PDA

Επιστροφή στο Forum : τρεμει το στομαχι μου ?!



jam
03-02-14, 00:08
Καλησπερα παιδια και παλι ! :welcome:

Χανομαι , επανερχομαι και ξανα ναμε εδω :P

Λοιπον το θεματακι το εψαξα δεν βρηκα κατι παρομοιο εδω , ετσι να σας πω λιγακι περι τινος προκειται.
Εδω και μερικεσ βδομαδεσ νιωθω να τρεμει παροδικα το στομαχι μου , βασικα πιο ακριβες , το νιωθω στην αριστερι μερια ψηλα στους κοιλιακους , σπληνα στομαχι δεν ξερω ακριβως !
Το τι νιωθω ειναι να τρεμει αυτο το σημειο , στομαχι λογικα, να σταματαει και ξανα μερα νυκτα πρωι μεσημερι οχι συνεχως αλλα σταματαει και αρχιζει χωρις καποιο λογο , δεν εδωσα και αρκετη σημασια αλλα εχει ξεπερασει τα ορια το νιωθω συνεχως , τρεμοπαιζει δεν μπορω ακριβως να εξηγησω αλλα δεν εχω πονο η οτιδηποτε αλλο , απλα τρεμει , και βασικα με αγχωνει και αρχιζω να τρελλενομαι στην τελικη .
Εψαξα σε αρκετες ιστοσελιδεσ βρηκα μερικα αρθρα παρολυτα δεν κατεληξα καπου , γνωριζει καποιος κατι η αντιμετωπιζει το ιδιο ?:unsure:

TRIANTAFYLLOU
03-02-14, 02:02
αυτο μπορει να είναι νευρομυικοί σπασμοί και απο οποιαδήποτε αιτία μπορει να προέρχονται όπως μετα απο έντονη προπόνηση αν δεν ενυδατωθούμε σωστα η μας λείπουν κάποια μέταλα , η απο κούραση και όπως εμφανήστηκαν έτσι να φύγουν τα συμπτώματα , εφόσον βεβαια δεν υπάρχει πόνος η ενόχληση και απλα είναι ενα τρέμουλο , το οποίο μπορει να εμφανιστει σε οποιοδήποτε μέρος του σώματος

επειδη ότι και να λέμε ακόμη και κάποιος που περασε το ίδιο δεν σημαίνει ότι όλες οι περιπτώσεις είναι ίδιες , απλα πηγαίνεις σε ενα παθολόγο να σε εξετάσει εκτός αν σε μερικές μέρες στην αρχή αραιώσει και σιγα σιγα εξαλειφθούν τα συμπτώματα

jam
03-02-14, 05:54
TRIANTAFYLLOU ευχαριστω για την απαντηση :thumbup:
μπορω να πω αρκετα λογικο , εφοσον ναι ειναι το παραπονο μου εδω και καμια βδομαδα δεν πινω αρκετο νερο , ενω ειχα ενα στανταρ 3Λ την μερα το ελαχιστο , και κατι αλλο ειμαι σε φαση κυκλου κρεατινης , το οποιο μου κανει ακομη πιο λογικη την σκεψη σου . Ενω αλλο που πρατηρησα ειναι το οτι οταν πιω αρκετο νερο εννοω μια μπουκαλιτσα απεθυειας , νιωθω το σημειο να 'ενυδατονεται' βασικα αυτη η εσθηση οπως οταν πινεις νερο το πρωι μετα απο τοσες ωρες υπνο και νιωθεις να ''κυλαιει'' το νερο μεσα σου , ακριβως εαν ημουν κατατοπιστος :)
Το προβλημα με τον γιατρο ειναι οτι , ειμαι Αγγλια , λογο σπουδων , και εδω ειναι και λιγο η κατασταση που να τρεχω τωρα , ειναι και μακρια , ειναι τα μαθηματα , ειναι πως θα του εξηγησω ακριβως κτλ γιαυτο ειπα να ρωτησω εδω πρωτ και να δωσω ακομη λιγακι χρονο ..
Ευχαριστω και παλι ;)

Lao
03-02-14, 15:33
@jam, υπάρχει ενδεχόμενο να είναι το έντερό σου.

jam
03-02-14, 16:58
Καλησπερα Λαο , δηλαδη πιο συγκεκριμενα ? εννοω αν ξερεις καποια αλλα συμπτωματα η τι μπορει να ειναι στο εντερο ?
Αρχισα και παλι να πινω αρκετο νερο απο σημερα , η αληθεια δεν ενιωσα κατι ακομη αλλα σιγουρα θα με πιασει παλι στην συνεχεια της μερας , θα διξει παντως ευχαριστω παιδια :thumbup:

Lao
03-02-14, 17:47
Καλησπερα Λαο , δηλαδη πιο συγκεκριμενα ? εννοω αν ξερεις καποια αλλα συμπτωματα η τι μπορει να ειναι στο εντερο ?
Αρχισα και παλι να πινω αρκετο νερο απο σημερα , η αληθεια δεν ενιωσα κατι ακομη αλλα σιγουρα θα με πιασει παλι στην συνεχεια της μερας , θα διξει παντως ευχαριστω παιδια :thumbup:

Αυτό το τρέμουλο που λες, μπορεί να είναι το έντερο. Πιο συγκεκριμένο δύσκολο να γίνει.

