PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόγραμμα προπόνησης (help)



Aruano
01-01-14, 01:04
Γειά σας παιδιά . Εδώ και 2 μήνες έχω κολλήσει με το γυμναστήριο.πηγαινω 6-7 φορές την εβδομάδα (1 προπόνηση κάθε μέρα).Έχω δει τρομερή αλλαγή στο σώμα μου αλλα μήπως κανω over training?φυσικά κάθε μέρα γυμναζω διαφορετικους μυς.

1η μέρα στήθος-τρικεφαλα

Μπεκ τεκ,crossover,μηχάνημα στήθους strength οριζόντια, και κάθετα και μπάρα.

Γαλλικές κάμψεις,κάμψεις τρικεφαλων με αλτήρες πίσω απο το κεφάλι, σχοινί και βυθισεις.

2η μέρα

Ώμοι-τραπεζοειδης

Μηχάνημα press ωμων, δελτοειδη με μπάρα, και 2 ασκήσεις ανοίγματα με αλτήρες οι όποιες δε θυμάμαι πως λέγονται και ανασηκωση ωμων με αλτήρες

3η μέρα δικεφαλα-πλάτη

Κοπηλατικη κλειστά και ανοιχτά, εμπροστολεμιες κλειστά και ανοιχτά.
Κάμψεις δικεφάλων με αλτήρες, σφυριά, καμψεις με στραβομπαρα και αυτόσυγκέντρωσης

4 μέρα πόδια-γάμπες
Μηχάνημα προσαγωγων,επαγωγων,τετρακεφαλα, δικεφαλα, πρεσα και μηχάνημα για γάμπες

Κυλιακους , ραχαιους και πλαγιους κάνω μαζί με ώμους και πόδια.

10 λεπτα προθέρμανση διαδρομο και μετά τα βάρη 10 λεπτά τρέξιμο και 5 λεπτά σκοινακι.

Σας ρωτάω κάνω over training?Αν θέλετε προσθέστε καμιά καλή άσκηση ή άμα πρέπει να βγάλω καμία.

SotosTheBoss
02-01-14, 12:22
7 Μέρες και πότε ξεκουράζεσαι αδερφέ.Στην ανάρρωση γίνεται όλη η δουλειά.4 μέρες βία 5 είναι αρκετά καλά

eleutheros
05-01-14, 21:42
φιλε 6-7 φορες τη βδομαδα ειναι υπερβολη....αλλαξε το προγραμμα κανε 3-4 φορες τη βδομαδα αν εισαι καινουριος επειδη ειμαι κ εγω σχετικα και το ψαξα αυτες τις μερες εβγαλα ενα προγραμμα σπλιτ 4 ημερων αν θες στο δινω να το δοκιμασεις κ εσυ