PDA

Επιστροφή στο Forum : προσθηκη ασκησης στα δικεφαλα



gate 7
23-03-14, 02:11
επειδη κανω την δευτερα τρικεφαλα-δικεφαλα θα ηθελα αποψεις σχετικα με τις ασκησεις μου
ΔΙΚΕΦΑΛΑ 1. αλτηρες εναλαξ 2. δικεφαλα στο μαξιλαρι 3.double dummel bicep curls 4.σφυρια.. 3 σετ η καθε ασκηση συνολο 12 μαζι με τρικεφαλα αλλα 12 =24.. θελω να μαθω εαν ειναι πολλα τα σετ για δικεφαλα αν και πιστευω πως ειναι στο οριο και αν ειναι σωστη η σειρα των ασκησεων μιας και θεωρω τα σφυρια την λιγοτερο συμαντικη σε σχεση με τις τριες προηγουμενες

ironjimis
23-03-14, 12:49
για δικεφάλους συνήθως 3 λέει το πρωτόκολλο

gate 7
23-03-14, 13:39
τελικα λεω να κανω 3 ασκησεις + 1 σετ στα σφυρια οποτε με 10 σετ ειμαι καλυμμενος

Salamence
23-03-14, 13:46
καλησπέρα...οι ασκήσεις σου για δικέφαλα μου φαίνονται πολλές..ένας καλός συνδυασμός πιστεύω είναι να βάλεις 3 ασκήσεις για δικέφαλους σύνολο 9-10 σετ...μπορείς να βάλεις πρώτη άσκηση μια δύσκολη με 3 σετ μια μέτρια με 3 πάλι και τελευταία την πιο εύκολη με 4 σετ ή αλλιώς όλες από 3 σετ..κοίτα επειδή έχω δοκιμάσει δικέφαλους τρικέφαλους μαζί άμα βάλεις τόσα πολλά set στους δικέφαλους θα έχεις κουραστεί τόσο που δεν θα έχεις ενέργεια να συνεχίσεις στους τρικέφαλους...επίσης τρικέφαλους επειδή είναι μια πιο μεγάλη μυϊκή ομάδα θα βάλεις 3 ασκήσεις από 4 set η καθεμια και τέλος δεν μου αρέσει η κλασική άσκηση για δικέφαλους που γράφεις αλτήρες όρθιος εναλλάξ...

gate 7
23-03-14, 14:02
φιλε πρωτα παιζω τρικεφαλαυς 12 σετ η καποιες φορες τα παιζω εναλλαξ δηλαδη μετα απο μια ασκηση στα τρικεφαλα κανω δικεφαλα . κατα την γνωμη σου με ποια σειρα να εκτελεσω τις ασκησεις για δικεφαλα?