PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με εξω πλαγιο συνδεσμο.SOS



MPOZ
14-12-13, 15:32
γεια σας.εχω ενα προβλημα εδω και λιγο καιρο.οταν κανω σκουωτ,πρεσσα και οτι ασκηση χρησιμοποιω αυτο το καθισμα,ο εξω πλαγιος συνδεσμος σαν να βγενει και κατεβενει προς τα κατω και οταν ανεβενω παιε στην θεση του.δεν με ποναει καθολου οπως διαβασα οτι γινετε στις ρηξεις.αλλα ειναι ενοχλητικο.σας εχει γινει ποτε και εσας?
εχω και βιντεο αλλα δεν μπορω να το ανεβασω με βγαζει ερορ76615 76614 η πρωτη ειναι οταν κατεβενω και η δευτερη οταν εχει βγει!

morbit_killer
02-02-14, 02:52
γεια σας.εχω ενα προβλημα εδω και λιγο καιρο.οταν κανω σκουωτ,πρεσσα και οτι ασκηση χρησιμοποιω αυτο το καθισμα,ο εξω πλαγιος συνδεσμος σαν να βγενει και κατεβενει προς τα κατω και οταν ανεβενω παιε στην θεση του.δεν με ποναει καθολου οπως διαβασα οτι γινετε στις ρηξεις.αλλα ειναι ενοχλητικο.σας εχει γινει ποτε και εσας?
εχω και βιντεο αλλα δεν μπορω να το ανεβασω με βγαζει ερορ76615 76614 η πρωτη ειναι οταν κατεβενω και η δευτερη οταν εχει βγει!

σε εμένα δεν έχει συμβεί , αλλά αυτό είναι λίγο περίεργο !! για μένα βγάλε μια ακτινογραφία αν μπορείς μήπως υπάρχει κάποια κάκωση στο σημείο σύνδεσης , εκτός αυτού κάνε πολύ leg extention και κόψε για λίγο το σκουοτ- πρέσσα !!

niksamaras
02-02-14, 16:32
Κυκλωσε σε παρακαλω στην φωτογραφια πιο σημειο νιωθεις να "μπαινοβγαινει", γιατι μαλλον ο τενοντας του δικεφαλου ειναι.

MPOZ
17-03-14, 23:43
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις αν και δεν τις περιμενα γιαυτο αργησα!
το σημειο ειναι εκει που βλεπεις το κοκκαλο το στρογγυλο λιγο κατω απο το γονατο.σε εκεινο το σημειο κανει το κλικ!81775

niksamaras
18-03-14, 02:46
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις αν και δεν τις περιμενα γιαυτο αργησα!
το σημειο ειναι εκει που βλεπεις το κοκκαλο το στρογγυλο λιγο κατω απο το γονατο.σε εκεινο το σημειο κανει το κλικ!81775

Οπως ειπα, ο τενοντας του δικεφαλου ειναι. Κανε διατασεις στους δικεφαλους, αν και δεν νομιζω να βοηθησουν, διαφορετικα το καλυτερο θα ητανε να κανεις SMR (self myofascial relase) στους δικεφαλους σου, Μπορεις να το γουγλαρεις, η μπορεις απλα να πας σε καποιον φυσιοθεραπευτη για 2-3 θεραπειες, δεν θα χρειαστουνε λογικα παραπανω.

MPOZ
05-04-14, 14:46
Οπως ειπα, ο τενοντας του δικεφαλου ειναι. Κανε διατασεις στους δικεφαλους, αν και δεν νομιζω να βοηθησουν, διαφορετικα το καλυτερο θα ητανε να κανεις SMR (self myofascial relase) στους δικεφαλους σου, Μπορεις να το γουγλαρεις, η μπορεις απλα να πας σε καποιον φυσιοθεραπευτη για 2-3 θεραπειες, δεν θα χρειαστουνε λογικα παραπανω.

μπορεις να μου πεις και πιες ασκησεις να κανω?για τους δικεφαλους τις κανω αλλα μηπως πρεπει να κανω και για τον τετρακεφαλο απο την πλευρα του τενοντα?:unsure:
υγ.ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις