτερο frequency απο 1x week

guardsman
14-10-13, 23:14
O.κ Keirox η συμβουλη σου δεκτη και σε ευχαριστω για τον χρονο σου.Σου ευχομαι καλες προπονησεις με υγεια και δυναμη.

Keirox
15-10-13, 00:33
Keirox και με split εχεις progressive overload και ανεβαζεις μια χαρα κιλα απλα πιο αργα μιας και εχεις μικροτερη συχνοτητα.
Αν σε ενδιαφερει το bodybuilding το split ειναι καλο.Δεν ειναι η μονη λυση το ss, mad cow, Bill Star κτλ.
Εγω με Upper lower μεσα σε 5 μηνες ανεβασα το squat μου απο 40χ10 σε 80χ10, το deadlift απο 46χ8 σε 100χ5 και ανεβηκα γενικα σε ολες τις ασκησεις.
Να δεις 0 αποτελεσμα δεν υπαρχει περιπτωση απλα δε θα δεις τα ιδια αποτελεσματα με καποιον που εχει μεγαλυτερο frequency απο 1x week

!