Βασικά έχεις καθόλου φουσκώματα, δυσπεψίες, ερυγές, καούρες κτλ; Οι κενώσεις σου είναι ΟΚ;

jam
05-02-14, 00:00
δεν εχω Λαο τιποτα οχι , κενωσεις τι εννωεις ?
τωρα 2 μερες δεν το νιωθω αλλα νιωθω σαν ενα κομπο σαν ενα βαρος , κραμπα δεν ξερω να το περιγραψω , στην περιοχη ειδικα οταν σκυψω , αυτο ενιωθα αρχικα βασικα και εξελιχθηκε σε τρεμουλο αλλα τωρα δεν νιωθω το τρεμουλο, προς το παρον βεβαια !
τι λες δρ. Λαο ? :lol:

shogun
05-02-14, 02:50
Κι εγώ το νιώθω καμιά φορά. Από το έντερο είναι.

Lao
06-02-14, 15:13
δεν εχω Λαο τιποτα οχι , κενωσεις τι εννωεις ?
τωρα 2 μερες δεν το νιωθω αλλα νιωθω σαν ενα κομπο σαν ενα βαρος , κραμπα δεν ξερω να το περιγραψω , στην περιοχη ειδικα οταν σκυψω , αυτο ενιωθα αρχικα βασικα και εξελιχθηκε σε τρεμουλο αλλα τωρα δεν νιωθω το τρεμουλο, προς το παρον βεβαια !
τι λες δρ. Λαο ? :lol:

Δεν είμαι δρ :green:

Όταν λέω «κενώσεις», εννοώ πως τα πας με το WC, αναφερόμενος στα... «χοντρά».

Ξαναρωτάω, έχεις φουσκώματα, δυσπεψίες, καούρες, ερυγές (ρεψίματα); Βραχνιάζεις συχνά, σε πονάει ο λαιμός, έχεις συχνά λόξυγγα;

jam
07-02-14, 03:29
Δεν είμαι δρ :green:

Όταν λέω «κενώσεις», εννοώ πως τα πας με το WC, αναφερόμενος στα... «χοντρά».

Ξαναρωτάω, έχεις φουσκώματα, δυσπεψίες, καούρες, ερυγές (ρεψίματα); Βραχνιάζεις συχνά, σε πονάει ο λαιμός, έχεις συχνά λόξυγγα;


Οχι Λαο τιποτα απο τα παραπανο , εχω καλες και σοβαρες σχεσεις με την τουαλετα :turtle: :P τα αλλα ειμαι οκει εννος νταξυ σε φυσικα σταδια οχι κατι που να μου τραβιξει την προσοχη ..
Παρολαυτα αυτο το τρεμουλο δεν το νιωθω πλεον , νιωθω σαν ενα κομπο , κατι λες και με παταει καποιος (δεν σερνομαι απο τον πονο απλα με ενωχλει ), ακριβος κατω απο το στηθος :unsure:

shogun
08-02-14, 05:33
Θα μπορούσε να είναι κήλη. Αν δεν περάσει πήγαινε σε γαστρεντερολόγο να σε κοιτάξει.

jam
12-02-14, 02:51
ειναι πολυ ψηλα για κηλη πιστευω απ'οσο γνωριζω βεβαια , τι να πω ακομη ποναω , σαν κομπος σαν ενα βαρος μαλλον θα παω να με κοιταξει καποιος :(

totis
12-02-14, 03:03
ειναι πολυ ψηλα για κηλη πιστευω απ'οσο γνωριζω βεβαια , τι να πω ακομη ποναω , σαν κομπος σαν ενα βαρος μαλλον θα παω να με κοιταξει καποιος :(

Kαλα jam ακομα σε ενοχλεί το στομαχι και εχει περασει τοσος καιρος και ακομα ψάχνεσαι εδώ μεσα....Μεγαλο λαθος να πας να σε δει ενας γιατρος δεν παιζουμε με θεματα υγειας......

jam
12-02-14, 03:25
Οντως πρεπει να παω , θα προσπαθησω αυριο να κλεισω ραντεβου στον γιατρο ..

Τάσος-Π
11-12-20, 18:24
Καλησπέρα.
Έτυχε να έχω ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια συμπτώματα με σένα και το μόνο που βρήκα είναι το ποστ σου αυτό που να τα καλύπτει 100%.

Τέλικα τι ήταν; θες να μου πεις λίγο τι έγινε;. Ελπίζω να είσαι ενεργός μόνο.

GeorgeMan
11-12-20, 21:12
1. go to doctor and leave the stupid questions about health here....so many.... it can be,,,, from muscle pain.... to kidney.....to....
2/ Δεν ξερω αν εισαι ελληνας που τωρα πηγες για σπουδες αλλα προσεχε λιγο ορθογραφια... ειναι καπως.. φοιτητης με τοσα λαθη γραφης... δεν στο λεω για κριτικη κακης λογικης αλλα ειναι ολιγον σοκαριστικο. Ντομπρα.-)))

Χαράλαμπος
11-12-20, 21:24
Λογικά μετά από έξι χρόνια θα πήγε στον γιατρό και πιθανόν να το ξεπέρασε. Πολύ πιθανόν να έχει αποφοιτήσει κιόλας ήδη.

GeorgeMan
11-12-20, 21:33
Λογικά μετά από έξι χρόνια θα πήγε στον γιατρό και πιθανόν να το ξεπέρασε. Πολύ πιθανόν να έχει αποφοιτήσει κιόλας ήδη.
i hope so...και να εμαθε λιγο καλυτερη γραφη,as a student.......χαχα......back to the future))) παντως ειναι λιγο απιστευτο εδω μεσα.γενικως......... ευτυχως λογω καραντινας εχω αλλα να με <<τρελανουν>>> χαχα αλλα τασο...π.... πηγαινε γιατρο αν δεν ξεπεραστηκε το θεμα,,,,,και ασε τους ομοιοπαθεις για μετα.....για φιλοσοφικες αναμνησεις..-)))0