PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμβουλες διατροφης



gzisis69
24-11-13, 21:24
Καλησπερα. Ειμαι 1,80 77 κιλα . Κανω γυμναστηριο σχεδον 1,5 χρονο και θελω να παρω 3-4 κιλα ακομα προν μπω σε γραμμωση. Η διατροφη μου ειναι η εξης :
Πρωινο : 1 φυσικος χυμος 1 τοστ
Μεσημεριανο : οτι μαγειρευεται σπιτι σε υγιεινα πλαισια δλδ αναλατα χωρις λαδια πολλα κυριως μοσχαρι η κουτοπουλο με μακαρονια η ρυζι μια φορα τη βδομαδα λαδερο και μια ψαρια .α
Απογευματινο : γιαουρτι με ξηρους καρπους κ ισως βρωμη και ενα τοστ
Μετα το γυμναστηριο : 1 σοκολατουχο και λιγο κρεατικο απ το μεσημερι η αντι για σοκολατουχο φρουτοκρεμα η μπισκοτοκρεμα
Βραδινο : σαλατα και κρεας η σαλατα και μακαρονι ( πολυ κοντα με το μεσημερι δλδ) και μια την εβδομαδα λιπαρα.


1) δεν καιγομαι να παρω η να χασω κιλα οποτε δεν θελω δραστικες αλλαγες γτ ζω με αλλα 5 ατομα
2) πρωτεινες κρεατινες κλπ μαντζουνια δεν παιρνω για κανενα λογο
3) θελω σιγα σιγα να πεσω απο το 18/100 λιπος σε ενα ποσοστο να φαινονται οι κοιλιακοι αλλα οχι αμεσα δλδ ως υο καλοκαιρι .
Τι προτεινετε ;

Mikekan
24-11-13, 22:20
Η διατροφή σου δεν μου λέει κάτι όπως τη βλέπω. Είναι πολύ φλου.

Όταν η διατροφή είναι φλου και στη τύχη και το αποτέλεσμα είναι στη τύχη.

Θερμίδες που χρειάζεσαι έχεις υπολογίσει? Ποσότητες μετράς?

gzisis69
24-11-13, 22:33
Οχι δεν εχω μετρησει ακριβως αλλα ενταξει δεν παμε για αγωνες να μετραμε τετοια πραγματα ουτε χρονο ιδιαιτερο να το σκεφτομαι ουτε εγω μαγειρευω . Θελω οσο το δυνατον να χασω καποιο λιπος παραμενοντας σ αυτα τα κιλα οσο γινεται.. Σαν ποσοτγτα επειδη εζω παρι σε διατροφοκογο και παλιοτερα μετρησα με ενα προγραμμ υι χρεοαζομαι απο θερμιδες κλπ τα χω μηχανοποιημενα δλδ ξερω με το τελος της εβδομαδας αν εχασα η πηρα κιλα κ αν θωλωσα κιολας.

Mikekan
24-11-13, 22:38
Μα εκεί παίζεται όλο το παιχνίδι. Με τη τακτική που ακολουθείς, δεν θα παχαίνεις, θα έχεις ένα ωραίο σώμα αλλά κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι θα πάρεις τα μυικά κιλά που θες. Μπορεί να τα πάρεις, μπορεί και να μην τα πάρεις. Τουλάχιστον να τρως συνεχώς πάνω κάτω τα ίδια, και σε ποσότητες και σε φαγητά ώστε να παρακολουθείς περίπου πως δουλεύει πάνω σου. Όπως επίσης να ακολουθείς και περίπου την ίδια προπόνηση.

Στο πρωινό, βάλε κάτι με πρωτείνη και βρώμη.
Μεσημεριανό να έχεις μία πηγή πρωτείνης με ποιοτικό υδατάνθρακα.
Σοκολουτούχα, φρουτόκρεμες κτλ, άχρηστα.
Μετακίνησε πριν τον ύπνο το γιαούρτι με τους ξηρούς καρπούς και πήγαινε το βραδυνό πριν τη προπόνηση.

Αυτά σαν γενικές σμυβουλές.