PDA

Επιστροφή στο Forum : καλησπέρα σας..νέο μελος



danis23
11-01-14, 21:28
Καλησπέρα σας είμαι νεο μέλος,παρακολουθώ συχνά το forum αλλά δεν έτυχε μέχρι τώρα να κάνω εγγραφή.Με λένε ιορδάνη είμαι 19 χρονών και έχω αρχίσει να γυμνάζομαι τους τελευταίους μήνες.ειμαι 1,83 και 80 κιλα.ποσοστο λιπους δεν ξερω αλλα φανταζομαι σχετικα ψηλο μιας και δεν εχω αρκετη μυικη μαζα.θα ηθελα να με βοηθησετε σε ενα θεμα που εχω.επειδη εχω ηπια ανεπαρκεια μιτροειδους βαλβιδας και εχω παει προσφατα σε 2 καρδιολογους,ο ενας μαλιστα και ειδικος για αθλητες αυτο που με ειπαν και οι 2 ειναι οτι στην αεροβια δεν εχω κανα θεμα αλλα στην προπονηση με βαρη με ειπαν καλο ειναι να αποφευγω τα πολλυ βαρια βαρη και να προπονουμαι κυριως με πολλες επαναληψεις και σχετικα ελαφρια βαρη.στην αρχη απογοητευτηκα αλλα μετα απο ψαξιμο ειδα καποιες τεχνικες που γινονται κυριως με επαναληψεις οπως time under tension και αλλα τα οποια θεωρουνται οτι μπορουν να αυξησουν την μυικη μαζα.εσεις πιστευετε θα μπορεσω εστω να παρω λιγο ογκο με αυτο το συστημα προπονησης μιας και ο στοχος ειναι κυριως ενα fit σωμα με χαμηλα ποσοστα λιπους και οχι τεραστιο φυσικα και με διατροφη και αεροβια?και αν ξερετε αλλες τεχνικες που γινονται με ελαφρια βαρη?

NASSER
12-01-14, 00:01
Καλώς ήρθες στο φόρουμ. Θα είναι πιο ορθό να διαβάσεις περισσότερο άρθρα που έχουμε στο φόρουμ για διατροφη, προπόνηση με βάρη και αερόβια άσκηση. Θα αναιρέσεις πολλές λανθασμένες εντυπώσεις.
Καλή διαμονή :welcome:

RAMBO
12-01-14, 13:51
Καλως ηρθες :welcome:

panakos
12-01-14, 14:33
:welcome::welcome::welcome:

danis23
12-01-14, 16:26
Καλώς σας βρήκα παιδιά!

Madd_Chadd
13-01-14, 12:03
:welcome::welcome:

Greek Gladiator
13-01-14, 17:24
Καλώς ήρθες:welcome:

G.Badoo
15-01-14, 23:36
Καλως ηρθες!! :welcome: