PDA

Επιστροφή στο Forum : αλλαγη προγραμματος



gate 7
03-12-13, 03:07
δευτερα στηθος δικεφαλα
τριτη κενο
τεταρτη πλατη τρικεφαλα
πεμπτη κενο
παρασκευη ποδια ωμοι τρικεφαλα( στα τρικεφαλα εχω επιλεξει να κανω 4 σετ με σχοινι στην τροχαλια μονο αυτο γιατι παρατηρησα σημερα που εκανα στηθος δικεφαλα οτι τα τρικεφαλα δεν πριστηκαν καθολου :unsure:) επισης σε ολα τα σετ για ολες τις μυικες ομαδες κανω 10 επαναληψεις ειναι καλες για ογκο???

RAMBO
03-12-13, 03:11
Δεν υπαρχει λογος να κανεις 2 φορες τρικεφαλα,μια φορα βαλε τα..γραψε μας αναλυτικα ασκησεις σετ επαναληψεις που εχεισ βαλει

gate 7
03-12-13, 03:32
Δεν υπαρχει λογος να κανεις 2 φορες τρικεφαλα,μια φορα βαλε τα..γραψε μας αναλυτικα ασκησεις σετ επαναληψεις που εχεισ βαλει

λοιπον για ΣΤΗΘΟΣ: κανω 1η ασκηση πιεσεις αλτηρων 4*10 2η ασκηση πιεσεις στηθους λαβη πρηνισμου 4*10 και 3η ασκηση εκτασεις στηθους 4 *10
για ΔΙΚΕΦΑΛΑ: 1η ασκηση καμψεις δικεφαλων εναλλαξ 3*10 2η ασκηση σφηροειδης λαβη 3*10 3η ασκηση καμψεις αυτοσυγκεντρωσης 3*10 (επισης στα δικεφαλα εχω προβλημα δεν αναπτυσονται κανω ναι μεν 11 +11 αλλα δεν ειναι πολυ καλα τα δικεφαλα ισως επειδη παλαιοτερα εκανα για 1,5 μηνα 4 φορες την βδομαδα δικεφαλα και φοβαμαι μην τα εχω καταστρεψει ...:unsure:
ΓΙΑ ΠΛΑΤΗ 1η ασκηση κανω κωπηλατικη στο γονατο με ενα χερι 4*10 2η ασκηση εκτασεις παλτης 4*10 3η ασκηση ελξεις τροχαλιας οπισθολεμιες 4*10
ΓΙΑ ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ 1η ασκηση εκτασεις τρικεφαλων με ενα χερι 4*10 2η ασκηση σχοινι στην τροχαλια 4*10 3η ασκηση kicbacks 4*10
ΓΙΑ ΩΜΟΥς 1η ασκηση πιεσεις ωμων ορθιος λαβη πρινισμου 4*10 2η ασκηση στατιωτικες πιεσεις 4*10 3η ασκηση καθιστος λαβη πρινισμου με στηριξη πλατης 4*10
ΓΙΑ ΠΟΔΙΑ 1η ασκηση εκτασεις τετρακεφαλων 4*10 2η ασκηση καμψεις ποδιων καθιστος δεν πολυ ασχολουμαι με ποδια..

Ανδρεας
03-12-13, 15:26
δεν πολυ ασχολουμαι με ποδια..

:spank::spank:

αν ειχες καταστρεψει τα δικεφαλα δεν θα μπορουσες να κανεις επαναληψη
δοκιμασε 8-10 επαν και παιξε με πιο πολλα κιλα
εγω θα εβαζα περισσοτερη ποικιλια απο ασκησεις και τα σετ στην καθε ασκηση θα τα εκανα 3 οχι 4
επισης τρικεφαλα και δικεφαλα απο 9 σετ νομιζω ειναι καλα
το στυλ του προγραμματος θα μπορουσε να ειναι:
Δευτερα στηθος δικ
Τριτη πλατη τρικ
Τεταρτη κενο
Πεμπτη ποδια
Παρασκευη ωμοι τραπς :welcome:

gate 7
03-12-13, 20:58
οταν λες ποικοιλια τι εννοεις για πες μου καμια καλη ασκηση για δικεφαλα

Ανδρεας
03-12-13, 21:13
το 21 δικεφαλα

που κανεις 7 επαναληψεις μεχρι την μεση κινηση, 7 με εμφαση στη θετικη, και 7 με βαση στην αρνητικη και εμφαση
αν θυμαμαι καλα ετσι ειναι

Καμψεις αλτηρων σε επικλινη παγκο

Δικεφαλα στην ψηλη τροχαλια (του crossover νμζ)

συνηθως δικεφαλα επειδη ειναι μικρη μυικη ομαδα 9 σετ πρπ αυτες οι 6 συνολο ασκησεις διαλεγεις 3
πχ στηθος υπαρχει βυθισεις,πιεσεις παγκου επικληνη/κατακλινη, με αλτηρες, pullover, ανοιγματα, πρεσσα στηθους, πεκ ντεκ :welcome:

gate 7
03-12-13, 22:41
το 21 δικεφαλα

που κανεις 7 επαναληψεις μεχρι την μεση κινηση, 7 με εμφαση στη θετικη, και 7 με βαση στην αρνητικη και εμφαση
αν θυμαμαι καλα ετσι ειναι

Καμψεις αλτηρων σε επικλινη παγκο

Δικεφαλα στην ψηλη τροχαλια (του crossover νμζ)

συνηθως δικεφαλα επειδη ειναι μικρη μυικη ομαδα 9 σετ πρπ αυτες οι 6 συνολο ασκησεις διαλεγεις 3
πχ στηθος υπαρχει βυθισεις,πιεσεις παγκου επικληνη/κατακλινη, με αλτηρες, pullover, ανοιγματα, πρεσσα στηθους, πεκ ντεκ :welcome:

οκ ευχαριστω φιλε .. και κατι αλλο δεν ξερω γιατι τα δικεφαλα δεν αναπτυσονται οσο τα υπολοιπα μερη του σωματος π.χ χτες εκανα στηθος δικεφαλα πριστηκαν λιγο τα δικεφαλα και τα τρικεφαλα καθολου μηπως αντι για 11,5 να κανω με 13??? :unsure:

Ανδρεας
14-12-13, 19:20
να προσπαθεις να δινεις το 100% στις προπονησεις
αν μπορεις κανε 13, αναλογα με τις επαναληψεις σου