PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με τα γονατα!!!!!!!!!!



Grigoris Tsiaousis
13-11-13, 20:58
Γεια σας παιδια. Ειμαι 19 χρονων και κανω γυμναστικη περιπου 1μιση χρονο. Πριν δυο μηνες ξεκινησα να κανω deep squat,ενω παλαιοτερα εκανα paraller. Ωστοσο ενιωσα μια ενοχληση και πηγα στο γιατρο οπου εβγαλα ακτινες και μου ειπε πως πρεπει να σταματησω τα deep squat. Αλλα εγω εχω δει τρομερα αποτελεσματα με το deep squat σε σχεση με το παραλληλο. Πιστευω οτι ηταν υπερβολικη η αντιδραση του. Εσεις τι εχετε να πειτε παιδια;;;

niksamaras
13-11-13, 21:05
Γεια σας παιδια. Ειμαι 19 χρονων και κανω γυμναστικη περιπου 1μιση χρονο. Πριν δυο μηνες ξεκινησα να κανω deep squat,ενω παλαιοτερα εκανα paraller. Ωστοσο ενιωσα μια ενοχληση και πηγα στο γιατρο οπου εβγαλα ακτινες και μου ειπε πως πρεπει να σταματησω τα deep squat. Αλλα εγω εχω δει τρομερα αποτελεσματα με το deep squat σε σχεση με το παραλληλο. Πιστευω οτι ηταν υπερβολικη η αντιδραση του. Εσεις τι εχετε να πειτε παιδια;;;


Εξαρταται. Ειδε κατι στθς ακτινογραφιες που τον εκανε τα το πει αυτο? Αν οχι, απλα ειπε την αποψη του. Αν ειδε κατι, τοτε ειχε λογο. Που ακριβως πονας? Ποτε? Σε τι βαθμο?

just chris
13-11-13, 21:10
οτι προεχει η υγεια.
δεν χρειαζεται αυτα τα ass to the grass κ αλλες τετοιες μλκιες.
κανε κανονικα τα squat σου παραλληλα με το εδαφος,μια χαρα θα σε πιασει.
δεν κατεβαινετε σε αγωνες παιδια,δεν χρειαζεται να σκοτωνεστε.
τραυματισμοι θα γινουν αργα η γρηγορα κανοντας βαρη γιατι καταπονειται το σωμα
με τον καιρο.δεν χρειαζεται να γινει μια ωρα αρχυτερα ομως!!!

Grigoris Tsiaousis
14-11-13, 21:23
Εξαρταται. Ειδε κατι στθς ακτινογραφιες που τον εκανε τα το πει αυτο? Αν οχι, απλα ειπε την αποψη του. Αν ειδε κατι, τοτε ειχε λογο. Που ακριβως πονας? Ποτε? Σε τι βαθμο?

ενιωσα ενοχληση στον χονδρο... δεν ειδε κατι ανυσηχητικο αλλα μου ειπε αν συνεχισω να τα κανω τα βαθια καθισματα τοτε στα 29 μου θα ειμαι ολη μερα στα χειρουργια

niksamaras
25-11-13, 01:50
ενιωσα ενοχληση στον χονδρο... δεν ειδε κατι ανυσηχητικο αλλα μου ειπε αν συνεχισω να τα κανω τα βαθια καθισματα τοτε στα 29 μου θα ειμαι ολη μερα στα χειρουργια

Αν η τεχνικη σου ειναι σωστη, δεν θα εχεις κανενα προβλημα. Το βαθυ καθισμα ειναι απολυτως φυσιολογικη κινηση, ΟΤΑΝ γινεται σωστα. Βρες εναν σωστο γυμναστη η προπονητη αρσης βαρων, να σου δειξει πως.