PDA

Επιστροφή στο Forum : Σπασιμο



stone garden
21-10-13, 18:54
Ειχα ενα τραυματισμο πριν 3 μηνες , εσπασα 3 δαχτυλα στο δεξι χερι μαζι με το καρπο. εχω βρει συμπληρωμα για τις αρθρωσεις το ερωτημα ειναι αν υπαρχει κατι αντιστοιχο σε χαπια,σκονη η τροφη και για τα κοκκαλα. Ευχαριστω;)

Billy
22-10-13, 08:58
3 μήνες πέρασαν, θα πρέπει να έχουν κολλήσει όλα τα κόκαλα,

γαλακτοκομικά και μπανάνες βοηθάνε στην εναπόθεση ασβεστίου, καλίου
αλλά μην νομίζεις ότι θα κολλήσουν πολύ πιο γρήγορα.

stone garden
22-10-13, 15:39
3 μήνες πέρασαν, θα πρέπει να έχουν κολλήσει όλα τα κόκαλα,

γαλακτοκομικά και μπανάνες βοηθάνε στην εναπόθεση ασβεστίου, καλίου
αλλά μην νομίζεις ότι θα κολλήσουν πολύ πιο γρήγορα.

σιγουρα εχουν κολλησει δεν αντιλεγω απλα δεν ηταν απλο σπασιμο , σκεψου οτι ειχα γυψο για 2,5 μηνες.

Χρήστος Τριανταφύλλου
22-10-13, 22:36
σιγουρα εχουν κολλησει δεν αντιλεγω απλα δεν ηταν απλο σπασιμο , σκεψου οτι ειχα γυψο για 2,5 μηνες.

Πριν 6 χρονια ειχα σπασει κ εγω τον καρπο μου κ μαλιστα συντριπτικα (οστεοσυνδεση ,γυψος με βελονες).
Σχετικα συντομα ομως οταν το αισθανθηκα ετοιμο ξεκινησα σιγα σιγα προπονησεις χωρις προβλημα.
Υπομονη κ μετα τις φυσιοθεραπειες που θα κανεις η εκανες ,μονος σου θα καταλαβεις οτι εισαι ετοιμος.

stone garden
23-10-13, 04:00
αυτο το σχετικα συντομα μετα απο ποσο καιρο ηταν δηλαδη απτη στιγμη που εβγαλες γυψους κτλπ?

Χρήστος Τριανταφύλλου
23-10-13, 20:51
Αν θυμαμαι καλα ,ενα μηνα εκανα φυσιοθεραπειες (το προβλημα ηταν για περιστροφη του καρπου) κ μετα απο ενα μηνα περιπου ξεκινησα προπονηση. Δεν αισθανθηκα να πιεζω τπτ ,απλως αισθανθηκα ετοιμος κ ξεκινησα σιγα σιγα.

stone garden
24-10-13, 01:28
ειναι η δευτερη φορα που εχω τα ιδια σπασιματα και ειμαι λιγο ''χεσμενος'' οσο αναφορα το comeback. τη πρωτη φορα και γω στον ενα μηνα πηρα μπροστα.