PDA

Επιστροφή στο Forum : γνωμες για αυτοσχεδιο προγραμμα



tzouas
24-11-13, 23:32
Καλησπερα φιλοι του φορουμ, ανοιγω το θεμα για να ακουσω τη γνωμη σας για το προγραμμα που ακολουθω το τελευταιο 3μηνο. Ασχολουμαι 2 χρονια εντατικα αλλα πολλα χρονια ερασιτεχνικα και διαβαζω συνεχεια εδω και ενα χρονο το φορουμ για διατροφη και συμπληρωματα.
Το προγραμμα οπως γραφω το εχω φτιαξει μονος μου με βαση αυτα που διαβαζω και αυτα που δουλευουν επανω μου και βλεπω καλα αποτελεσματα αλλα θελω τη γνωμη σας για λαθη που κανω και προτασεις που μπορειτε να μου πειτε.

1η μερα: 15-16 σετ ασκησεις στηθους 6-8 επαναληψεις (συνηθως 3 η 4 ασκησεις)+4 σετ τρικεφαλα
2η μερα:15 σετ πλατη+4 δικεφαλα
3η μερα:10 σετ ωμους+4 δελτοειδης+5 σετ squat
4η μερα: 9 σετ στηθος+8 τρικεφαλα
5η μερα: 9 σετ πλατη+8 δικεφαλα
6η μερα: 4 σετ πιεσεις ωμων+15 σετ ποδια
7η μερα ξεκουραση

Ανα δευτερη μερα κοιλιακους...

Ολα αυτα με αρκετα προσεγμενη διατροφη γυρω στις 3000 θερμιδες αφθονες ωρες υπνου :p + συμπληρωματα
Ακουω γνωμες...

tzouas
25-11-13, 01:13
Το σκεπτικο μου ειναι καθε εβδομαδα να δουλεω 2 φορες την καθε μυικη ομαδα,την πρωτη φορα κανονικα στηθος-πλατη-ωμοι και μισα σετ τρικεφαλα-δικεφαλα-ποδια και την δευτερη φορα τα μισα σετ σ-π-ω και κανονικα τ-δ-π. Τις πρωτες 2 εβδομαδες βγαινουν δυσκολα αλλα μετα παει μια χαρα...με καλη ανναρωση ανεβαζεις και κιλα και γενικα νιωθεις ολη την ωρα πρησμενους τους μυς