PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόγραμμα όγκου για στήθος.



spyrakos
18-03-14, 21:07
γεια σας ειμαι 20 χρονων 75 κιλα και 1.70 υψος ασχολουμαι περιπου εδω και 2 χρονια με διακοπες με βαρη και γυμναστηριο εχω προβλημα με τν ογκο δυσκολευομαι πολυ ειδικα στο στηθος κανω προγραμματα αρκετα προχωρημενα αλλα δν βλεπω αποτελεσμα...θα σας γραψω το προγραμμα μ αν μπορειτε να με βοηθησετε...

ΣΤΗΘΟΣ
-πιεσεις παγκου με αλτηρες 3χ10
-πιεσεις σε επικληνη με αλτηρες 4χ10
-ανοιγματα σε επικληνη με αλτηρες 4χ10
και πεκ-ντεκ και χωρις διαλειμμα κατευθειαν cross over 3x10

Tiridus
18-03-14, 21:52
γεια σας ειμαι 20 χρονων 75 κιλα και 1.70 υψος ασχολουμαι περιπου εδω και 2 χρονια με διακοπες με βαρη και γυμναστηριο εχω προβλημα με τν ογκο δυσκολευομαι πολυ ειδικα στο στηθος κανω προγραμματα αρκετα προχωρημενα αλλα δν βλεπω αποτελεσμα...θα σας γραψω το προγραμμα μ αν μπορειτε να με βοηθησετε...

ΣΤΗΘΟΣ
-πιεσεις παγκου με αλτηρες 3χ10
-πιεσεις σε επικληνη με αλτηρες 4χ10
-ανοιγματα σε επικληνη με αλτηρες 4χ10
και πεκ-ντεκ και χωρις διαλειμμα κατευθειαν cross over 3x10

Φίλε Σπύρο, στον όγκο πέρα απο το κομμάτι της γυμναστικής, παίζει επίσης μεγάλο ρόλο το διατροφολόγιο, διότι τέτοιου είδους προγράματα απαιτούν υπερθερμιδική διατροφή με πρωτείνες και αρκετούς καλούς υδατάνθρακες.

TheWorst
19-03-14, 00:10
αυτο τωρα πρεπει να θεωρηθει "προχωρημενο" προγραμμα ?

spyrakos
19-03-14, 08:35
αυτο τωρα πρεπει να θεωρηθει "προχωρημενο" προγραμμα ?

προχωρημενο εννοω βαση ασκησεων και set...τι πιστευεις οτι πρεπει να αλλαξω?

Steloukos
19-03-14, 17:58
Βαλε πρωτη ασκηση μπαρα.Θα σηκωνεις παραπανω κιλα με μπαρα σε σχεση με αλτηρες.Επισης αλλαζε το ευρος επαναληψεων μην κανεις μονο δεκαρια.Για να φτιαξει το στηθος σου(αμα υπολειπεται σε σχεση με τις αλλες μυικες ομαδες) πρεπει να εχεις υπομονη.Ισως χρειαστουν ακομα χρονια για να δωσεις στο στηθος την καταλληλη συμμετρια,η μπορει και μηνες.Οπως και να χει το καλουπι δεν αλλαζει ευκολα γι αυτο κανε σκληρη προσπαθεια και πιστευω με τον καιρο θα ανταμιφθεις.

spyrakos
20-03-14, 17:33
Βαλε πρωτη ασκηση μπαρα.Θα σηκωνεις παραπανω κιλα με μπαρα σε σχεση με αλτηρες.Επισης αλλαζε το ευρος επαναληψεων μην κανεις μονο δεκαρια.Για να φτιαξει το στηθος σου(αμα υπολειπεται σε σχεση με τις αλλες μυικες ομαδες) πρεπει να εχεις υπομονη.Ισως χρειαστουν ακομα χρονια για να δωσεις στο στηθος την καταλληλη συμμετρια,η μπορει και μηνες.Οπως και να χει το καλουπι δεν αλλαζει ευκολα γι αυτο κανε σκληρη προσπαθεια και πιστευω με τον καιρο θα ανταμιφθεις.

πιστευεις οτι θα βοηθησει καποιο ειδος συμπληρωματος και αν ναι ποιο?

ironjimis
20-03-14, 20:21
πιστευεις οτι θα βοηθησει καποιο ειδος συμπληρωματος και αν ναι ποιο?

κοτοπουλο με ρυζι. το καλυτερο συμπληρωμα